Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Thu Aug 24, 2017 12:46 am

    Meni ovo jezivost level Habjanovic-Djurovic pravi garden parti za lutku.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Thu Aug 24, 2017 11:44 am

    Jaka zena iz naroda.
    plachkica

    Posts : 16129
    Join date : 2014-11-06

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by plachkica Thu Aug 24, 2017 1:01 pm

    William Murderface wrote:Meni ovo jezivost level Habjanovic-Djurovic pravi garden parti za lutku.

    Meni je jezivije, LJHĐ je jeziva, ali to je ona, ona šalje neku poruku. Ne treba joj legitimitet koji
    bi joj dao neki muškarac. Ona je glavni lik horor filma.


    On topik:

    Bivši predsednik Narodne skupštine i ministar kulture Predrag Marković ovih dana je završio roman pod nazivom „Zavodnik ništavila“, koji je počeo da piše pre skoro 30 godina, a zanimljivo je da je taj roman, kako saznajemo, ispripovedan iz perspektive žene!

    Osim toga, Marković, koji će ostati zapamćen kao čovek čijim je potpisom Srbija nakon više decenija postala samostalna država, kada je proglašen i Ustav, ali i kao neko na čiji su predlog vraćeni aktuelni državni simboli - grb, zastava i himna, uživa u ljubavi sa svojom 36 godina mlađom suprugom Vesnom. On je zbog nje prekršio svoje višedecenijsko pravilo da se u javnosti ne pojavljuje sa ljudima iz svog privatnog života.
    - To što je njegov roman-lavirint ispričan u ženskom rodu samo po sebi je specifično, ali ne i neočekivano od osobe kakva je Marković, jer je on poznat po borbi za rodnu ravnopravnost. Roman je na neki način opora, apokrifna biografija Vere Klusov, laborantkinje u Državnom zavodu za uzgoj eksperimentalnih životinja. Njeno iskustvo incesta, skrivano srpsko poreklo i učešće u podzemnom intelektualnom životu Moskve sedme i osme decenije sklapaju fantazmagorični mozaik, metaforu nezvanične istorije Rusije i Ukrajine 20. veka. Vezivno tkivo u pripovedanju, ali i u simboličko-značenjskoj ravni jeste „istorija“ tri veka srpskih seoba u Rusiju i ruskih seoba u Srbiju, mala istorija emigracije - otkriva naš izvor blizak bivšem ministru.
    n nam kaže i da je zbog braka sa svojom Vesnom Marković prosto procvetao.

    - Mnogo su zaljubljeni, toliko su pažljivi jedno prema drugom da je njihova velika ljubav na prvi pogled očigledna svakom ko ih pogleda. Marković se sa Vesnom bez problema pojavljuje u javnosti, a ranije je izbegavao da svoj privatni život na bilo koji način eksponira. Ovaj par je često viđen gost na značajnijim javnim događajima, a posebno na Kraljevskom dvoru, gde su gosti kraljevske porodice, sa kojom je Marković blizak više od dve decenije. On je, inače, član Krunskog saveta prestolonaslednika Aleksandra, a od trenutka kada se povukao iz javnosti uglavnom je viđan na skupovima Udruženja Kraljevina Srbija, koje se zalaže za restauraciju monarhije u Srbiji - kaže naš izvor.

    Pauzirao zbog raspada Jugoslavije

    Markovićeva prethodna knjiga „Otmenost duše“ pred raspad Jugoslavije je dočekana hvalospevnim napisima. Čak je splitska „Slobodna Dalmacija“ tekst o njoj naslovila sa „Pisac za 21. stoljeće“. Ali je on, po sopstvenom priznanju, tada prekinuo rad na romanu zgađen upravo načinom na koji se Jugoslavija raspadala. Van sveta politike Marković je poznat kao izdavač, čija je izdavačka kuća „Stubovi kulture” decenijama okupljala najčitanije i najuglednije srpske autore. Ipak, kako je Marković pre povlačenja iz javnog života zatvorio svoju izdavačku kuću, za sada je nepoznato koji izdavač će objaviti njegov novi roman.

    http://www.alo.rs/peda-smuvao-36-godina-mladu-devojku/119988
    plachkica

    Posts : 16129
    Join date : 2014-11-06

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by plachkica Thu Aug 24, 2017 1:20 pm

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 3137070404 Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 3137070404 Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 3137070404

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 WQvSjUg
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Thu Aug 24, 2017 1:22 pm

    Jbt, on utrpovao da je Pavic. A cak i Pavicu je ta uloga stajala otuzno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by beatakeshi Sun Oct 01, 2017 12:43 pm

    E moj Vili, pa zar ja moram u tuđini da se informišem...
    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Post-186-0-33557200-1506853579
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Sun Oct 01, 2017 12:51 pm

    Preskocili smo pad Nisa kroz te narodne pesme!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by паће Sun Oct 01, 2017 1:01 pm

    William Murderface wrote:Preskocili smo pad Nisa kroz te narodne pesme!

    То оно кад је од Ниса постао Газпром или Росњефћ? То није за десетерац.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook Sun Oct 01, 2017 1:25 pm

    video sam iz keca u deksu na salonu stripa. ono 90s never ended styling. neki predugi kaputi za kauboje  iz kst-a i dzins ko serif meklaud na martinke. student masinca u lovu na zenku circa 1995.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook Sun Oct 01, 2017 1:25 pm

    sada bi cira rekao da denunciramo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Sun Oct 01, 2017 1:35 pm

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Cc-02882


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by beatakeshi Sun Oct 01, 2017 2:04 pm

    ostap bender wrote:video sam iz keca u deksu na salonu stripa. ono 90s never ended styling. neki predugi kaputi za kauboje  iz kst-a i dzins ko serif meklaud na martinke. student masinca u lovu na zenku circa 1995.
    Koliko je visok?
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by ♏ Sun Oct 01, 2017 2:15 pm

    Kad si već načeo tu temu, da priupitam, zna li neko odakle su se Stojiljkovići doselili na jug Srbije?
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Mon Oct 02, 2017 4:45 pm

    Lebe

    [size=42]"Meni je najfascinantnija bila ta sufijska filozofija i njihovo shvatanje sveta. To mi je bilo neverovatno. Te crne zastave iz mog prvog romana, to je u stvari ova zastava ISIS koju imamo danas. Kada čitate, recimo, izveštaj koji jedan od velikana šalje u Jedrene i pismo Murata Alibegu, vidite da je to vrlo slično današnjim saopštenjima ISIS-a. To su đavolovi sledbenici, nevernici... oni o hrišćanima govore bukvalno na isti način, njihov cilj je da nas unište i oni su sa tim verskim ubeđenjem išli u rat, da postanu šehidi. Murat je proglašen šehidom, a šehid je svaki od ovih bombaša samoubica. Znači, ništa se nije promenilo od te Muratove invazije [/size]
     
    [size=42]"Ovo što sada imamo, to je počelo pre hiljadu godina. Nije počelo američkom invazijom na Bliski istok, ne, to je počelo još turskom invazijom na Evropu. Istorija je taj cikličan proces koji se stalno ponavlja, mi se vrtimo u krug"[/size]
     
    [size=42]Zašto onda ništa ne učimo iz istorije?[/size]
    [size=42]Pa neki narodi uče, evo Švajcarci su naučili, Amerikanci su naučili od Rimskog carstva. (...) Amerikanci su preuzeli doktrinu "preventivni napad" što je u stvari rimska doktrina. Rimljani su stalno gurali granice što dalje od Rima, umesto da čekaju da ih napadnu Dardanci ili Germani. To isto radi sad i Amerika, oni su to naučili od starog Rima, a mi nažalost vrlo malo učimo."[/size]


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    mstislaw

    Posts : 1034
    Join date : 2015-01-26

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by mstislaw Wed Oct 04, 2017 1:16 am

    Je l' ovo neka zajebancija ili šta?

    Novi Marojević

    Prave Beograđanke će vas vratiti u realnost i podsetiti da Beograd diše u mnogo slojeva; da svaki muškarac zapravo želi pomalo da bude Toni Soprano, a svaka žena pomalo njegova Karmela. Uz to, shvatićete da za ženu kojoj je dovoljan laptop umesto muškarca, luksuz nisu cipele manolo blanik nego je luksuz sadržajna svakodnevica. I jedan običan muškarac.“ Tanja Tatomirović, komunikolog, regionalni menadžer u kompaniji Majkrosoft*, osnova za lik Aleksandre Rakin iz ovog romana

    * Mišljenje je lično i nije stav kompanije Majkrosoft.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Wed Oct 04, 2017 2:34 am

    Ne znam sta je u ovom pasusu veci bizar. Osnova za lik hvali knjigu i potpisuje se funkcijom u firmi koja se ogradjuje od indorsmenta. Only in Serbia.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Wed Oct 04, 2017 2:36 am

    Ne mogu da prestanem da se smejem. Ovo je nadrealno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by ♏ Wed Oct 04, 2017 10:07 am

    A to regional manager ne kaže čega, vodi im twittere i slično, a kod njih je svako za svašta regional.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Mon Oct 16, 2017 11:48 pm

    Aaaa, sve!

    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by beatakeshi Mon Oct 16, 2017 11:49 pm

    Ja ovo ne mogu pred spavanje.
    Već je fotografija uznemirujuća.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Mon Oct 16, 2017 11:55 pm

    Moraš! Sanjaćeš kišne pse kako oslobađaju Kosovo...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Tue Oct 17, 2017 12:01 am

    Evo sneak preview:

    Da li je lakše pisati na istorijske teme nego li na savremene?

    S jedne strane jeste, jer te ne opterećuje aktuelni trenutak u smislu vazda dosadne i prozaične dnevne politike, a s druge strane nije, jer je potrebno da se oživi epoha a to zahteva velike pripreme, dosta čitanja stručne literature i istorijske građe. Istorijski roman je na srpskoj kniževnosti tako redak baš zbog toga što je veoma teška disciplina.

    Redak roman na srpskoj književnosti. Istorijski to jest. Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 2729202060


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Tue Oct 17, 2017 12:14 am

    imam samo jedno pitanje, ko tog lika cita? znate li nekoga, koji su to ljudi, gde ih mozemo sresti, ja bih i sa meni nepoznatom osobom koja se lozi na ovog pisca stupio u razgovor i zeleo da se upoznam. ozbiljno pitam, ne kao ono ne znam nikog ko glasa za srs.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Tue Oct 17, 2017 12:16 am

    Jbmlg, neki ljudi na bazenu (ali čairskom, ne vrežinskom, na vrežinskom se, kak normaljno, ne čita ništa).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by ♏ Tue Oct 17, 2017 12:21 am

    Uredio knjigu tzv. Marka Šelića, to je taj neki momenat intervjua u kom se sve zvezde poravnaju.


    Last edited by ♏ on Tue Oct 17, 2017 12:22 am; edited 1 time in total

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 24 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 8:58 pm