Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by шумидер-модер Thu Aug 06, 2015 9:14 pm

    uskok i ajduk wrote:Можда је стрељан на тој плажи, па те из песка зграби за ногу и одвуче у дубину.  Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 2932922325
    Moze da me zgrabi znas vec za sta Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 2932922325


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 81191
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Thu Aug 06, 2015 9:15 pm

    kon shoneri wrote:
    William Murderface wrote:Ih, ima i bolja varijanta.


    https://sr.wikipedia.org/sr/Konstantinovo_raskr%C5%A1%C4%87e#Sinopsis
    Ovo što si boldirao je očigledno namerno umetnuto, da ne kažem nešto gore... npr. da se radi o falsifikatu. Jer na Laguninom sajtu taj tekst izgleda malo drugačije.

    http://www.laguna.rs/n1078_knjiga_konstantinovo_raskrsce_laguna.html

    Dakle ovaj tvoj "jedan od retkih vitezova" je dopisan. 

    Pitam se, zaista, zašto je nekom potrebno da falsifikuje i laže kada je toliko ubeđen u ispravnost sopstvenih stavova i snagu svoje argumentacije?


    Pa... pa.. paranoja.  bounce


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 49
    Join date : 2015-07-30

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by kon shoneri Thu Aug 06, 2015 9:16 pm

    William Murderface wrote:Pa valjda smo već raščistili da sam mu bivša riba koja nikad nije prebolela što je ostavio zbog književnosti. Ne znam čemu čuđenje.
    Nisi ti bivša riba, već onaj drugi... Ti mu više dođeš kao neki stalker. S obzirom da ste iz istog grada i da znaš pojedinosti iz privatnog života autora. A i ovo što si iskopao... Flash sajt koji se nalazi u drugom sajtu, i slova koja su "zalepljena" tako da nema šanse da se tekst nađe bilo kojim pretraživačem već samo ručno. Za to treba mnogo vremena i truda. Ko zna koliko si samo kopao po netu... huh.. jezivo..  Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 819872012
    Erős Pista

    Posts : 81191
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Thu Aug 06, 2015 9:18 pm

    Ne razumem, tekst je sa Vikipedije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 49
    Join date : 2015-07-30

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by kon shoneri Thu Aug 06, 2015 9:23 pm

    William Murderface wrote:Ne razumem, tekst je sa Vikipedije.
    Ako misliš na ovaj članak, nije...

    https://sr.wikipedia.org/wiki/Konstantinovo_raskršće
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Ointagru Unartan Thu Aug 06, 2015 9:31 pm

    uskok i ajduk wrote:Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 286371741 .... ти или зезаш овог Конерија, или не видиш да је Шумидер убацио у текст и свог омиљеног Аркана (истина, ни Конери то није још увек уочио).

    Nadam se da sad ti mene zezas, ali za slucaj da ne: arkane su (okultne) tajne ili saznanja (od latinskog arcanus - tajna).


    Last edited by Radagast on Thu Aug 06, 2015 9:31 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81191
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Thu Aug 06, 2015 9:31 pm

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 3579118792

    (трен | разл) 20:28, 6. август 2015.‎ Djemba018 (разговор | доприноси)‎ м . . (35.194 бајта) (-153)‎ . . (→‎Sinopsis) (поништи)


    Pa upravo si izmenio tekst. Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 1143415371

    https://sr.wikipedia.org/w/index.php?title=Konstantinovo_raskr%C5%A1%C4%87e&diff=11174748&oldid=11142733


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Ointagru Unartan Thu Aug 06, 2015 9:48 pm

    Ne znas da je on. Mozda je u pitanju...

    Spoiler:


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81191
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Thu Aug 06, 2015 9:53 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Ointagru Unartan Thu Aug 06, 2015 9:55 pm

    WM, da ti nije ovaj Koneri bivsa riba?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81191
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Thu Aug 06, 2015 9:58 pm

    Ma, jok, moje bivše ribe provereno ne mare za mene Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 1949538119

    Buduća, možda Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 1912529702


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39805
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by паће Thu Aug 06, 2015 11:04 pm

    kon shoneri wrote:A u međuvemenu...  Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 2849097393
    ... sve njih kojima su nas godinama kinjili kao autoritetima možemo bar simbolično da lupimo čvrgu ili cajper

    Стигао сам довде. Дакле да све њих лупимо чвргу. Не знам да ли је ово из пера/језика писца или текстописца који их ваљда интервјуише, јебе ми се за њих као и њима читаоца.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Thu Aug 06, 2015 11:19 pm

    William Murderface wrote:Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 3579118792

    (трен | разл) 20:28, 6. август 2015.‎ Djemba018 (разговор | доприноси)‎ м . . (35.194 бајта) (-153)‎ . . (→‎Sinopsis) (поништи)


    Pa upravo si izmenio tekst. Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 1143415371

    https://sr.wikipedia.org/w/index.php?title=Konstantinovo_raskr%C5%A1%C4%87e&diff=11174748&oldid=11142733
    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 3579118792
    ups
    ficfiric

    Posts : 33873
    Join date : 2012-02-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by ficfiric Thu Aug 06, 2015 11:30 pm

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 286371741


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 49
    Join date : 2015-07-30

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by kon shoneri Mon Aug 10, 2015 12:58 pm

    William Murderface wrote:Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 3579118792

    (трен | разл) 20:28, 6. август 2015.‎ Djemba018 (разговор | доприноси)‎ м . . (35.194 бајта) (-153)‎ . . (→‎Sinopsis) (поништи)


    Pa upravo si izmenio tekst. Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 1143415371

    https://sr.wikipedia.org/w/index.php?title=Konstantinovo_raskr%C5%A1%C4%87e&diff=11174748&oldid=11142733
    Ovaj nisam menjao.

    Pročitaj. Dobro će ti doći.

    https://sh.wikipedia.org/wiki/Paranoja

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81191
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Mon Aug 10, 2015 3:40 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Mon Aug 10, 2015 4:35 pm

    kon shoneri wrote:
    William Murderface wrote:Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 3579118792




    Pa upravo si izmenio tekst. Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 1143415371

    https://sr.wikipedia.org/w/index.php?title=Konstantinovo_raskr%C5%A1%C4%87e&diff=11174748&oldid=11142733
    Ovaj nisam menjao.

    Pročitaj. Dobro će ti doći.

    https://sh.wikipedia.org/wiki/Paranoja

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 3579118792

    imas istoriju izmena sa metapodacima koji svedoce da je pomenuti deo teksta bio tu, uz podatak kada je izmenjen.

    ne znam za sta ti treba ovakvo samozakopavanje, vrlo si los advokat piscu Dejanu Stojiljkovicu.
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Tue Aug 11, 2015 3:42 am

    @kon shoneri

    Na stranu ovo brljanje sa Vikipedijom, za sada si imao dva "argumenta" u korist Stojiljkovića:

    1) da ima obimnu bibiloteku
    2) da je tiražni pisac

    i neka dobacivanja sa strane da postoje lični i petarlukovićevski razlozi za nevoljenje istog

    Pa redom : 1) to što opisuješ se zove "biografizam" (možda malo i historizam) i to je izrazito zastarela 19vekovna metoda proučavanja književnosti, smatra se odbačenim još od kako je Roman Osipovič seo na voz i otišo u Češku... Drugim rečima, šta njegove knjige, govore o samo tekstu? Ništa.  2) Mislim da je jasno zašto je ovo besmisleno, najtiražniji pisci u Srbiji su Bačić Alimpić i Bulić, to ne može biti argument ni za šta.

    lično, jednom sam sreo Stojiljkovića i bio je pristojan, verovatno jer je na osnovu okolnosti zaključio da sam mu istomišljenik, što u nekom širem smislu i jesam. Doduše , ostavio je trag polemika po internetu i bogami prema drugim ljudima nije pristojan nimalo, nadmen je , ne prihvata kritiku i deluje izrazito iskompleksiran zbog nedostatka formalnog obrazovanja. I ovo naravno ništa ne govori o samom tekstu.

    luković je debil.

    E sad o samom tekstu, on je za Raskršće dobio nagradu Miloš Crnjanski. Ja bih rekao da to nešto znači , jer eto Crnjanski stoji u našoj književnosti na jednom osobenom mestu. (mogu duže objasniti kakvom mestu, ako te ne mrzi da čitaš), osim toga Vida Ružić Crnjanski je napravila zadužbinu tako da se nagrada ne daje prosto onima koji pišu u slilčnom žanru kao Crnjanski već onima koji imaju određenu poetsku sličnost. Ima li ovde takve slilčnosti?

    Pa najbolje je porediti najpozantiji žanrovski eksperiment Crnjanskog "Kap španske krvi" sa Raskrščem. U Kapi nadnaravni elementi imaju svoju književnu funkciju (poetsku, rodnu, istorijsku , na kraju krajeva i ontološku). Šta je vampir za Stojiljkovića? Pa ništa place holder, gimmick, ne postoji nikakvu literarno opravdanje za njega, samo je tako tu. Zato tako repetativno deluje knjiga- a sad malo klanja.

    Nemam nikakav problem ni sa žanrovskim, ni sa četničkim knjigama. Imam problem sa slabim žanrovskim i četničkim knjigama...

    @
    beatakeshi

    čitam sad Selindžerovu biografiju, koju je Skrobonja preveo i isto tako je aljkav prevod (articulate je artikulisana a ne rečita na primer)...čini mi se da nije do brzine nego do vladanja jezikom ipak. Našim*, ne engleskim.

    * naš jezik se zove srpsko-hrvatski.
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by namerna prolaznica Tue Aug 11, 2015 11:57 pm

    pošto nemam kome drugom, samo sebi mogu da pošaljem račun za vreme potrošeno na ovu raspravu.
    pa, kad sam već pročitala sve, od 5. do 22. strane, ajd da nešto i napišem.

    snaga me je držala samo za nekoliko prvih stranica priče o vampiru kišu, ali nisam mogla da se nosim s mićom orlovićem koji je viši od danila, ni sa lunom bez sidekicka, mornara makfersona. očigledno je pisac bio u uzrastu s porodične fotografije koju drži na polici svoje biblioteke kad je kiš šetao beogradom, mića tv ekranom, a priče o lunukraljuponoći po tezgama novinarnica. pa, ni to nije najgore. bože moj, ne bira čovek kad će da se rodi. najgore je što ne čita. a piše.
    za ostalo vam verujem kad kažete da je to pripovest ni o čemu/ne zna se o čemu. na osnovu ono malo što sam pročitala (koristim priliku da podsetim ovaj komitet da sam pročitala - cele! - "veliki rat" i "lutajućeg bokelja"), čini mi se da je opšta nevolja naših tekućih pisaca što sednu, zapitaju se: o čemu ću da pišem?, i produže bez odgovora. ili: kad nema mesa, daj sve začine u čorbu, i klin pride. daj selebritija, daj mitologije i veronauke za treći osnovne, daj referenci, al ne suftilnih da ih čitaoci ne uoče. daj šta bilo, do dogovorenog obima strana.

    otvororiću srce ovde, u intimnom krugu, pa ću vam poveriti da mi je suza krenula iz oka kad pisac u nekom intervjuu koji ste okačili kaže da je "zato kiš verovatno otišao iz beograda". pa, jeste, sine, vrlo verovatno. skoro sam se rasplakala nad tim ikarskim bićem koje stremi apsolutu: samo da piše, a da ništa ne čita.

    @šuvar: novi biografizam?

    evo tri odlomka iz intervjua marka tompsona koji treba da izađe ovih dana; slučajno se potrefilo da je napisao baš kišovu biografiju:
    Spoiler:


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    Erős Pista

    Posts : 81191
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Wed Aug 12, 2015 9:23 am

    Za "Veliki rat" dobijaš pravo da ne pročitaš ni jednu Deksinu priču! Zasluženo!

    čini mi se da je opšta nevolja naših tekućih pisaca što sednu, zapitaju se: o čemu ću da pišem?, i produže bez odgovora. ili: kad nema mesa, daj sve začine u čorbu, i klin pride. daj selebritija, daj mitologije i veronauke za treći osnovne, daj referenci, al ne suftilnih da ih čitaoci ne uoče. daj šta bilo, do dogovorenog obima strana.

    To je to.

    Glede novog biografizma, ima i ovo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39805
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by паће Wed Aug 12, 2015 10:41 am

    Има негде код Адамса (ал' не успевам да нађем где) једна варијанта Земље где Артур Дент проводи неко време, и покушава да се заинтересује за књижевност. Главна особина њихове литературе је да све књиге имају по седамсто страна. Радња, шта је већ има, се нагло прекида и никог не занима шта је било даље - испунили смо седамсто страна, добра књига.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Erős Pista

    Posts : 81191
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Wed Aug 12, 2015 10:55 am

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16128
    Join date : 2014-11-06

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by plachkica Wed Aug 12, 2015 11:51 am

    Vemi se "Veliki rat" sviđa.  Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 1403342043
    Gatalica ne zaslužuje da se nađe među Deksom i ekipom.
    Davno sam je pročitala, pre hajpa Ninove nagrade.
    Atmosferična, dobre rečenice, pitka a daleko od plitke.
    Užas rata kao takav, na svim stranama. Beznađe u rovovima.
    Vešto ukomponovana fantastika.
    To su mi bili neki opšti utisci a i jedino čega se sećam.
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by namerna prolaznica Wed Aug 12, 2015 12:19 pm

    William Murderface wrote:Glede novog biografizma, ima i ovo.
    da, da. ipak, za to nisu krivi pisci, nego biografi. ono, o pokojniku sve (što ja i moja palanka mislimo da je) najbolje.

    nekako mi se čini da je to sve hod klatna. nekad je impersonalnost bila reakcija na pozivitivizam, pa je novi biografizam rekacija na impersonalnost, i tako. ali, jedno je procesiranje sopstvene biografije u tekstu, a drugo procesiranje autorove biografije u - biografiji. o prvom je, opet kiš, govorio kad je naglavačke postavio aristotela: istorija je opšta, književnost - pojedinačna. parafraziram, naravno. biografija bi spadala u istoriju, osim kad je - kniževnost, ili pokušaj (hotimični, ili ne) književnosti, kao što je rekao tompson u odlomku koji sam stavila.

    plačkice, drago mi je što je makar jednu čitalačku dušu mimoišla gorka čaša smorenosti dok je čitala veliki rat. negde sam pisala o tom svom iskustvu, ne mogu opet. slažem se da je gatalica obrazovan i pismen, rečit čovek, da ume da sroči dobru rečenicu. ali, to nije dovoljno, jer te rečenice stoje nepovezane s ostalima, i bez svog mesta i funkcije u tkivu priče. zato što romaneskne priče nema. ima materijala za nekoliko pripovedaka, i mislim da bi bolje uradio da ih je napisao, umesto tog nasiluboga krpljenja romana metodom papier-mâché.

    druže paće, mnogo je sedamsto strana, vidiš kako se patimo sa ovih po dvesto-po tristo Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 1233199462


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    паће

    Posts : 39805
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by паће Wed Aug 12, 2015 2:19 pm

    namerna prolaznica wrote:da, da. ipak, za to nisu krivi pisci, nego biografi. ono, o pokojniku sve (što ja i moja palanka mislimo da je) najbolje.

    Што је фалсификат. Оригинал (ако је уопште оригинал, и ти Латински-неамериканци су крали лево и десно) је гласио de mortuis nihil nisi bene, буквално о мртвима ништа осим ако је добро. Дакле ако нема шта лепо да се каже, да се оћути а не да се лаже и маже.


    druže paće, mnogo je sedamsto strana, vidiš kako se patimo sa ovih po dvesto-po tristo Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 1233199462

    Е, да (другар'це прикол'це, рекао би он ћопићевски), пролазе године па ми је пре неку недељу опет наспело да читам Дину, ал' онако комплет па натенане. Негде сам нашао да је то око 1700 страна. Урадим то сваких седам до десет година, мада то није увек исти посао. Прво читање 1977, данашњи први том. Друго, 1980, кад је изашао превод, првих шест књига а садашња прва три тома. Па онда наредна три кад је који излазио, па онда тек та периодика.

    А да не би испало да читам само сф, кренем да читам баш Киша (Енциклопедију мртвих) па већ негде код средине приметим да сам то већ читао Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 1143415371. И онда Еугена (Ојгена? ко би га знао, ми га учили као Евгенија) Кумичића, "Уроту Зринско-Франкопанска" (мада унутра нема никаквих Зринских, све неки Зрињски... што има у излогу нема у радњи, као онај што је рекламирао три мускетара а испоручио четири), издржао негде до петине и баталио. Занимљив језик, ал' бре такво дупеувлачење властели и отворена пропаганда своје ствари... неће под капу. Након пете стране где сам прескакао ово и оно схватим да више у ствари ни не читам него изигравам спем филтер. Бок, госпон, мора да сте били јако занимљив за своје време.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 13 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 10:58 am