Krčka se....

Share

Re: Krčka se....

Post by plavaivy on Wed Jan 21, 2015 1:04 pm

ova tema slobodno moze da se preimenuje u testenina 

Post by bela maca on Wed Jan 21, 2015 1:05 pm

mmm testenina

Post by Indy on Wed Jan 21, 2015 1:36 pm

plavaivy wrote:ova tema slobodno moze da se preimenuje u testenina 

Karb nas nasusni daj nam danas...

Post by plavaivy on Wed Jan 21, 2015 1:42 pm

ne. 

Post by darling on Wed Jan 21, 2015 4:53 pm

bela maca wrote:
darling wrote:
tako kuvam i sa pasuljom iz konzerve, umesto tune, konzerva ocedjenog i ispranog pasulja. isto je super. pasta fazol na viljusku  

e super, ovo ću danas da probam
koji pasulj staviš? ja imam crveni, taj najčešće kupujem

crveni. dodaj i malo vode od testenine ako bude suvo.

ne znam sta bih jela da nema paste. ne secam se kako sam zivela pre paste.

Post by bemty on Wed Jan 21, 2015 5:31 pm

kad biste slucajno imali u kuci tamarind, u sta biste ga metali? svez, sa kosticama, ubacen u vakuum pakovanje, mada su dodali i soli da se ne bi pokvario. imam punu kesu i nemam pojma u sta bih. ta so mi je malo bljaks, zapravo, ali to kad jedem direktno.

_____
Warning: may contain irony.
Guest

Post by Guest on Wed Jan 21, 2015 7:51 pm

bela maca wrote:
Šuvar i varivo wrote:Vjerna ljuba mi nije tu već pet dana, danas kad dođem doma, pokušaću da napravim sebi mac and cheese... Izveštavaću vas kako prošlo.

Iskreno,

Dž. Oliver

uzmeš jedan luk i par čenova belog luka i prodinstaš na ulju. kad postane providan, staviš kašiku pavlake. kad se lepo ukrčka, posle par minuta, dodaš malo fetolikog sira, malo kačkavalja i malo zelenog sira po izboru. dodaš bibera kolko voliš.

voila, gotov ručak za 20 minuta.
Kupio sendvič ipak Hvala u svakom slučaju..

Post by bela maca on Wed Jan 21, 2015 7:51 pm

darling wrote:
bela maca wrote:

e super, ovo ću danas da probam
koji pasulj staviš? ja imam crveni, taj najčešće kupujem

crveni. dodaj i malo vode od testenine ako bude suvo.

ne znam sta bih jela da nema paste. ne secam se kako sam zivela pre paste.
Uh ala je fino

Post by sejlor on Wed Jan 21, 2015 8:01 pm

Ovo se ne krčka, ali ne da mi se da otvaram novu temu; evo vam recept za brutalnu salatu, ja se navukla:

- brdo rukole
- kruška (ja je naljuštim na tanke listiće onom spravicom za ljuštenje šargarepe)
- kozji sir (to je u originalnom receptu, a može i mocarela)
- suve šljive
- bademi (može oni na listiće, to bi bilo idealno)
- malo maslinovog ulja
- aćeto balzamiko
- malo meda
Guest

Post by Guest on Wed Jan 21, 2015 8:45 pm

Ja cu ovo da pravim cim se vratim kuci! Super zvuci!

Post by darling on Wed Jan 21, 2015 8:54 pm

ja tu salatu pravim, al sa brijem il nekim drugim smrd. sirom koji se nadje u kuci, i orasima. i bez sljiva! probacu ovo tvoje, sejlor, kad tad. 

@ belch    reci kad budes htela recept za pasta fazol iz konzerve na kasiku 

Post by sejlor on Wed Jan 21, 2015 9:21 pm

Inače, recept je pokupljen iz Tezge (ugao S. Bana i Skadarske). To sam već rekla, ali nije zgoreg da ponovim, u Tezgi je odlična hrana. Od li čna! Ta salata se može napraviti kod kuće za 5 min, to jeste, ali imaju i neka jela koja ne verujem da bi mi ispala toliko dobro, npr tažin sa piletinom, japanski ražnjić, zelene taljatele sa biftekom, itd. Sve preporuke za Tezgu.

Post by akaio on Wed Jan 21, 2015 11:10 pm

sejlor wrote:Ovo se ne krčka, ali ne da mi se da otvaram novu temu; evo vam recept za brutalnu salatu, ja se navukla:

- brdo rukole
- kruška (ja je naljuštim na tanke listiće onom spravicom za ljuštenje šargarepe)
- kozji sir (to je u originalnom receptu, a može i mocarela)
- suve šljive
- bademi (može oni na listiće, to bi bilo idealno)
- malo maslinovog ulja
- aćeto balzamiko
- malo meda
supa zvuci. ja volim salate. mozda jedno pitanje, verujem kada bih ja pravio istu, verovatno ne bih stavljao med, buduci da vec imam kruske i suve sljive koje su slatke. jel ovo preslatko ili ne? kozji sir svakako ne bih stavljao jer ne volim, mada moj zet bi na ovo odlepio, buduci da voli kozji sir. izabrao bih u ovom slucaju mocarelu. nego, jel ovo slatko? meni mnogo tu ima slatkih stvari.

inace ja sam se jako tesko navukao na rukolu, a sada ne mogu bez iste, i trpam je u ogromnim kolicinama. skoro sam je uveo u svoju ishranu [par godina]

edit: +1 za pastu tj. za: mmmmmmmm kada je ista u pitanju.

Post by bela maca on Wed Jan 21, 2015 11:29 pm

darling wrote:ja tu salatu pravim, al sa brijem il nekim drugim smrd. sirom koji se nadje u kuci, i orasima. i bez sljiva! probacu ovo tvoje, sejlor, kad tad. 

@ belch    reci kad budes htela recept za pasta fazol iz konzerve na kasiku 
Moze odma

Post by sejlor on Thu Jan 22, 2015 9:10 am

hoffnung wrote:supa zvuci. ja volim salate. mozda jedno pitanje, verujem kada bih ja pravio istu, verovatno ne bih stavljao med, buduci da vec imam kruske i suve sljive koje su slatke. jel ovo preslatko ili ne? kozji sir svakako ne bih stavljao jer ne volim, mada moj zet bi na ovo odlepio, buduci da voli kozji sir. izabrao bih u ovom slucaju mocarelu. nego, jel ovo slatko? meni mnogo tu ima slatkih stvari.

inace ja sam se jako tesko navukao na rukolu, a sada ne mogu bez iste, i trpam je u ogromnim kolicinama. skoro sam je uveo u svoju ishranu [par godina]

edit: +1 za pastu tj. za: mmmmmmmm kada je ista u pitanju.

Pa jeste slatkasto, ali ne bih rekla da je to sladak obrok. Fora je da rukole ima znatno više nego svega ostalog. A ima i aćeta. Pa onda gorčina i kiselost ubijaju slatkost, tj ne ubijaju je nego se jako dobro mešaju svi ti ukusi. A meda stavim bukvalno par kapi.

I ja sam teško zavolela rukolu a sad je obožavam.

Post by Filipenko on Thu Jan 22, 2015 10:04 am

Rukola je zakon, ali sve to mora biti dobro pripremljeno. Ja se prilično smorim jer uvek preteram u pravljenju salate u nekoj namirnici ili namirnicama, pa su mi te mešane salate noćna mora. Ili je preslatko, ili prekiselo, ili stavim suviše nekog sastojka. Jbg.

Post by sejlor on Thu Jan 22, 2015 10:27 am

Imaj pri ruci viška svih namirnica. Pa kad preteraš sa jednom dodaj ostale.

Post by darling on Thu Jan 22, 2015 10:45 am

@ belch

pasta fazol na kasiku

na maslinovom proprzim velik iseceni crni luk, nesto izrendanog celera (korena, ako imas zeleni, mozes isekan na kockice), i sargarepu, takozvani sofrito. dodam i belog luka i cili. u to povrtnu kocku, isprani pasulj (mera: jedna osoba jedna mala konzerva pasulja), moze beli, crni, moze i mesani pasulj, sve ide, i u to paradajz pire, nalijem vodom i ostavim da se krcka dvadesetak minuta. pocece da se zgusnjava i ukuvava. probaj povrce, kad ocenis da je skoro skuvano, ubaci saku dve neke sitne paste, iskljuci sporet, poklopi. pasta ce se skuvati u toj vrucini. 

ovo isto moze i sa socivom iz konzerve, pojavilo se i kod nas, ima ga u maksijima. ako kuvas socivo, sluzi se tako sto se sipa u tanjir, nakapa se maslinovim uljem, narenda se parmezanom, svezeg bibera... to je divno jelo.

i treca varijanta na pasta fazol iz konzerve, fazol jecam (orza), takozvani ricet. pravi se isto ko pasta fazol, osim sto se, kad se izdinsta povrce, u to ubaci jecam, uprzis jos malo, i onda nastavis redom, kocka, paradajz pire, pasulj, voda i tako dalje.. tu ne ide pasta. 

ako radis s malom konzervom pasulja, onda 50 grama jecma, dve konzerve 100. jecam se skuva za cetrdesetak minuta, ako odstoji u ladnoj vodi pre kuvanja, vreme ce se skratiti. to s jecmom je odlicno.

@ filipenko meri!

Post by bela maca on Thu Jan 22, 2015 10:51 am

Hvala puno!

Post by plavaivy on Sat Jan 24, 2015 5:32 pm

musaka od praziluka
Guest

Post by Guest on Sat Jan 24, 2015 9:15 pm

Sejlore salata je super. Samo umesto kozjeg - bri smrda.

Post by bemty on Sun Jan 25, 2015 8:23 pm

napravila svoju prvu sarmu. like, evah. prvoj sarmi zaborava nema. 

i to uopste nije komplikovano?! bili nam neki gosti, mislila sam da ce ostati za sutra, ali pojelo se samo tako. muz se istakao sa pet pojedenih. sad zevamo i ceskamo se po stomacima. i zadovoljno brekcemo. mmmmmm sarma.

_____
Warning: may contain irony.
Guest

Post by Guest on Sun Jan 25, 2015 8:34 pm

naravno da nije komplikovano. ljudi to malo fetišizuju. i ti ćeš 

Post by plavaivy on Sun Jan 25, 2015 9:03 pm

ja cu to dogodine

Post by bela maca on Sun Jan 25, 2015 9:13 pm

ja mislim da u životu više neću pojesti ni jednu sarmu.
što sam jela jela sam.

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Jul 21, 2017 2:30 pm