Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Krčka se....

    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Fri May 03, 2019 1:27 am

    aa ti si na otoku srece Krčka se.... - Page 23 1143415371
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Fri May 03, 2019 8:43 pm

    Pravim specijalitet po imenu Jordan Peterson Hot Plate.

    Ostalo u zamrzivaču kobasica, uštipaka, vrata, rebaraca, sve to ide na gril
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by Nino Quincampoix Fri May 03, 2019 8:48 pm

    A jastog?
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Fri May 03, 2019 8:52 pm

    Krčka se.... - Page 23 3579118792
    Ja sam jastog. Ti si jastog.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Wed May 29, 2019 4:26 am

    danas sam skrckala prvi dzem u zivotu, inspirisale me nespule na eksperiment. bjutiful je. sad sam u misiji da izmislim dvaes tradicijskih proizvoda od nespule i da se sledece godine ubijemo od kinte.

    danas sam pila i sok od cveta zalfije, odnosno ovde kadulje, i to je isto divno, a neobicno pice. boja radiaktivna roze.
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Wed May 29, 2019 4:07 pm

    Што џем? Увек сам пре за пекмез.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Wed May 29, 2019 6:47 pm

    u mom svetu to ti je sve isto, dzem, raspekmez, marmelada, nema razlike.
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Wed May 29, 2019 6:57 pm

    Мени је битна разлика између пекмеза и џема - у џем се додаје пектин у неком облику (обично прашак) да му да густину; код пекмеза се ослањаш на оно пектина што је остало у воћу и онда га укрчкаваш до жељене густине.

    Оно, може пектин и у кућној радиности да се издвоји - пробари се нешто зелених јабука па се пусти да се оцеди. То што изађе има пектина ихај.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Wed May 29, 2019 7:04 pm

    ti ko eskim s dvesta imena za sneg Krčka se.... - Page 23 1399639816

    ukuvala sam voce, secer, sok limuna, u pola dodala cimet na kraju, i to su mi dva dzema, s cimetom i bez.
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Wed May 29, 2019 7:23 pm

    Јок ја, госпоја. Ја сам само прихватио стручно мишљење. А и уважавам разлику.

    Ово твоје је онда пекмез, ниси додавала ништа за згушњавање. Наравно, разићи ћемо се око тога колико шећера ту дође... госпоја то минималистички, тек тек.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Wed May 29, 2019 7:25 pm

    УБР, хвала на шлагворту, подсетила си ме да смо ових дана кућа отвореног пекмеза, па сам посетио теглу Krčka se.... - Page 23 1670177810


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Sat Jun 01, 2019 6:21 pm

    Krčka se.... - Page 23 61485724_2386083761673289_2662453894692470784_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent.fbeg5-1


    subotnja megalomanija: rebarca sa dimljenom slatkom paprikom, kuminom, cimetom i belim lukom, koja će se sad tri sata kuvati na pari od tečnosti koja sadrži vodu, vino, glavice belog luka i suvu žalfiju. nakon toga sledi grilovanje.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-21

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Wed Jun 26, 2019 5:08 am

    krckalo se sinoc, 3 kila mladih svinjskih svezih kolenica (3 komada prerezanih napola) u saču od grnčarije sa 3 kila izuzetnih ostrvskih krompira i 4 glavice crna luka, dosta soli, mulja i vode da ogrezne.
    ispade iznad ocekivanja, gosti se pobise za hranu uz sveopste odusevljenje
    i padaju narudzbine da se sacevi nose na otok, sto da ne
    recimo da je prvi put bilo onako ali iz druge se pobedilo
    sutra pravimo reprizu za mladju ekipu ali ne ocekujem iznenadjenja


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-21

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Sun Jun 30, 2019 6:26 pm

    raspaljujem stiljro da nabacim rucak, skrpinica od 600g i saragcic od 200g

    otkrio sam skrivenu prodavnicicu sa svezom ribom u susednom selu

    Krčka se.... - Page 23 65767810


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jun 30, 2019 6:50 pm

    Kolko?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-21

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Sun Jun 30, 2019 10:29 pm

    mislim da je kilo 12


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jun 30, 2019 11:38 pm

    Relativno ok. Valjda.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Mon Jul 01, 2019 7:12 pm

    odakle su ove skoljke, u jadranu su zasticene, ne sme ih se vaditi iz mora.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-22

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Mon Jul 01, 2019 10:09 pm

    da,pricao nam je gazda kampa na Veslu da je nekoliko ljudi stradalo od tih skoljki..posto stoje uspravno u steni i budu otvorene a mogu da narastu i do 2m pa ljudi posegnu za njom i ruka im obicno zavrsi u skoljki koja se tada zatvori,zarobi ih i ronioci se udave
    inace skoljka ima malog,providnog raka unutra sa kojim zivi u simbiozi tj. on je stipka kada oseti kretanje vode da se ona onda zatvori Krčka se.... - Page 23 1399639816



    on topic
    sto sam skuvala rizoto sa vrganjima,uh...ooze and creme mmmm..polako podlivan supom..samo nisam imala belog vina ali mozda bi i bilo previse,strcnula sam malo soka od limuna na kraju i sa puno persunovog lista i sveze mlevenog bibera  Krčka se.... - Page 23 2849097393
    a nisam jela rizoto ima godinaipo..
    avatar

    Posts : 146
    Join date : 2018-11-27

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by Frile Tue Jul 02, 2019 6:20 am

    plavaivy wrote:da,pricao nam je gazda kampa na Veslu da je nekoliko ljudi stradalo od tih skoljki..posto stoje uspravno u steni i budu otvorene a mogu da narastu i do 2m pa ljudi posegnu za njom i ruka im obicno zavrsi u skoljki koja se tada zatvori,zarobi ih i ronioci se udave

    Uh kakva priča, periska da naraste dva metra, pa još da zarobi nekog...   

    Kad sam bio klinac, daleko pre indijana džonsa, u avanturističkim filmovima je najveća egzotična opasnost na kopnu bio živi pesak, a u moru (izuzimajući ajkule) strah i trepet su školjke koje hoće hoće da zarobe Džonija Vajsmilera i lovce na bisere  https://en.wikipedia.org/wiki/Giant_clam#Legend. Samo što ta školjketina obitava u južnim morima, a ne na Jadranu. Svaka čast Begoviću kako je povezao to i perisku.

    Sećam se početkom osamdesetih na hvaru, tih periski je bilo koliko hoćeš u poljima posidonije, na ravnom peskovitom dnu. Izroniš je i ne znaš šta ćeš sa njom, ružna, hrapava, lomljiva, jbg.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Tue Jul 02, 2019 8:16 am

    - jedan tiganj: crni luk, veza mladog luka, beli luk, jedna ljuta papričica od Nišlije s pijace so, biber na maslinovom ulju da se pirja maltene do karamelisanja, onda suvo grožđe, suve kajsije, smokve, šljive, malo sirćetai to se ukuva (ne volim izraz "redukovati"nikako)
    - drugi tiganj: pileća džigerica nabrzo 
    - u woku na pari skuvan mladi krompir i šargarepa /u vodi dol ispod rešetke:  najkvirc, biber, lovor, braon šećer i žlica vegete7/ pa onda od toga brzo pire s malo butera. Pa reko onaj sok, pored džigerica. I mali baget iz Hleba&Kifle. salata: čeri apradajz iz Šopngoa (opet ga ima), živa ljuta papričica od Nišlije, peršun, šilja paprika crvena, veza rotkvica - samo sok od pola limuna i morska so.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-21

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Tue Jul 02, 2019 3:08 pm

    ove skoljke su zimus nadjene na plazama limnosa, izbacili ih olujni talasi. ove su male pa nisu stigle da se dobro zaglave u pesku. da ima ih more ovde u nasem zalivu na 400m od kuce samo mene mrzi da ronim za njima.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-22

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Tue Jul 02, 2019 4:03 pm

    Frile wrote:
    plavaivy wrote:da,pricao nam je gazda kampa na Veslu da je nekoliko ljudi stradalo od tih skoljki..posto stoje uspravno u steni i budu otvorene a mogu da narastu i do 2m pa ljudi posegnu za njom i ruka im obicno zavrsi u skoljki koja se tada zatvori,zarobi ih i ronioci se udave

    Uh kakva priča, periska da naraste dva metra, pa još da zarobi nekog...   

    Kad sam bio klinac, daleko pre indijana džonsa, u avanturističkim filmovima je najveća egzotična opasnost na kopnu bio živi pesak, a u moru (izuzimajući ajkule) strah i trepet su školjke koje hoće hoće da zarobe Džonija Vajsmilera i lovce na bisere  https://en.wikipedia.org/wiki/Giant_clam#Legend. Samo što ta školjketina obitava u južnim morima, a ne na Jadranu. Svaka čast Begoviću kako je povezao to i perisku.

    Sećam se početkom osamdesetih na hvaru, tih periski je bilo koliko hoćeš u poljima posidonije, na ravnom peskovitom dnu. Izroniš je i ne znaš šta ćeš sa njom, ružna, hrapava, lomljiva, jbg.



    Krčka se.... - Page 23 3579118792 Krčka se.... - Page 23 3579118792  a otkud znam...to nam je pricao posto je ovaj moj izronio jednu od 70cm i bila je u steni i stajala je uspravno otovrena, jedva ju je izvukao... tako da je pola price imalo smisla  Krčka se.... - Page 23 3579118792
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-21

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Tue Jul 02, 2019 4:56 pm

    tesko da je bila u steni, palasture rastu samo u pesku. enivejz...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-22

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Tue Jul 02, 2019 5:10 pm

    nemam pojma,kaze ronioc u steni i da ju je jedva iscupao iz kamena ili izmedju dva kamena..na Veslu tesko da negde ima peska..

    Krčka se.... - Page 23 Empty Re: Krčka se....

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 7:04 am