Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Krčka se....

    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Wed Jan 14, 2015 8:12 pm

    spremam se sutra da kuvam pihtije po prvi put...sastojci 1 dimljena kolenica,pola svinjske glave i 2 sveza papka..pa sta mi bob da..
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Thu Jan 15, 2015 4:18 pm

    plavaivy wrote:spremam se sutra da kuvam pihtije po prvi put...sastojci 1 dimljena kolenica,pola svinjske glave i 2 sveza papka..pa sta mi bob da..


    kuvaju se vec dobrih 3,5 sata..kontam uskoro da cedim..probala sam supicu i imaju dobar ukus sad samo i da se stegnu :drzim fige:
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 4:19 pm

    Naravno da će se stegnuti, nemoj ni misliti o tome. Sve što si stavila puno je kolagena.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Thu Jan 15, 2015 4:20 pm

    jesam vec rekla da sam jako uzbudjena  Krčka se.... - Page 3 286371741 Krčka se.... - Page 3 2849097393
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 4:22 pm

    +1
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by akaio Thu Jan 15, 2015 4:26 pm

    ja volim i samo kolenicu da obarim i upihtijam. tj. kao sto vasa kaze, samo od sebe se upihtija. sve je dobro na toj kolenici: meso, koza. naravno, ren se podrazumeva.


    za rucack danas pire krompir i piletina. bez salate. nikad nisam probao pire krompir sa sargarepom kao dodatak krompiru, a video sam kako izgleda. siguran sam da bi ukus bio slatkas i da bi sargarepa doprinela ukusu. jel pravio neko od vas ovakav pire nekad, i kako vam se cini?
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Thu Jan 15, 2015 4:52 pm

    pa izrendas svezu sargarepu u pire..ja ne jedem pire a nikad ga nisam ni volela ali imam obicaj u svasta da narendam 1-2 sveze sargarepice kao dodatak..u kuvani proso,pirinac,u neko jelo..svuda..
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by akaio Thu Jan 15, 2015 5:03 pm

    ja volim klasikue kominitue pire [obican pire: mleko, puter, so]. nisam nikad eksperimentisao, a video sam ovaj nacin: krompir+kuvana sargarepa. nisam znao da moze i sveze rendana kao sto si napisala. mislio sam vise, da li neko to pravi kao standard. +1 za sargarepu i rendanje u razna jela. meni ona najbolje IDE uz pileci paprikas sa noklicama mmmmm...
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by akaio Fri Jan 16, 2015 5:37 pm

    krckalo se danas: 'prokule' ili kako bi to drugacije zvucalo: kiseli kupus sa rebrima/slaninom + proja...
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Fri Jan 16, 2015 8:06 pm

    hoffnung wrote:ja sam juce pravio pastu i mojima se ne dopada kada u crveni sos stavim cluk. naravno, stavim i bluk, ali u fazonu su da ne stavljam iduci put. dobro...

    tvoji su u pravu, crni luk je tu visak  Krčka se.... - Page 3 4101625831
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Fri Jan 16, 2015 8:10 pm

    hoffnung wrote:ja sam juce pravio pastu i mojima se ne dopada kada u crveni sos stavim cluk. naravno, stavim i bluk, ali u fazonu su da ne stavljam iduci put. dobro...

    tvoji su u pravu, crni luk je tu visak  Krčka se.... - Page 3 4101625831
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by akaio Fri Jan 16, 2015 8:18 pm

    moram da priznam da meni npr nije, tj. ne mogu da kazem da je nesto mnogo vise ili manje kada je cluk tu.

    inace taj sos pravim na ovaj nacin:

    malo mulja i pola putera [pre je bilo samo puter, ali vremenom sam krenuo da dodajem i mulje, sto je sasvim ok]
    skoro cela glavica bluka iseckana ili izgnjecena
    to se malo krcka
    iseckam celu vezu persuna [kada imam svijez bosiljaku, rokam njega] i jedan deo stavim odmah sa tim blukom/muljem/puterom i drugi deo roknem pred kraj
    svez paradajz, ociscen od ljuske [kada nema svijezeg, trpam onaj iz konze]
    posolim/posecerim i krckam.
    u ovom sosu se davimo.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Sat Jan 17, 2015 7:28 pm

    crvenu pastu jedem najmanje triput nedeljno. pocela sam onako kako sam videla kod mame koja je to zvala pasta suta: puno crnog luka na suncokretovom, jedinom ulju u kuci, belog luka, litar domaceg paradajza, vegeta, u to raskuvani rezanci. odozgo kackavalj.
    crvena revolucija u mojoj kuhinji je pocela sa dzejmijem, kad sam prvi put skuvala njegovu pastu putanesku: incuni na maslinovom, kapari, beli luk, cili, pelat, masline kalamate, kvalitetna pasta, svezi bosiljak, grana il parmezan.
    s vremenom i iskustvom sam redukovala recept dok nisam dosla do najmanjeg zajednickog sadrzaoca ukusa: beli luk, cili par sekundi na maslinovom, pelat il svez paradajz, par minuta, svez bosiljak, kvalitetna pasta, grana il parmezan, sveze mleveni biber, masline sa strane.    
    vidim da i on s djenarom to predstavlja ko najjednostavniji recept za crvenu pastu.
    iz mog iskustva, crni luk ne dodaje na ukusu, al oduzima na vremenu. 
    dakle, moze, ali ne mora.


    u emiliji romanji, bolonji posebno, crveni se pravi na maslacu, ne na maslinovom.
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by akaio Sat Jan 17, 2015 9:18 pm

    da, ovo si dobro napisala za cluk: "ne dodaje na ukusu al oduzima na vremenu" ja sam hteo da probam jer sam video dosta crvenog sosa sa istim. ovaj tvoj redukovani recept izgleda zvuci super. slicno sam pravio, ali ne bas isto. incuni, ili bilo koja slana riba/usoljena u ulju, jako dobro ide sa pastom + masline + zuti sir. mmmmm.... sada mi ide voda na usta. inace meni je pasta ono sto je za mnoge pasulj. verovatno si cula u svom okruzenju kako ljudi pricaju o pasulju. u smislu.. [oni koji ga bas vole] da im je dovoljno da ga skuvaju, posole i stave malo ulja. tako je meni isto sa pastom.

    da, puter u kombinaciji sa blukom i persunom [probaj ovo ako budes htela] je miris [ukus] koji ti se uvuce u kosti i ne mozes da ga nikad vise izbacis iz glave. mmmm


    pasta....
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by akaio Sat Jan 17, 2015 11:07 pm

    upravo sam podelio sa zetom ono sto je bilo za rucak, a to je: pilece belo meso sa karfiolom, brokolijem u besamel/kari sosu. mmmm ovo jelo mi je medju omiljenim:

    karfiol i brokoli se skuvaju/obare na pari
    belo pilece [moze i curece] meso se isprzi na mulju sa karijem i biberom/so
    napravi se besamel sa karijem
    prelije se sve u jednu vatrostalnu ciniju i pred kraj se narenda neki zuti, mekaniji sir.
    vrati se u rernu dok se sir ne istopi i kada se izvadi, malo neka stoji na sobnoj temp.
    odlicno je jelo. meni uz ovo ide najbolje kokakola ili neka salata tipa.. rendani kupus sa balzamiko ili ceri paradajz. naravno, moze i zelena salata sa sargarepom, kupusom. danas nista od salate, ali dobro. kokakola je vrlo lepo legla na kraju Krčka se.... - Page 3 1143415371

    nije neka fotka, ali kako izgleda na tanjiru:
    Krčka se.... - Page 3 Hrana
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Sun Jan 18, 2015 5:32 pm

    jooj sto sam napravila salatuuu...cicoka ljustilicom obrijana na ploskice,rendani celer,saka oraha i neki ovciji feta like sir,so,limunov sok i mulje
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by akaio Sun Jan 18, 2015 10:31 pm

    hteo sam da pitam sta je 'cicoka' ali sam izguglao. nikad cuo. lici mi na djumbir.

    ja za veceru pravio pasta alla carbonara <3
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Mon Jan 19, 2015 9:11 am

    ja pastu s brokolijem.

    danas cu sa tunom. 

    Krčka se.... - Page 3 1233199462
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by plavaivy Mon Jan 19, 2015 1:46 pm

    cicoka je car!!!!

    inace
    gulas od pilece dzige od pre neki dan,povrce(komorac,cicoka,bundeva,cluk,bluk) prelivno mulje/balzamiko marinadom i peceno u rerni
    i salata kelerabica,cicoka,celer,orasi i ovciji sir,mulje,limun,so


    i flan sa malinama i kakaom
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by akaio Mon Jan 19, 2015 1:54 pm

    @darling, kako pravis sos od brokolija i tune?
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Wed Jan 21, 2015 10:27 am

    Vjerna ljuba mi nije tu već pet dana, danas kad dođem doma, pokušaću da napravim sebi mac and cheese... Izveštavaću vas kako prošlo.

    Iskreno,

    Dž. Oliver
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Wed Jan 21, 2015 12:09 pm

    brokoli

    operem brokoli. stavim vodu da prokljuca, posolim je. u isto vreme u serpu stavim brokoli i pastu, da se kuvaju zajedno. ovo je, inace, recept za kratku pastu, pene, fusile.. dok se kuva, na maslinovom blago proprzim beli luk i cili. iscedim brokoli i pastu. sacuvam vodu. uspem u serpu sa uljem i lukom, i na vatri mesam, dodajem vodu koliko procenim da treba, brokoli bi trebalo da se raspadne i da se od zelenih mrvica napravi sos. skinem s vatre, zalijem s jos malo ulja. odgozgo sveze mleven biber i parmezan, sveza mocarela sa strane. ko jede slatku pavlaku, moze da je sipa u beli luk i ulje, ali ja ne jedem, pa ovako klot. veoma je ukusno.

    tuna


    na maslinovom beli luk i cili, u to paradajz. zacinim solju i majcinom dusicom, bosiljkom, sta imam u kuci... kad se sos ukrcka, za par minuta, iskljucim sporet i u to ubacim ocedjenu konzervu tune. tuna, dakle, ne treba da se kuva, samo nek se zagreje u paradajzu, taman dok se skuvaju rezanci. 


    tako kuvam i sa pasuljom iz konzerve, umesto tune, konzerva ocedjenog i ispranog pasulja. isto je super. pasta fazol na viljusku  Krčka se.... - Page 3 4101625831
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by bela maca Wed Jan 21, 2015 12:32 pm

    Šuvar i varivo wrote:Vjerna ljuba mi nije tu već pet dana, danas kad dođem doma, pokušaću da napravim sebi mac and cheese... Izveštavaću vas kako prošlo.

    Iskreno,

    Dž. Oliver

    uzmeš jedan luk i par čenova belog luka i prodinstaš na ulju. kad postane providan, staviš kašiku pavlake. kad se lepo ukrčka, posle par minuta, dodaš malo fetolikog sira, malo kačkavalja i malo zelenog sira po izboru. dodaš bibera kolko voliš.

    voila, gotov ručak za 20 minuta.
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by akaio Wed Jan 21, 2015 12:58 pm

    hvala darling! Krčka se.... - Page 3 1143415371
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by bela maca Wed Jan 21, 2015 1:01 pm

    darling wrote:
    tako kuvam i sa pasuljom iz konzerve, umesto tune, konzerva ocedjenog i ispranog pasulja. isto je super. pasta fazol na viljusku  Krčka se.... - Page 3 1143415371

    e super, ovo ću danas da probam
    koji pasulj staviš? ja imam crveni, taj najčešće kupujem

    Krčka se.... - Page 3 Empty Re: Krčka se....

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 4:16 pm