Krčka se....

Share

Re: Krčka se....

Post by Ferenz on Tue Dec 30, 2014 6:49 pm

pa..ono..:

Guest

Post by Guest on Tue Dec 30, 2014 6:54 pm

Post by xie saike on Tue Dec 30, 2014 7:50 pm

sto nisi tatar opalio na jedinici umesto pecenog, ako vec ide ladan

odvalim se uvek jbt kad stric napravi. to verovatno zato sto na jedan tost opalim po prsta putera i prst bifteka.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by William Murderface on Tue Dec 30, 2014 8:01 pm

Greshni Vasilije wrote:Valja, kako da ne valja.
Dakle sta za sutra spremamo:

1) Biftek pecen ucelo, namazan solju i biberom, naliven zagrejanim puterom, sluzice se kao cold cut, na razanom hlebu i senfu

Auh, mnjam, a jel će da bude malo sirov malo sirov unutra.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Tue Dec 30, 2014 8:44 pm

Nadam se. Prvo prljenje pa pecenje 30 minuta na 250 stepeni, trebalo bi da bude crvenkast.
Napravio bih tatar, biftek je kupljen svez i od pouzdanih ljudi, ali ne mogu zbog gostiju, nece svako da jede zivo meso.

Post by xie saike on Tue Dec 30, 2014 8:53 pm

onda je ovo najbolje resenje. meni je inace sjajan, jos slatka pavlaka i visnje, svaka cas'

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард
Guest

Post by Guest on Tue Dec 30, 2014 8:55 pm

To je gospoja napravila kolac. Ja pijem kajsijevacu da se ohrabrim da pristupim bifteku.  Maslinovo ulje, so, biber, bluk, pa opet so i biber, pa worchestershire, hocu da mu napravim ludilo koricu. Na sta ce ispasti, sam Bog zna, a necu znati do sutra jer ne sme da se sece pre sluzenja, sve bi se sjebalo.

Post by Ferenz on Tue Dec 30, 2014 8:56 pm

Kad videh one kolače od Mau, ja si kupih slične ali sa makom. Za sutra.
Prodali s čokoladom.
Guest

Post by Guest on Tue Dec 30, 2014 9:33 pm

Aj pomozi Boze, biftek je u rerni. Osmudjen je sa svih strana, i sada je mekan iznutra. Nesto ce biti.

Post by Ferenz on Tue Dec 30, 2014 9:40 pm

Sarma se skrčkala. Ubacih joj i par koski od pečenja. Valjda neće da pokvari?
Guest

Post by Guest on Tue Dec 30, 2014 10:08 pm

Ma kakvi, bice super, gde koske mogu da pokvare bilo sta.

Post by Ferenz on Tue Dec 30, 2014 10:13 pm

V(y)aso..miriše samo tako!
Guest

Post by Guest on Tue Dec 30, 2014 10:16 pm

Jay!

Post by akaio on Tue Dec 30, 2014 10:24 pm

+ 1 da koske samo mogu da doprinesu ukusu i mirisu.

kod mene se vecaras iskrckala sarma. zavalio jednu onako stojeci... naravno, moj kupus + gomila mesa sa strane - rebra/slanina.

Post by akaio on Thu Jan 01, 2015 9:03 pm

kod mene je za veceru isto sto je bilo i za rucak [nije ni cudo sto sam smoren ceo dan, samo jedem] curetina sa mlincima + crno vince po zetovoj preporuci. jedva cekam ponovo da se zavucem pod cebe. mlinci su super sa curetinom, ali mi se cini da na ovim prostorima [srbija] nisu rasprostranjeni uz neko jelo.
Guest

Post by Guest on Tue Jan 06, 2015 3:28 pm

Paprikaš od šarana na fondu od bele ribe...od začina, bezdanska paprika i bezdanski grom. Služen na testu, jooj kad će proleće i Dunav i čamci i kanali.

Post by bruno sulak on Tue Jan 06, 2015 3:59 pm

hoffnung wrote:kod mene je za veceru isto sto je bilo i za rucak [nije ni cudo sto sam smoren ceo dan, samo jedem] curetina sa mlincima + crno vince po zetovoj preporuci. jedva cekam ponovo da se zavucem pod cebe. mlinci su super sa curetinom, ali mi se cini da na ovim prostorima [srbija] nisu rasprostranjeni uz neko jelo.

nazalost nisu.

Post by bruno sulak on Tue Jan 06, 2015 4:01 pm

ja se inace spremam da se izlozim tastinoj ribi koju ona sprema a la gollum. ne vidi zasto bi socne ribove unistavala preteranom obradom.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
Guest

Post by Guest on Tue Jan 06, 2015 7:09 pm

pa navedi joj par sanitarnih razloga.

Post by akaio on Tue Jan 06, 2015 8:01 pm

ja sam danas imao prebranac za rucak, i dalje sam sit [i horizontala je radila]. da li je do samog pasulja, ili do praziluka/cluka, ali je ukus bio... za salatu sam imao pecenu cveklu u rerni i posle zacinjena blukom i muljem.. sta reci, sta! bilo je i belo vino, opet po zetovoj preporuci. bilo je sladunjavo, a ja nesto i ne volim slatka vina osim 'rose' mada je sasvim lepo islo, ali bih vise voleo da nije bilo slatko.

Post by bruno sulak on Tue Jan 06, 2015 8:51 pm

gagorder wrote:pa navedi joj par sanitarnih razloga.

mislio sam daje shvatila nakon poslednjeg incidenta. takodje sam optuzen za mrznju prema badnjaku.

Post by akaio on Sat Jan 10, 2015 4:19 pm

danas se nista nije krckalo, nije bilo vremena, ali ljudi, sto sam ja sada slatko jeo...mmmmm

kupila keva zemicke za devet din komad. meni dve bile dovoljne. namazao majonez i natrpao mortadelu koja je bila odlicna. isecena kao flist papir sa maslinama. svaki zalogaj se istopio u ustima. mogao sam jos nesto da stavim, da obogatim sendvic, ali zaista nije bilo potrebe kada su sve namirnice koje su sacinjavale taj sendvic bile extra!
Guest

Post by Guest on Sat Jan 10, 2015 5:13 pm

Iseckao kiseli kupus ugrubo, dodao maslinovo ulje, jedan anis, dobru mevenu papriku, opiljke od suvih i svežih mesa - slaninu, roštiljsku kobasicu, sitno seckanu sremsku, beli luk, krčkao 4 sata na 125 stepeni.
Sad pečem leba koji sam umesio.
ovo će lepo ići uz kaberne.

Post by Ferenz on Mon Jan 12, 2015 2:07 pm

Špagete s tartar sosom, ljutim kečapom, parmezanom i peršunom uopće nisu loše. 200gr, al' ipak brekćem..

Post by akaio on Mon Jan 12, 2015 3:26 pm

ja sam juce pravio pastu i mojima se ne dopada kada u crveni sos stavim cluk. naravno, stavim i bluk, ali u fazonu su da ne stavljam iduci put. dobro...

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon May 21, 2018 1:13 pm