Krčka se....

Share

Re: Krčka se....

Post by Indy on Wed Nov 23, 2016 11:57 am

Nemoj da te cuju ovi lchf. Btw, ahhh, bundevara.

_____
Take a day and walk around... Watch the Nazis run your town... Then go home and check yourself... You think we're singing 'bout someone else

Post by bela maca on Wed Nov 23, 2016 12:00 pm

nek me čuju, i can take them on

Post by Indy on Wed Nov 23, 2016 12:01 pm

Ne sumnjam!

(Salio sam se, ionako, a malo i prizivam ivy...)

_____
Take a day and walk around... Watch the Nazis run your town... Then go home and check yourself... You think we're singing 'bout someone else

Post by Blind Lime Pie on Wed Nov 23, 2016 12:21 pm

darling wrote:sad sam isla na spice up. pola kile paske morske soli 500 dinara?!?!?!?!?

Neke cene su im jake, a neke apsolutno u rangu sa velikim onlajn prodavnicama začina.

_____
e poi c'era la marmotta che confezionava la cioccolata

Post by plavaivy on Wed Nov 23, 2016 1:06 pm

Indy wrote:Ne sumnjam!

(Salio sam se, ionako, a malo i prizivam ivy...)

neka jede ko sta hoce,sta ja imam s tim 

kad malo bolje razmislim ni ja nisam jela pecenu bundevu u detinjstvu,imala sam problem sa konzistencijom ali poslednjih godina mi je bas bitna jesenja namirnica,bar jednom do dva puta nedeljno je jedem

Post by Indy on Wed Nov 23, 2016 1:13 pm

Meni je bundeva jako bitna, pošto ne jedem meso.

Doduše, ni ne kuvam, već se ta bundeva nalazi u nizu proizvoda koje konzumiram, kao što su kišovi, povrćni smotuljci (kako li se već kod nas kaže wrap... nemam pojma, saće paće).

_____

Post by plavaivy on Wed Nov 23, 2016 1:46 pm

evo sad bas skuvala krem corbu od bundeve,malo sam je zaljutila huh ali sa kasikom milerama je mmmmm

Post by bela maca on Wed Nov 23, 2016 1:49 pm

što je budneva bitna ako ne jedeš meso?

Post by Indy on Wed Nov 23, 2016 1:57 pm

bela maca wrote:što je budneva bitna ako ne jedeš meso?

Zato sto je sito... mislim, i krompir (i slatki krompir) rade posao, ali ne moze bas stalno krompir. Zato su bundeva, sargarepa i sl stvari (mislim, ove koje nisu lisce, da ne kazem trava) bas super, da se napuni stomak i onda mi ne fali meso. Plus, naravno, sve kad se to lepo zacini, ne da ne fali, nego je i bolje.

Imamo ovde lanac koji se zove Oliver's, oni su kao zdrava alternativa za "take away". Kod njih ima to jedno "smotano" od raznog povrca, pita pocket (sa dosta bundeve u sebi), to je taman fino za brzi rucak. To je samo 1 primer.

(kao sto rekoh, ne kuvam, pa mi je to malo problem... ruke su mi zaposlene preko dana - sto kompjuteri, sto volan, a kod kuce, gitara, cackanje nosa i tako... nemam bas strpljenja da kuvam. A idiot sam sto ne radim to.)

_____

Post by plavaivy on Thu Nov 24, 2016 3:00 pm

Photino Bird wrote:
darling wrote:sad sam isla na spice up. pola kile paske morske soli 500 dinara?!?!?!?!?

Neke cene su im jake, a neke apsolutno u rangu sa velikim onlajn prodavnicama začina.

vidim da su im neke cene odlicne,za mesavine npr su super cene pa 50g neke mesavine se trosi pola zivota

vaso kakve su im mesavine?

Post by plavaivy on Sat Nov 26, 2016 11:14 am

dobro,dok docekam vasu sa preporukama u medjuvremenu sam porucila 
http://www.spiceup.rs/ras-el-hanout---40g.html
i
http://www.spiceup.rs/svanetti-mesavina---55g_1832.html

Post by Blind Lime Pie on Sat Nov 26, 2016 12:42 pm

haha pa nisi mogla bolje mešavine su im u korektnom odnosu i uvek sveže. ove dve uvek imam, a jako volim da imam i zaatar mešavinu sa kojom za sekundu napravim dip od kiselog mleka.
što se tiče mesa meni je najveći hit Caribbean Jerk, sa intenzivnim tropskim mirisom. to je love it or hate it tip začina. za povrće imaju dobru Chakalaka mešavinu, zdravo pikantnu.
a da, imaju i liniju američkih varijanti za roštilje razne. Kansas City rub mi je najdraži.

_____

Post by plavaivy on Sat Nov 26, 2016 4:47 pm

pa vecina mesavina su ljute a neke imaju i secer ili skrob pa sam manevrisala izmedju 

e u medjuvremenu sam dodala i ovo na spisak http://www.spiceup.rs/baharat---45g.html

Post by Indy on Fri Dec 02, 2016 7:45 am

_____

Post by Indy on Fri Dec 02, 2016 11:03 am

Uh, odlična. Kis. kupus uvoz iz Sm. Palanke, k'o domaći.

bounce

_____

Post by Kondo on Fri Dec 02, 2016 12:04 pm

au, kakva odiseja kiselog kupusa, od sumadije do australije. mogu misliti koliko kosta!

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by Blind Lime Pie on Fri Dec 02, 2016 1:05 pm

staviš svež kupus u bačve, ukrcaš na brod, do Sidneja se taman ukisele

_____

Post by Kondo on Fri Dec 02, 2016 1:06 pm

eto biznisa! jos iznajmis ove hrdjave barze koje trunu oko ostruznice, napunis telo broda kupusom i vodom, kad stignu do mora nalivas morskom vodom, nema troskova soli. pomeramo granice laktozne fermentacije! win win!

_____

Post by Blind Lime Pie on Fri Dec 02, 2016 1:20 pm

Može se na sličan način pripremiti i sirovina za rakiju. staviš šljive u kace, posle mesec dana transporta možeš da pečeš.
Jedino bi možda bilo malih problema sa imigracionom službom 

_____

Post by Indy on Fri Dec 02, 2016 1:23 pm

Nije skupo. Tegla sa listovima kupusa (lepo smotani unutra) kosta oko 3 eu, a treba 2 takve tegle za veliku serpu (tj. lonac, ovo na slici) sarme. Nije to bas nista, cak i kad se doda sav materijal.

Vecinom kupujemo hranu iz Srbije (i ostali ex-YU zemalja). Ici cemo u pakao za food miles, znam - ali su cene relativno povoljne (u najmanju ruku nije skuplje nego slicna hrana ovde, a uglavnom je jeftinije).

Ima stvari koje su jako skupe, ali ne mozemo da odolimo - kefir, npr. Ne smem da napisem posto je na ovom levicarskom forumu, odreci ce me se.

Kisele paprike u pavlaci, ne pitam koliko su.

Krnjevac bagremov med (spominjasmo skoro) - skup jeste, ali kao lek. Sad sam porucio taj med i od lipe, njam.

(Mi to "porucujemo", premda ima radnja - ali donose nam dzabe, velike smo musterije )

_____

Post by Kondo on Fri Dec 02, 2016 1:29 pm

kako bre srpski med kao lek, pa to bi moralo biti da se pravi bolje tamo gde se pcele ne tove antibioticima, sem ako ne mislis bukvalno

_____

Post by Indy on Fri Dec 02, 2016 1:40 pm

Taj med se uveliko izvozi u EU, a tamo imaju prilicno stroge standarde sto se tice toga.

_____

Post by darling on Fri Dec 02, 2016 2:17 pm

zar kod tebe nije vruce za sarmu?

Post by plavaivy on Fri Dec 02, 2016 2:43 pm

Indy wrote:

Ima stvari koje su jako skupe, ali ne mozemo da odolimo - kefir, npr. Ne smem da napisem posto je na ovom levicarskom forumu, odreci ce me se.

poslacu ti ja gljive postom pa pravi sam svoj kefir

Post by Kondo on Fri Dec 02, 2016 3:21 pm

mmm napunis deregliju mlekom i gljivicama i pustis niz savu pa niz dunav pa niz crno more, kroz bosfor u mramorno pa kroz dardaneli u egej pa u mediteransko more onda suec, crveno more, arapsko more, indijski okean ..... eto kefira za indija!

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Sep 22, 2017 10:10 am