Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    kritika savremene umetnosti

    plachkica

    Posts : 16128
    Join date : 2014-11-06

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by plachkica Thu Jul 28, 2016 4:08 am

    Meni je jače ovo za bolnicu.

    (tačnije, najjače mi je da nije imala novca za brendiranu garderobu.)
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by boomer crook Thu Jul 28, 2016 4:12 am

    ma ona ne zna sta prica. njoj je majka bila visoki drzavni funkcioner.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by boomer crook Thu Jul 28, 2016 4:13 am

    inace ovo nije najgore. u katalogu njene izlozbe u momi stoji da je morala da dodje kuci do 10 zato sto je zivela u komunizmu kritika savremene umetnosti - Page 3 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by Erős Pista Thu Jul 28, 2016 4:28 am

    kritika savremene umetnosti - Page 3 3579118792 kritika savremene umetnosti - Page 3 3579118792 kritika savremene umetnosti - Page 3 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by Filipenko Thu Jul 28, 2016 9:01 am

    William Murderface wrote:Ja zaista ne razumem rečenicu "u komunizmu nije bilo stanova". Ne bi bilo loše da pogledati koliko stanova ima sad u kapitalizmu i koliko generacija živi pod istim krovom.


    Ima stanova, ne mogu se nakupovati... kritika savremene umetnosti - Page 3 2952840586
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by uskok i ajduk Thu Jul 28, 2016 11:31 am

    ostap bender wrote:ma ona ne zna sta prica. njoj je majka bila visoki drzavni funkcioner.

    Две генерације иза мене живеле су у социјализму, породично смо били уз партизане, и у партизанима, имамо погинуле у борби, погинуле у немачким одмаздама, и сад замисли: нисмо присвојили ниједан друштвени стан, ниједан једини. Хоћу рећи: не значи да је свако узео ко је имао прилику. Треба доза безобразлука, неваспитања, игнорисања савести, нису ти станови баш дељени шаком и капом. Није ваљда да је функционерима припадало по 2 стана?


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by ficfiric Thu Jul 28, 2016 12:03 pm

    uskok i ajduk wrote:Треба доза безобразлука, неваспитања, игнорисања савести, нису ти станови баш дељени шаком и капом.

    Znaci, oni koji su dobili stanove su bili bezobrazni, nevaspitani, itd? Sorry, ali ja vidim dosta sasvim pristojnih nekadasnjih kafe kuvarica, portira, obicnih radnika, koji zive u dodeljenim zaradjenim stanovima. U kapitalizmu ti ljudi ne bi uspeli ni za deset zivota da zarade stan.

    Umesto sto se zalis na one koji su zaradili stan, trebao bi da se zalis na to sto taj sistem nije duze trajao i sto vise ljudi nije dobilo priliku da zaradi sebi stan.

    uskok i ajduk wrote:Није ваљда да је функционерима припадало по 2 стана?

    Kad vec potezes licni primer. Sto se tice funkcionera, nakon WWII kevin deda je bio bas visoko pozicioniran - avnojevac, savezni poslanik, itd. Njegov sin (moj deda) je bio oficir, cin je zaradio u ratu, boreci se nezavisno od pradede. Imam dedinu molbu za stan iz kraja pedesetih gde je on nabrajao gde je sve stanovao. Na tom spisku se nalaze sobe u polusrusenim zgradama, sobe po stracarama u selima 30km udaljenim od kasarne, itd. U molbi je nabrojao i koliko skola je moja keva promenila zbog problema sa smestajem. U prvih pet-sest razreda osnovne promenila je desetak skola na podrucju izmedju Macve i Slovenije.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by Guest Thu Jul 28, 2016 12:08 pm

    uskok i ajduk wrote:
    ostap bender wrote:ma ona ne zna sta prica. njoj je majka bila visoki drzavni funkcioner.

    Две генерације иза мене живеле су у социјализму, породично смо били уз партизане, и у партизанима, имамо погинуле у борби, погинуле у немачким одмаздама, и сад замисли: нисмо присвојили ниједан друштвени стан, ниједан једини. Хоћу рећи: не значи да је свако узео ко је имао прилику. Треба доза безобразлука, неваспитања, игнорисања савести, нису ти станови баш дељени шаком и капом. Није ваљда да је функционерима припадало по 2 стана?

    Ti stanovi nisu "prisvajani" niti "deljeni" nego građeni od doprinosa. Ponekad su rang-liste bile "pakovane", ali su češće bile pravljene u skladu sa egzaktnim sistemom bodovanja.

    Ako tvrdiš da ste iz idealizma odbili stan iako ste bili na vrhu rang-liste i trebao vam je stambeni prostor, onda jednostavno lažeš ili konfabuliraš, budući da posredi nije bila nikakva krađa ili prisvajanje, već nešto za šta ste i sami plaćali i što vam je pripadalo.



    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by uskok i ajduk Thu Jul 28, 2016 12:24 pm

    Фицфириц,
    Зар овај твој пример не потврђује Маринину изјаву? Не улазим у то да ли Марина лаже или не лаже, само примећујем да њена верзија није толико невероватна.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by Erős Pista Thu Jul 28, 2016 12:30 pm

    Pa koja je njena "verzija" - da je zivela sa kevom tridesete? Sto joj ne bih verovao. Problem je u objasnjenju - zato sto u komunizmu nije bilo stanova.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by ficfiric Thu Jul 28, 2016 12:40 pm

    uskok i ajduk wrote:Фицфириц,
    Зар овај твој пример не потврђује Маринину изјаву? Не улазим у то да ли Марина лаже или не лаже, само примећујем да њена верзија није толико невероватна.

    Kao sto kaze WM, ne mislim da laze, mislim da lupeta kad kaze da u komunizmu nije bilo stanova. Ako je nekad obican covek mogao doci do stana, mogao je u to vreme. Takvih uslova nije bilo ni pre u Kraljevini, ni posle u ovim sadasnjim drzavama.


    _____


    Uprava napolje!

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by uskok i ajduk Thu Jul 28, 2016 12:43 pm

    У даљем току је појаснила. Није била у могућности да изнајмљује собу. А њени нису били имућни да купе, или утицајни да добију, други стан. Тако сам то разумео.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by ficfiric Thu Jul 28, 2016 12:45 pm

    A u danasnjoj Srbiji bi zivela u vili na Dedinju?


    _____


    Uprava napolje!

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by uskok i ajduk Thu Jul 28, 2016 12:48 pm

    Не знам да ли она пореди ово овде (јер не живи овде, јел тако? већ дуго?) него пореди оно што је искусила, живот у комунистичкој држави, и живот у другим капиталистичким државама. Колико знам, она стварно живи у вилама. А треба рећи да ово у Србији мало има везе са уређеним капитализмом.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by Guest Thu Jul 28, 2016 12:49 pm

    Sada ima stanova, samo je potrebno da je osoba kreditno sposobna i da ima desetak hiljada eur,  pa može da uzme kredit za stan od 40 kvadrata i da ga otplaćuje narednih 40 godina. Naravno, zakoni koji pospešuju zapošljavanje su napravljeni tako da svakog dana može da dobije otkaz, što povlači niz problema pri otplati stambenih kredita, ali da se ne zamaramo sa sitnicama. Takođe, ako računamo sa prosečnom platom, posle rate kredita ne ostaje ništa, a realno i zašto bi išli po raznim zadimljenim kafanama, bioskopima, pozorištima i tržnim centrima sa očajnom ventilacijom, putovali po nekim inostranstvima i tako je svuda terorizam, jeli svaki dan. We Fremen have a saying: "God created Arrakis to train the faithful.
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by Erős Pista Thu Jul 28, 2016 12:50 pm

    Et uskok

    Toga nema u kapitalizmu. Niko ne zivi s roditeljim, ili u prikolici, ili na ulici. Preporucio bih ti sad Barbaru Erenrajh i njenu knjigu Nickel and Dimed, ali posto nije prevedena koliko znam, onda ne vredi.

    She also posits that one low-wage job is often not enough to support one person (let alone a family); with inflating housing prices and stagnant wages, this practice increasingly becomes difficult to maintain. Many of the workers encountered in the book survive by living with relatives or other persons in the same position, or even in their vehicles.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by ficfiric Thu Jul 28, 2016 12:57 pm

    uskok i ajduk wrote:Не знам да ли она пореди ово овде (јер не живи овде, јел тако? већ дуго?) него пореди оно што је искусила, живот у комунистичкој држави, и живот у другим капиталистичким државама. Колико знам, она стварно живи у вилама. А треба рећи да ово у Србији мало има везе са уређеним капитализмом.

    Zato i lupeta sto pominje sisteme. Da je rekla da je u siromasnijoj zemlji zivela losije nego u bogatijoj, ne bi joj nista zamerili, ali ovako ispada da je nju sistem proganjao i nije joj dozvoljavao da dodje do stana.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by Guest Thu Jul 28, 2016 1:18 pm

    I to je moguće, samo što je taj sistem nekom bio majka, a nekom maćeha po poprilično random obrazcu, u ovom, koji smo i mi prigrlili, je maćeha sistemsko rešenje.
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by паће Thu Jul 28, 2016 1:54 pm

    William Murderface wrote:Et uskok

    Toga nema u kapitalizmu. Niko ne zivi s roditeljim, ili u prikolici, ili na ulici. Preporucio bih ti sad Barbaru Erenrajh i njenu knjigu Nickel and Dimed, ali posto nije prevedena koliko znam, onda ne vredi.

    She also posits that one low-wage job is often not enough to support one person (let alone a family); with inflating housing prices and stagnant wages, this practice increasingly becomes difficult to maintain. Many of the workers encountered in the book survive by living with relatives or other persons in the same position, or even in their vehicles.

    Дакле "трејлер камп" не постоји? За неупућене, то су контејнери или праве аутоприколице, трајно паркирани на бетонским постољима, има разних величина и ту станују разни који немају за нормалну кирију или кућу. Кирија је вероватно негде у висини оног што студенти плаћају док студирају, а може и да се купи. Један колега, постарији, је купио један за 7000$ - широко је нешто јаче од три метра, дугачко око 12, има купатилце и једну спаваћу собу, све остало је у комаду у преосталом простору. Ту има алкоса и ситних дилера и ликова у прелазним фазама, док се не снађу (а неки се снађу управо тако да остану ту).

    И онда има ту и ситуација "а тамо доле код потока, тамо ми је буразер, паркирао приколицу и тамо живи док се не снађе, ево већ осма година".


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by Filipenko Thu Oct 06, 2016 8:30 pm

    Očekivano, ispostavilo se da je nakaznost koja je toliko dugo poturana kao umetnost bila oružje u rukama Cije™.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by Somlói Galuska Thu Oct 06, 2016 10:17 pm

    Kakva nebuloza, jbt.
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by паће Thu Oct 06, 2016 11:53 pm

    Исплива то сваких неколико година, па се онда заборави, па опет. Финансирали су бар два-три уметничка часописа у Британији у то време, ма читаве уметничке покрете, са разним циљевима. Делом као покриће за шпијуне који су радили у редакцијама (или заврбоване критичаре, свеједно), делом да би створили материјал који ће се кријучмарити кроз гвоздену завесу, едаби привукли понеког да пребегне.

    Вредело би видети које су уметничке и културне правце, институције и извикана имена нагло заборавили и оставили без кинте кад је пао Зид.  У оном што сам читао, атмосфера је била као код ле Кареа кад капирају да су 20 година имали кртицу у самом врху и очекују да ће да их расформирају - оно, сутра потоп.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by Somlói Galuska Fri Oct 07, 2016 9:21 am

    Čuj, ja stvarno ne znam šta službe rade i šta finansiraju, ali čitava priča zvuči suviše zgodno za one koji ne kapiraju apstraktno slikarstvo.
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by beatakeshi Fri Oct 07, 2016 9:25 am

    Sve je pitanje ugla gledanja (i koristi), i ovi iz službi više vole realizam.
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by паће Fri Oct 07, 2016 9:58 am

    Ја уопште не сумњам да је Ција турала паре у то, финансирала нешто рекламе и користила целу ствар за гореописане сврхе, имали су пара и за лукавије планове. Да је то нешто значајно допринело померању тежишта, тј да су те паре биле толико тешке да постигну нешто што се без њих не би десило, то већ тешко. Да је Ција то измислила и гурала од почетка, ни у теорији - не умеју они да смисле тако нешто. Њихов домет је да се онако крпељски окаче о нешто што већ постоји.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено

    kritika savremene umetnosti - Page 3 Empty Re: kritika savremene umetnosti

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 5:41 pm