Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Peščanik

    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Fri 17 Jun 2016, 15:01

    Pa da, niža srednja klasa ima da brine ne samo o svom opstanku nego i o širim trendovima, opštem dobru i takoto, ali banke, trgovci, gazde mogu da se ponašaju strogo lično racionalno i da ne budu opterećeni opštim temama.
    паће

    Posts : 39824
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by паће Fri 17 Jun 2016, 15:08

    William Murderface wrote:Jbt kurac, seljaci da poštuju industriju!

    Па као што је и индустрија поштовала њих.

    (а сад си баш нашао да укључиш слова... а таман сам се био наоштрио да напишем постовала)


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Fri 17 Jun 2016, 15:10

    Peščanik - Page 5 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Fri 17 Jun 2016, 15:13

    Gargantua wrote:Pa da, niža srednja klasa ima da brine ne samo o svom opstanku nego i o širim trendovima, opštem dobru i takoto, ali banke, trgovci, gazde mogu da se ponašaju strogo lično racionalno i da ne budu opterećeni opštim temama.


    Uprvo tako! Ideologija zasnovana self-interest-u odjedanput zahteva da se potlačeni ne vode self-interest-om, nego višim ciljevima i "respekom prema industriji". Mrš!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Veletin Fri 17 Jun 2016, 15:24

    da se ja nešto pitam koliko sutra bi raspisao novi zajam za preporod srbije namenjen pre svega reindustrijalizaciji kao i rehabilitaciji infrastrukture. ionako će bankarske kamate u minus a pride seljak i težak uvek imaju nešto sa strane za crne dane. Peščanik - Page 5 2304934895
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Wed 17 Aug 2016, 18:29

    Ovaj Dejan Ilic je retard.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Wed 17 Aug 2016, 18:40

    Šta sad bilo? Peščanik - Page 5 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by No Country Wed 17 Aug 2016, 18:46

    Мени је забавна чињеница да Шуки уопште чита Илића. Мислим да је Илић намерно онако анално дидактичан и досадан да би додатно нервирао читаоце типа Шукија. Тако да су овде сви срећни, match made in heaven.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Wed 17 Aug 2016, 18:48

    tekst o onom rvacu.


    Suvar cita Pescanik religiozno.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Wed 17 Aug 2016, 18:50

    Pa šta te iznerviralo?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Wed 17 Aug 2016, 19:01

    Iznerviralo me sto ako dekan Harvard koledza Rakesh Khurana nakon sto je gledo to rvanje oce da se preseli u Suboticu i postane direktor gimnazije u koju je Stefanek isao - ne moze da dobije posao jer je nacionalni savet hrvatske nac zajednice proglasio skolu za instituciju od posebnog znacaja za hrvate. Pa skola mora da radi u "duhu hrvatske kulture". Njih dvaes sedam (trojica svestenika) su verovatno seli pre toga i resili jednom i zauvek sta je duh hrvatske kulture.


    I onda mi dodje neki libtard da mi kaze da je ovaj bio diskriminisan dok nije pobedio na olimpijadi.
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by No Country Wed 17 Aug 2016, 19:05

    zastitnik gotama wrote:Suvar cita Pescanik religiozno.
    Па да, рациом би било немогуће објаснити.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Wed 17 Aug 2016, 19:10

    zastitnik gotama wrote:Iznerviralo me sto ako dekan Harvard koledza Rakesh Khurana nakon sto je gledo to rvanje oce da se preseli u Suboticu i postane direktor gimnazije u koju je Stefanek isao - ne moze da dobije posao jer je nacionalni savet hrvatske nac zajednice proglasio skolu za instituciju od posebnog znacaja za hrvate. Pa skola mora da radi u "duhu hrvatske kulture". Njih dvaes sedam (trojica svestenika) su verovatno seli pre toga i resili jednom i zauvek sta je duh hrvatske kulture.


    I onda mi dodje neki libtard da mi kaze da je ovaj bio diskriminisan dok nije pobedio na olimpijadi.


    Poznato je da je Hrvatski nacionani savet isterivao Hrvate iz Vojvodine.

    Inače, kako ti se često dešava, mislim da se svađaš sa nekim izmišljenim sagovrnikom, a ne sa tekstom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Wed 17 Aug 2016, 19:15

    Peščanik - Page 5 1399639816 Peščanik - Page 5 1399639816 Peščanik - Page 5 1399639816


    ovo je za nou kantrija. 


    mada i ovo sto vilijam kaze je dosta smesno Peščanik - Page 5 2304934895
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Wed 17 Aug 2016, 19:34

    Možda, ali zaista ne razumem u čemu je tvoj problem s tekstom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Wed 17 Aug 2016, 19:38

    etnicki kolektivni identitet nije u osnovi svih institucija (i primeri koje je naveo to ocigledno pokazuju- ustav i "skolska slava")

    Stefanek i drugi nesrbi u Srbiji nisu diskriminisani i pre nego sto osvoje zlato u rvanju.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Wed 17 Aug 2016, 19:42

    A, okej, znači vraćamo se na priču o Danu duhovnosti i poricanju da Ustav definiše Srbiju kao državu srpskog naroda.

    Rekoh da se svađaš sam sa sobom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Wed 17 Aug 2016, 19:46

    pa kad jeste dan duhovnosti i kad ne definise.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Wed 17 Aug 2016, 19:49

    Čuj, to su rasprave koje smo vodili i koje su uvek završe na isti način - tako što ti ostaneš bez argumenata i onda dogmatski ponavljaš ovo što si sad napisao. Ja da vrtim još jedan krug ne mogu, a ti vidi sa sobom zašto si u takvom deep denial-u oko ovih sasvim jasnih stvari.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Wed 17 Aug 2016, 19:58

    Evropska komisija za demokratiju putem prava (Venecijanska komisija) wrote:0.
    Član 1. definiše Republiku Srbiju kao “državu srpskog naroda i svih graana koji u njoj žive”. Mada se ovakva definicija može kritikovati zbog naglašavanja etnič
    kog karaktera države,ona u praksi ne bi trebalo da proizvodi nikakve pravne posledice


    to sto Ilic svuda vidi zle Srbe ga nije omelo da istih trazi grant o kome je pisao Tasovcu , tako da nek jede govna.
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Wed 17 Aug 2016, 20:01

    ja sam mislio da piše u ustavu: državu srpskog naroda i svih pravoslavnih građana koji u njoj žive

    moram da priznam da sam razočaran
    Anonymous
    Guest

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Guest Wed 17 Aug 2016, 20:03

    Peščanik - Page 5 2348298330


    Nema Rasimovog smajlija ovaj je najblizi kojeg sam se setio.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Erős Pista Wed 17 Aug 2016, 20:06

    zastitnik gotama wrote:
    Evropska komisija za demokratiju putem prava (Venecijanska komisija) wrote:0.
    Član 1. definiše Republiku Srbiju kao “državu srpskog naroda i svih graana koji u njoj žive”. Mada se ovakva definicija može kritikovati zbog naglašavanja etnič
    kog karaktera države,ona u praksi ne bi trebalo da proizvodi nikakve pravne posledice


    to sto Ilic svuda vidi zle Srbe ga nije omelo da istih trazi grant o kome je pisao Tasovcu , tako da nek jede govna.

    Gde je Ilić napisao da slede bilo kakve pravne posledice? On piše o kolektivnom identitetu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16129
    Join date : 2014-11-06

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by plachkica Wed 17 Aug 2016, 20:11

    Dva naslova od sinoć, nema veze sa Peščanikom, ima sa Damirom:

    Hrvat osvojio prvu medalju za Srbiju!

    Damire Srbine!

    I jbg, posle Ilić kriv.
    Mada, iz svega što znam, mislim da Damir nema problem sa svojom pripadnošću,
    a to je ono što stvari stavlja malo na Šuvarevu stranu. mada Ilić nije ni pisao o njemu
    no o besmslenima nama.

    Moj problem sa Ilićem kao i sa ostalim srpskim autorima, je što se njihova 
    kritika, za razliku od hrvatskih autora, završava na granicama Srbije,
    kao da naša stvarnost ni malo ne zavisi od stvarnosti u regionu. 
    Hrvatski autori (Dežulović, Ivančić...) su tu objektivniji, a kao takvi prijemčiviji su
    čitaocima, jer istovremeno dok pljuju po besmislenima nama, pljuju i po besmislenima njima Peščanik - Page 5 1143415371
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by No Country Wed 17 Aug 2016, 20:53

    Такође је проблем са Илићем то што нема смисла за хумор. Ово о Рвату рвачу је макар било некарактеристично кратко, поздрављам!


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!

    Peščanik - Page 5 Empty Re: Peščanik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 29 Mar 2024, 09:25