Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    vakcine - institucije i poverenje

    ficfiric

    Posts : 33873
    Join date : 2012-02-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by ficfiric Sun 1 Feb - 15:28:24

    Decenijama vec traje rat vracara i nauke i nikako da nauka dobije taj rat. Nikad mi nece biti jasno zasto ljudi odbijaju da svoje zdravlje stave u ruke strucnjaka i vise veruju vradzbinama. Hajd' da je nesto bezveze u pitanju ali o zdravlju se radi. Zbog ovakvih stvari se moj deda raspopio pre skoro sedamdeset godina a ni danas nije puno bolja situacija. Ne razumem


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun 1 Feb - 19:45:50

    ficfiric wrote:Decenijama vec traje rat vracara i nauke i nikako da nauka dobije taj rat. Nikad mi nece biti jasno zasto ljudi odbijaju da svoje zdravlje stave u ruke strucnjaka i vise veruju vradzbinama. Hajd' da je nesto bezveze u pitanju ali o zdravlju se radi. Zbog ovakvih stvari se moj deda raspopio pre skoro sedamdeset godina a ni danas nije puno bolja situacija. Ne razumem

    Delimično i zbog toga što je kod nas zdravstveni sistem žešće kompromitovan. Da ne bude zabune, kakva god da je ta kompromitacija, to mislećim ljudima ne bi smeo da bude dovoljan razlog da dignu ruke od nauke i okrenu se Slađani Velkov.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by шумидер-модер Sun 1 Feb - 19:56:29

    Мислећи људи су нада Србије!
    Човечанства!!!


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Indy Sun 1 Feb - 20:34:41

    Antivakcina pokret nije ni malo specifičan za Srbiju. Pošto je nazočan diljem interneta, onda je potpuno normalno da i u Srbiji ima reprezente.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun 1 Feb - 20:37:40

    Indy wrote:Antivakcina pokret nije ni malo specifičan za Srbiju. Pošto je nazočan diljem interneta, onda je potpuno normalno da i u Srbiji ima reprezente.

    Nisam upoznata sa stanjem u zdravstvu drugih zemalja. Ali sam sigurna da je u Srbiji kompromitovanost zdravstva jedan od faktora koji doprinosi.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Indy Sun 1 Feb - 21:35:45

    To nije toliko stanje u zdravstvu, već nešto kao zeitgeist. (Valjda se to tako zove). Evo, i medicinsko udruženje u Australiji mora da izdaje brošure koje informišu o vakcinaciji, toliko je jaka kontrapropaganda. Link
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Mon 2 Feb - 10:12:36

    U USA epidemija malih boginja, evo ima na vestima da je lično Obama apelovao na roditelje da vakcinišu decu.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Mon 2 Feb - 10:16:50

    Mislim se već neko vreme - zar nije ovo sa vakcinama dobrim delom i free-riding problem. Dok ima dovoljno roditelja koji vakcinišu decu, nije bitno da li ja vakcinišem svoje ili ne, jer epidemije svakako neće biti. U tom slučaju, biram da ne vakcinišem, jer izvesnih rizika ipak ima (kako god malih), a zašto bi ih moje dete snosilo kad ne mora, jer druga deca to već čine umesto njega. Naravno, ponekad broj free ridera postane toliki da taj bedem imunološke odbrane, ili kako se to već zove, padne, i onda izbije epidemija, ali u najvećem broju slučajeva, nije tako.

    Gledano na ovaj način, to nije iracionalno, ali je nemoralno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Mon 2 Feb - 10:23:51

    Ne bih ja to nazvao ni nemoralnim ni moralnim. Free riding je deo ljudske prirode, i to u korpusu osobina koje ne treba prepuštati stihiji ako želiš da imaš organizovano društvo.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Mon 2 Feb - 10:32:10

    Ma to svakako.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bemty

    Posts : 3782
    Join date : 2014-11-12

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by bemty Mon 2 Feb - 11:01:59

    u americi je ovaj problem najizrazeniji u kaliforniji, u pojedinim podrucjima sa bogatim neo-hipi all-natural all-organic svetom. boje se toksina, sto iz hrane industrijski proizvedene hrane, sto sa neba, sto iz zemlje, sto iz vakcina. smatraju da su ljudi bili zdraviji kad su ziveli beruci bobice, i pokusavaju da oponasaju taj lifestyle. 

    al kad su krenule male boginje neki su poceli da se predomisljaju  vakcine - institucije i poverenje - Page 3 3647434120


    _____
    Warning: may contain irony.
    bemty

    Posts : 3782
    Join date : 2014-11-12

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by bemty Mon 2 Feb - 11:04:23

    William Murderface wrote:Mislim se već neko vreme - zar nije ovo sa vakcinama dobrim delom i free-riding problem. 

    yep. termin koji je u upotrebi je herd immunity. samo sto je u principu herd immunity nesto sto treba da stiti bebe koje nisu jos vakcinisane, i decu sa oslabljenim imunim sistemom koja ne mogu da se vakcinisu. a ne budale.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Mon 2 Feb - 11:09:14

    bemty wrote:al kad su krenule male boginje neki su poceli da se predomisljaju  vakcine - institucije i poverenje - Page 3 3647434120

    da, izgleda da je to jedini način da stane ovo ludilo.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Mon 2 Feb - 11:13:14

    Male boginje - nature's way of telling you you're a dumbass.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Agdw Hmlkh Sun 8 Feb - 17:30:58

    evo i rand paul uskocio u kolo, pa pokuso da se izvuce:



    _____
    The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by namerna prolaznica Mon 9 Feb - 9:02:01

    pismo roalda dala.


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Mon 9 Feb - 9:30:15

    O, brate, rasplakah se. Nisam znao da je izgubio ćerku.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Mon 9 Feb - 18:59:45

    antivax ekipa poznaje sve oblasti

    odbacivanje gangrene


    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 988936_341080376099795_3657412035390506471_n
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Indy Mon 9 Feb - 21:40:58

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 286371741
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Sun 15 Feb - 15:47:48


    There’s No Way Out of It!


    Jerome Groopman

    March 5, 2015 Issue

    On Immunity: An Inoculationvakcine - institucije i poverenje - Page 3 Ir?t=thneyoreofbo-20&l=as2&o=1&a=1555976891


    by Eula Biss

    Graywolf, 205 pp., $24.00

    Bad Faith: When Religious Belief Undermines Modern Medicinevakcine - institucije i poverenje - Page 3 Ir?t=thneyoreofbo-20&l=as2&o=1&a=0465082963


    by Paul A. Offit, M.D.

    Basic Books, 231 pp., $27.99

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Groopman_1-030515_jpg_250x1146_q85 Collection of the John and Mable Ringling Museum of Art, State Art Museum of Florida, Florida State University Peter Paul Rubens: Achilles Dipped into the River Styx, circa 1630–1635
    Even many years later, when my mother told the story, fear still showed on her face. One morning in 1954, at the age of two, I awoke and told her that my head hurt. I had a fever, and she put me to bed. Over the next days, my temperature rose, and my headache worsened. My parents called our pediatrician, who came to our small apartment in Astoria, Queens. He found that my neck was stiff and my legs were weak. Polio, he said, was a possible diagnosis. There were tens of thousands of cases of the paralytic illness each year in the United States. The doctor insisted that I be hospitalized in an isolation unit in upper Manhattan. My parents readily complied.
    After a week in the hospital, my temperature fell and my legs became stronger. Tests showed that it was not polio; the infection was never identified.1
    My mother and father feared debility and death due to pathogens. They were raised in immigrant New York neighborhoods at a time when diphtheria, typhoid, and tuberculosis were rife. My parents also knew that microbes were not restricted to the newly arrived and poor. Polio had struck the patrician FDR in his prime.
    The world of my parents, and that of their children, dramatically improved in the latter half of the twentieth century as modern medicine introduced an array of effective vaccines and antibiotics. When the Salk vaccine against the polio virus became available a few years after my mysterious illness, I was inoculated, along with my siblings. The idea of preventing or curing dreaded infectious diseases “naturally,” relying on the body alone, hardly entered our minds.
    But two generations later, such ideas have considerable traction in our society. Eula Biss, a writer who teaches at Northwestern University, seeks to understand their appeal, and whether they should be given credence. On Immunity is an effort to reconcile her divided feelings, fearing both infection and the imagined risks of vaccination. Her book weaves metaphor and myth, science and sociology, philosophy and politics into a tapestry rich with insight and intelligence.
    http://www.nybooks.com/articles/archives/2015/mar/05/vaccinate-or-not/?insrc=hpma


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun 15 Feb - 17:56:27

    Rasprave o vakcinaciji ove zime protiču na način da se stiče utisak kao da su se sukobile dve grupe poznavalaca problema slične snage i s podjednako ubedljivim argumentima. Istina je, međutim, da su na jednoj strani ne samo Ministarstvo zdravlja i celokupna mreža instituta i zavoda za narodno (javno) zdravlje, već strukovna udruženja (Srpsko lekarsko društvo, Lekarska komora Srbije) i sve akademske ustanove u zemlji, uključujući nadležne katedre sa pet postojećih državnih univerziteta. Pa, ko je onda na drugoj strani? - See more at: http://www.danas.rs/dodaci/nedelja/ko_su_protivnici_vakcinacije.26.html?news_id=297390#sthash.gHoPiU0Z.dpuf
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Indy Mon 16 Feb - 9:54:50

    "Da je virus opasan, Bog bi ga eliminisao"

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 3137070404
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun 22 Feb - 22:11:26

    godine provedene u istrazivanju, doktori fuck off.

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 11021219_345774255630407_262801191040750997_n
    bemty

    Posts : 3782
    Join date : 2014-11-12

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by bemty Sun 22 Feb - 22:13:26

    istrazivaju, a? kakva saka jada.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun 22 Feb - 22:20:25

    "ne mislim, znam"

    u svakom slucaju jasnije je zasto u ovoj drzavi ne moze da najebe plagijator i kupac diplome, vec postane njen visoki sluzbenik.

    vakcine - institucije i poverenje - Page 3 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu 28 Mar - 11:18:23