Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Knjiga srama

    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Fri May 13, 2016 11:54 am

    Misliš njegovog ili našeg?

    BTW, treba se podsetiti šta je Vulara pričao pre samo dve godinice...

    Ljudi na vlasti lako i brzo poveruju da su harizmatske ličnosti. Ne, nisu. Misle da su bogom dani i to je ozbiljan problem. U našoj političkoj kulturi nemamo tradiciju postojanja upravnog aparata i vladavine zakona, nego svako ko dođe na vlast misli da je njegova volja iznad zakona samo zato što je dobio većinu na izborima. Tome ljudi često aplaudiraju, pa imamo psihološki problem u kom se vladalac oseća omnipotentno. Kada njegove naredbe dođu u koliziju sa zakonom, onda izdaje usmena naređenja. Nikada pisana, jer u slučaju da dođe do pozivanja na odgovornost, ne želi on da bude na udaru nego oni koji su njegovu naredbu sproveli. Ti koji su ispod njega nalaze se u lošoj poziciji, jer žele da sačuvaju privilegije. Onda imaju izbor da ili slušaju naredbe koje su protiv zakona, ili da padnu u nemilost onih koji im izdaju naloge.
    http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=1290995


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Fri May 13, 2016 11:57 am

    Inače ova radikalizacija prvo sa izborima a sad sa Savamalom je isterala sve bubašvabe na svetlo dana. Do sada su se gradili kao neutralni, vozili nekim srednjim putem, a sad je jasno, jbt, ako dva dana nakon Vučićeve izjave kako bi on sam po danu rušio ono što su fantomi rušili noću, napišeš kako problem nije Vučićev autoritarizam, onda tu više nema skrivanja. Isto važi ia za Bazdulja koji usred afere Savamala piše kako treba "spustiti loptu" i pustiti vlast da radi svoj posao...

    Ako, ako...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Filipenko Fri May 13, 2016 11:58 am

    William Murderface wrote:Misliš njegovog ili našeg?

    BTW, treba se podsetiti šta je Vulara pričao pre samo dve godinice...

    Ljudi na vlasti lako i brzo poveruju da su harizmatske ličnosti. Ne, nisu. Misle da su bogom dani i to je ozbiljan problem. U našoj političkoj kulturi nemamo tradiciju postojanja upravnog aparata i vladavine zakona, nego svako ko dođe na vlast misli da je njegova volja iznad zakona samo zato što je dobio većinu na izborima. Tome ljudi često aplaudiraju, pa imamo psihološki problem u kom se vladalac oseća omnipotentno. Kada njegove naredbe dođu u koliziju sa zakonom, onda izdaje usmena naređenja. Nikada pisana, jer u slučaju da dođe do pozivanja na odgovornost, ne želi on da bude na udaru nego oni koji su njegovu naredbu sproveli. Ti koji su ispod njega nalaze se u lošoj poziciji, jer žele da sačuvaju privilegije. Onda imaju izbor da ili slušaju naredbe koje su protiv zakona, ili da padnu u nemilost onih koji im izdaju naloge.
    http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=1290995


    Da, ali u međuvremenu je dobio upravni odbor RTS-a i ko zna šta još što ne znamo.



    Razlozi zbog kojih su partizanske jedinice, kako je Komisija utvrdila, bez suđenja streljale ljude i bacale tela u neobeležene grobnice uglavnom su bili ideološki.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Filipenko Fri May 13, 2016 12:00 pm

    William Murderface wrote:Inače ova radikalizacija prvo sa izborima a sad sa Savamalom je isterala sve bubašvabe na svetlo dana. Do sada su se gradili kao neutralni, vozili nekim srednjim putem, a sad je jasno, jbt, ako dva dana nakon Vučićeve izjave kako bi on sam po danu rušio ono što su fantomi rušili noću, napišeš kako problem nije Vučićev autoritarizam, onda tu više nema skrivanja. Isto važi ia za Bazdulja koji usred afere Savamala piše kako treba "spustiti loptu" i pustiti vlast da radi svoj posao...

    Ako, ako...


    Puna rečenica glasi:

     "Isto važi i za Bazdulja koji usred afere Savamala piše kako treba "spustiti loptu" i pustiti vlast da radi svoj posao, a novinarima i istražiteljima preporučuje da se bave američkim izborima i nekim za Srbiju efemernim stvarima, odnosno da ne rade svoj posao."
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Fri May 13, 2016 12:02 pm

    Knjiga srama - Page 15 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Veletin Fri May 13, 2016 12:08 pm

    Filipenko wrote:
    Razlozi zbog kojih su partizanske jedinice, kako je Komisija utvrdila, bez suđenja streljale ljude i bacale tela u neobeležene grobnice uglavnom su bili ideološki.

    dobro,
    ja sam tokom čitanja teksta pomislio na lustraciju, ali to je to.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Filipenko Fri May 13, 2016 12:14 pm

    "Produžetak lustracije drugim sredstvima," prilog militantno-antinacionalističkom internet forumu Knjiga srama - Page 15 2952840586
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Veletin Fri May 13, 2016 12:16 pm

    objavljuju komentare na tekst.
    opljuni narode :ljaksofon:


    велетин пре око један сат

    Згражаш се гледајући га на Пинку, РТС-у, владиним таблоидима, и таман када помислиш да је изборна кампања завршена и да аутор не може ниже да падне а он те изненади. Да не знам где и у ком времену живимо кладио бих се у ову моју главу на раменима да је неки бизаран социолошки експеримент у току.
    Одговори | Препоручујем
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Fri May 13, 2016 12:16 pm

    Samo ti Filipe piši.
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by No Country Fri May 13, 2016 4:52 pm

    Намера чланка је сасвим одвратна, али је основна теза поприлично тачна:
    Проблем у овом случају јесте то што опозиционе странке не желе да се самокритички суоче са чињеницом да нису осмислиле политички програм, медијски наступ, нити имају лидера који би могао да привуче више од пет-шест процената бирачког тела.
    Српска опозиција, оваква каква јесте, не заслужује ништа боље од овога што тренутно има. А Вучић заслужије мотку и скурњу, а зашто не добија ни једно од та два, то је већ тема за какав озбиљнији чланак.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Fri Jun 10, 2016 11:58 am

    Vuletić

    http://www.politika.rs/scc/clanak/356796/Pogledi/Savamala-razum-i-predrasude


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Thu Jun 16, 2016 9:28 pm

    "Ne želim da budem Slavko Perović srpske politike, niti mislim da treba da bežim od Vučića u situacijama u kojima on vodi moju politiku, ili makar pokušava da vodi onu politiku za koju mislim da je zemlji potrebna", kaže Jovanović u intervjuu za novi broj NIN-a.

    "Danas, dan nakon prijema u ruskoj ambasadi, dva dana nakon izjave ruskog ambasadora: 'Držžimo Vučića za reč', tri dana nakon napada Šešelja na mene i konstantnih dnevnih napada Informera, mislim da bi moj ulazak u vladu bio preveliki problem za Vučića".


    "Ja svakoga dana hodam po minskom polju koje mi postavljaju svi, svako na svoj način, od belih listića do crne ruke, od Informera do Danasa, Legije, Šešelja, crkve, od naših Rusa koji su veći Rusi od onih u Moskvi, do njihovog ambasadora u Beogradu... Ukoliko napravim pogrešan korak mogao bih da dovedem u pitanje šansu da bar pokušam da pronađem izlaz iz slepe ulice u kojoj se zemlja nalazi. Taj izlaz nije uslovljen mestom u Vladi, nikada to od Vučića nisam tražio kao što mi ni on nije nudio".
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Filipenko Thu Jun 16, 2016 10:18 pm

    "Bespovratni kredite iz državnih fondova, pogledaj i mene, nijesam ti ja gubav..."
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by ♏ Thu Jun 16, 2016 11:18 pm

    Sedeo sam tako u parku ispred skupštinske zgrade nakon teških konsultacija o sastavu vlade kada je iznenada naišao bek Clevelanda Iman Shumpert...
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Thu Jun 16, 2016 11:22 pm

    Knjiga srama - Page 15 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by ficfiric Fri Jun 17, 2016 8:42 pm

    Knjiga srama - Page 15 ClKpmBeWkAAtUWG


    _____


    Uprava napolje!

    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by ♏ Fri Jun 17, 2016 9:49 pm

    Kada je tačno Milan Malatras zbog Srbije odbio grčke milione? Živ nisam.
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by ficfiric Fri Jun 17, 2016 10:01 pm

    Ko zna, mozda su mu u Peristeriju nudili milionske ugovore a on zbog Srbije smanjivao cifru i potpisivao za manje


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Sat Jun 18, 2016 7:55 am

    Afere Savamala i RTV daleko prevazilaze stvarni značaj koji bi se mogao svesti na pretpostavku da se nezakonitim i netransparentnim odlukama pokušalo urediti prethodno stanje bezakonja i nereda. RTV??? Nikad nisam dobio objašnjenje vlasnika Danasa o razlozima za smenu glavnog urednika, niti postavljenja novog. Javnosti je predočeno da je Danas privatna novina, a i nikad nisam glumio čaršijsku veličinu. Nisam hteo, niti umeo. Ali niko stvarno uticajan u javnosti, izuzev Nebojše Krstića, nije postavio pitanje, u tom smislu, da li Danas postaje novi Kurir? Da li karikaturalna zloupotreba prošlosti premijera Vučića, koja je svakodnevna, brutalna, uvredljiva, na trenutke i debilna, dopušta pretpostavku da će na medijskom tržištu i političkoj kulturi Danas postati samo žvaka u pepeljari, dok s naslovnica preti kako nam EU, Nemačka naročito, otima Kosovo?
    http://linkis.com/www.danas.rs/danasrs/dRyXE


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16129
    Join date : 2014-11-06

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by plachkica Sat Jun 18, 2016 1:59 pm

    Čini mi se da je, posle onog targetiranja Coraxa na jednoj od konferencija za štampu,
    počeo sinhronizovan napad na njega.
    [img]Knjiga srama - Page 15 2hqdxk7[/img]
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Sat Jun 18, 2016 2:14 pm

    a šta je ovo, štakori namirisali zaokret u spoljnoj politici pa nam sada EU ne treba jer je puna prljavih balija?
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Erős Pista Sat Jun 18, 2016 2:15 pm

    Na koga mislis? Krle&Dzoni su cvrsto na evropskom putu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by kondo Sat Jun 18, 2016 2:20 pm

    beba has spoken.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Guest Sat Jun 18, 2016 2:20 pm

    William Murderface wrote:Na koga mislis? Krle&Dzoni su cvrsto na evropskom putu.


    to je možda bilo pre pet dana

    Uzalud gubimo vreme u prošlosti. A sve ga je manje u kontekstu potrebe realizacije javnog interesa koji diktiraju izrazito nepovoljna konjunktura, nejasni i nervozni odnosi sa susedima, konstitutivna i vrednosna kriza EU, potencijalno loše namere istočnih sila saveznica, već potvrđene katastrofalnim posledicama jugoslovenskog komunističkog eksperimenta, dok se krijemo u nostalgiji, toj kuli od karata samo jednoga u nizu svih naših propalih režima. Javnosti je sve teže predočiti kako će nam pomoći politika Hilari Klinton u Libiji i Siriji, kako će nam pomoći EU koja birokratizmom sputava slobode, a političkom korektnošću zapadne demokratije pretvara u islamističke džamahirije - See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/usijanje_.1124.html?news_id=322074#sthash.p1VZ4ubi.jaAjz1lm.dpuf
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by boomer crook Sat Jun 18, 2016 2:31 pm

    ovo samardzic? kakav epohalni tupan. ko zapravo cita ove petominutne izlive impotentne mrznje? mada lepo je sto su konacno svi u istom taboru.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Knjiga srama - Page 15 Empty Re: Knjiga srama

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 9:47 pm