Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Crna Gora

    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by No Country Mon Jan 20, 2020 4:54 am

    KinderLad wrote:
    No Country wrote:
    Ма биће да ништа нисмо радили...

    Ma ne to, nego kako je to isto kao danas? Čoveče bio je rat, poginulo je preko 100k ljudi. Koja je sad poenta - pošto "oni" sad to ne rade samo zato što ne mogu onda...šta tačno? Jel ti znaš da Bugari bukvalno pišu udžbenike iz istorije Makedoncima? U kom svetu živiš? Ovo je 2020.
    Малчице си некохерентан. Рат, уџбеници, Бугари? 2020-та? Срећна нова!

    Званични би Београд итекако угрожавао Црну Гору, само да може. Тако да фингира. Што дакако одговара и једнима и другима, а изгледа и трећима (СПЦ). А пошто знамо да ово није zero sum game - питам те: ко је на губитку? Прити мач сви остали, на челу са тобом и са мном, сви који губимо време и живце око овога. Ствар беспрекорно ради, будаласти Милошевићев патент и даље производи масовни кретенизам без икаквог проблема, нико није ништа научио нити ће... ето то ти је, укратко, губитак.
    Janko Suvar

    Posts : 7659
    Join date : 2019-06-06

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Janko Suvar Mon Jan 20, 2020 5:38 am

    *Zvanicni Ras ugrozava Crnu Goru.
    ficfiric

    Posts : 34055
    Join date : 2012-02-10

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by ficfiric Mon Jan 20, 2020 8:54 am

    No Country wrote:
    bruno sulak wrote:pa zbog rusa i DB-a. eno pise u apelu. mislim oko toga je pocelo prepucavanje. taj apel i dalje je glup i netacan i samo pomaze u tom kljucanju.
    У основи је тачан. Или тачније: исправан. Јер покушава радикални прекид са дотичном игранком.

    Crna Gora - Page 32 286371741

    Ajd, ajd, slobodno reci da ti je Bebin apel pogodio zicu pa da si se zbog toga, u prvom trenutku primio na njega. Nema potrebe da ga i dalje branis


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Mon Jan 20, 2020 9:21 am

    Gargantua wrote:neoustašoid i drljevićevac, jel ti toliko teško da naučiš

    ovako ispada da svesno lažeš


    naravno da laze, ljudska fekalija. to radi od pocetka.

    a vi komunicirate sa njim.

    govno ima psihoanaliticku agendu kojom manipulise forum, koja ocigledno ima veze sa njegovim odlaskom odavde. 20 godina kasnije trazi dokaze da je bio u pravu. ovo je njegova licna borba sa samim sobom u koju ste uvuceni kao pomenuti bugarski kisobran i caj od polonijuma.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bradilko

    Posts : 1106
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Mon Jan 20, 2020 10:19 am

    https://www.vijesti.me/vijesti/politika/milo-bi-cpc-pod-vatikanom
    je li cemu ovaj institut?
    tu su i potpisnici apela buda loncar i stipe mesic
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 20, 2020 10:23 am

    nemam pojma da li je tako nesto tacno, ali to bi bio recept za teske unutrasnje sukobe (u kombinaciji sa ovim zakonom)
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Mon Jan 20, 2020 10:31 am

    zanimljiv potez, risto ekumenista bi se morao odluciti


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Mon Jan 20, 2020 10:48 am

    "Potez". 


    To ne bi bio potez nego liturgijska intervencija par ekselans. CPC bi morala da promeni pneumatološku osnovu, to jest da napravi "potez" kojim bi bilo suštinski promenjeno njeno "vjeruju" To nije administrativna odluka, već ontološki korak koji bi poništio celokupno liturgijsko nasleđe i ukinuo potencijalno kanonsko i liturgijsko jedinstvo sa ostalim pravoslavnim crkvama. Ja zapravo ne znam za primer da je jedna pastirska zajednica, potpuno utemeljena u pravoslavlju, ikada učinila ovakvu konverziju i uopšte ne znam kako bi se to moglo izvesti s obzirom na to da nijedna pravoslavna crkva, ili crkva koja teži prijemu u bogoslužbenu zajednicu pravoslavnih crkava, ne poseduje aparat za prinudu koji bi naveo pojedinačne sveštenike da prihvate primat Vatikana ili da promeni liturgijsku osnovu ispovedanja.

    Ideja da bi lideri zapadnih zemalja bili uopšte zainteresovani za ovaj korak, kao i da bi se on mogao sprovesti  za manje od nekoliko decenija (u najboljem slučaju!) je s uma sišavša. Pre spada u nešto što bi pisala Duga 1991.


    Last edited by Papa Lazarou on Mon Jan 20, 2020 10:56 am; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Mon Jan 20, 2020 10:50 am

    Aaa, pa to treba lično Milo da izvede, pošto je ovo XI vek  Crna Gora - Page 32 3579118792 Crna Gora - Page 32 3137070404



    The statement by Ecumenical Patriarch Bartholomew that he would not recognize the Montenegrin Orthodox Church and that the Serbian Orthodox Church was the only canonically recognized church in Montenegro came at the right time for Đukanović because it enabled him to execute another scenario – converting the Montenegrin Orthodox Church into a Greek Catholic Church. Namely, the canonical recognition of the MOC would be achieved through conversion into a Greek Catholic Church, meaning that the MOC would retain the “eastern rite” but its head would be the Bishop of Rome – the Pope. The MOC would be under the canonical jurisdiction of the Vatican. With this move Đukanović would reclaim the lost favor of the West, which is of special importance to him because of the parliamentary elections that will take place in 2020. The Montenegrin Orthodox Church would thus ensure its canonical recognition, Đukanović would remain in power, and the Vatican would be given access to Montenegro through the “main door”.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Mr.Pink Mon Jan 20, 2020 11:13 am

    I eto pokatolicenih srba

    svi sretni


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Mon Jan 20, 2020 11:40 am

    bizarno ali istinito, da. svi sretni.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 20, 2020 11:55 am

    Papa Lazarou wrote:"Potez". 


    To ne bi bio potez nego liturgijska intervencija par ekselans. CPC bi morala da promeni pneumatološku osnovu, to jest da napravi "potez" kojim bi bilo suštinski promenjeno njeno "vjeruju" To nije administrativna odluka, već ontološki korak koji bi poništio celokupno liturgijsko nasleđe i ukinuo potencijalno kanonsko i liturgijsko jedinstvo sa ostalim pravoslavnim crkvama. Ja zapravo ne znam za primer da je jedna pastirska zajednica, potpuno utemeljena u pravoslavlju, ikada učinila ovakvu konverziju i uopšte ne znam kako bi se to moglo izvesti s obzirom na to da nijedna pravoslavna crkva, ili crkva koja teži prijemu u bogoslužbenu zajednicu pravoslavnih crkava, ne poseduje aparat za prinudu koji bi naveo pojedinačne sveštenike da prihvate primat Vatikana ili da promeni liturgijsku osnovu ispovedanja.

    Ideja da bi lideri zapadnih zemalja bili uopšte zainteresovani za ovaj korak, kao i da bi se on mogao sprovesti  za manje od nekoliko decenija (u najboljem slučaju!) je s uma sišavša. Pre spada u nešto što bi pisala Duga 1991.

    Ma ne bre, oni misle na CPC kolko sam shvatio (mada sam citao dijagonalno...)
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Mon Jan 20, 2020 12:11 pm

    Belfast Titograd.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Mon Jan 20, 2020 12:27 pm

    KinderLad wrote:
    Papa Lazarou wrote:"Potez". 


    To ne bi bio potez nego liturgijska intervencija par ekselans. CPC bi morala da promeni pneumatološku osnovu, to jest da napravi "potez" kojim bi bilo suštinski promenjeno njeno "vjeruju" To nije administrativna odluka, već ontološki korak koji bi poništio celokupno liturgijsko nasleđe i ukinuo potencijalno kanonsko i liturgijsko jedinstvo sa ostalim pravoslavnim crkvama. Ja zapravo ne znam za primer da je jedna pastirska zajednica, potpuno utemeljena u pravoslavlju, ikada učinila ovakvu konverziju i uopšte ne znam kako bi se to moglo izvesti s obzirom na to da nijedna pravoslavna crkva, ili crkva koja teži prijemu u bogoslužbenu zajednicu pravoslavnih crkava, ne poseduje aparat za prinudu koji bi naveo pojedinačne sveštenike da prihvate primat Vatikana ili da promeni liturgijsku osnovu ispovedanja.

    Ideja da bi lideri zapadnih zemalja bili uopšte zainteresovani za ovaj korak, kao i da bi se on mogao sprovesti  za manje od nekoliko decenija (u najboljem slučaju!) je s uma sišavša. Pre spada u nešto što bi pisala Duga 1991.

    Ma ne bre, oni misle na CPC kolko sam shvatio (mada sam citao dijagonalno...)
    I ja mislim na CPC. Jesu nepriznati ali im je dogma strogo pravoslavna.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 20, 2020 12:33 pm

    moze to u okviru 20-30 godina
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Mon Jan 20, 2020 12:37 pm

    Al da im drzava preda bar 5-6 manastira SPC do tada da žurka bude veca
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 20, 2020 12:48 pm

    Gargantua wrote:Al da im drzava preda bar 5-6 manastira SPC do tada da žurka bude veca

    Pa da.

    Mislim, Papa Laz. je u pravu da je to jako tesko izvodljivo ako treba prevesti 1 "pravu" pomesnu pravoslavnu crkvu na uniju. To je skoro nemoguce i to se ako se dobro secam skoro uvek desavalo "strpkanjem" pojedinih eparhija ili nekoliko eparhija od takve pomesne crkve ili kad je takva crkva bila u rasulu ili prosto u kakvom god neredovnom stanju. A CPC je dovoljno mala da se fakticki moze posmatrati kao jedna eparhija (if that) i u jednom relativno kratkom vremenskom periodu (uslovno kratkom) i ako bi imalo pomoc  drzave nije nezamislivo. Samo sto bi 1) bio haos 2) bar u ovom trenutku ne verujem da je RKC voljna da se time ozbiljno bavi
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Mon Jan 20, 2020 1:00 pm

    Pitanje od neukog, koje su grkokatolicke crkve u svetu trenutno glavne drzavne crkve u svojim zemljama?

    Btw Wiki pise da su ove crkve pod Vatikanom ali imaju pun pravoslavni obred.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nino Quincampoix Mon Jan 20, 2020 1:15 pm

    Nisu nigde glavne. Najviše vernika imaju na prostorima Galicije, Bukovine i Besarabije.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Mon Jan 20, 2020 1:18 pm

    Kondo wrote:Pitanje od neukog, koje su grkokatolicke crkve u svetu trenutno glavne drzavne crkve u svojim zemljama?

    Btw Wiki pise da su ove crkve pod Vatikanom ali imaju pun pravoslavni obred.
    Pusti ti vikipediju. Nemaju filiokve u obredu ali dogmatski priznaju vatikansku pneumologiju I nepogrešivost pape.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Mon Jan 20, 2020 2:05 pm

    Hvala.

    Pitao sam za zemlje jer sam prvo pomislio na Ukrajinu, jer se oni najčešće pominju kao unijati, onda mi nije bilo jasno šta kk Vartolomej i furtutma ako ima Papa, onda sam shvatio da ima 2 crkve tamo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 20, 2020 2:06 pm

    Ma to je samo najzapadniji deo zemlje (ali koji je nacionalno "najosvesceniji") Ukrajinska Katunska nahija  Crna Gora - Page 32 1861198401
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Mon Jan 20, 2020 2:12 pm

    Dobro, sad ako uključimo mozak, ako je ovo Đukanovićeva namera onda je jasno da ga zanimaju samo nekretnine MPC. Sa prevođenjem CPC u katoličanstvo, broj njihovih sledebenika pada na nekoliko procenata a popularnost SPC raste.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 20, 2020 2:15 pm

    Ma ko zna sta mu je cilj. Prvo i osnovno su izbori - napravi haos pa vladaj. "Rusija preko elemenata u Srbiji ugrozava Crnu Goru". Radilo je toliko puta do sada. Pri tom, igranka je mnogo komplikovanija od toga, koliko god da u tome ima nekih elemenata istinosti.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11559
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Ferenc Puskás Mon Jan 20, 2020 2:28 pm

    Srce mi se ispunjava žalošću kad vidim koliko ste se zaokupili nekakvom crkvom. Želio bih da im se oduzme sva imovina i da funkcioniraju kao prosjački redovi, potpuno okrenuti onostranom uz minimalne veze s materijalnim svijetom. 

    Jučer čitam izjavu nekakvog češkog popa. Veli, investiranje u nekretnine i zemljište je u skladu s konzervativnim karakterom crkve. Ma je li.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.

    Crna Gora - Page 32 Empty Re: Crna Gora

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 12:51 pm