Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

Share
Guest

Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

Post by Guest on Wed Aug 09, 2017 1:28 pm

Indy wrote:Slutim da ovo ima neke veze sa igricama.

Igrice, ali na svežem vazduhu. Taktičke borbene simulacije sa replikama oružja. Oružje ispaljuje plastične pelete.

Guest

Post by Guest on Wed Aug 09, 2017 1:44 pm

s tim da moram napomenuti indiju da to nisu vise samo klasicne war games tipa nemci partizani, vec se u posl vreme organizuju razne teme, tipa narko dileri sa svojom vojskom protiv murije i cia, ako je vise timova onda nekoliko grupa pobunjenika vs diktator neke banane sa svojom svitom, humans vs aliens zombies i sl.
Guest

Post by Guest on Wed Aug 09, 2017 1:47 pm

Meni je ta igra sa narko dilerima bila super po priči. Imali su i laboratoriju koju su osvajali
Guest

Post by Guest on Wed Aug 09, 2017 1:47 pm

Blind Lime Pie wrote:
diktotar wrote:hehe, imam nostromo ovaj sa njenog ramen, i weyland yutani corp patchove za napeglavanje na odecu, nakacicu ih na neku softair uniformu
Ček ti si baš ozbiljno u airsoftu?

Poznaješ ekipu iz RAPAX tima?
Izvinite zbog offtopika, neće dugo

ne bre, ja sad cekam da drugarica skupi tim od 5-6 ljudi, to je dovoljno da mozes maltene svuda da se prijavis, jer im se prethodni tim raspao. isao sam par puta rekreativno kao un posmatrac sa drugarima koji su duze u tome, upoznao sam par sidjana, bosanaca i hrvata, beogradjane i smederevce i jos neke likove iz sr nisam jos.
Indy

Post by Indy on Wed Aug 09, 2017 1:51 pm

diktotar wrote: tipa narko dileri sa svojom vojskom protiv murije i cia

Otkad su to narko dileri protiv Cije, hehe.

Шала мала.

_____
Eto šta škola učini od čoveka! A mogao je da bude majstor, kad toliko voli.
паће

Post by паће on Wed Aug 09, 2017 1:52 pm

Blind Lime Pie wrote:Indy u najveću si mi svetinju dirnuo!

За разлику од Индија, прилично се добро сећам, гледао сам га и ја тада и мени је управо та посада била право освежење. Јер нису упеглани уштиркани дркаџијски надмени типови са јесер ноусер спиком (јер стварно нешто није у реду са свемиром у коме бројне галаксије држе британске морнаричке чинове а официри дају оставку на своју комисију) него камионџије, што и јесу по положају. Дакле радничка класа одлази у 15:00.

Друго, примећујем антипушачки сентимент, за који још нећу тражити политичку корекцију, има дана.

А то што Ностромо личи на танкер... па, јесте танкер. Дакле ланци, штрока, капље вода, жмирка неон, штимунг је блејд ранер за понети. Уосталом, Гигер/Жиже(р?)(како се тај уопште читао?).

_____
Сендвич за зубе!
Where are you taking all those looks?
Guest

Post by Guest on Wed Aug 09, 2017 1:53 pm

treba da narucim glavni pis of ekvipment, ali nisam jos izabrao

ove su mi bile prvi pik, al jbg nemam kesa tolko pa ce vrv neki hekler ili m4 raditi poso 

https://www.amazon.de/Softair-204261-GSG-Kaliber-AEG-System/dp/B00HWPM6XA/ref=sr_1_49?s=sports&ie=UTF8&qid=1502279508&sr=1-49&keywords=softair

https://www.amazon.de/Softair-202306-Schmeisser-Kaliber-AEG-System/dp/B007TIJ4G2/ref=sr_1_5?s=sports&ie=UTF8&qid=1502279537&sr=1-5&keywords=mp40
Guest

Post by Guest on Wed Aug 09, 2017 1:54 pm

diktotar wrote:
Blind Lime Pie wrote:
Ček ti si baš ozbiljno u airsoftu?

Poznaješ ekipu iz RAPAX tima?
Izvinite zbog offtopika, neće dugo

ne bre, ja sad cekam da drugarica skupi tim od 5-6 ljudi, to je dovoljno da mozes maltene svuda da se prijavis, jer im se prethodni tim raspao. isao sam par puta rekreativno kao un posmatrac sa drugarima koji su duze u tome, upoznao sam par sidjana, bosanaca i hrvata, beogradjane i smederevce i jos neke likove iz sr nisam jos.
Ako treba neki kontakt sa ekipom RAPAX, javi. Vrlo su aktivni, imaju pristup dobrim terenima u Srbiji, idu i po okruženju
William Murderface

Post by William Murderface on Wed Aug 09, 2017 1:54 pm

Blind Lime Pie wrote:Prvi put gledao Cool Hand Luke. (Da, znam  ). 
Kakvo kosmičko remek delo.

+1

I ja sam ga gledao relativno kasno, tj tek negde u kasnim dvadesetim - reanim tridesetim.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Wed Aug 09, 2017 1:56 pm

Blind Lime Pie wrote:
diktotar wrote:

Ako treba neki kontakt sa ekipom RAPAX, javi. Vrlo su aktivni, imaju pristup dobrim terenima u Srbiji, idu i po okruženju

znaju njih ovi moji sigurno, ali ako zatreba javljam, fala
Indy

Post by Indy on Wed Aug 09, 2017 1:59 pm

паће wrote:
Друго, примећујем антипушачки сентимент, за који још нећу тражити политичку корекцију, има дана.

Nisam ja uopšte antipušački orijentisan, nego mi je prvo neobično da vidim na ekranu toliko da se duvani (gde to sad ima), a drugo još neuobičajenije je u svemirskom brodu.

Pretpostavljam da si u pravu za to da je posada bila osveženje, i da shvatio sam da su oni "kamiondžije"... ali se jesu ponašali dosta budalasto, osim Ripley, istina jeste ih zeznuo onaj podmetnuti robot/android.

U moju odbranu, piratska kopija je bila očajna, zvuk grozan, a 90% filma se odvija u jedno 22 luxa osvetljenja.

Plus toga, notorno sam glup za SF, a ponekad volim da gledam.[/quote]

_____
Eto šta škola učini od čoveka! A mogao je da bude majstor, kad toliko voli.
Guest

Post by Guest on Wed Aug 09, 2017 2:07 pm

jbg ekipa koja je prevozila kargo od tacke a do tacke b odjednom dobije zadatak da istrazi slucajno pronadjenu alien tehnologiju. treba uzeti u obzir i da se radnja desava u vremenu oko 2100. godine kada su tvorci zamislili da se u spejs ide razdrljeno u potkosulji sa peskirom oko vrata, jer je to rutina, a ne kao sto pace kaze u srebrnim sljastecim nasa uniformama.
паће

Post by паће on Wed Aug 09, 2017 2:08 pm

Ма посаду су доста добро и озбиљно урадили, кад се узме у обзир да су сви... статисти, да служе само да створе атмосферу за покољ. Ликови за једнократну употребу, дакле не смеју да буду претерано паметни или (што тамо изађе на исто) опрезни, јер би онда или преживели или изгинули јуначки, па преотели њену славу.

And John did really Hurt.

_____
Сендвич за зубе!
Where are you taking all those looks?
Guest

Post by Guest on Mon Aug 21, 2017 1:42 pm

dunkirk je odlican, fotografija do jaja, ocekivao sam neke gluposti kompjuterske sa avionima i brodovima ali su sve uradili taman kako treba.

Post by Gargantua on Sat Aug 26, 2017 11:16 am

Ja ga sinoć pogledah, u tehničkom smislu mi se svidelo što je bio sveden i nije bilo CGI ludila. 

Nije mi se svidela priča, ispalo je sve kao tolstojevski haos istorije u kojem nema nikakvog sistema nego je sve o-ruk, a u realnosti nije bilo baš tako, razarači su (K. Mornarica u celini) imali apsolutno ključnu ulogu a ovde su bili sporedna priča i neko po kome se kenjkalo.
Guest

Post by Guest on Sat Aug 26, 2017 4:15 pm

meni je cgi bila prva briga, radnja odskace od realne istorije, ali meni je ok stu su u prici istakli male, ne bih rekao da su hteli da negiraju ulogu rojal nejvija, vec samo da prikazu u prvom planu one koji su u toj akciji bili najmanji.

-------

http://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.forum?t=1123

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Feb 24, 2019 4:49 am