Space, the final frontier

Share
Guest

Re: Space, the final frontier

Post by Guest on Tue Aug 30, 2016 10:55 pm

idem da se ubijem ako ličim na programera

nema veze

Post by lalinea on Tue Aug 30, 2016 10:57 pm

sta sad toliko fali programerima (osim sto ne znaju mnogo o evoluciji, a misle da znaju )?

_____
The Borg wouldn't know fun if they assimilated an amusement park.

Post by otto katz on Tue Aug 30, 2016 11:11 pm

lalinea wrote:
Ko sto kazes, bumo videli.
Nekako još vjerujem i nadam se da ne bumo. 
lalinea wrote:

ova analogija mozda vazi za tenk, ali ne vazi za evoluciju.

Pa ne važi ni za onaj tenk. Nije njemački tenk zato propo, nego Rus imao prosto više.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод
Guest

Post by Guest on Tue Aug 30, 2016 11:18 pm

otto katz wrote:
Pa ne važi ni za onaj tenk.

Važi.

Post by паће on Tue Aug 30, 2016 11:35 pm

Lev Abalkin wrote:Broj procesa u ljudskom organizmu od kojih zavisi život, a koje mogu da krenu po zlu je toliki da mogu slobodno da kažem da je čudo to što smo još uvek živi.

Да ти ниси мало оболео од бољке која поглавито (а и ниже) погађа студенте медицине, кад дођу до патологије? Читају, читају, па се уживе и испоразбољевају од скоро свега што су прочитали. Јер свака, али свака болештина је кад тад окончана фатално у бар једном случају, и онда не могу они да напишу да је безопасна, него "у неким случајеима... фатално".

Чак ни то замишљање шта би све могло да оде по курцу није здраво, то ти је психосоматски аутогол. На крају се разболиш од стра'.

Lev Abalkin wrote:
otto katz wrote:
Pa ne važi ni za onaj tenk.

Važi.

А, шта, сад сте се договорили да не важи ни за тенк, дакле важи договор? Или ја нијесам одавле.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by otto katz on Tue Aug 30, 2016 11:39 pm

паће wrote:

Lev Abalkin wrote:

Važi.

А, шта, сад сте се договорили да не важи ни за тенк, дакле важи договор? Или ја нијесам одавле.
Važi.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Photino Bird on Wed Aug 31, 2016 12:24 am

čitam sad groznu SF hipotezu po kojoj je svest privremena anomalija evolucije, i po kojoj pripadnici naprednih civilizacija (Kardašev II, na primer) nemaju svest o sebi, empatiju, ličnost i tako to.

_____
Öxar við ána, árdags í ljóma,
upp rísi þjóðlið og skipist í sveit.
Skjótum upp fána, skært lúðrar hljóma,
skundum á Þingvöll og treystum vor heit.
Fram, fram, aldrei að víkja.
Fram, fram, bæði menn og fljóð.
Tengjumst tryggðarböndum,
tökum saman höndum,
stríðum, vinnum vorri þjóð.

Post by паће on Wed Aug 31, 2016 1:11 am

Упореди то са Бенксом, код кога је "зла машина" противречан појам, јер интелектуална надмоћ (за неколико реди величине) напросто искључује зло, оно само смета и производи предвидиве последице, ерго нема сврхе.

_____
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by Kinder Lad on Wed Aug 31, 2016 1:30 am

Benny Lava wrote:čitam sad groznu SF hipotezu po kojoj je svest privremena anomalija evolucije, i po kojoj pripadnici naprednih civilizacija (Kardašev II, na primer) nemaju svest o sebi, empatiju, ličnost i tako to.

Time su samo ranjiviji. 

Da se ne lazemo, ja mislim da je ovo sto radimo tipa slanje signala levo desno svugde gde nam padne na pamet jedno samoubistveno ponasanje. Ako neko pre stigne do nas nego mi do njih (pod uslovom da jos neko uopste postoji, razume se) - elem, najebali smo.

Post by Bluberi on Wed Aug 31, 2016 1:35 am

Nauka ne misli
Guest

Post by Guest on Wed Aug 31, 2016 7:48 am

паће wrote:
Lev Abalkin wrote:Broj procesa u ljudskom organizmu od kojih zavisi život, a koje mogu da krenu po zlu je toliki da mogu slobodno da kažem da je čudo to što smo još uvek živi.

Да ти ниси мало оболео од бољке која поглавито (а и ниже) погађа студенте медицине, кад дођу до патологије? Читају, читају, па се уживе и испоразбољевају од скоро свега што су прочитали. Јер свака, али свака болештина је кад тад окончана фатално у бар једном случају, и онда не могу они да напишу да је безопасна, него "у неким случајеима... фатално".

Чак ни то замишљање шта би све могло да оде по курцу није здраво, то ти је психосоматски аутогол. На крају се разболиш од стра'.

Lev Abalkin wrote:

Važi.

Sinoć sam bio suviše nadrndan da bih razgovarao, pa rekoh bolje da ćutim.

Tačno je da ih je bilo više, ali ih je bilo više zato što su jednostavniji. Proizvodnja bilo čega sa više pozicija je skuplja, dugotrajnija, zahtevnija. Održavanje bilo čega sa više delova je skuplje i zahtevnije. Sam broj je krajnji rezultat pristupa.

Post by паће on Wed Aug 31, 2016 10:33 am

Lev Abalkin wrote:
Tačno je da ih je bilo više, ali ih je bilo više zato što su jednostavniji. Proizvodnja bilo čega sa više pozicija je skuplja, dugotrajnija, zahtevnija. Održavanje bilo čega sa više delova je skuplje i zahtevnije. Sam broj je krajnji rezultat pristupa.

А ово смо се вратили на тенкове. Да, и ја за гомилу ствари гледам колико има покретних делова, јер се то све трља једно о друго, хаба и на крају поквари. Зато сам, например, једва дочекао да за музику у колима имам езде картицу а не било какву траку или диск. Или што бих хтео на бициклу да имам ону динаму што се качи део на точак део на виљушку, па се ни не додирују, јер код оних старих прво што рикне је онај точкић који додирује гуму - потроши се.

Меншчини да је до ове разлике у тенковима дошло због различитог приступа самих инжењера и њихових шефова. Док су Руси инсистирали да то мора да буде што простије и издржљивије и да може да се поправља до у бесконачност, Немци су морали да се дувају савршенством својих решења... што се код програмера зове позлата. Ствари које служе да се види како смо паметни и шта све умемо, а можда и нису од неке велике вајде, али сигурно компликују живот.

Пошто сам управо овог викенда прешао на Линукс, имам прилике да из прве руке гледам два приступа - колико позлате има у Пенџерију. И колико ствари боље ходају кад не мислиш на продају.

_____
Guest

Post by Guest on Tue Sep 27, 2016 9:08 pm

http://www.spacex.com/webcast

idemonamars idemonamars

Post by Filipenko on Wed Sep 28, 2016 12:11 am

To je za nezrele tipove koji se lože na skejtbord.

Post by паће on Fri Jun 16, 2017 12:42 am

Јбт па ово иде већ коју недељу а ја нем' појма! Толико је досадно да га гледам већ пола сата.

_____

Post by  on Fri Jun 16, 2017 8:35 pm

Post by plachkica on Fri Jun 16, 2017 8:42 pm

Na današnji dan, 1963. Valentina Tereškova je poletela u svemir, bila je prva žena
koja je napustila Zemljinu atmosferu.

Post by паће on Fri Jun 16, 2017 10:37 pm

Канда ту Наса врти нека два-три сата истог снимка. Чим зађе Сунце, ајде наново.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Jun 27, 2017 7:09 am