Beograd

Share

Re: Beograd

Post by zastitnik gotama on Sun Sep 10, 2017 1:50 pm

Nista citam kolko ste politicki prekaljeni vi iz spoljasnosti u odnosu na babe iz unutrasnjosti, pa vam se divim.

Ince u pravu si, dobice SNS-SPS, al ne zbog podljudi iz prigradskih naselja, nego jer kandidujete jebenu Vesnu Rakic Vodinelic za sad.

Post by Mr.Pink on Sun Sep 10, 2017 1:53 pm

ne lozi se, beograd je klinicki mrtav ima 25 godina. tu pricu o ijekavicarima i dodjosima sada prepricavaju likovi iz krajina.

zapravo, kada bolje razmislim, takvi su je uvek i pricali. 

i meni ide na kurac to sto je ceo grad u krsu, a prvi sept. ne radi se to tako.

_____
СТОП ЦИГАНСКОЈ АГРЕСИЈИ

Post by Veletin on Sun Sep 10, 2017 1:56 pm

Београд је град гласача-пензионера и негласача-омладинаца.
Зато ће бити расподела мандата 60-40 за СНС-СПС.

Post by Hubert de Montmirail on Sun Sep 10, 2017 1:58 pm

Dobrica dobija 1,5% ako uopšte i sakupi potpise.

_____
HLADNO PIVO - SOKOVI 2 EURA

Post by Veletin on Sun Sep 10, 2017 2:02 pm

Hubert de Montmirail wrote:Dobrica dobija 1,5% ako uopšte i sakupi potpise.

Прикупиће 1100 потписа, али 45.000 гласова.... Тешко.

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Sun Sep 10, 2017 2:03 pm

Blind Lime Pie wrote:izvan uobičajene nervoze zbog gužvi u varoši, ja ne primećujem da se trenutni radovi percipiraju kao nešto smehotresno.
sticajem okolnosti bio sam u Budimpešti kad je bila u istoj ovakvoj fazi, hodao si po centru kao po Staljingradu 1942. godine i to nije odmoglo vlastima, naprotiv.
+1
"ovi bar nešto rade" i sl.
gunđaju ljudi zbog neposredne neprijatnosti i inkonvenijencijetm ali ne vidim da na tome može da se izgradi neki ozbiljniji napad na gradsku vlast. jer "ovi bar nešto rade."

evo i Vesara objasnio

Post by plachkica on Sun Sep 10, 2017 2:05 pm

ne znam šta se očekuje, prelević je glavni u beogradu za psg, nova je u kampanju krenula jako,
borbom za kulturu, ds ne razmišlja još uvek o kampanji.

Post by William Murderface on Sun Sep 10, 2017 2:08 pm

Djamolidine Abdoujaparov wrote:
Blind Lime Pie wrote:izvan uobičajene nervoze zbog gužvi u varoši, ja ne primećujem da se trenutni radovi percipiraju kao nešto smehotresno.
sticajem okolnosti bio sam u Budimpešti kad je bila u istoj ovakvoj fazi, hodao si po centru kao po Staljingradu 1942. godine i to nije odmoglo vlastima, naprotiv.
+1
"ovi bar nešto rade" i sl.
gunđaju ljudi zbog neposredne neprijatnosti i inkonvenijencijetm ali ne vidim da na tome može da se izgradi neki ozbiljniji napad na gradsku vlast. jer "ovi bar nešto rade."

evo i Vesara objasnio

Ma da, nema nista od toga.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by ficfiric on Sun Sep 10, 2017 2:08 pm

plachkica wrote:ne znam šta se očekuje, prelević je glavni u beogradu za psg, nova je u kampanju krenula jako,
borbom za kulturu, ds ne razmišlja još uvek o kampanji.

Ima smisla u onome sto su pricali pred predsednicke, da ne treba uci u kampanju prerano. Jeremic se tako olupao. Trenutno je mnogo bitnije da li skupljaju i obucavaju kontrolore.

_____

Uprava napolje!

Post by diktotar on Sun Sep 10, 2017 6:16 pm

nema nikakve sanse beograd da izgube, ne bih se zanosio, nervirao i trosio energiju bespotrebno.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Blind Lime Pie on Sun Sep 10, 2017 6:22 pm

inače smatram da NDB pravi vrlo ozbiljnu grešku kampanjom protiv infrastrukturnih radova, kakvi god da su, aljkavi i bez jasne dinamike poslova. svi znamo šta je predizborno raskopavanje ali se protiv toga bunimo iz folklornih razloga i ne verujem da se tu krije bilo kakav potencijal za raspaljivanje nezadovoljstva građana. 

vozim se danas sa drugom (verovo u Radula pa se razočaro, tipični antivučićevac u svakom pogledu), zaobilazimo radove, kaže "jbg trebalo je prvo da završe celu Slaviju pa da fontanu stavljaju na kraju". on u tome vidi samo menadžerski problem i problem kontrole kvaliteta radova.

_____
e poi c'era la marmotta che confezionava la cioccolata

Post by bela maca on Sun Sep 10, 2017 6:48 pm

Problem je što se ljudi lome po ulici godinama zato što se čekaju izbori

Post by Gargantua on Sun Sep 10, 2017 7:21 pm

Blind Lime Pie wrote:inače smatram da NDB pravi vrlo ozbiljnu grešku kampanjom protiv infrastrukturnih radova, kakvi god da su, aljkavi i bez jasne dinamike poslova. svi znamo šta je predizborno raskopavanje ali se protiv toga bunimo iz folklornih razloga i ne verujem da se tu krije bilo kakav potencijal za raspaljivanje nezadovoljstva građana. 

vozim se danas sa drugom (verovo u Radula pa se razočaro, tipični antivučićevac u svakom pogledu), zaobilazimo radove, kaže "jbg trebalo je prvo da završe celu Slaviju pa da fontanu stavljaju na kraju". on u tome vidi samo menadžerski problem i problem kontrole kvaliteta radova.

SNS je pred izbore 2012. jako krenuo protiv mosta na Adi ("kolko košta", "gde su pristupne saobraćajnice"), kad su im došli oni Izraelci u kampanju završili su s tom pričom, ne može na to da se uzme glas.

Post by ficfiric on Sun Sep 10, 2017 7:25 pm

Oni su te izbore izgubili tako da ni to odustajanje od te price nije recept za pobedu.

_____

Uprava napolje!

Post by Kondo on Sun Sep 10, 2017 8:12 pm

kako mislis izgubili?

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by Gargantua on Sun Sep 10, 2017 8:14 pm

Na nivou grada

Post by Kondo on Sun Sep 10, 2017 8:16 pm

izraelci su radili SNS gradsku kampanju?

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by ficfiric on Sun Sep 10, 2017 8:19 pm

Kondo wrote:kako mislis izgubili?

Gradske izbore su izgubili. Djilas je dobio 50 od 110 odbornika a to je bila kampanja za gradske.

Inace, kad se prica o izborima 2012. uopste, zaboravlja se da je Vucic na vlast dosao, ne pobedom na izborima, vec tako sto su Dinkic i Dacic odlucili da ne prave vladu sa Tadicem (koji je bio kandidat za premijera) vec sa Vucicem

_____

Uprava napolje!

Post by Veletin on Sun Sep 10, 2017 8:19 pm

Post by beatakeshi on Sun Sep 10, 2017 8:29 pm

ficfiric wrote:

Gradske izbore su izgubili. Djilas je dobio 50 od 110 odbornika a to je bila kampanja za gradske.

Inace, kad se prica o izborima 2012. uopste, zaboravlja se da je Vucic na vlast dosao, ne pobedom na izborima, vec tako sto su Dinkic i Dacic odlucili da ne prave vladu sa Tadicem (koji je bio kandidat za premijera) vec sa Vucicem
Zapravo je premijer trebao da bude Đilas, Tadić se naknadno dosetio (verovatno po savetu Krlea22) da bi sam mogao da bude premijer, kad već nije predsednik.

Post by Gargantua on Mon Sep 11, 2017 7:36 pm

Povodom izjave Janka Baljka da bi neko poput njega mogao da bude kandidat za gradonačelnika Beograda

Filip Vukša: Red je da građanska opcija pokaže šta može

Piše: L. Valtner
Beograd 11. septembar 2017. 14:00

Drago mi je da postoje ljudi i organizacije koji u kandidatima za gradonačelnike ne vide samo političare, kaže za Danas Filip Vukša, student i aktivista iz Beograda, odgovarajući na pitanje kako doživljava to što njega i njegovu ekipu Janko Baljak, član Predsedništva Pokreta slobodnih građana, vidi kao dobrog kandidata za gradonačelnika.

Podsetimo, Vukša je privukao medijsku pažnju kada je zamalo kažnjen zato što je na svoju inicijativu i u svom trošku uredio niz autobuskih stajališta, a istakao se i hiljadama prijava za uređenje staza, rasvete, prevoza... "Gradonačelnik rešava lokalne probleme i zašto bi morao da bude uvek izabran iz partijskih resursa. Profesionalni političari menjaju stranke i funkcije, najčešće je svako poverenje u njih neutemeljeno, a očekivanja nikakva ili minimalna. Baljakov predlog da ja ili neko drugi ko se i bez političke funkcije trudi i aktivno radi na tome da poboljša život u gradu različitim načinima delovanja i u različitim aspektima bude kandidat, vidim samo kao dobar primer da postoje i drugačija rešenja. Demokratija znači i mogućnost promene vlasti kakvu bih ja iskreno želeo ovoga puta da vidim. Ponekad se na građansku opciju baca i drvlje i kamenje. Bio bi red i da ona pokaže šta može da uradi", ističe naš sagovornik.

* Da li bi pristali na eventualnu takvu ponudu PSG ili neke druge opcije koja će izaći na izbore u Beogradu?

- Priznajem da je takav predlog za mene ipak bio iznenađenje. Morao bih dobro da razmislim o tome.

* Vidite li sebe kao gradonačelnika glavnog grada ili na nekoj drugoj funkciji?

- Sve to zavisi od ljudi koji bi me u takvom poslu okruživali. Važnije od pojedinca je imati dobar tim, iskrenu podršku, i odrešene ruke za stvaranje promena. Formalna funkcija koja u zaleđini nema takve osnove i pored dobre volje, obrazovanja i iskustva nije garant uspeha.

* Postoji li mogućnost da možda budete na nekoj listi na predstojećim beogradskim izborima? Da li vas je neka politička opcija već kontaktirala oko toga?

- Do sada me niko nije kontaktirao po tom pitanju i nisam razmišljao o takvom angažmanu. Čekaju nas važni izbori na kojima je potrebno građanima ponuditi realnu alternativu sadašnjoj gradskoj vlasti. Spreman sam na iskreni doprinos novom oslobođenju Beograda.

* Da li sarađujete sa Inicijativom Ne da(vi)mo Beograd?

- Kao građanin sam podržavao skupove Inicijative Ne da(vi)mo Beograd. Oni su pokazali drugo lice Beograda i ukazali na suštinski problem i sumnjive radnje aktuelne vlasti. Kada su me pozvali da govorim na jednom od protesta, prihvatio sam poziv i to je bilo sve od naše saradnje. Nisam aktivno uključen u njihove aktivnosti.

* Uliva li vam neka opcija sa opozicione političke scene poverenje da ce grad voditi u interesu i u korist građana?

- Najviše poverenja imam u građanske opcije, u ljude koji nisu iznikli iz političkih partija, do sada nisu bili na vlasti, a imaju energiju i želju da promene nešto u ovom gradu.

* Šta najviše zamerate aktuelnoj gradskoj vlasti?

- Privatizovali su grad, u svakom smislu te reči. Beograd na vodi mogao bi mogao da se nazove privatizacijom obale Save, pod veoma sumnjivim uslovima. Privatizovali su političke funkcije i podredili čitavu administraciju. Privatizuju deponiju, parcele uz reku u Zemunu, linije javnog prevoza... Izgleda da je jedino rešenje za sve probleme koje Beograd ima prodaja gradske imovine i ustupanje profita privatnicima, umesto suočavanje sa problemom i njegovo rešavanje. Imam utisak da se u najsumnjivijim poslovima rađa neka nova aristokratija bliska vlasti u čijoj je funkciji trenutna vlast. Gradska vlast kao da se trudi da oponaša menadžment neke privatne firme umesto da bude jaka institucija i servis građana. Primer je Komunalna policija, koja češće liči na njihovo privatno obezbeđenje nego na službu koja rešava probleme za koje je zadužena. Smatram da su se drastično odaljili od običnog građanina. Parkić, igralište i 10.000 dinara za trudnice nisu dovoljna briga o Beograđanima, a čini se da je to njihov maksimalni doseg.

Post by Blind Lime Pie on Wed Sep 13, 2017 12:38 pm

Meni je ova kampanja sve čudnija.

Šta je problem u raskopavanju ulice Svetozara Markovića? Čak i ja kao budući glasač NDB mogu da kažem da je bolje raditi nego ne raditi, pa makar i u sklopu predizbornih aktivnosti.

_____

Post by Blind Lime Pie on Wed Sep 13, 2017 12:43 pm

ono, zamišljam town hall debatu između Dobrice i Siniše Malog.

- U očekivanju lokalnih izbora, vi ste paralisali ceo grad...
- Takvi veliki zahvati su često neugodni za građane, ali ćete već za mesec-dva videti koliko će vožnja gradom biti udobnija i bezbednija. Evo pitajte vozače koji idu preko Bogoslovije šta misle o novoj okretnici.
- Ali tu je trebalo napraviti takvu dinamiku radova koja...
- I da se onda radovi protegnu na više godina, jer se zna u kom se vremenskom periodu može raditi ulica.

i tako dalje, i tako dalje...nema nikakvog mesa u ovoj kritici, možeš ih poklopiti maltene u svemu ako insistiraju na raskopavanju kao takvom. sve se na kraju svede na zamenu teza "da li vi želite da nam ulice budu pune rupa" i to je kraj diskusije.

_____

Post by паће on Wed Sep 13, 2017 12:44 pm

Да бар изнесу бројке, типа "20 квадрата камена нас кошта ен хиљада евра", или податке типа "објавили да је урађена улица та и та а урађено је само 150м". Овако испада да рекламирају власт како нешто ради, макар само за изборе.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
I did it for your sake. Now give it to me. That sake of yours.

Post by bela maca on Wed Sep 13, 2017 1:39 pm

pa ono, meni bi ruka bila cela da se nisu čekali izbori da se popravi asfalt na drumu. nije problem što raskopavaju ulice, već što to rade na ovaj način, sve odjednom samo pred izbore. da se radi postepeno i redom ne bi ceo grad bio blokiran.

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Sep 25, 2017 3:30 pm