Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosovo*

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Filipenko Tue Jan 21, 2020 11:50 pm

    Sve je tu, i nvo bagra, i stevica penderovski predsednik makedonije, i hasim taci, i marko djuric, i fond za otvoreno drustvo, i onaj americki izaslanik palmer...i jebo im ja mater svima.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Wed Jan 22, 2020 11:30 am

    Priština potpisala ukidanje taksi?


    Priština -- Prištinski portal "Gazeta ekspres" objavio dokument za koji navodi da, između ostalog, obavezuje Kosovo da ukine takse prema Srbiji, prenosi Sputnjik.

    Reč je o dokumentu potpisanom u Berlinu o uspostavljanju avio-linije Beograd - Priština

    Prištinski portal tvrdi da navodno poseduje kompletan dokument u odnosu na ono što su dve strane objavile kao "pismo o namerama" i to kao zasebna dokumenta o onom na šta se dve strane pojedinačno obavezuju da isporuče za slobodne vazdušne koridore.

    Kosovo se, prema dokumentu prištinske strane i Kfora sa "Lufthanzom", takođe obavezuje i da će sporazumi o slobodi kretanja i IBM sporazum (Sporazum o integrisanom upravljanju prelazima) koji su postignuti u Briselu, primenjivati i na putnike, poštu i teret koji se budu prevozili na ovoj relaciji, prenosi Kossev.

    "KFOR zadržava pravo na kontrolu vazdušnog prostora iznad Kosova u skladu sa međunarodno priznatim sporazumima misije NATO-a na Kosovu. U skladu sa sporazumom i dogovorom Kosovska uprava civilnog vazduhoplovstva i KFOR uskladiće i potpisaće Dogovor o usklađivanju postupaka o liniji Beograd-Priština. U svakom trenutku Kosovska uprava civilnog vazduhoplovstva, aerodrom u Prištini i KFOR u obavezi su da obezbede bezbedan let, uključujući sletanja na relaciji Beograd-Priština", navodi se u dokumentu.

    Istovremeno, prištinski list "Koha ditore" ocenjuje da se "kosovska državnost dovodi u pitanje" u dokumentu koji je kosovska strana potpisala u Berlinu, jer se izbegava upotreba naziva kosovskih institucija.

    U pismu koje je Kosovo potpisalo sa tri druge strane kosovska uprava civilnog vazduhoplovstva naziva se: „Vlast za civilno vazduhoplovstvo na Kosovu“.


    Govori se o otvaranju posebne linije između Prištine i Beograda, ali se izbegava terminologija naziva državnih institucija, piše prištinski dnevnik.

    Tako se nigde ne pominje ASHNA - skraćenica za državnu agenciju za navigaciju, a koristi se samo "Jedinica za vazdušni saobraćaj" - termin koji je bio u upotrebi pre nego što je Kosovo proglasilo nezavisnost, prenosi Tanjug.


    Prištinski list smatra da to pokazuje da su kosovske i srpske vlasti potpisale dva različita pisma specifična za njihov rad.
    ficfiric

    Posts : 34058
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Thu Jan 23, 2020 8:15 am

    Informer wrote:I HARADINAJ JE UKAPIRAO DA JE SRBIJA DOBILA RAT, NIJE PRIZNALA KOSOVO, A DOBILA JE AVIO-LINIJU ZA PRIŠTINU! Šiptari sad moraju i da UKINU TAKSE!


    Jes! Dobili smo avio liniju bez priznanja Kosovo* - Page 36 679240662 Kosovo* - Page 36 3819638733


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40024
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће Thu Jan 23, 2020 9:23 am

    Јака муда, добили су и они авиолинију, исто без признања. Дакле 1:1.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Margit Savović Thu Jan 23, 2020 2:52 pm

    Filipenko wrote:Sve je tu, i nvo bagra, i stevica penderovski predsednik makedonije, i hasim taci, i marko djuric, i fond za otvoreno drustvo, i onaj americki izaslanik palmer...i jebo im ja mater svima.
    I Dzon Jovanovic, zet doktora Oza, koji se njusi sa Vucicem i Dacicem, pa su novine pisale kako dolazi Trampov Srbin sa milijardama za napacenu zemlju. E pa kod njega je i Maja Piscevic u tom East West institutu. Geez. 
    Molim da se obrati paznja i na Ivana Vejvodu u pozadini. 

    A od predstavnika biznisa vidimo Slavka Carica i Mariju Desivojevic iz Delte, krije se desno pozadi i gleda u pod. 

    Nesto sam se posebno iznervirala juce kada sam videla ovu sliku. Zamisljam kako US - Iran dispute resavaju Heritage institut, CEO osrednje banke, neko iz Walmart porodice i ne znam da li Ameri imaju svoje Liht i Antonijevica. Na koju foru je diplomatski odnos sa predstavnicima Kosova izmesten na ove GONGOs i ortake iz kvarta? 


    Preko ove slike treba ispisati DRAIN THE SWAMP.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49954
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jan 23, 2020 2:54 pm

    Naprosto Kosovo je 3 sprata nizi nivo problema od Irana
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by boomer crook Thu Jan 23, 2020 2:58 pm

    kosovo je ono verovatno x-files u podrumu


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Margit Savović Thu Jan 23, 2020 2:59 pm

    Pa nije za Srbiju. Umesto da Vucic i Dacic obavljaju razgovore sa kosovskim predstavnicima u manje ili vise javnom prostoru, Kurtija i Djurica za isti sto dovode ovi ljudi?!
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Thu Jan 23, 2020 3:01 pm

    Mau wrote:
    Filipenko wrote:Sve je tu, i nvo bagra, i stevica penderovski predsednik makedonije, i hasim taci, i marko djuric, i fond za otvoreno drustvo, i onaj americki izaslanik palmer...i jebo im ja mater svima.
    I Dzon Jovanovic, zet doktora Oza, koji se njusi sa Vucicem i Dacicem, pa su novine pisale kako dolazi Trampov Srbin sa milijardama za napacenu zemlju. E pa kod njega je i Maja Piscevic u tom East West institutu. Geez. 
    Molim da se obrati paznja i na Ivana Vejvodu u pozadini. 

    A od predstavnika biznisa vidimo Slavka Carica i Mariju Desivojevic iz Delte, krije se desno pozadi i gleda u pod. 

    Nesto sam se posebno iznervirala juce kada sam videla ovu sliku. Zamisljam kako US - Iran dispute resavaju Heritage institut, CEO osrednje banke, neko iz Walmart porodice i ne znam da li Ameri imaju svoje Liht i Antonijevica. Na koju foru je diplomatski odnos sa predstavnicima Kosova izmesten na ove GONGOs i ortake iz kvarta? 


    Preko ove slike treba ispisati DRAIN THE SWAMP.

    Kosovo* - Page 36 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Esterházy Márton Thu Jan 23, 2020 6:33 pm

    Mau wrote:
    Filipenko wrote:Sve je tu, i nvo bagra, i stevica penderovski predsednik makedonije, i hasim taci, i marko djuric, i fond za otvoreno drustvo, i onaj americki izaslanik palmer...i jebo im ja mater svima.
    I Dzon Jovanovic, zet doktora Oza, koji se njusi sa Vucicem i Dacicem, pa su novine pisale kako dolazi Trampov Srbin sa milijardama za napacenu zemlju. E pa kod njega je i Maja Piscevic u tom East West institutu. Geez. 
    Molim da se obrati paznja i na Ivana Vejvodu u pozadini. 

    A od predstavnika biznisa vidimo Slavka Carica i Mariju Desivojevic iz Delte, krije se desno pozadi i gleda u pod. 

    Nesto sam se posebno iznervirala juce kada sam videla ovu sliku. Zamisljam kako US - Iran dispute resavaju Heritage institut, CEO osrednje banke, neko iz Walmart porodice i ne znam da li Ameri imaju svoje Liht i Antonijevica. Na koju foru je diplomatski odnos sa predstavnicima Kosova izmesten na ove GONGOs i ortake iz kvarta? 


    Preko ove slike treba ispisati DRAIN THE SWAMP.

    Kljucan lik na slici.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Thu Jan 23, 2020 6:40 pm

    danas sam prošao pred kosova koje neće biti nezavisno

    na putu je smolyan - asenovgrad
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Esterházy Márton Thu Jan 23, 2020 8:22 pm

    Bugari usli na Kosovo. Kosovo* - Page 36 1233199462
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Thu Jan 23, 2020 8:35 pm

    jel si stao da se olakšaš i da desakralizuješ lažnu državu?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Esterházy Márton Fri Jan 24, 2020 11:51 am

    Grenel je u srpskoj prestonici na zajedničkoj konferenciji posle sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem ponovio poruku izrečenu u četvrtak u Prištini: "Priština mora da ukine takse, a Beograd da zaustavi kampanju povlačenja priznanja KiM".
    Na pitanje novinara da li je to fer, Grenel je rekao:

    "Kada pričamo o tome da li je nešto fer ili nije nije na meni da to pričam, na meni je da približim dve strane a na stranama je da odluče. Strane će mi reći šta misle i šta žele. Pokušavam da se usmerim na bolju budućnost ljudi na Kosovu i u Srbiji. Mi moramo da učinimo sve da se prevaziđe ono što svi vide kao konflikt. Ukoliko obe strane ne budu sele i postigle dogovor, mi ćemo se povući".

    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Fri Jan 24, 2020 12:04 pm

    pa neće se "povući" nego će nastaviti podršku jednoj (svojoj) strani.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Fri Jan 24, 2020 12:15 pm

    Kada je reč o Grenelovim porukama koje su se čule i iz Prištine, a tiču se kampanje za povlačenje priznanja Kosova, Vučić je istakao da je Beograd nudio Prištini dogovor da se napravi pauza u zahtevima za članstvo u međunarodnim organizacijama i za priznanje, kao i u kampanji za povlačenje priznanja. Međutim, ističe da Priština svojevremeno to nije prihvatila.

    Istakao je da ne prihvata znak jednakosti između povlačenja priznanja i prištinskih taksi.
    plachkica

    Posts : 16156
    Join date : 2014-11-06

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by plachkica Fri Jan 24, 2020 11:42 pm

    Zašto je američka ambasada promenila logo sa „Kosovo“ u „Priština“?


    Izvor: Klan Kosova (Tekst je izvorno preveden sa albanskog osim naslova koji je adaptiran)

    Američka ambasada na Kosovu danas je promenila profilnu sliku na Fejsbuku.

    Iako je novi dizajn logoa Stejt departmenta SAD dobio preko tri hiljade lajkova, nisu izostali kritički komentari.

    Promena koja je privukla našu pažnju bila je ta da je na prethodnom logou stajalo: „Sjedinjene Američke Države – ambasada Kosovo“, dok je na trenutnom logou: „Ambasada Sjedinjenih Država – Priština“.

    Za mnoge koji su komentarisali pitanje je bilo zašto novi dizajn ima ime prestonice, a ne ime države.

    „Zar više nismo država?“, zapitao je jedan od korisnika na engleskom.

    Klan Kosova kontaktirao je ambasadu SAD da se raspita o promenama novog logoa i saznao se radi o planiranju Stejt departmenta na globalnom nivou.

    „To je globalno re-brendiranje Stejt Departmenta, a referenca je glavni grad, ne država. Svaka ambasada je u procesu promene svog logoa“, navodi se u objašnjenju američke ambasade za Klan Kosova.

    https://kossev.info/zasto-je-americka-ambasada-promenila-logo-sa-kosovo-u-pristina/
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Mon Feb 03, 2020 11:50 am

    Izašla je nova, možda i zanimljiva knjiga o Kosovu. Autora - mislim da još živi u Beogradu - poznajem kao vinskog poznavaoca i fanatika.

    https://www.ibidem.eu/en/reihen/gesellschaft-politik/balkan-politics-and-society/dragon-s-teeth-tales-from-north-kosovo.html
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Mon Feb 03, 2020 2:46 pm

    price o zvonku veselinovicu i bermudskom trouglu mafijanja i bezakonja, ili je u tom shitholu nasao neku romantiku? Kosovo* - Page 36 1399639816
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Mon Feb 03, 2020 3:49 pm

    ne gari to znanje i iskustvo je rezervisano samo za tebe


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Mon Feb 03, 2020 3:52 pm

    ok arkanov delijo, ti sve dobijas iz prve ruke od tvog jarana kosovskog jos od kad ste zajedno hendlovali dron
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest Mon Feb 03, 2020 5:35 pm

    Kosovo* - Page 36 EP3WMShXUAELUz-?format=jpg&name=4096x4096
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Filipenko Tue Feb 04, 2020 1:26 am

    Kakve njuske jbt.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Veletin Tue Feb 04, 2020 1:35 am

    Далитбор Јетвић
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Tue Feb 04, 2020 10:57 am

    blerim reka mislim da je bio precednicki kandidat na makedonskim izborima, inace za standarde aktuelne eurokratije odlican lik. nemamo takvog u srbiji bojim se.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Kosovo* - Page 36 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 6:16 pm