Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na današnji dan

    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Sun May 05, 2019 8:45 pm

    KinderLad wrote:
    No Country wrote:
    Изгледа да си слабо шта схватио од оног што сам написао. Не ради се о “драгом бенду из младости”, него управо о путовању кроз 90-те, а које су разни људи поднели на веома различите начине. Хоура свакако није пример беспрекорности, и дефинитивно је купио много већу дозу “патриотизма” него што прија некаквом мом светоназору... бут јеби га, између тога и усташлука зева једна омања, а у овом контексту итекако битна провалија.

    U kom kontekstu? Realno, izmedju Tudjmana i ustasluka zeva jedna ne tako velika provalija. Tudjman mozda nije ustasa, ali je uradio dosta toga da dodje do povampirenja ustasluka u Hrvatskoj. I on i HDZ. Mislim, nemoj da te podsecam samo na izjave. E pa Houra je ideoloski bio isto sto i Tudjman.
    Back to the square one. Има ли некакав доказ овој тези, сем што је ето свирао у поганим временима и није се специјално бунио (а заправо јесте) на то што је песма коју је написао својој умрлој мајци постала химном хрватских националиста?

    Колико се ја капирам у ту ствар, Хоура идеолошки није ама баш ништа. Мало га је здрмао патриотизам, што је обзиром на време, место и околности донекле и разумљиво, мало му се потрефило да од њега направе икону нечег што он никада није био нити изговорио, али је у сваком случају било одлично по посао којим се бавио. Чиме је тачно заслужио да га зову усташом? Ето, то је једино што сам питао, а одговори које сам добио... су разни преливи српствујушћег мита. А што је много важнија тема од приглупог Јаја.
    ficfiric

    Posts : 34058
    Join date : 2012-02-10

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by ficfiric Sun May 05, 2019 8:58 pm

    No Country wrote:сем што је ето свирао у поганим временима и није се специјално бунио

    Sto se mene tice, sasvim dovoljno da se nazove ustasom, kao sto bih nazvao cetnikom svakog ko je u tim vremenima svirao Milosevicu i Seselju. Mogli su da to ne rade, kao Brejkersi, EKV ili KUD Idijoti.


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18311
    Join date : 2014-12-12

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by beatakeshi Sun May 05, 2019 8:59 pm

    Prilježni katolik.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by ontheotherhand Sun May 05, 2019 9:01 pm

    No Country wrote:
    Аха, колоквијално србовање. Па јесам пицајзла по том питању, признајем.

    Zar nije ovo što ti sad zameraš drugima ono što si ti radio onomad sa Šešeljom? Pojeftinjenje termina fašista.
    Anonymous
    Guest

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Guest Sun May 05, 2019 9:07 pm

    stipu ga, ljakse

    odeš u tri lepe pizde materine iz sranja i onda dođu iz tog sranja da uzmu neku kintu i ti pišneš u gaće

    kolika seljačina je potrebno da budeš za tako nešto, nije još kvantifikovano, čeka se da kompjuteri smisle dovoljno veliki broj
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Zuper Sun May 05, 2019 9:38 pm

    fikret selimbašić wrote:
    beatakeshi wrote:etZU
    P R H je odlična stvar, jedna od najlepših balada na iskvarenom srpskom.
    Inače je prvi album PK remek delo.

    +1

    Ruži se posložilo vrijeme i okolnosti da postane to što jeste. Banalan je primjer ali ona je nešto poput Džejeve pjesme Nedelja koja je postala himna Arkanovaca. Čisto sumnjam da ju je Džej ili ko več pisao za tu namjenu ali refren je bio dovoljan da se ovi u tim stihovima prepoznaju i da je usvoje kao svoju.

    Houra je blizak ustaštvu onoliko koliko je to bio HDZ u vrijeme kad su svirali za njih. Bilo je vidljivo da nisu (ili makar Houra) tu samo zbog para već i iz ubjeđenja. Do pojave Thompsona PK je bilo No1. na domoljubnoj sceni, iznijeli su najzajebaniji i najopasniji period za Hrvatsku, od '89, do međunarodnog priznanja. Tompson je preuzeo palicu i nastavio do pobjede u ratu.

    Kiše jesenje i veza sa Merčepom su glupost. Ima i Tifa pjesmu istog naziva, moguće da je i on Merčepovac.

    Je l Tifa ima album koji je ceo posvecen ratu a izdat 1993 sa "kise jesenje"?
    avatar

    Posts : 18311
    Join date : 2014-12-12

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by beatakeshi Sun May 05, 2019 9:49 pm

    Ne.
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Sun May 05, 2019 10:01 pm

    ontheotherhand wrote:
    No Country wrote:
    Аха, колоквијално србовање. Па јесам пицајзла по том питању, признајем.

    Zar nije ovo što ti sad zameraš drugima ono što si ti radio onomad sa Šešeljom? Pojeftinjenje termina fašista.
    Нипошто, Шешељ јесте фашиста. Нађе се тога и у Хрвата, дапаче.

    Него, теби заиста ни елементарне ствари нису јасне? Или ме опет “разјебаваш”? Na današnji dan - Page 2 3579118792
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Sun May 05, 2019 10:04 pm

    Mr. Moonlight wrote:stipu ga, ljakse

    odeš u tri lepe pizde materine iz sranja i onda dođu iz tog sranja da uzmu neku kintu i ti pišneš u gaće

    kolika seljačina je potrebno da budeš za tako nešto, nije još kvantifikovano, čeka se da kompjuteri smisle dovoljno veliki broj
    Јеби га, ови што су одрасли на Добрици Ћосићу, то стварно ни за курац није. Да поумиру, па после децо гледајте шта ћете, и како да вам се болест не понови.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by ontheotherhand Sun May 05, 2019 11:25 pm

    No Country wrote:
    Нипошто, Шешељ јесте фашиста. Нађе се тога и у Хрвата, дапаче.

    Него, теби заиста ни елементарне ствари нису јасне? Или ме опет “разјебаваш”? Na današnji dan - Page 2 3579118792

    kakvo razjebavanje pominješ i kad to opet? ne sećam se da sam ulazio u neku žučnu raspravu s tobom u vezi bilo čega
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Sotir Sun May 05, 2019 11:57 pm

    Filipenko wrote:Tako No Country pazi da meni ne zalepi etiketu staljiniste, jer svi vrlo dobro znamo sta je Staljin radio i kakve je sve zlocine ta ideologija cinila, a ja nisam cak ni clan Komunisticke Partije...


    Промашио си НЦов принцип.
    Ти причаш као стаљиниста на форуму, уживо тешко да јеси (бар онако како то заговараш).

    Ови из ПК нису причали да су усташе (ваљда јесте да су домобрани, хо-хо) нити се сликали са У, а то што су њихови песму арчили разни ликови, свирали емигрантима (знаш ти добро којим у то време), Туђману у политичким промоцијама итд, и приде им цео тај аранжман није сметао.

    Е ти си Филипе стаљиниста јер си то написао, а ови нису усташе јер то нису рекли. Нема везе ко је шта и како радио.
    Капираш ли сад?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49958
    Join date : 2017-11-16

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 06, 2019 12:36 am

    No Country wrote:
    KinderLad wrote:

    U kom kontekstu? Realno, izmedju Tudjmana i ustasluka zeva jedna ne tako velika provalija. Tudjman mozda nije ustasa, ali je uradio dosta toga da dodje do povampirenja ustasluka u Hrvatskoj. I on i HDZ. Mislim, nemoj da te podsecam samo na izjave. E pa Houra je ideoloski bio isto sto i Tudjman.
    Back to the square one. Има ли некакав доказ овој тези, сем што је ето свирао у поганим временима и није се специјално бунио (а заправо јесте) на то што је песма коју је написао својој умрлој мајци постала химном хрватских националиста?

    Колико се ја капирам у ту ствар, Хоура идеолошки није ама баш ништа. Мало га је здрмао патриотизам, што је обзиром на време, место и околности донекле и разумљиво, мало му се потрефило да од њега направе икону нечег што он никада није био нити изговорио, али је у сваком случају било одлично по посао којим се бавио. Чиме је тачно заслужио да га зову усташом? Ето, то је једино што сам питао, а одговори које сам добио... су разни преливи српствујушћег мита. А што је много важнија тема од приглупог Јаја.

    Koliko ja kapiram Milosevic je ideoloski bas nista. Ako ne bas nista, a ono cetnik sigurno nije. Matters not. Kao i kod Houre. Naravno da ne izjednacavam ulogu jednog i drugog, ali naravno da kazem da to sta je neko "deep down" ideoloski je prosto vrlo malo bitno. Kao i da li se "javno deklarisao" kao nesto. Zasluzio je time sto je sasvim jasno svojim delima podrzavao 1 vlast koja je dosta uradila na revitalizaciji ustastva. 

    Predsednik i zastava su dve stvari o kojima se ne razgovara. Ja to tako gledam.
    Na današnji dan - Page 2 1861198401 

    Dakle, koliko god da je zasluzio da ga se naziva ovako ili onako, ono sto sigurno nije zasluzio je da ga se brani. 

    Napisao je Marinu. Hvala za to, i to je to.
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Mon May 06, 2019 4:37 am

    ontheotherhand wrote:
    No Country wrote:
    Нипошто, Шешељ јесте фашиста. Нађе се тога и у Хрвата, дапаче.

    Него, теби заиста ни елементарне ствари нису јасне? Или ме опет “разјебаваш”? Na današnji dan - Page 2 3579118792

    kakvo razjebavanje pominješ i kad to opet? ne sećam se da sam ulazio u neku žučnu raspravu s tobom u vezi bilo čega
    Извини, молим те, помешао сам те са Сантином, не знам ни сам како. У ствари дугујем извињење обојици.
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Mon May 06, 2019 4:42 am

    Sotir wrote:
    Filipenko wrote:Tako No Country pazi da meni ne zalepi etiketu staljiniste, jer svi vrlo dobro znamo sta je Staljin radio i kakve je sve zlocine ta ideologija cinila, a ja nisam cak ni clan Komunisticke Partije...


    Промашио си НЦов принцип.
    Ти причаш као стаљиниста на форуму, уживо тешко да јеси (бар онако како то заговараш).

    Ови из ПК нису причали да су усташе (ваљда јесте да су домобрани, хо-хо) нити се сликали са У, а то што су њихови песму арчили разни ликови, свирали емигрантима (знаш ти добро којим у то време), Туђману у политичким промоцијама итд, и приде им цео тај аранжман није сметао.

    Е ти си Филипе стаљиниста јер си то написао, а ови нису усташе јер то нису рекли. Нема везе ко је шта и како радио.
    Капираш ли сад?
    Е мој Сотире, још ти мораш да учиш за демагога. У ову, што Рајо рече, причаоницу - речи се рачунају као дела, јербо других дела нема, капиш? То што овде причаш - то овде јеси, и ти, и Филипенко, и ја - сви.
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by No Country Mon May 06, 2019 4:53 am

    KinderLad wrote:
    No Country wrote:
    Back to the square one. Има ли некакав доказ овој тези, сем што је ето свирао у поганим временима и није се специјално бунио (а заправо јесте) на то што је песма коју је написао својој умрлој мајци постала химном хрватских националиста?

    Колико се ја капирам у ту ствар, Хоура идеолошки није ама баш ништа. Мало га је здрмао патриотизам, што је обзиром на време, место и околности донекле и разумљиво, мало му се потрефило да од њега направе икону нечег што он никада није био нити изговорио, али је у сваком случају било одлично по посао којим се бавио. Чиме је тачно заслужио да га зову усташом? Ето, то је једино што сам питао, а одговори које сам добио... су разни преливи српствујушћег мита. А што је много важнија тема од приглупог Јаја.

    Koliko ja kapiram Milosevic je ideoloski bas nista. Ako ne bas nista, a ono cetnik sigurno nije. Matters not. Kao i kod Houre. Naravno da ne izjednacavam ulogu jednog i drugog, ali naravno da kazem da to sta je neko "deep down" ideoloski je prosto vrlo malo bitno. Kao i da li se "javno deklarisao" kao nesto. Zasluzio je time sto je sasvim jasno svojim delima podrzavao 1 vlast koja je dosta uradila na revitalizaciji ustastva. 

    Predsednik i zastava su dve stvari o kojima se ne razgovara. Ja to tako gledam.
    Na današnji dan - Page 2 1861198401 

    Dakle, koliko god da je zasluzio da ga se naziva ovako ili onako, ono sto sigurno nije zasluzio je da ga se brani. 

    Napisao je Marinu. Hvala za to, i to je to.
    Замењујеш тезе: није реч о томе да ли је он заслужио да га се брани, него да није заслужио да се назива усташом. Читава ова дискусија је сасвим недвосмислено показала да није. Него нам је ваљда лакше да поднесемо сопствене дрипце и дебиле, све док можемо да упремо прстом у сличне са друге стране плота. Па и по цену да их гадимо мало горе него што су заслужили. Знаш како се зове читав тај механизам? Па, национализам.
    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by паће Mon May 06, 2019 7:46 am

    Ја сам увек хтео да будем позитивни националиста, у смислу да ми земља буде богата и у њој народ богат, да имам чим да се дувам пред комшијама, укључујући и сусједе. Ова идеологија, да смо говна али су комшије на челу са сусједима још гори од нас, ми никад није легла.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Guest Mon May 06, 2019 7:56 am

    Zuper wrote:
    fikret selimbašić wrote:

    +1

    Ruži se posložilo vrijeme i okolnosti da postane to što jeste. Banalan je primjer ali ona je nešto poput Džejeve pjesme Nedelja koja je postala himna Arkanovaca. Čisto sumnjam da ju je Džej ili ko več pisao za tu namjenu ali refren je bio dovoljan da se ovi u tim stihovima prepoznaju i da je usvoje kao svoju.

    Houra je blizak ustaštvu onoliko koliko je to bio HDZ u vrijeme kad su svirali za njih. Bilo je vidljivo da nisu (ili makar Houra) tu samo zbog para već i iz ubjeđenja. Do pojave Thompsona PK je bilo No1. na domoljubnoj sceni, iznijeli su najzajebaniji i najopasniji period za Hrvatsku, od '89, do međunarodnog priznanja. Tompson je preuzeo palicu i nastavio do pobjede u ratu.

    Kiše jesenje i veza sa Merčepom su glupost. Ima i Tifa pjesmu istog naziva, moguće da je i on Merčepovac.

    Je l Tifa ima album koji je ceo posvecen ratu a izdat 1993 sa "kise jesenje"?

    Da te volim duša zna
    Ponesi zastavu
    Grbavica
    Dosta pjesama u kojima je pjevao pojedine dionice...

    Nema album ali ima materijala za 1 maxi singl. Kiše jesenje su objavljene krajem '95. što ga čini još sumnjivijim.



    Samo ću da ponovim da je priča o Kišama jesenjim i Merčepu budalaština. Ti naravno možeš da nastaviš sa svojom čvrstom vjerom i ubjeđenjem u to, niko te ne sprečava u tome.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49958
    Join date : 2017-11-16

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 06, 2019 8:47 am

    No Country wrote:
    KinderLad wrote:

    Koliko ja kapiram Milosevic je ideoloski bas nista. Ako ne bas nista, a ono cetnik sigurno nije. Matters not. Kao i kod Houre. Naravno da ne izjednacavam ulogu jednog i drugog, ali naravno da kazem da to sta je neko "deep down" ideoloski je prosto vrlo malo bitno. Kao i da li se "javno deklarisao" kao nesto. Zasluzio je time sto je sasvim jasno svojim delima podrzavao 1 vlast koja je dosta uradila na revitalizaciji ustastva. 


    Na današnji dan - Page 2 1861198401 

    Dakle, koliko god da je zasluzio da ga se naziva ovako ili onako, ono sto sigurno nije zasluzio je da ga se brani. 

    Napisao je Marinu. Hvala za to, i to je to.
    Замењујеш тезе: није реч о томе да ли је он заслужио да га се брани, него да није заслужио да се назива усташом. Читава ова дискусија је сасвим недвосмислено показала да није. Него нам је ваљда лакше да поднесемо сопствене дрипце и дебиле, све док можемо да упремо прстом у сличне са друге стране плота. Па и по цену да их гадимо мало горе него што су заслужили. Знаш како се зове читав тај механизам? Па, национализам.

    Ne znam s kim se grudvas, ko podnosi "nase" debile i dripce? Pa skoro ceo forum je o "nasim" debilima i dripcima? Plus si inicijalno reagovao na post forumasa kome su i jedni i drugi "nasi"  Na današnji dan - Page 2 1233199462
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Nino Quincampoix Mon May 06, 2019 11:20 am

    No country, ti imas problem da uvidis da pojedinci mogu imati pomalo drugaciju zivotnu perspektivu od tvoje. Iz onoga sto sam mogao procitati ovde tvoja perspektiva je tipicno srbijanska, za tebe su Hrvatska more i svirke u Kulusicu. Moja perspekitva polusrbina i poluhrvata koji je pre rata jedno vreme ziveo u Zagrebu i cija je hrvatska strana porodice bila projugoslovenski orijentisana je drugacija. Mi smo vec od sredine 80ih osecali da se Mordor uzdize. Znam da ce ti i ovo zvucati prejako ali tako smo se osecali, odnosno moji roditelji jer sam ja jos bio mali. Tako su se osecali i ljudi koje smo znali a koji su ziveli tamo, i Srbi i Hrvati koji su bili za Jugoslaviju. Kada se 200.000 ljudi okupi na Trgu Republike i peva Ruzu hrvatsku, to nam je ulivalo strah u kosti. Jer su ti isti ljudi na tom istom koncertu vikali i zivela zivela neovisna Hrvatska. I taj koncert milicija nije mogla ili nije htela da prekine i spreci. To je znacilo da dolazi novo vreme u kojem cemo mi najebati a soundtrack tog naseg najebavanja je bilo Prljavo kazaliste. Ruza hrvatska i Devedeseta.

    Jajo nije naravno nosio crnu uniformu i vadio deci oci. Ali jeste bio vazan deo pokreta koji je stvorio Hrvatsku kakva je ona bila 90tih i kakva je i danas - zadrtu, netoleratnu, blajbursku i ociscenu od Srba i ostalih nepodobnih. Svirao je za HDZ Franje Tudjmana, Branimira Glavasa i Tomislava Mercepa. Svirao je u Kninu za Dan domovinske zahvalnosti. Jbg.

    Ako imas problem sa samim terminom ustasa, predlozi alternativu i ja cu je razmotriti.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Nino Quincampoix Mon May 06, 2019 11:22 am

    inace mislim da je Prljavo kazaliste sjajan pop bend a onaj koncert sa simfonijskim orkestrom iz 1997. je perfekcija

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by kondo Mon May 06, 2019 12:08 pm

    Streljan Fehmi Agani.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by boomer crook Mon May 06, 2019 1:18 pm

    jel ikada iko optuzen za njegovo ubistvo?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Guest Mon May 06, 2019 1:41 pm

    Uznemiravajuca istina
    Natasa Kandic, Fond za humanitarno pravo
    8.3.2002.

    U vezi sa saopstenjem Fonda za humanitarno pravo o o ubistvu albanskog politicara Fehmija Agani reagovala je sudija Danica Marinkovic, nekadasnji istrazni sudija Okruznog suda u Pristini, optuzujuci FHP i Natasu Kandic za iznosenje lazi. Prema sudiji, bivsi kosovski policajci, Nikolic Predrag i Dzeletovic Zoran, koje sam ja dovela u vezu sa ubistvom Fehmija Agani »casno su radili svoj posao« - ubistvo su pocinili pripadnici OVK. U odbrani bivse kosovske policije, navela je da me je »ta policija spasla u jednom selu na Kosovu u vreme NATO bombardovanja« iako sam ja radila protiv nje.

    U cilju rasvetljavanja ubistva Fehmija Aganija iznosim podatke koji nepobitno otkrivaju kako su pomenuti policajci »casno radili svoj posao« na Kosovu. Isti pripadnici policije, Nikolic Predrag i Dzeletovic Zoran, istoga dana kada je ubijen Agani, 6. maja 1999. godine na pruzi Lipljan – Kosovo Polje, ubili su pet clanova porodice Blakqori: Miradije (54), Fehmi (60) i njihovog sina Labinota (14), Mahmuta (56) i njegovu suprugu Sabile (50). Protiv pomenutih policajaca, kao i protiv Ivanov Ivana, takodje pripadnika policije iz Kosova Polja, SUP Pristina je 27. maja 1999. godine podneo krivicnu prijavu (Ku.br.546/99). Prateca dokumentacija, ukjlucujuci zahtev tuzilistva za sprovodjenje istrage, resenje o istrazi i pritvoru, preneta je u Srbiju ili je unistena.
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by disident Mon May 06, 2019 1:43 pm

    Srpski mup i agim ceku, oba nezvanicno


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Filipenko Mon May 06, 2019 2:14 pm

    Quincy Endicott wrote:No country, ti imas problem da uvidis da pojedinci mogu imati pomalo drugaciju zivotnu perspektivu od tvoje. Iz onoga sto sam mogao procitati ovde tvoja perspektiva je tipicno srbijanska, za tebe su Hrvatska more i svirke u Kulusicu. Moja perspekitva polusrbina i poluhrvata koji je pre rata jedno vreme ziveo u Zagrebu i cija je hrvatska strana porodice bila projugoslovenski orijentisana je drugacija. Mi smo vec od sredine 80ih osecali da se Mordor uzdize. Znam da ce ti i ovo zvucati prejako ali tako smo se osecali, odnosno moji roditelji jer sam ja jos bio mali. Tako su se osecali i ljudi koje smo znali a koji su ziveli tamo, i Srbi i Hrvati koji su bili za Jugoslaviju. Kada se 200.000 ljudi okupi na Trgu Republike i peva Ruzu hrvatsku, to nam je ulivalo strah u kosti. Jer su ti isti ljudi na tom istom koncertu vikali i zivela zivela neovisna Hrvatska. I taj koncert milicija nije mogla ili nije htela da prekine i spreci. To je znacilo da dolazi novo vreme u kojem cemo mi najebati a soundtrack tog naseg najebavanja je bilo Prljavo kazaliste. Ruza hrvatska i Devedeseta.

    Jajo nije naravno nosio crnu uniformu i vadio deci oci. Ali jeste bio vazan deo pokreta koji je stvorio Hrvatsku kakva je ona bila 90tih i kakva je i danas - zadrtu, netoleratnu, blajbursku i ociscenu od Srba i ostalih nepodobnih. Svirao je za HDZ Franje Tudjmana, Branimira Glavasa i Tomislava Mercepa. Svirao je u Kninu za Dan domovinske zahvalnosti. Jbg.

    Ako imas problem sa samim terminom ustasa, predlozi alternativu i ja cu je razmotriti.      


    Imas tu jos jedan problem. Ti si nezgodan svedok. Nezgodan po tezu da je zlo krenulo iz Srbije, od srpskog rukovodstva, od Srba generalno, da su tenkovi koji su isli pod Vukovar doneli razdor i razdelili Jugoslaviju. Jer ako se osamdesetih to dogadjalo, a dogadjalo se, kako onda optuziti Srbiju i srpsko rukovodstvo da je glavna odgovornost na njima, i da je "srpska agresija" odgovor na sve probleme i da je svuda bila konstanta, osim sto je nije bilo u Sloveniji i u Makedoniji recimo, ali ko te pita. Zato ti imas biti propitivan detaljno, i duzan si dostavljati odgovore u pismenoj formi, sa eksplicitnim dokazima tvrdnji i u slucaju najmanje diskrepance sa osecanjima nadleznog propitivaca biti smatran nacionalistom, desnicarskim olosem, najgorim primerom sovinisticko-sumadijske srbijanstine koja je divne ljude naterala na emigraciju.

    Na današnji dan - Page 2 Empty Re: Na današnji dan

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 7:14 pm