R.I.P.

Share

Re: R.I.P.

Post by Sotir on Fri Jan 04, 2019 11:25 pm

Meni je bilo zanimljivo kad sam listao po imdb ko je sve glumio Tita. Prvi je bio neki Rus u filmu snimljenom za vreme rata. Do Titove smrti mislim da se pojavljuje u svega nekoliko filmova, iako su masovno štancovali partizanske filmove.

Post by Filipenko on Sat Jan 05, 2019 12:22 am

паће wrote:
Filipenko wrote:Dobro, to se ne racuna, to je bilo u Tito i ja. Mozes tako i Micka Ljubicica da ubacis.

Inace, glumio ga je i Zlatko Vitez u Pogresnoj proceni. To je jedan od poslednjih filmova snimljenih.

Шта им сад раде ако их више не снимају?

Zasrbljuju ih.

Sotir wrote:Meni je bilo zanimljivo kad sam listao po imdb ko je sve glumio Tita. Prvi je bio neki Rus u filmu snimljenom za vreme rata. Do Titove smrti mislim da se pojavljuje u svega nekoliko filmova, iako su masovno štancovali partizanske filmove.

Pa normalno, sta ima da se pojavljuje u svakom filmu, nije to bio nikakav kult licnosti pa da je morao svuda da se pojavljuje. Dignitet iznad svega

Post by паће on Sat Jan 05, 2019 12:50 am

Тачније, издигнитет.

_____
Nabij si u dupe duh vremene, ko zna možda ćeš zatrudneti
What do you mean with "for the time being", as if there was only one? There are many time beings, we just don't see them cos' we're space beings.

Post by Filipenko on Sat Jan 05, 2019 1:28 am

Sada ozbiljno, niko nije bez neke preke potrebe ili insistiranja bio lud da se igra s time. Stavis Tita u film i prizivas bedu na sebe. Jok more, osim ako drzava bas ne trazi, u kom slucaju si ti cist.

Isto kao u SSSR, bas ces ti da spontano stavis u film lik Staljina. Cak i onaj nesrecnik Caureli koji je pravio Pad Berlina se usro kako ce Staljin da reaguje na scenu u kojoj on slece u oslobodjeni Berlin, a vojska mu odusevljeno klice. Kad je video Staljina da mu prilazi posle premijere, pustio je i zuto i braon u gace. Ovaj ga potapsao po ramenu, rekao mu svaka cast, dok sam gledao zazalio sam sto nisam to stvarno uradio i ode. Posle dodje i pokoja Staljinova nagrada

Post by fikret selimbašić on Sat Jan 05, 2019 2:36 pm

Filipenko wrote:Sada ozbiljno, niko nije bez neke preke potrebe ili insistiranja bio lud da se igra s time. Stavis Tita u film i prizivas bedu na sebe. Jok more, osim ako drzava bas ne trazi, u kom slucaju si ti cist.

Isto kao u SSSR, bas ces ti da spontano stavis u film lik Staljina. Cak i onaj nesrecnik Caureli koji je pravio Pad Berlina se usro kako ce Staljin da reaguje na scenu u kojoj on slece u oslobodjeni Berlin, a vojska mu odusevljeno klice. Kad je video Staljina da mu prilazi posle premijere, pustio je i zuto i braon u gace. Ovaj ga potapsao po ramenu, rekao mu svaka cast, dok sam gledao zazalio sam sto nisam to stvarno uradio i ode. Posle dodje i pokoja Staljinova nagrada

Mogli su to da riješe onako kako je riješeno u Pod zastavom Muhameda. Ulema CK kaže da niko nije dostojan da glumi 1 takvu veličinu, ni lik da se vidi, ni glas da se čuje. I onda jedino vidiš ostale glumce kako se obraćajući kameri obraćaju Muhamedu Titu

I Šerbedžija je glumio Tita u Bombaškom procesu.

_____
Međuopštinski pustolov.

Post by Anđe'o on Sat Jan 05, 2019 8:56 pm

fikret selimbašić wrote:

I Šerbedžija je glumio Tita u Bombaškom procesu.

E, to je bio hajp, to je čitava zemlja gledala kad se prikazivalo.

Post by Anđe'o on Sun Jan 06, 2019 8:38 am

Filipenko wrote:
Anđe'o wrote:

Tako je, sjajna drama, baš je zbog glumaca lako porediti.

Naravno, odlicna stvar, ali to je film. Nije citava serija.

Nije film nego tv drama, ali nije ni bitno. 1983 (Karađorđeva smrt) je vreme Panasonika, a 1987 (Vuk Karadžić) kreće vreme Panasoninga. Shodno tome i serija je trešina.

Post by MNE on Mon Jan 07, 2019 11:54 am

nisam ljubitelj kolumni al ova je dobra

https://www.vijesti.me/kolumne/kraj-serije

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Jan 19, 2019 3:27 am