Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Van kategorija, društvo kao takvo

    plachkica

    Posts : 16156
    Join date : 2014-11-06

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by plachkica Sat Aug 31, 2019 1:03 am

    [size=34]„Suvišne“ činjenice[/size]


    Čitalac će u središtu ovog teksta dobiti jednu prepisku. Nekoliko napomena o njoj: prepiska je autentična. Čitaocu se daje na uvid doslovno, onako kako je tekla. Ipak, identitet korespondenata je sakriven. Čitateljka, koja je započela prepisku, označena je kao YYY. Njen adresat je ZZZ. Predmet prepiske je XXX. Pod CCC i MMM krije se poslodavac ZZZ.
    Poslodavac je izdavačka kuća. XXX je knjiga koju je ta kuća objavila ove, 2019. godine. Izdavačka kuća je daleko od toga da bude mala i nepoznata. Naprotiv, vrlo je moguće da je najveći broj žitelja Srbije od svih domaćih izdavačkih kuća čuo samo za ovu jednu. Ali, sama ta kuća je u ovoj priči nebitna. Bitan je princip koji ona uvodi u domaće izdavaštvo.
    O tom principu, radoznali čitalac obavestiće se iz prve ruke, dakle iz same prepiske. Moguće je da će on, kao i čitateljka YYY biti zgrožen uredničkim postupkom izdavača. Ali, kad zgroženost prođe, treba razmisliti šta zaista stoji iza postupka izdavača, mimo onoga što je ZZZ u njegovo ime eksplicitno naveo. Iz mog ugla, samo je par koraka od toga do lažnih doktorata i citata.
    Da li ja sad ovde sugerišem hipotezu o svojevrsnoj globalnoj zaveri protiv znanja i učenosti? U stvari – da. Da li sam paranoičan kada to radim, jer mi je sve to isuviše blisko i u profesionalnom i u egzistencijalnom smislu? Sasvim moguće. Ali, podsetimo se šale iz jednog drugog vremena, u kojoj uznemirena osoba objašnjava zabrinutom prijatelju: postao sam paranoičan kada sam primetio da me prate.
    O elementima „paranoje“, posle prepiske.
    „Poštovani,
    Danas sam kupila knjigu XXX i upravo sam uzela da je čitam. Međutim, jedna stvar me buni: u tekstu postoje fusnote, ali nigde ne mogu da nađem tumačenje. Prelistala sam celu knjigu, ali fusnota nema ni na strani, ni na kraju poglavlja, a nisam ih našla ni na kraju knjige. Gde grešim?
    Hvala i lep pozdrav,
    YYY“

    „Poštovana YYY,
    Oznake u tekstu su oznake za endnote. Fusnote koje su u knjizi nalaze se na dnu strane. Endnote ponekad sadrže bliže objašnjenje i literaturu, a onda ih štampamo na kraju knjige ili sadrže samo literaturu u izvorniku, kada ih objavljujemo na sajtu, a obaveštenje stoji na kraju knjige. To ima više praktičnih razloga, a pre svega olakšava onima koji žele više informacija pretragu na internetu.
    Endnote možete pronaći na strani o XXX:
    https://www.CCC
    A ovo je i direktan link:
    https://www.MMM
    Srdačan pozdrav
    ZZZ“

    „Poštovani ZZZ,
    Ovo je prvi put da vidim takav pristup. A pročitala sam mnogo vaših knjiga a i knjiga drugih izdavača. Da li zaista moram da svuda nosim i neki računar da bih knjigu mogla da čitam?! Veoma nepraktičan pristup a ja se osećam kao da sam prevarena kupivši polovičnu knjigu.
    Lep pozdrav,
    YYY“

    „Poštovana YYY,
    U pitanju su samo izvori na stranom jeziku. Radi lakšeg traženja ostavljamo ih u originalu i kačimo na internet. U mnogim slučajevima, pa i u ovom, to čini knjigu daleko jeftinijom u izradi, a samim tim, ove knjige budu i dostupnije u prodaji, što za ova “ozbiljna” štiva koja se ionako teško takmiče s romanima, puno znači. Knjigu slobodno možete da čitate bez neprestanog osvrta na izvore i bez računara. Ovo je praksa uvedena da što više knjiga približi čitaocima i da ih ne opterećuje činjenicama, koje su opet, dostupne svakom zainteresovanom. U suprotnom, ono što bi se nalazilo u knjizi bio bi samo spisak literature na kraju knjige, kako je i u originalu.
    Srdačan pozdrav
    ZZZ“

    „Poštovani ZZZ,
    Moram priznati da sam ŠOKIRANA odgovorom. Da li ste razmišljali da ozbiljno štivo ni ne objavljujete na papiru, nego samo kao PDF. Pošto je tako najjeftinije. I kako možete da mi prodate ozbiljno štivo a da me ubeđujete da ne treba da se zamaram fusnotama jer one nisu važne?!
    Pozdrav,
    YYY“

    Pretpostavljam da je čitateljku YYY zbunila neskrivena tržišna nastrojenost njenog korespondenta, gotovo pa – tržišni ponos. Kada izbacite jedan deo knjige ona postaje jeftinija. Budući da je jeftinija, postaje konkurentnija s obzirom na to da pripada jednom inače nepopularnom, pa dakle i netržišnom žanru. Kao konkurentnija, lakše će se takmičiti s „romanima“, kao da je taj takmičarski potencijal jedini smisao njenog postojanja. Konačno, knjige se približavaju čitaocima tako što ih ne opterećujemo činjenicama – i čitaoce i knjige.
    To je tržišno „vjeruju“ ZZZ i njegovog poslodavca.
    XXX je inače knjiga koju je 2018. objavio jedan ugledni izdavač iz Sjedinjenih Država. Autor knjige je poznati popularizator nauke i borac za zaštitu životne sredine. Ideja većine popularizatora nauke je temeljno prosvetiteljska. To znači da stoji na dva temeljna prosvetiteljska principa. Prvi je da su ljudi u stanju da razborito misle i moralno rasuđuju. Druga je da svako može da uči i uvećava svoja znanja, što vodi ka uvećanju kapaciteta da se razborito misli i moralno rasuđuje. Popularizatori nauke upravo „opterećuju“ čitaoce činjenicama kako bi oni, čitaoci, utemeljenije mislili i rasuđivali.
    Sve što je kao argumente izneo ZZZ ide protiv takvih ideja. Osnovno „vjeruju“ njegovo i njegovog poslodavca svodi se na čuvanje statusa quo. Umesto da čitaoce u intelektualnom smislu podstiču da razvijaju svoje umne sposobnosti, barem kada objavljuju knjige iz žanra popularne nauke, ZZZ i poslodavac ih naprotiv zakucavaju tu gde čitaoci već jesu, svesno izbegavajući da ih opterete činjenicama, a sve pod tržišnim izgovorom uštede. (Koji, da se odmah razumemo, još i nije tačan.)
    Na stranu sve to, važno je ipak nešto drugo. ZZZ i poslodavac u stvari preziru svoje čitaoce – oni, čitaoci, zanimljivi su im samo dok mogu da im uzmu/otmu novac. Iz njihovog ugla, čitaoci nisu radoznali ni željni znanja i činjenica. Sve to samo ih opterećuje, pa umesto da se probude iz takvog stanja, ZZZ i poslodavac bi da ih tu ostave, samo sa manje para. Za onoliko manje koliko će otići ZZZ-u i poslodavcu. Nešto slično gledamo od 2012. u domaćem političkom polju. Tekući režim takođe prezire žitelje Srbije iako egzistencijalno zavisi od njihovih glasova. A nisu mu mrske ni njihove pare. E, da bi ta povratna sprega mogla da funkcioniše uprkos tome što su joj elementi u oštroj kontradikciji, presudno je da se čitaoci/žitelji Srbije – „ne opterećuju“ činjenicama.
     
    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Odeljci
    plachkica

    Posts : 16156
    Join date : 2014-11-06

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by plachkica Tue Sep 03, 2019 1:05 am

    potpuno ludilo

    FACEBOOK PROTIV MIŠELA UELBEKA
    Neko bi mogao da kada ste izdavač Mišela Uelbeka bilo gde u svetu, pa čak i u Srbiji to nosi veliki prestiž, a i određenu (u Srbiji ipak daleko simboličniju) profitabilnost.
    Ali, ispostavlja se da zbog toga možete imati i izvesne probleme – ne, ovde ne mislimo na zlosrećni (ne)dolazak velikog pisca na junski festival KROKODIL zbog nikad razjašnjenog kvara na avionu Air Serbie – već na pomalo bizarnu situaciju u kojoj smo se, opet, uslovno rečeno, zbog njega našli.

    Naime, Facebook je blokirao svako dalje plaćeno oglašavanje svih FB i Instagram stranica koje su u vlasništvu i vezane za račun vlasnika izdavačka kuće Booka Ivana Bevca. 
    U prvom trenutku nije bilo najjasnije šta se dogodilo i na upit o čemu se radi stigao je generički odgovor da je u pitanju kršenje pravila o oglašavanju na najvećoj svetskoj socijalnoj mreži.

    S obzirom da je u pitanju trajna zabrana bilo kakvog oglašavanja, a ne samo te jedne inkriminisane objave, zatraženo je pojašnjenje na šta je stigao isti (robotski) odgovor uz prikaz objave koja je izazvala trajnu blokadu oglašavanje.
    Ne treba reći da je saznanje da je do toga došlo zbog objave u kojoj se nalazi citat iz knjige “Serotonin” Mišela Uelbeka izazvalo šok u našim redovima. Da stvar bude bizarnija uz objavu smo priložili I njegovu fotografiju kao i link na stranicu knjige što dodatno pojašnjava da je u pitanju samo tekst iz knjige i svakom normalnom čoveku je to jasno. Čoveku, ponavljamo.

    Pri tome je taj tekst svakako jedan od benignijih u celokupnom Uelbekovom opusu i jedino ga možda spominjanje opasnosti slobodne trgovine čini tako zastrašujućim za Facebook.
    Naravno, pokušali smo da to objasnimo novom porukom, ali stigao je poslednji odgovor (gotovo u dlaku isti kao prethodni) u kom je jasno da žalbe tamo niko zaista ne čita, da je sve prepušteno mašinama kojima proročke knjige najvećeg francuskog pisca ne znače ništa, ali su se možda u njima pronašle i odlučile da ga kao gospodari beslovesnog čovečanstva u filmu “Matriks” eliminišu iz svog sistema. Sve ovo bi možda i bilo smešno da nije na izvestan način duboko uznemirujuće.
    Dalja komunikacija sa Zakerbergovim tehno-behemotom je iznad naših mogućnosti, naš novac im je očigledno toliko sitan i nebitan i odreći će ga se bez da trepnu jer je od širenja lažnih vesti, prenosa ubistava, promovisanja krajnje sumnjivog i za mozgove publike pogubnog sadržaja citat iz knjige Mišela Uelbeka daleko opasniji.
    Pitanje je samo za koga.
    Booka.
    p.s. za zainteresovane - evo tog strašnog isečka iz knjige "Serotonin":

    – A jednog dana, kad od današnjeg broja poljoprivrednika ostane samo trećina – nastavio sam ja, ovoga puta obuzet osećanjem da zadirem u sâmo središte svog profesionalnog sunovrata, pa čak i da uništavam samoga sebe svakom rečju koju izgovaram, a da sam pritom makar imao neki lični uspeh da navedem, da sam uspeo da usrećim neku ženu ili makar neku životinju, ali čak ni to – jednoga dana, kad kod nas sve bude po evropskim standardima, ni tad pobeda neće biti naša, ne, tek ćemo tad biti na pragu konačnog poraza, zato što ćemo tada zapravo doći u kontakt sa svetskim tržištem, a iz te bitke sa ukupnom svetskom proizvodnjom mi nećemo izaći kao pobednici. – A mislite da nikad neće biti nikakvih protekcionističkih mera? Ne čini li vam se to ipak apsolutno nemogućim? – Frenk je govorio nezainteresovanim, odsutnim tonom, kao da se raspituje o nekim čudnovatim lokalnim praznovericama. – Apsolutno nemoguće – odrezao sam ja bez oklevanja. – Ideološka blokada previše je jaka. Prisećajući se svoje profesionalne prošlosti, godina koje sam proveo radeći, uviđao sam da sam sve vreme, u stvari, imao posla s neobičnim sujeverjem svoje fele. Moji sagovornici nisu se borili za svoje interese, pa čak ni za interese koje bi trebalo da zastupaju, pogrešno bi bilo tako nešto pomisliti: oni su se borili za ideje; ja sam se pre toga godinama sretao s ljudima koji su bili spremni da umru za slobodnu trgovinu.

    https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10157911112771490&id=342986416489&__tn__=K-R
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Erős Pista Tue Sep 03, 2019 1:10 am

    Ovo mi zvuci malo nategnuto.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Tue Sep 03, 2019 8:55 am

    fikret selimbašić wrote:
    Sotir wrote:
    Мени ово не личи да је бацао бомбу, већ да је постављао мину.

    Od ručne bombe prave improvizovane potezne pp mine. Ili je zaboravio gdje je postavio žicu ili je stradao dok ju je montirao.


    Inadr uan

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 2e35d1ed-5028-4d39-b71b-3ff989811a98

    Ne znam zašto ali neće sliku sa imgur-a da prikaže, nema veze.

    Još jedan slučaj zaštitie usjeva ručnom bombom i još jedna pogibija, samo je ovaj put stradao minerov komšija. Okolina Modriče.


    Last edited by fikret selimbašić on Tue Sep 03, 2019 9:00 am; edited 1 time in total
    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by паће Tue Sep 03, 2019 8:59 am

    Босански рулет, игра се на испадање.

    УБР, сјебала ти се фотка, нешто као да је убацио трипут.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Tue Sep 03, 2019 9:01 am

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 2e35d1ed-5028-4d39-b71b-3ff989811a98
    Evo, ovde sam samo jednom stavio link pa opet ne ide.
    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by паће Tue Sep 03, 2019 9:21 am

    fikret selimbašić wrote:Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 2e35d1ed-5028-4d39-b71b-3ff989811a98
    Evo, ovde sam samo jednom stavio link pa opet ne ide.

    Пробао сам да прочистим ал' јок, и имгур вели да не зна за ту фотку. Можда је више ни нема.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Tue Sep 03, 2019 9:26 am

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 GOMHQKg


    Evo je.
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by mstislaw Tue Sep 03, 2019 10:20 am

    plachkica wrote:
    [size=38]„Suvišne“ činjenice[/size]


    Čitalac će u središtu ovog teksta dobiti jednu prepisku. Nekoliko napomena o njoj: prepiska je autentična. Čitaocu se daje na uvid doslovno, onako kako je tekla. Ipak, identitet korespondenata je sakriven. Čitateljka, koja je započela prepisku, označena je kao YYY. Njen adresat je ZZZ. Predmet prepiske je XXX. Pod CCC i MMM krije se poslodavac ZZZ.
    Poslodavac je izdavačka kuća. XXX je knjiga koju je ta kuća objavila ove, 2019. godine. Izdavačka kuća je daleko od toga da bude mala i nepoznata. Naprotiv, vrlo je moguće da je najveći broj žitelja Srbije od svih domaćih izdavačkih kuća čuo samo za ovu jednu. Ali, sama ta kuća je u ovoj priči nebitna. Bitan je princip koji ona uvodi u domaće izdavaštvo.
    O tom principu, radoznali čitalac obavestiće se iz prve ruke, dakle iz same prepiske. Moguće je da će on, kao i čitateljka YYY biti zgrožen uredničkim postupkom izdavača. Ali, kad zgroženost prođe, treba razmisliti šta zaista stoji iza postupka izdavača, mimo onoga što je ZZZ u njegovo ime eksplicitno naveo. Iz mog ugla, samo je par koraka od toga do lažnih doktorata i citata.
    Da li ja sad ovde sugerišem hipotezu o svojevrsnoj globalnoj zaveri protiv znanja i učenosti? U stvari – da. Da li sam paranoičan kada to radim, jer mi je sve to isuviše blisko i u profesionalnom i u egzistencijalnom smislu? Sasvim moguće. Ali, podsetimo se šale iz jednog drugog vremena, u kojoj uznemirena osoba objašnjava zabrinutom prijatelju: postao sam paranoičan kada sam primetio da me prate.
    O elementima „paranoje“, posle prepiske.
    „Poštovani,
    Danas sam kupila knjigu XXX i upravo sam uzela da je čitam. Međutim, jedna stvar me buni: u tekstu postoje fusnote, ali nigde ne mogu da nađem tumačenje. Prelistala sam celu knjigu, ali fusnota nema ni na strani, ni na kraju poglavlja, a nisam ih našla ni na kraju knjige. Gde grešim?
    Hvala i lep pozdrav,
    YYY“

    „Poštovana YYY,
    Oznake u tekstu su oznake za endnote. Fusnote koje su u knjizi nalaze se na dnu strane. Endnote ponekad sadrže bliže objašnjenje i literaturu, a onda ih štampamo na kraju knjige ili sadrže samo literaturu u izvorniku, kada ih objavljujemo na sajtu, a obaveštenje stoji na kraju knjige. To ima više praktičnih razloga, a pre svega olakšava onima koji žele više informacija pretragu na internetu.
    Endnote možete pronaći na strani o XXX:
    https://www.CCC
    A ovo je i direktan link:
    https://www.MMM
    Srdačan pozdrav
    ZZZ“

    „Poštovani ZZZ,
    Ovo je prvi put da vidim takav pristup. A pročitala sam mnogo vaših knjiga a i knjiga drugih izdavača. Da li zaista moram da svuda nosim i neki računar da bih knjigu mogla da čitam?! Veoma nepraktičan pristup a ja se osećam kao da sam prevarena kupivši polovičnu knjigu.
    Lep pozdrav,
    YYY“

    „Poštovana YYY,
    U pitanju su samo izvori na stranom jeziku. Radi lakšeg traženja ostavljamo ih u originalu i kačimo na internet. U mnogim slučajevima, pa i u ovom, to čini knjigu daleko jeftinijom u izradi, a samim tim, ove knjige budu i dostupnije u prodaji, što za ova “ozbiljna” štiva koja se ionako teško takmiče s romanima, puno znači. Knjigu slobodno možete da čitate bez neprestanog osvrta na izvore i bez računara. Ovo je praksa uvedena da što više knjiga približi čitaocima i da ih ne opterećuje činjenicama, koje su opet, dostupne svakom zainteresovanom. U suprotnom, ono što bi se nalazilo u knjizi bio bi samo spisak literature na kraju knjige, kako je i u originalu.
    Srdačan pozdrav
    ZZZ“

    „Poštovani ZZZ,
    Moram priznati da sam ŠOKIRANA odgovorom. Da li ste razmišljali da ozbiljno štivo ni ne objavljujete na papiru, nego samo kao PDF. Pošto je tako najjeftinije. I kako možete da mi prodate ozbiljno štivo a da me ubeđujete da ne treba da se zamaram fusnotama jer one nisu važne?!
    Pozdrav,
    YYY“

    Pretpostavljam da je čitateljku YYY zbunila neskrivena tržišna nastrojenost njenog korespondenta, gotovo pa – tržišni ponos. Kada izbacite jedan deo knjige ona postaje jeftinija. Budući da je jeftinija, postaje konkurentnija s obzirom na to da pripada jednom inače nepopularnom, pa dakle i netržišnom žanru. Kao konkurentnija, lakše će se takmičiti s „romanima“, kao da je taj takmičarski potencijal jedini smisao njenog postojanja. Konačno, knjige se približavaju čitaocima tako što ih ne opterećujemo činjenicama – i čitaoce i knjige.
    To je tržišno „vjeruju“ ZZZ i njegovog poslodavca.
    XXX je inače knjiga koju je 2018. objavio jedan ugledni izdavač iz Sjedinjenih Država. Autor knjige je poznati popularizator nauke i borac za zaštitu životne sredine. Ideja većine popularizatora nauke je temeljno prosvetiteljska. To znači da stoji na dva temeljna prosvetiteljska principa. Prvi je da su ljudi u stanju da razborito misle i moralno rasuđuju. Druga je da svako može da uči i uvećava svoja znanja, što vodi ka uvećanju kapaciteta da se razborito misli i moralno rasuđuje. Popularizatori nauke upravo „opterećuju“ čitaoce činjenicama kako bi oni, čitaoci, utemeljenije mislili i rasuđivali.
    Sve što je kao argumente izneo ZZZ ide protiv takvih ideja. Osnovno „vjeruju“ njegovo i njegovog poslodavca svodi se na čuvanje statusa quo. Umesto da čitaoce u intelektualnom smislu podstiču da razvijaju svoje umne sposobnosti, barem kada objavljuju knjige iz žanra popularne nauke, ZZZ i poslodavac ih naprotiv zakucavaju tu gde čitaoci već jesu, svesno izbegavajući da ih opterete činjenicama, a sve pod tržišnim izgovorom uštede. (Koji, da se odmah razumemo, još i nije tačan.)
    Na stranu sve to, važno je ipak nešto drugo. ZZZ i poslodavac u stvari preziru svoje čitaoce – oni, čitaoci, zanimljivi su im samo dok mogu da im uzmu/otmu novac. Iz njihovog ugla, čitaoci nisu radoznali ni željni znanja i činjenica. Sve to samo ih opterećuje, pa umesto da se probude iz takvog stanja, ZZZ i poslodavac bi da ih tu ostave, samo sa manje para. Za onoliko manje koliko će otići ZZZ-u i poslodavcu. Nešto slično gledamo od 2012. u domaćem političkom polju. Tekući režim takođe prezire žitelje Srbije iako egzistencijalno zavisi od njihovih glasova. A nisu mu mrske ni njihove pare. E, da bi ta povratna sprega mogla da funkcioniše uprkos tome što su joj elementi u oštroj kontradikciji, presudno je da se čitaoci/žitelji Srbije – „ne opterećuju“ činjenicama.
     
    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Odeljci

    https://www.laguna.rs/n4314_knjiga_tesla_pronalazac_modernog_laguna.html.
    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by паће Tue Sep 03, 2019 12:02 pm

    Почећу да правим списак ствари које се више не подразумевају него морају да се проверавају, по начелу "нека купац припази". Негде високо на списку ће бити часовници са сказаљкама, за које се више не подразумева да ће да се поклопе у 12:00 и 24:00 - може комотно да се деси да се поклапају у 11:57 или 12:03, односно да показује пун сат у 12:30.

    Значи, књига може без фуснота... Боље да не знам шта је следеће.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Tue Sep 03, 2019 12:23 pm

    Takve su reakcije verovatno bile i kada su pre mnogo decenija prestali da u knjige nakon štampe ubacuju spisak pogrešaka.

    Do buše, Laguha bi zaistap mankrotirala koda bi to mrala da redi.
    bela maca

    Posts : 11011
    Join date : 2014-10-28

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by bela maca Tue Sep 03, 2019 1:09 pm

    zvučiš ko prevodilac iz lagune


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by паће Tue Sep 03, 2019 1:15 pm

    "Преводилац из лагуне" звучи као наслов јефтиног страотног филма из педесетих.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Erős Pista Tue Sep 03, 2019 1:35 pm

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Tue Sep 03, 2019 1:44 pm

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 1233199462
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Erős Pista Tue Sep 03, 2019 1:58 pm

    Mada bi mog'o da bude i špijunski roman iz opusa poznog Le Karea....


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Tue Sep 03, 2019 2:09 pm

    prevodilac iz lagune zapravo zvuci kao horor film iz srbije 2000ih. pise seminarske za singidunum i prevodi za lagunu
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Tue Sep 03, 2019 2:25 pm

    https://www.juznevesti.com/Hronika/Izgorela-kuca-u-selu-Topli-Do-gde-je-boravio-investitor-mini-hidroelektrane.sr.html
    Јанош Винету

    Posts : 5201
    Join date : 2016-01-26

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Јанош Винету Tue Sep 03, 2019 2:58 pm

    Topla dobrodošlica u Toplom Dolu  Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 2348298330
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Tue Sep 03, 2019 3:07 pm

    ista prica kao u kruscici, ljudi se bore onoliko koliko im od te vode zavise zivoti
    avatar

    Posts : 7476
    Join date : 2017-03-14

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by MNE Tue Sep 03, 2019 4:38 pm

    eee al to je "čista" energija
    plachkica

    Posts : 16156
    Join date : 2014-11-06

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by plachkica Wed Sep 04, 2019 7:19 pm

    ne znam gde bih sa ovim, ali neka bude ovde

    =68.ARDho_uk6u0F3eN46CzlyUgDfiqjrBvz4R6WHcEM3Z5wJnmu0B8tYBHrW0XtlWSNuTzIaKGkCPuw4cyrC6NRJuBBblPl2xDe-tYdw6BCoAQT1dKqsw1rqVsz9kvsTQiymXmIvB1ND6LBkT7eGF9Z8VjnZ_u7sEhgneLs5bYQx5yVUpLAo7WL1dMJ7FVMBOwcDQO6Rop5_D6hxS0r7Zx4jdRA38xXq5N5GrfeWFey4lb0HbxgnWqAIZ4X2vDRxOrcpGrgJ5e6YjGzDPqrfg0wZTOqcP8jkE6OQcSLLiUu3WW24kPlzAomKYK1ZTtPpytAy7-OZzLGbVkp_5V7JkYN3eeZyLBiq8r1BJJrk35Uxin1GW8WDLz7EIqK&__xts__[1]=68.ARBUkd3GIXYBhoV0s-FEkwBXSEjHZIzH-SKSMh69NHt-k1xyqOIUzwOVKcVGMqS51aIzjegZ3ZSdsE5HpDATIGGxAzKtaG7TgsWby-pudydPiOFcysoodUDZJ4tAQKGfITzTnPQEWKFlT3UtYM2CGfBwH8clswMJ_EXB6D9JEvqura_YjUjYNQduMYT8pnLFLYyYThchn2-5q5CKsbDItxPgemCHp_LQibTMVqBU3Fi2huK0BISN_ljmAhVQfy7eaRI5IOlaKRkammRCvGkV9A3su4V9t3TPb1xvzQDdRR2K7FU_FdZgvASBLyG0syqrb2h009ikZM8nm5l-QVMjlg&__tn__=kC-R&eid=ARBxEPuFUd_ShJuHgeb1gtpUiZXv4jTyWUk5X9tk9UR6941cElUDWI0PGI37H60ZF_v0PmfbAwQA_2qG&hc_ref=ARRoB9PjgLb0TimLvOe9v-YbHALCvxM7MEd-nOOXRtzJXk43pvbHsMDrMnoSX6Jx9Bw&fref=nf]Žene sa Interneta
    =68.ARBUkd3GIXYBhoV0s-FEkwBXSEjHZIzH-SKSMh69NHt-k1xyqOIUzwOVKcVGMqS51aIzjegZ3ZSdsE5HpDATIGGxAzKtaG7TgsWby-pudydPiOFcysoodUDZJ4tAQKGfITzTnPQEWKFlT3UtYM2CGfBwH8clswMJ_EXB6D9JEvqura_YjUjYNQduMYT8pnLFLYyYThchn2-5q5CKsbDItxPgemCHp_LQibTMVqBU3Fi2huK0BISN_ljmAhVQfy7eaRI5IOlaKRkammRCvGkV9A3su4V9t3TPb1xvzQDdRR2K7FU_FdZgvASBLyG0syqrb2h009ikZM8nm5l-QVMjlg&__tn__=-R]22 ч. · 

    [size=30]Obaveštavamo Vas da je Sajber Vanderlast, posle kraće neizlečive bolesti umrla u petak 23.avgusta, 2019. godine.[/size]
    plachkica

    Posts : 16156
    Join date : 2014-11-06

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by plachkica Wed Sep 04, 2019 7:20 pm

    =68.ARDho_uk6u0F3eN46CzlyUgDfiqjrBvz4R6WHcEM3Z5wJnmu0B8tYBHrW0XtlWSNuTzIaKGkCPuw4cyrC6NRJuBBblPl2xDe-tYdw6BCoAQT1dKqsw1rqVsz9kvsTQiymXmIvB1ND6LBkT7eGF9Z8VjnZ_u7sEhgneLs5bYQx5yVUpLAo7WL1dMJ7FVMBOwcDQO6Rop5_D6hxS0r7Zx4jdRA38xXq5N5GrfeWFey4lb0HbxgnWqAIZ4X2vDRxOrcpGrgJ5e6YjGzDPqrfg0wZTOqcP8jkE6OQcSLLiUu3WW24kPlzAomKYK1ZTtPpytAy7-OZzLGbVkp_5V7JkYN3eeZyLBiq8r1BJJrk35Uxin1GW8WDLz7EIqK&__xts__[1]=68.ARB6kwkBsKSd7Kl0EuMP7kvbNIKn1EePYnW4MFEGejMuF73rUy9IiudqXrwKJ07RJEBlE3s_zbWQzfdStt7GjHtIcCkXwVXGyprWYfTTaZJKSPYJp8ZyAdSq3xDQX5kmx4qYWb77LgS-MDm5WCZWSvb7KKNWSiF4f_3NP2owV3Q-GJOlbla1gWEe2FYAlikzRhM1WvJh0UfRzRwZtz-Nwq0B4V1GzUEjMu2ohuTBwXhJulKciSgpD8GQVXGq4GkibcFoDetOAsbTOMkpsN72xrTUuiau1D6kjsYwIvlaw7ATW3vnv0_OyAY2E_y8H0RlKIC757iRIhMu_c6l7d_MZp7fnw&__tn__=kC-R&eid=ARCGhuAjqED1KiMf8jDJmAassFNzQbXETbQW6WYA7eVbHTnJVUpw8nDWdWkzp5Y2i6w_ih8AYU1cbCxA&hc_ref=ARReivb-LMknR32BzQPuTRHxz-EGR6gC-AO5fDmBoNWZcSmFQTptrei45lIpc9GmZjI&fref=nf]Žene sa Interneta
    =68.ARB6kwkBsKSd7Kl0EuMP7kvbNIKn1EePYnW4MFEGejMuF73rUy9IiudqXrwKJ07RJEBlE3s_zbWQzfdStt7GjHtIcCkXwVXGyprWYfTTaZJKSPYJp8ZyAdSq3xDQX5kmx4qYWb77LgS-MDm5WCZWSvb7KKNWSiF4f_3NP2owV3Q-GJOlbla1gWEe2FYAlikzRhM1WvJh0UfRzRwZtz-Nwq0B4V1GzUEjMu2ohuTBwXhJulKciSgpD8GQVXGq4GkibcFoDetOAsbTOMkpsN72xrTUuiau1D6kjsYwIvlaw7ATW3vnv0_OyAY2E_y8H0RlKIC757iRIhMu_c6l7d_MZp7fnw&__tn__=-R]4 ч. · 
    Stranica Žene sa Interneta je reaktivirana u 2019 da bih ja, Sajber Vanderlast, mogla da objavim tekstove i prevode koje sam želela da stavim u kontekst napada na žene od strane lokalnih transaktivista.
    Pre dva meseca sam gostovala u emisiji Jelene Lalatović iz Marks21 
    u kojoj smo razgovarali na temu sukoba transaktivista i feministikinja oko ugrožavanja ženskih sloboda.
    https://www.mixcloud.com/RADI…/ozbiljne-price-ra-006-090619/
    Nakon te emisije, prompno je organizovan i ovaj sramni događaj https://www.youtube.com/watch?v=y23m6jCzVx4, na koji niko od učesnika u emisiji nije bio pozvan na dijalog, već je panel služio tome da se tamo treshuju neki aktivisti "koji ne misle kao oni" (staljinistički sud sa desničarem u haljini koji likuje što se pi LGBT eventima širom sveta LEZBEJKE IZBACUJU zbog svojih protesta protiv heteroseksualnih muškaraca u haljinama), uključujući i mene, Sajber Vanderlast, koja ne pripadam Marks21 organizaciji.
    Posle toga je histeriju na društvenim mrežama nastavio transaktivista Sonja Sajzor, a koji se godinama dopinguje estrogenom pa ima i poremećaje u ponašanju, pa su pali i opscesni tvitovi puni besa u kojima se predlaže "polivanje sonom kiselinom" na "filozofiju" koju zastupaju radikalne feministkinje, a koje transaktivisti zovu "TERF" i "SWERF". Gomila muškiih SUPREMATISTA je ovo PODRŽALA.
    Ja sam te tvitove poslala u policiji, u VTK, zbog toga što mnoge psihopate u Srbiji čitaju i lajkjuju tvitove pune mržnje prema ŽENAMA i FEMINISTKINJAMA i što će to RADIKALIZOVANJE U MRŽNJI jednog dana da opali u nos neke ŽENE. Kad se to desi, setićete se da je ovo prijavljeno policiji. Sve te psihopate koji su se danima raspravljali na Twitteru o tome sam prikazala u screenshotovima koje možete da vidite na stranici u albumu "Diskursi transaktivizma". BTW, objaviti tvitove koji su napisani u javnosti nije DOKSING niti govor mržnje...
    Ekipa transaktivista je nastavila da poziva na prijave na moj Facebook nalog pod imenom Sajber Vanderlast (na kome ništa nisam 2015-2019 radila) i da traži od drugih prijave stranice Žene sa Interneta. To je razlog zašto ja na Facebooku ne mogu da postojim više, jer je annoying ali i to me zabole. Sajber Vanderlast nalog je mrtav, a uskoro će i Žene sa Interneta. Sve žene s kojima ja mogu da radim, razgovaram i družim se, imaju moj mail. Sva je šteta što moram da umrem da se setite da sam živa! Ahahahaha!
    Međutim, drugi vrlo ozbiljni razlog za zatvaranje i ŽSI i mog naloga na Facebooku je to što je 3 Avgusta Sonja Sajzor sa grupom kompletnih psihopata razgovarao na javnom postu ovde: =68.ARB6kwkBsKSd7Kl0EuMP7kvbNIKn1EePYnW4MFEGejMuF73rUy9IiudqXrwKJ07RJEBlE3s_zbWQzfdStt7GjHtIcCkXwVXGyprWYfTTaZJKSPYJp8ZyAdSq3xDQX5kmx4qYWb77LgS-MDm5WCZWSvb7KKNWSiF4f_3NP2owV3Q-GJOlbla1gWEe2FYAlikzRhM1WvJh0UfRzRwZtz-Nwq0B4V1GzUEjMu2ohuTBwXhJulKciSgpD8GQVXGq4GkibcFoDetOAsbTOMkpsN72xrTUuiau1D6kjsYwIvlaw7ATW3vnv0_OyAY2E_y8H0RlKIC757iRIhMu_c6l7d_MZp7fnw&__tn__=K-R]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=119846559310162&set=a.112069510087867&type=3&theater o mom prebijanju iz 2015 godine, gde je jedan par koji svi vi znate u Beogradu likovao i opravdavao fizičko nasilje prema meni.
    Ekipa koja o tome raspravlja je ista ekipa koja mi je stavila target na leđa i pre nego mi je 2015 stvarno razbijen nos, i pre nego sam u javnosti napadnuta tako što je njihov drug pišao na mene.
    U svetlu tih psihopatskih rasprava o tome da li sam ja to ZASLUŽILA (zbog čega sam ja odjebala većinu onih žena i muškaraca koje sam tolerisala u svojoj okolini od 2012-2015) ja shvatam da i vas drugove i drugarice koji ste pratili ovo stranicu TIHO, NELAJKAJUĆI a koji ste ovde poskakali da se isproseravate o tome da li ja mogu da se zajebavam sa svojim AVATAROM ili ne, ja vam kažem:
    Vi ljudi moji odobravate da mi transaktivisti prete na Facebooku i da budem proganjana, 
    da ne smem da sednem u kafiću u gradu od straha da će neki muški psihopata da me targetuje "u ime transžena",
    vi pradvate to da se javno poziva na prijavljivanje u zatvoru zvanom Facebook, 
    vi pravdate to da se neprestano pišu tvitovi o meni jer šta, sama sam se namestila na target,
    dok vi ćutite i kenjate, od straha da vam se ne desi ono što se deslio meni.
    Neke od vas me i otvoreno nerazumno mrze a ni ne znate ko sam ja, 
    neke ste zvale moje realne prijatelje i pitale moje prijatelje da li sam umrla iako ste me prethodno ostrakizovale IRL jer sam sama lečila svoj PTSD 2015-2017,
    neke ste mi ovde u komentarima čitale lekciju jer vam je žena kojoj ostavljam materijale sa ŽSI stranice da radi s njima šta hoće rekla da je ovo trol post,
    (što ja smatram IZDAJOM drugarica sa levice - glupača je svaka ona od vas koja ne dopušta ženi da radi šta hoće sa svojim postovima i životom!!! - sve će to nazad vama u facu)...
    A posebno hvala onim "TERFICAMA" što se kriju iza svojih lažnih profila po Twitterima i iživljavaju svoje frustracije na maloumnim transaktivistima misleći da vas niko ne prepoznaje, 
    kao i onima koje su se usudile da me sramote i da pominju Magdalen Berns (s kojom sam ja sarađivala 2016 godine, pizda vam materina), 
    a hvala pogotovo levičarskoj ekipici koja je puštala smajlićke suze po postu (što je bilo hilerijus!!!),
    sve komplet sa Mesijom Medenicom koji je uleteo u INBOX stranice ŽSI kao FURIJA (kako da ne pomenem JEBOTE moram ga pomenuti), 
    a hvala najviše nesretnicama koje misle da ja nemam pravo da pišem šta hoću.
    Upravo sam vam zato problem JA, a ne MUŠKI NASILNICI. Ja sam svima vama problem jer mene ne možete da kontrolišete kao što kontrolišete jedna drugu u NVO sektoru, na akademiji, ucenom nad egzistencijom žena koje ĆUTE, dok radite za muškarce i njihovu supremaciju.
    Ne pokazujem solidarnost sa ženama koje ćute na transaktivističko MUŠKO NASILJE prema bilo kojoj od nas, BEZ OBZIRA NA NAŠ KARAKTER, DELO, LIK, PRIPADNOST ILI NEPRIPADNOST klikama. Sramota me je od vaše ćutnje dok transaktivisti raspravljaju o tome da li je bilo opravdano tući me.
    Veliki problem je i to što većina vas koja me je klejmovala u prethodnim godinama, ustvari nemate pojma ni ko sam ja, ni koji su moji stavovi, a nemate ni 1% moje hrabrosti. Vi zaista nemate nikakvo pravo na mene, nemate nikakvu odgovornost prema meni, a ni ja prema vama! Ja sam gospodarica sopstvenog života, a vi se pobrinite za svoj, za svoju ćutnju i držanje po strani, za svoj strah od lajka i oznake TERF, dok druge, neke žene poput mene stradaju...
    Iskomentarisala bih i ovo pasivno agresivno gasiranje da "su mnoge osetljive zbog Magdalen". Who the fuck was Magdalen to YOU, really? Ovo ponašanje na društvenim mrežama u kome svaka ŠUŠA bukvalno na Twitteru i Facebooku natakne sliku Magdalen Berns na svoj avatar, i preimenuje svoj nalog u VEČNAJI POMEN ženi koja je JOŠ ŽIVA, i koja je vrlo dobro znala da će umreti i pre 3 godine, je ništa drugo nego vaša egoistička psiho-patologija.
    JA SAM TO SLEDBENIČKO PROSERAVANJE I VIRTUE SIGNALING svojoj društvenoj klasi ODUVEK PREZIRALA i prezirem i među feministkinjama kao i drugde. Ja sam jedna od žena koja roka folovere, a ni Magdalen nije volela licemere.
    Niko od feministkinja u Srbiji danas nije ni za mali prst hrabrosti Magdalen Berns, zato prestanite da se sramotno busate da Magdalen Berns ima BILO KAKVE veze sa nama feministkinjama u Srbiji. Ako i ima neke veze ta veza sam bila ja, koja sam joj pomogla u jednom projektu. How dare I say that! LOL Fuck off!
    U vezi sa uzimanjem Magdalen u usta preporučujem da se iscentrirate iz svog ega i da se ne ponašate ovako:
    "Ove životinje pate od duboke egzistencijalne patologije za koju nema leka, u običnim vremenima će biti najobičniji ljudi, ali kada se brod spusti oni će se ubiti da bi bili sigurni da će dobiti čamac za spašavanje za sebe."
    --citat sa https://thelastpsychiatrist.com/2012/12/funeral.html
    I molim Vas, kad umrem zaista, niko od vas nema veze s mojim radom i životom, i trudite se da nikad više ne pređete tu granicu.  
    Sajber Vanderlast
    fuck you, I won't do what you tell me!

    =68.ARB6kwkBsKSd7Kl0EuMP7kvbNIKn1EePYnW4MFEGejMuF73rUy9IiudqXrwKJ07RJEBlE3s_zbWQzfdStt7GjHtIcCkXwVXGyprWYfTTaZJKSPYJp8ZyAdSq3xDQX5kmx4qYWb77LgS-MDm5WCZWSvb7KKNWSiF4f_3NP2owV3Q-GJOlbla1gWEe2FYAlikzRhM1WvJh0UfRzRwZtz-Nwq0B4V1GzUEjMu2ohuTBwXhJulKciSgpD8GQVXGq4GkibcFoDetOAsbTOMkpsN72xrTUuiau1D6kjsYwIvlaw7ATW3vnv0_OyAY2E_y8H0RlKIC757iRIhMu_c6l7d_MZp7fnw&__tn__=EEHH-R]
    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 69472103_2266329213493462_6120875768907038720_n.png?_nc_cat=102&_nc_oc=AQlMqgXgwct30CCWvuxXv5IU7zFfniyKUxsNAH2geh-Z6U8jvyVrTbdTSCGURtG8ogM&_nc_ht=scontent-sof1-1
    =68.ARB6kwkBsKSd7Kl0EuMP7kvbNIKn1EePYnW4MFEGejMuF73rUy9IiudqXrwKJ07RJEBlE3s_zbWQzfdStt7GjHtIcCkXwVXGyprWYfTTaZJKSPYJp8ZyAdSq3xDQX5kmx4qYWb77LgS-MDm5WCZWSvb7KKNWSiF4f_3NP2owV3Q-GJOlbla1gWEe2FYAlikzRhM1WvJh0UfRzRwZtz-Nwq0B4V1GzUEjMu2ohuTBwXhJulKciSgpD8GQVXGq4GkibcFoDetOAsbTOMkpsN72xrTUuiau1D6kjsYwIvlaw7ATW3vnv0_OyAY2E_y8H0RlKIC757iRIhMu_c6l7d_MZp7fnw&__tn__=EEHH-R]


    bela maca

    Posts : 11011
    Join date : 2014-10-28

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by bela maca Wed Sep 04, 2019 7:35 pm

    ala psuje ovaj william, strašno


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Wed Sep 04, 2019 7:49 pm

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 1931448533

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 10 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 8:19 pm