Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pusto Grčko

    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4298
    Join date : 2016-09-29

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Sep 18, 2019 12:10 am

    gostinjska klonja?

    Pusto Grčko - Page 5 3448120007


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Wed Sep 18, 2019 12:26 am

    gostiljska


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Daï Djakman Faré Wed Sep 18, 2019 1:40 am

    kapetanm wrote:Čuj pa meni je dete živelo 6 godina u Atini
     Obisao sam Grčku uzduž i popreko. Rekoh veličanstvena je u onom što se od nje očekuje za videti ali van toga  ne dojmi me se. Pa jbt kodd nas na knez petrolu u usranim selendrama nadjes sve sta ti treba, cistu klonju i dobijes racun.
    Selova pumpa (ne na autoputu) - jel imate destilovanu vodu : sta je to? jel imate tecnost za stakla jok , gde je wc - nema uopste  ali ima goriva, treba ti elektricar, vodovoddžija to je poduhvat. Nekako ne umeju da žive u 21 veku
    ahahaha, pazi znam tacno na sta mislis. ja sam prosle godine usao u kopirnicu u janjini usred radnog vremena da mi se odstampaju 4 jednostrana lista crnog teksta na belom papiru i izasao posle pola sata sa spektrom emocija od 'ovi ljudi su funkcionalno retardirani' do 'ovu kurcobolju treba unesko da zastiti'. dok je zena ukljucila komp (!?), povezala sta treba od kablova (zasto su iskaceni in the first place? jesam ja prvi posle nedelju dana koji dolazi u kopirnicu da kopira nesto a primarna delatnost im je nesto u sta su samo lokalci inicirani ?), dok se iskonsultovala se zmuom dal je hardversofter kako treba, uradila par pogresnih test stampanja i jos malo telefoniranja i upustava od zmua i izvinjavanja ja sam dobio moja 4 lista. znam da je kostalo nesto boga oca (tipa nekoliko evra) spram toga koje je to 1 nista od posla, al mi je zena uradila za dzabe posto sam je ipak dugo cekao.

    posle su mi neki studenti objasnjavali kako kapitalizam u grckoj ne funckionise a ja sam bio u fazonu 'da, da, how yes no, samo kapitalizam je ono sto ne funkcionise kod vas'  Pusto Grčko - Page 5 903208043

    imaju nesto grci nesto sto nisam siguran dal je kurcobolja ili braindeadovanje ili su te 2 stvari jedna ista stvar u razlicitim kontekstima.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Wed Sep 18, 2019 10:37 am

    nisam pitao kapetana, jel ti tako volis da se neekoloski ponasas samo u grckoj ili i ovde? sta ce ti deterdzent za stakla u zemlji u kojoj prakticno ne postoji minus? voda je losa?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kapetanm Wed Sep 18, 2019 10:46 am

    Kondo wrote:nisam pitao kapetana, jel ti tako volis da se neekoloski ponasas samo u grckoj ili i ovde? sta ce ti deterdzent za stakla u zemlji u kojoj prakticno ne postoji minus? voda je losa?
    Vidi, stakla se prljaju i na plusu. A deterdzent ih za razliku od vode odmascuje plus nema  kamenac da zapusi one rupice.
    Za vodovod imam telefon jos dobijes racun al pola tvojih kvarova mozes sam da resis - u gostinjskoj klonji ti se pomerilo zvono a za grejac unimerom proveri
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Wed Sep 18, 2019 12:23 pm

    inače, ovo nije prvi ovakav srbijanski rant na temu grcke koji cujem. u srbiji da ne kazem beogradu ljudi zive u nehigijenskim naseljima, nemaju kanalizaciju, septičke jame se prelivaju, u vodovodu je tehnička voda koja ne može da se pije ali je drama što na autopumpi nema tečnosti za staklo. nema verovatno zato što se ne kupuje, ne znam, na mom ostrvu ima sve, čak su organizovali i TNG zbog nekoliko desetina turista godišnje koji voze na gas. svako ko u ovoj zemlji provodi vreme duže od prosečnog godišnjeg odmora zna da je sve dostupno, da ako nema na ostrvu može da se naruči i da stiže u roku od dva dana. ali ne, srbinu smeta to što nisu potkresani oleanderi na autoputu i što ima nezavršenih zgrada i što nema tečnost za pranje stakla na prvoj stanici na kojoj je stao. sve je to u smislu sranja svakako značajno manje nego u srbiji ali eto, mora da se sere. o drugim stvarima, društvenom ponašanju, solidarnosti, najjačoj levici u evropi i hiljadu drugih stvari u kojima je ovakva grčka bukvalno avangarda evrope, ma ko to jebe.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed Sep 18, 2019 12:46 pm

    Kondo ovo ti je malo Yoyogi momenat  Pusto Grčko - Page 5 3579118792

    (nemam mišljenje na temu, ne poznajem Grčku dovoljno)
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Wed Sep 18, 2019 1:02 pm

    pa mozda, s tim da je grcka stvarno ozbiljan lakmus. plus da si malo dublje zagrebao znao bi šta je istina.
    japan je lako odjebati, tu ima taj inherentni fasizam sa kojim ili zivis jer ti odgovara ili mrzis, kao što i vidimo po yoyogiju
    grcka je spolja sjebana zemlja, tacno je da su fasade ofucane i nema tecnosti za sajbnu na svakoj pumpi
    sa druge strane ona je ozbiljna moralna vertikala za dosta toga danas, sta god to znacilo.
    cuj ne moze da nadje vodoinstalatera, to je bre ozbiljna zajebancija od pisanja. grcka nema problem sa takvom radnom snagom, rade ili grci ili albanci i drugi. poslednji radnik na koga sam nabasao je bio gruzijac. ima ih ko pleve i mozes da biras.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Daï Djakman Faré Wed Sep 18, 2019 1:51 pm

    jebote kondo napise ti neko par crtica protiv grka i ti odma zaboravis da si na najgrkofilnijem forumu na srpskom internetu. bukvalno niko ovde nema nista protiv grke prvo po politickoj liniji a drugo po tome sto ih po defaultu volimo. relax dude


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by bela maca Wed Sep 18, 2019 2:00 pm

    ja ih mrzim!


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kapetanm Wed Sep 18, 2019 2:07 pm

    Jbt Kondo pa ja bih prvi otisao u Grcku da zivim, moji su plakali kad su je napustali.
    Al ne volim idealizaciju necega samo zato jer nije nase niti pokenjavanje po svemu nasem. Ovo su neka zapazanja jer je tema o Grckoj.
    Na forumu je 150 drugih o Srbiji i tamo pisemo i o njoj.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Daï Djakman Faré Wed Sep 18, 2019 2:10 pm

    kapetanm wrote:Jbt Kondo pa ja bih prvi otisao u Grcku da zivim
    +1000


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed Sep 18, 2019 2:10 pm

    meni je problematicna zemlja u kojoj na svakih 500m mozes da nadjes tecnost za sofersajbnu, i naviknutost na takvu "uredjenost"
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed Sep 18, 2019 2:16 pm

    kapetanm wrote:Jbt Kondo pa ja bih prvi otisao u Grcku da zivim, moji su plakali kad su je napustali.
    Al ne volim idealizaciju necega samo zato jer nije nase niti pokenjavanje po svemu nasem. Ovo su neka zapazanja jer je tema o Grckoj.
    Na forumu je 150 drugih o Srbiji i tamo pisemo i o njoj.
    ja kapiram Konda. sad je zaljubljen i ne da na Grčku. kad to prođe, postaće zaista asimilizovan.
     
    verujem da je prilično moćan osećaj da po svom izboru i bez krajnje nužde napraviš drugi dom u nekoj stranoj zemlji. to je ozbiljna investicija emocija koja za sobom povlači jake odbrambene mehanizme.
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed Sep 18, 2019 2:21 pm

    ima grcka mana, ali to svakako nije nedostatak tecnosti za stakla na svakom cosku
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kapetanm Wed Sep 18, 2019 2:24 pm

    AZ-5 wrote:meni je problematicna zemlja u kojoj na svakih 500m mozes da nadjes tecnost za sofersajbnu, i naviknutost na takvu "uredjenost"
    Pusto Grčko - Page 5 Auto_g10
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Daï Djakman Faré Wed Sep 18, 2019 2:25 pm

    Pusto Grčko - Page 5 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed Sep 18, 2019 2:28 pm

    Pusto Grčko - Page 5 1931448533




    pa da to je taj koncept pumpa-banka-kladionica-minimarket-apoteka, i tako se samo vrte 

    a da ne pricam sto je kondo pomenuo, nikom ne pada na pamet da osim na minusu, sipa destilovanu vodu, udri po jacoj hemiji i kad treba i kad ne treba
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kapetanm Wed Sep 18, 2019 2:52 pm

    AZ-5 wrote:Pusto Grčko - Page 5 1931448533




    pa da to je taj koncept pumpa-banka-kladionica-minimarket-apoteka, i tako se samo vrte 

    a da ne pricam sto je kondo pomenuo, nikom ne pada na pamet da osim na minusu, sipa destilovanu vodu, udri po jacoj hemiji i kad treba i kad ne treba
    Tja. Osim tog deterdzenta ja sam zaista imao problem s kolima pustala su vodu/antifriz a predstojao mi je hitan put od 1000 km. Zato sam trazio destilovanu vodu da dolivam za slucaj potrebe. A kad se stvar popravi onda se sistem ispuni antifrizom jelte. A tamo se nije mogla popraviti jer se na svakom koraku prodaju pumpe za vodu i pronalaze krsteni servisi.
    Al vratimo se sa hladjenja SUS motora na temu
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed Sep 18, 2019 2:55 pm

    pa ne znam da li si primetio i da se po evropi generalno retko gde sad moze sresti pumpa + servis na putevima, sve se svelo na sipaj gorivo eventualno naduvaj gume i zderi u kaficu i samoposluzi. za servis se sidje sa puta pa se ide u selo/grad.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Wed Sep 18, 2019 3:39 pm

    AZ-5 wrote:ima grcka mana, ali to svakako nije nedostatak tecnosti za stakla na svakom cosku

    to je sve sto sam pokusavao da kazem.

    i ja mogu da napisem knjigu mana, objektivnih mana, od kojih mi stvarno malo sta smeta, sve dok imam pare da ih servisiram.

    jesam vrlo emotivno investiran ali ne toliko zbog same zemlje nego zbog otvaranja jednog novog zivotnog poglavlja u trenutku kada sam mislio da vise nema uzbudjenja u zivotu. mislim da nisam napisao da zamalo sto nisam kupio nesto u istri pre nego sto sam se okrenuo ka jugu, kapiram da bi i to bilo jednako dobro (sem sto je vetar iz susednog sela u kome je rockwool fabrika duvao na pogresnu stranu).

    sto se tice grka samih ceo zivot mi je to pravoslavno bratstvo islo na kurac i relativno sam late bloomer, otisao sam sa 40 godina prvi put dole, ali se grcka dosta brzo skapira u svoj toj vizantijskoj anarhiji u kojoj zive do danas, pa neko voli a neko mrzi.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed Sep 18, 2019 3:51 pm

    da, samo ti istra fali puna govana
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed Sep 18, 2019 3:55 pm

    ja sad da pocnem da pricam o turskim pumpama ubicete me. WC cist kao apoteka, peku odlicne pide i gozleme, caj kosta 2.5 lire (40 dinara), uvek ima radnjica sa svim zivim stvarima, osoblje ljubazno i efikasno.
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed Sep 18, 2019 3:59 pm

    imal sogan dolme
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed Sep 18, 2019 4:01 pm

    jeste, ima na pumpi sogan dolma i imam bayildi  Pusto Grčko - Page 5 3579118792

    Pusto Grčko - Page 5 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 11:07 pm