Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Slike uz vest

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 14, 2019 7:30 pm

    Nemoj zaboraviti i da ovo ne moze bez lobiranja. Recimo Austrije konkretno.
    Ne ne znam kakvog lobiranja, i ne nuzno politicara. Ali nekakvog.
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by beatakeshi Mon Oct 14, 2019 7:58 pm

    Jesu lobirali za ili protiv?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 14, 2019 8:08 pm

    Nemam pojma, ali nema sanse da uopste nije bilo takvih aktivnosti
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by No Country Mon Oct 14, 2019 8:46 pm

    Па добро, претпостављам да извесни “шум” лобирања увек постоји, и да се није морао претерано разликовати од свих других година. Остаје интересантно питање зашто су се укупни вектори сложили баш овако, зашто се комитет одлучио да нам пошаље баш ову поруку, и баш сада?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Mon Oct 14, 2019 9:15 pm

    možda je ivica izlobirao
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 14, 2019 9:29 pm

    No Country wrote:Па добро, претпостављам да извесни “шум” лобирања увек постоји, и да се није морао претерано разликовати од свих других година. Остаје интересантно питање зашто су се укупни вектори сложили баш овако, зашто се комитет одлучио да нам пошаље баш ову поруку, и баш сада?

    Ne verujem da su rali posluku(tm), vec da ih prosto nije bilo briga za taj aspekAt
    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Mon Oct 14, 2019 9:44 pm

    pa poslušajte ivanjija šta je rekao. u širem smislu handkeova igranka sa miloševićizmom se može smatrati njegovom pozom i provokcijom kojima je karijerno sklon.

    ono što je za nas životno iskustvo i sve i sja, za većinu je abitna efemerija. dok se ovde handke gleda isključivo kroz tu prizmu na drugim mestima ta prizma ne igra rolu.

    nema poruke, tj poruka je ovo što je kinder napisao, koga briga za detalje nekih ovdašnjih fajtova.
    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Mon Oct 14, 2019 9:51 pm

    mi smo samo dekor za performans

    daleko smo dogurali, čak dalje nego što zaslužujemo
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by No Country Mon Oct 14, 2019 10:03 pm

    KinderLad wrote:Najbolje da ljudi koji su o tome odlucivali nisu znali nista o tome i Handkeovom stavu o svemu tome...

    KinderLad wrote:
    No Country wrote:Па добро, претпостављам да извесни “шум” лобирања увек постоји, и да се није морао претерано разликовати од свих других година. Остаје интересантно питање зашто су се укупни вектори сложили баш овако, зашто се комитет одлучио да нам пошаље баш ову поруку, и баш сада?

    Ne verujem da su rali posluku(tm), vec da ih prosto nije bilo briga za taj aspekAt
    Па се ти сад договори сам са собом...  Slike uz vest - Page 6 1233199462

    Ја се слажем са оним Киндером “од јуче”, мислим да су итекако били свесни и шта је све Хандке причао и “одјека” који ће њихова одлука изазвати, те да су проценили да је дотични одјек океј цена за то што су хтели. Т.ј. наравно да смо сви ми скупа врло јефтини и занемарљиви, но и даље ми је занимљива одлука да иду уз нос ем (из њиховог угла) сасвим неважном, ем до сада никада оспореном (т.ј. ако не рачунамо Хандкеа и још пар “ридикула”) наративу. Мислим да су у Шведској ипак назочни извесни проблеми.
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Erős Pista Mon Oct 14, 2019 10:07 pm

    Gargantua wrote:pa poslušajte ivanjija šta je rekao. u širem smislu handkeova igranka sa miloševićizmom se može smatrati njegovom pozom i provokcijom kojima je karijerno sklon.

    ono što je za nas životno iskustvo i sve i sja, za većinu je abitna efemerija. dok se ovde handke gleda isključivo kroz tu prizmu na drugim mestima ta prizma ne igra rolu.

    nema poruke, tj poruka je ovo što je kinder napisao, koga briga za detalje nekih ovdašnjih fajtova.


    U startu sam i ja to pomislio, ali bas je bilo glasnih internacionalnih reakcija, daleko od toga da se zavrsilo kod nas (tj u regionu). Hocu reci da nije abitna efemerija, i to ne samo za nas. LRB i New Republic, primera radi objavljuju tekstove koji su potpuni fokusirani na Handkeovu podrsku Slobi i srpskoj strani rata. 

    Ovo mi se cini najblizim istini:

    Giving it to Handke after an extensive public relations push aimed at convincing the world that it was changing its ways can only be read as a finger in the eye. Perhaps the Nobel Committee’s main mission these days is not to diversify or evolve, but to troll. 

    https://newrepublic.com/amp/article/155340/nobel-prize-literature-just-trolling-now


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by zvezda je zivot Mon Oct 14, 2019 10:11 pm

    kao sto rekoh, naravno da je glupi trol u pitanju. kao sto je bio i dilan. pre 3 godine nisam bio toliko cinican pa sam mislio da je dilan samo zal za mladost i zal za vitalnost, kako matoraca u komitetu tako knjizevnosti. a ono glupi trol.
    sto rece hemon, handke je dilan genocid dinajera.

    svi handkea percipiraju kroz milosevica i svaka nagrada koju dobije je kontroverzna.

    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by zvezda je zivot Mon Oct 14, 2019 10:25 pm

    i rasprava o razdvajanju lika i dela u handkea je jednako glupa i promasena ko rasprava o tome da li je dilan knjizevnik. kad zagrizete tu udicu trol uziva.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 14, 2019 10:28 pm

    No Country wrote:
    KinderLad wrote:Najbolje da ljudi koji su o tome odlucivali nisu znali nista o tome i Handkeovom stavu o svemu tome...

    KinderLad wrote:

    Ne verujem da su rali posluku(tm), vec da ih prosto nije bilo briga za taj aspekAt
    Па се ти сад договори сам са собом...  Slike uz vest - Page 6 1233199462

    Ја се слажем са оним Киндером “од јуче”, мислим да су итекако били свесни и шта је све Хандке причао и “одјека” који ће њихова одлука изазвати, те да су проценили да је дотични одјек океј цена за то што су хтели. Т.ј. наравно да смо сви ми скупа врло јефтини и занемарљиви, но и даље ми је занимљива одлука да иду уз нос ем (из њиховог угла) сасвим неважном, ем до сада никада оспореном (т.ј. ако не рачунамо Хандкеа и још пар “ридикула”) наративу. Мислим да су у Шведској ипак назочни извесни проблеми.

    pa to je to. ja sam u savrsenom dogovoru sa sobom  Slike uz vest - Page 6 1844795956

    Ne verujem da si išli "uz nos". Idenje uz nos podrazumeva da su to videli kao nekakav faktor. Ja mislim da su to samo konstatovali i, upravo to, who cares. 

    mislim da "nazočiti" može samo čovjek, odnosno da se taj pridjev ne rabi uz pojave   Slike uz vest - Page 6 2304934895
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by No Country Mon Oct 14, 2019 10:33 pm

    Могуће, мој хрватски је сасвим траљав. А теби иде сребрно Паће за данас. Slike uz vest - Page 6 1233199462


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 14, 2019 10:33 pm

    Postoji samo još jedna varijanta - namerno skretanje pažnje na sebe. Ne da su hteli da dinajuju dženosajd, ne da šalju poruku, nego da skrenu pažnju. U najširem smislu to takođe ulazi u ovo - nije ih briga.
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Erős Pista Mon Oct 14, 2019 10:35 pm

    Pa trolovanje. Too cool for school.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by No Country Mon Oct 14, 2019 10:49 pm

    Добра је и она Ивањијева прича, када им Андрић каже да је схватио како се додељује Нобелова награда. Није бре то лак пос’о! Имаш у рукама нешто велико и експлозивно (није то за џабе баш Нобел направио!), и наравно да ће ту и тамо да те засврби да направиш какву пиздарију. Људски је.
    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Solus_Rex Mon Oct 14, 2019 10:53 pm

    zvezda je zivot wrote:i rasprava o razdvajanju lika i dela u handkea je jednako glupa i promasena ko rasprava o tome da li je dilan knjizevnik. kad zagrizete tu udicu trol uziva.
    Mene samo zanima kako nema nijedng SJW nobelovca pa da vrati svoje priznanje komitetu koji ohrabruje granatiranje Vukovara i Sarajeva & ethnic cleansing po ilirskim zemljama?
    Slike uz vest - Page 6 1233199462


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Solus_Rex Mon Oct 14, 2019 11:54 pm

    Овом приликом би списатељству Васудеве пожелео добро здравље и што угодније предстојеће бивствовање, будући да мотиве и побуде за овакав исход гласања нећемо сазнати пре јесени 2070. Пожелео би Вам да до тада неке Хандкеове књиге и прочитате. Само бих још додао да престиж конкретне награде као и интегритет њеног комитета почивају управо на строгом изостанки и најмањег повода за јавна разглабања по узору на Евровизије и Оскаре.

    Оно што смо протекле деценије могли да читати је да је Андрић награду добио из 11. пута и тек кад му се име затеко у кругу писаца слабијих од себе. Реферати академика гласили су тада да Толкинова проза ничим не измирује њихове стандарде, да Александријски квартет (Лоренса Дарела који је био тек изшао): "пати од мономанијакалног еротизма и његових компликација" а да је дело Алберто Моравије "тотално монотоно". Дакле, све ултраконзервативни судови са данашње инстанце.

    Крајње вероватан исход је да су удружења књижевника Немачке, Аустрије, Србије и Републике Шумске већ годинама толико спамовала академију номинацијама да је једном и на нашег Перу морао доћи ред. Ни Дилану подршка није мањкала - већ од краја шездесетих је увршетен у огроман број песничких антологија и удбеника па га студенти савремене поезије одавно изучаваји на универзитетима.
    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Solus_Rex Tue Oct 15, 2019 12:53 am

    @No Country
    Evo ti jednog pokajanja od eksperta za Nacizam i njihove fantazije:

    „Nikad se nije ozbiljno pokušalo da se cepanje Jugoslavije spreči. Nerazboritost s kojom je potpomognuto njeno razbijanje, dâ se objasniti samo promenjenom spoljnopolitičkom atmosferom na samom početku 90-ih. Sve se moralo preduzeti da se Jugoslavija sačuva... u jednoj konfederaciji u kojoj bi savezne države, koje su težile odvajanju, imale više kompetencije... Nikad nije trebalo dati radikalizovanom etničkom duhu u Jugoslaviji internacionalno priznate vlastite državne prostore – ali o tome naši političari koji su priznavali, i koji ne poznaju istoriju, ništa nisu hteli da znaju. Ne sme se, tako su govorili, jugoslovenskim republikama oduzeti pravo na samoodređenje... Pri tom se previdelo da postoji fundamentalna suprotnost između jednog samo etnički zasnovanog samoopredeljenja i onog principa samoopredeljenja, koju demokratija, za ljude koji žive na jednom državnom prostoru, stavlja iznad etničke autonomije... Hrvatska je bila čak priznata na osnovu ustava koji je srpskoj manjini uskratio svako građansko pravo.“

    E Genschere , Genschere šta nam napravi...

    =68.ARDx1j7Av6LtYRTLEEtjIG8qNi6-I2JJKH9-Ha1TLpEPos_w-j79Ou5paOzRu3xXxGNtitpx2zJ3XeNOxTwHELEpTflU5XypmPvVR64drpm2Wuw-36SC4y0kPOb29-Ku3jps5KrFJgyG6Ity6rlGcXoo5UiDrdNRkKBBaC1BOnrC2h1lY-ZH_ryrpBVXd7ess9-Hfp9VubuhgopogEKXyc5nVT6dUeKKFxUILrkJQ0U3pwYwT8VIlb9Gyqvmsgu8_Kg8I1C8V7vzWuj4YLmh-Q60YxUDOXwMWdxz5l1as6Zr09GbD0JX4KRHkWcZ7qcUche6oKK7F-V4BLJ-EMYXcLybZAa1&__tn__=K-R]Handke je bio sasvim u pravu 1991. godine
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by No Country Tue Oct 15, 2019 3:49 am

    I pitam se, naravno, nisam li ja taj koji je prolupao.

    Now you’re talking. Ал’ баш ме занима докле ћеш да идеш? Наравно, у некаквим “другонемачким” интроспекцијама размишљања попут цитираног имају смисла. Ваљало би их очистити од пар озбиљнијих материјалних грешака, типа: етничко чишћење на Косову је злочин по себи, на страну масовна стрељања, хладњаче и високе пећи; хрватски устав није Србима одузео грађанска права него статус конститутивног народа; у СФРЈ се није “довршавао други св. рат”, итд. Најважнија “грешка у корацима” је свакако тврдња да се Југославија распадала на 10-15 етничких микроцелина. Није. Меморандумска Србија је у доба Геншеровог “истрчавања” била итекако реална опција. Немци јесу спасавали Словенију и Хрватску а остатак бацали у ђубре, што је свакако била једна цинична и политика и хладнокрвни метак у чело СФРЈ, али је велико питање да ли је била и мискалкулација? Моје мишљење је да је Рубикон распада био већ увелико пређен. Гадно је што су се Немци уопште мешали у све то, ал’ ето - они су проценили да треба, и свакако завршили велики посао, поготово Хрватима. Тако да Данке Дојчланд.

    Е сад креће она зајебанција о тараби. Ја капирам, симпатично ми је, и штавише препознајем нешто своје у овим “чишћењима дворишта”. Претпостављам да је и Хандке својевремено кренуо из нечег сличног. Као и Чомски што је, с том разликом што је он умео да прикочи кад је затребало, а Хандкеа је баш тада наврага потерало... Ствар се драстично мења када дођемо до тебе и мене. Нама није омогућен тај луксуз да немачко прљаво двориште распремамо путем ове приче. Јеби га, није ни фер ни нарочито симетрично, али је тако. Прикопчати вену на Хандкеов наратив је, специфично из српског угла, крајње дегутантно. Оно што у Аустрији или Немачкој још и може да прође као “провокација” и постављање незгодних питања - код нас није ништа друго него даље храњење злочиначког и упропаститељског мита.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Tue Oct 15, 2019 7:44 am

    William Murderface wrote:
    Gargantua wrote:pa poslušajte ivanjija šta je rekao. u širem smislu handkeova igranka sa miloševićizmom se može smatrati njegovom pozom i provokcijom kojima je karijerno sklon.

    ono što je za nas životno iskustvo i sve i sja, za većinu je abitna efemerija. dok se ovde handke gleda isključivo kroz tu prizmu na drugim mestima ta prizma ne igra rolu.

    nema poruke, tj poruka je ovo što je kinder napisao, koga briga za detalje nekih ovdašnjih fajtova.


    U startu sam i ja to pomislio, ali bas je bilo glasnih internacionalnih reakcija, daleko od toga da se zavrsilo kod nas (tj u regionu). Hocu reci da nije abitna efemerija, i to ne samo za nas. LRB i New Republic, primera radi objavljuju tekstove koji su potpuni fokusirani na Handkeovu podrsku Slobi i srpskoj strani rata. 

    Ovo mi se cini najblizim istini:

    Giving it to Handke after an extensive public relations push aimed at convincing the world that it was changing its ways can only be read as a finger in the eye. Perhaps the Nobel Committee’s main mission these days is not to diversify or evolve, but to troll. 

    https://newrepublic.com/amp/article/155340/nobel-prize-literature-just-trolling-now

    priča je dobila krila kroz "bunu" na netu kao reakciju, prozivke i pozivanje poznatih a zainteresovanih za ovaj prostor da se oglase, linkovanje, podsećanje itd.

    reakcije su drugo, ja sam mislio na logiku i proces odluke komiteta (o kome se u suštini može samo nagađati, je li).
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Erős Pista Wed Oct 16, 2019 10:45 pm

    Kakav sampionat tuposti. 



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4298
    Join date : 2016-09-29

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Oct 16, 2019 10:56 pm

    video sam bazdu pre oko mesec dana, dugme košulje na pupiku je pred iskakanjem


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Wed Oct 16, 2019 11:29 pm

    što kaže Brodski: "kako bi ti rek'o"

    Despot prožima.

    Slike uz vest - Page 6 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 6:44 pm