Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Egzodus

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Sep 03, 2019 10:47 pm

    AZ-5 wrote:poveo pastvu iz draginja, samo ne odose na istok u bratsku pravoslavnu rusiju vec u baden virtemberg

    Ako smo braća žene kese nam nisu sestre
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4298
    Join date : 2016-09-29

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by nalog sa ženinog laptopa Tue Sep 03, 2019 11:39 pm

    ficfiric wrote:
    Solus_Rex wrote:Egzodus - Page 11 Baden10

    Arsenije Carnojevic

    Egzodus - Page 11 286371741 Egzodus - Page 11 286371741 Egzodus - Page 11 286371741


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Sep 04, 2019 12:40 am

    uostalom...



    mislio sam da kačim na muzici Egzodus - Page 11 1399639816 Neka ih ovde
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Летећи Полип Wed Sep 04, 2019 11:44 am

    KinderLad wrote:Ne postoji buducnost u ovakvim drzavama. Ja samo cekam kad ce i ostali to da shvate. Ja sam shvatio pre 10-12 godina. Dugo mi je trebalo, ali ipak pre 10-12 godina.


    Ja sam to počeo da shvatam pre jedno godinu-dve. Ovom društvu nema spasa. Kritična masa ja iskvarena daleko preko granice izbavljenja, a oni kojima je stalo do nekog reda masovno beže iz zemlje. Neko vreme sam naivno očekivao da će, suočena sa kolapsom, nacija da se opameti. Međutim, kao da su svi još agreivnije krenuli da razgrabe šta se razgrabiti može. Od vlasti, pa do najnižih nivoa društva.

    Inače, ne znam da li ste primetili da je tolerancija na neko elementarno poštenje drastično opalo. Da danas ne možeš da se ponašaš iole savesno i odgovorno, pa makar gledao svoja posla, a da ne naiđeš na tihu mržnju većine.
    .


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Sep 04, 2019 11:55 am

    postoji moralno gledanje na tu stvar - ne vole da gledaju sebe u ogledalu. ali to je politicki neupotrebljivo gledanje na stvar

    postoji i drugo prosto objasnjenje - indirektno im ugrozavas egzistenciju. e to je vec politicki upotrebljivije.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by ontheotherhand Wed Sep 04, 2019 12:29 pm

    masovnija bežanija je počela sa dolaskom SRN vlasti, tad su izgleda digli ruke i shvatili da nema spasa
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Sep 04, 2019 12:33 pm

    pa dobro, bilo je i malo teze do 2010 dok su jos bile vize. ali SRN su to znacajno ubrzali, na mnogo nacina, recimo uveli su onu zabranu zaposljavanja. U svakom slucaju deluju ubistveno.
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Wed Sep 04, 2019 1:22 pm

    drago mi je da svi polako prihvatate skolu misljenja koju vec dugo zastupam  Egzodus - Page 11 4101625831



    Egzodus - Page 11 Septicka_jama
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by disident Wed Sep 04, 2019 1:35 pm

    Pesimisti  Egzodus - Page 11 2304934895
    [size=40]SLUČAJNO DOŠLI U SRBIJU I VIŠE SE NE VRAĆAJU U AMERIKU Porodica Maldonado, njih 11, presrećna u Nišu, naučili i ajvar da prave[/size]


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Wed Sep 04, 2019 1:48 pm

    hejteri!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Sep 04, 2019 3:56 pm

    disident wrote:Pesimisti  Egzodus - Page 11 2304934895
    [size=40]SLUČAJNO DOŠLI U SRBIJU I VIŠE SE NE VRAĆAJU U AMERIKU Porodica Maldonado, njih 11, presrećna u Nišu, naučili i ajvar da prave[/size]

    BUILD THE WALL!
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Wed Sep 04, 2019 3:59 pm

    izvuceni iz bubnja kao kenedi zilnikov


    sad kad ih skonta ono smece greganovicka pa onako lezerno pokrene kampanjicu da se to protera, poslala ih sekta
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Летећи Полип Sat Sep 07, 2019 4:22 pm

    Možda je vreme da se predsednik otarasi iluzije i preispita dosadašnji model forsiranja direktnih stranih investicija, jer se, očigledno, nije pokazao kao ubedljiv za građane koji masovno beže iz Srbije. Nije uopšte naivno pitanje kako je moguće da u jednu državu za godinu i po dana uđe pet milijardi evra stranih direktnih investicija (koje po svojoj suštini treba da donesu prosperitet) a građani masovno beže iz takve države.

    Nejasno je da li predsednik države razume problem i može li da ponudi novi razvojni koncept. Nastavi li tvrdoglavo da sprovodi privredni model koji isušuje Srbiju od pameti, znanja i veština predsednik postaje ključni saučesnik stvaranja države koja je samo tigar od papira na Balkanu. Njegova je i odgovornost što u Srbiji prestaje da važi onaj univerzalni civilizacijski kod da „na mladima svet ostaje“.

    Argument koji je pre neki dan izneo nemački ambasador u Beogradu – da iseljavanje iz Srbije nije ništa strašno jer se ono događa u čitavom regionu – samo je bedan pokušaj da se ohrabri pogrešan saveznik i amnestira za pogrešan model razvoja. Tačno je da je iseljavanje trend koji je zahvatio Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu. Ali, otkud toliko gastarbajtera iz Srbije u Nemačkoj ako je ona (mislim Srbija) ekonomski lider u regionu?

    https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/sve-vise-investitora-a-sve-manje-radnika/

    obraz - đon


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by ontheotherhand Sat Sep 07, 2019 8:13 pm

    Zašto se zovu direktne, zašto ne samo strane investicije?

    i jbt 3,5 mld evra, jel postoji spisak na šta je sve to otišlo?
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by паће Sat Sep 07, 2019 8:18 pm

    ontheotherhand wrote:zašto se zovu direktne, zašto ne samo strane investicije?

    Ма за сваку трећу фразу се исто тако чешкам по глави, зашто баш тим речима и у чему ли је зврчка.

    Зашто државни секретар а не само секретар? Поготову што су они држава, где би државни секретар требало да се зове само секретар.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Јанош Винету

    Posts : 5173
    Join date : 2016-01-26

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Јанош Винету Sat Sep 07, 2019 11:43 pm

    Летећи Полип wrote:
    Možda je vreme da se predsednik otarasi iluzije i preispita dosadašnji model forsiranja direktnih stranih investicija, jer se, očigledno, nije pokazao kao ubedljiv za građane koji masovno beže iz Srbije. Nije uopšte naivno pitanje kako je moguće da u jednu državu za godinu i po dana uđe pet milijardi evra stranih direktnih investicija (koje po svojoj suštini treba da donesu prosperitet) a građani masovno beže iz takve države.

    Nejasno je da li predsednik države razume problem i može li da ponudi novi razvojni koncept. Nastavi li tvrdoglavo da sprovodi privredni model koji isušuje Srbiju od pameti, znanja i veština predsednik postaje ključni saučesnik stvaranja države koja je samo tigar od papira na Balkanu. Njegova je i odgovornost što u Srbiji prestaje da važi onaj univerzalni civilizacijski kod da „na mladima svet ostaje“.

    Argument koji je pre neki dan izneo nemački ambasador u Beogradu – da iseljavanje iz Srbije nije ništa strašno jer se ono događa u čitavom regionu – samo je bedan pokušaj da se ohrabri pogrešan saveznik i amnestira za pogrešan model razvoja. Tačno je da je iseljavanje trend koji je zahvatio Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu. Ali, otkud toliko gastarbajtera iz Srbije u Nemačkoj ako je ona (mislim Srbija) ekonomski lider u regionu?

    https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/sve-vise-investitora-a-sve-manje-radnika/

    obraz - đon

    Bolje da mu iz dupeta u glavu dođe ikad nego nikad. Ja pozdravljam ovo preumljenje.
    40 godina je guslao protiv svake vrste socijalizma pa je na kraju guslao i protiv najnormalnijih socijalnih mera koje su neophodne svuda u svetu. Bilo bi ipak malo mnogo da nastavi da slepo gusla istu pesmu koju je pevao 40 godina, dok se oko njega sve ruši.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Erős Pista Sun Sep 08, 2019 12:51 am

    Mislim da je on vise u fazonu da treba dati sansu i Miskovicu domacim kapitalistima, a ne samo stranim kompanijama.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Wed Sep 18, 2019 8:31 pm

    Zavod Republike Slovenije za zapošljavanje organizovaće 19. i 26. septembra sajmove zapošljavanja u Beogradu i Nišu, na kojima će poslove ponuditi skoro 30 slovenačkih poslodavaca.

    To je rezultat Sporazuma između Vlada Slovenije i Srbije o zapošljavanju državljana Srbije u Sloveniji čije je sprovođenje startovalo početkom ovog meseca, kao i Protokola o sprovođenju tog sporazuma. Ti sajmovi biće mogućnost da se oni koji traže posao, a žive u Srbiji, sretnu sa poslodavcima iz Slovenije i na taj način se direktno povežu.

    Preduzeća koja učestvuju ove godine objavila su više od 4.500 slobodnih radnih mesta, što pokazuje koliko je veliko interesovanje i potreba za zapošljavanjem u određenim privrednim delatnostim, navodi se u saopštenju slovenačkog zavoda.
    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Solus_Rex Mon Nov 04, 2019 4:18 pm

    Solus_Rex wrote:Egzodus - Page 11 Baden10

    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Летећи Полип Thu Nov 07, 2019 9:55 pm

    https://www.facebook.com/srpskaposla011/videos/703825650124720/


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Nov 07, 2019 10:02 pm

    Летећи Полип wrote:https://www.facebook.com/srpskaposla011/videos/703825650124720/

    Mi tzv Drugosrbijanci kad pricamo da nije u narodu problem, prozivaju nas da to pricamo sa zadnjim namerama. Ali stvarno nije u narodu problem.
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by No Country Thu Nov 07, 2019 10:31 pm

    Па дабоме да није у народу проблем. Народ је само онакав - какав му је проблем.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Nov 07, 2019 10:35 pm

    Svaki normalan covek ume da sabere dva i dva. Medjutim, onda dodju i pricaju mu kako su, ne znam, brojevi arapski, a 2+2=4 je pozitivizam koji...koji...uglavnom, ima za cilj da satre sve sto je srpsko. I tako decenijama. I ovaj sta ce, ovo su neki drmr, sigurno znaju o cemu pricaju. A oni svi sa limenim kapama na glavama.
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Thu Nov 07, 2019 10:49 pm

    odlicno prica, samo jos sto pre to u praksi i resen problem ovog prostora.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Zuper Thu Nov 07, 2019 11:42 pm

    Slazem se, Srbi da se mnoze.
    Ali da bi se uslove ispunio mora srbozder starovlaski sad, malko zatupast, da se dovede k' spoznaniju sustine.

    Egzodus - Page 11 Empty Re: Egzodus

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 8:42 pm