Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by disident Sat Dec 29, 2018 12:35 pm

    Nikako da otvorim ovu temu, pa me je konacno podstakao ovaj slucaj
    Na društvenim mrežama osvanuo je monstruozan snimak na kojem se vidi kako dva mladića, navodno članova sekte iz Obrenovca, bukvalno kolju psa i sve to pred kamerama!

    Mladić sa kapuljačom prvo doziva psa, mazi ga, tiho mu pevajući "kefo zote". U sledećem trenutku, međutim, vadi poveliki nož i zabada ga svom snagom u nesrećnu životinju i tako ga drži dok mališan zavija od bolova.
    Dok pas krvari, njih dvojica neprestano ponavljaju "kefo zote".


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by disident Sat Dec 29, 2018 12:39 pm

    Dobrodosla su sva iskustva, price, secanja, posebno na turbulentne 90 i rane 2000, sve sto moze da pomogne da se kroz gustu mrezu propagandnog delovanja spc i drzave sagleda neka realnija slika o ovom zanimljivom fenomenu.
    Btw kada se gugla kefo zote u rasponu od pre 2018, ne dobija se nista osim ugasenog bloga, koji u kesh verziji ima ove tekstove 

    Kefo Zote kifo all


    KEFO ZOTE, KIFO ALL means death to all existing-METAMORPHOSIS . But do not be exclusive.  My  nature is dualistic. I can reward or punish…
    SO…
    The time has come. You feed me with your sins and I am now as big, as the cosmos itself.
    Do not unlock my secrets.
    The time has come for harvest.
    Let her be the prize for me, and I will reward you with mental piece.
    I’ll take her poisonous juices.
    Fire is lift.
    The circle has begun .
    So shall be, so it is!

    E-KE-E-BE-KA-FETO-FETOHA.


    I am among you
    ready to punish you whenever you falter.
    so shall be, so shall be…
    I will sweeten with your tears.
    my will will be imperative ..point  in infinite space…echo in limitless.
    So shall be, so shall be…
    I do not hate you, but I will not hold you by the hand,
    you will find the way to me…in the most chaotic and most peaceful part of your soul..because I am everywhere.
    My existence does not depend on anything, because I AM.
    ***
    time stood still, silence turned into a cry,
    the crow started singing E-KE-E-BE-KA-FETO-FETOHA.
    welcome our Almighty!

    U tmini, hodajuci, ne  znajuci kuda ide i kakva se moc nad njim svila, zbunjeni mladic je zacuo korake za sobom,okrenuo se i video siluetu. Postala je jasna i bljesak ulicne svetiljke je bacio svetlost na njeno lice. Uzasni prizor devojke u crnini, crne kose i crnih ociju. Pruzila je ruku prema njemu  i iscrtala nesto  u vazduhu. U istom trenutku je levom rukom posegla oko njegovog vrata i vestim pokretom ruke ga zbacila na zemlju.Pokusao je ustati, ali je njen pogled, njega, zakucao za tlo. Pocela je da peva nesto nerazumljivo. Postao je opijen tim umilnim glasom…rekla mu je:“ podji za mnom..“ I otisao je…u tminu…




    JA JESAM!

    Iz tmine sam ustao,
    niko ne znase ime moje.
    Bejah svud, sve  i svja
    i niko me ne umese prepoznati.
    Moj cilj bijase Carstvo nebesko
    i ja se sladih nektarom vasih grehova.
    Vi bejaste slepi i gluhi
    i ne prepoznaste moc Boga stvoritelja.
    Vasa nemoc mi otvori kapije
    i ja sidjoh u donje sfere.
    Podvojih svoje postojanje
    i poprimih vase oblike.
    Ja sam neprekidna komsicka energija
    i nista me ne moze zaustaviti.
    Ignorisanje mog postojanja u vama,
    samo ce me ojacati.
    JA JESAM!
    AGIOS KEFO ZOTE!




    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by disident Wed Jan 02, 2019 2:52 pm

    Levijatan vs satanista runda 2 
    https://www.facebook.com/1072077956190210/posts/2081197641944898/


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by disident Tue Oct 06, 2020 3:04 pm

    Panika tj borba se nastavlja



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4298
    Join date : 2016-09-29

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by nalog sa ženinog laptopa Tue Oct 06, 2020 3:17 pm

    jesu to oni iz lazarevca, borci protivu droge?


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by disident Tue Oct 06, 2020 3:28 pm

    nalog sa ženinog laptopa wrote:jesu to oni iz lazarevca, borci protivu droge?
    jašta, sad su udarili na još opakijeg neprijatelja, ogrlice


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by disident Thu Oct 08, 2020 9:18 pm

    Jedna od tuznijih(maljevicka retard) i zanimljivijih rasprava na temu
    http://blog.b92.net/text/175/KROULI-I-NJEGOVA-DECA/?page=2


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by Guest Thu Oct 08, 2020 9:32 pm

    Sve što Gwydion piše u vezi sa O.T.O potpuno je tačno, mada je meni teško da apstrahujem RL ličnost Gwydiona (izuzetno odvratan čovek bolesne sujete) od njegovog vrlo sabranog i dobro obaveštenog pisanja.
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by disident Thu Oct 08, 2020 9:35 pm

    Hteo sam na laugh ili u potpis ali moze i ovde 

    Ne znajući o čemu je reč, otac Simon, nastojatelj manastira, otišao je na večernju službu Božju u Ljubostinju. Kada se sa službe vratio, monah je imao šta i da vidi: porta je bila puna golih i polugolih ženskih i muških divljaka, koji su jurili i galamili. Monah je povikao, a oni su pobegli, uzvikujući: „Ne možeš nam ništa. Mi nismo kršteni, a roditelji su nam socijalisti“.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Oct 08, 2020 11:32 pm

    Shout out to my homies.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by Летећи Полип Fri Oct 09, 2020 3:30 pm

    Sad ću ja tebi da kažem kao neko ko je 18 godina bio član. To jeste tako zamišljeno u startu. Danas je OTO običan socijalni klub u koji je, u Hrvatskoj, lakše ući nego u javni klozet, to je sad sve samo ne elitistička organizacija. U Srbiji su čak devojci koja dobro izgleda nudjen novac da udje. i opet nije ušla kao što su se i ostali koji su imali imalo časti. poštenja, dobrog ukusa i osećaja za pristojnost odatle razbežali. elitističke organizacije ne vode narodnjaci i ja tu ne pravim diskriminaciju po pofesiji jer i sviranje u kafani je pošten posao, već po ponašanju. Nema nićeg elitističkog u tome da se posle inicijacije kao gozba ponudi gomila ćevapa bez hleba, eascajga i salveta, već tako da se jede pristima. I to je još skroz nebitno i zanemarljivo šta se tu uz to ima reći...


    Na tvoje pitanje je da, ja sam izašao jer se nisam slagao sa nekim stvarima koje se tamo dešavaju i koje se pokušavaju zataškati. Ekita je socijalna kategorija. Ja mogu za sebe da umislim da sam elita, ali ako to kolektivitet tako en perceptuje onda sam ja samo budala. Da li iko išta pita hrvatski OTO u Hrvatskoj? Da li ih iko socijalno respektuje? U Hrvatskoj postoji, mislim, oko 8 templarskih redova. Verovatno su svi oni socijalno respektovaniji od OTO. Kakvo znanje prenosi OTo, o čemu ti pričaš? To su mitovi slični onim u simboličnoj Loža i Memfis Mizraimu. ali to je sve psihodrama kako se to ovde radi.
    Beogradska Loža ne postoji, nju je legradić preneo čim je krenuo rat u Ljubljanu i sad su tamo zakonski registrovani kao verska zajednica. Tužbe nuikad nije ni bilo, a pretili su nešto Vladi Madiću iz Esotherie koji je i izbačen iz OTO. Maja Mandišć je sama napustila posle toga. E sad, Madić je bio spreman da plati 10 somića dolara za prava Breesu, grantu je mislio platio 4 hiljade maraka, ali je to otišlo valja Slavinskom. Bio ja kod njega kad je Koenig zvao i rekao da nipošto ne plaća. sada definitivno neće biti toga jer ovaj što vodi OTO u Srbiji je najgori mogući izbor za tako nešto i nesposoban je za bilo šta. Od 127 aktivnih članova 1996, dakle u vreme krize i progona, na šta je dolazilo još bar dva puta toliko onih koji nisu platili ali su dolazili na radove, sada ima možda 15 onih koji plaćaju? Celi gradovi su izgubljeni, gomila tela je izašla iz OTO, smanjio se i broj inicijacija i svih ostalih radova i onda kad stave nesposobnog čoveka, a da se nelažemo mogli bi da pričamo kakva je rankova uloga u tome što je ovaj postavljen i što ga još uvek drže iako ih polako sahranjuje, onda je pitanje o kakvim ti autorskim pravima govoriš? Pre je OTO pravio prevode, izdavao je knjige i magazine, sada je sve to ovde jedna kaljuga u kojoj je ljude sramota da budu. Elita niej izraz koji ide uz to.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by Летећи Полип Fri Oct 09, 2020 3:32 pm

    Hrabrost, batice hrabrost...to ima svoj smisao jer je jedna od vrlina koje se razvijaju kod Thelemita ba to. Dakle hrabrost kako rekoh. Sad je samo stvar u tome da je OTO na ovim prostorima potpuno zakazao kao škola za školovanje Thelemita i ja se pitam da li je tu ostao iko ko je muškarac? Znaš koje su bile Irenine reči, a verovatno je poznaješ, kada je izlazila? Nije priostojno da citiram na javnom forumu, ali dala je hirurški preciznu definiciju stanja u jednoj jedinoj rečenici. OTO umesto da pravi hrabre i slobodne ljude ovde favorizuje poltrone. Nema slobode govora, nema iskazivanja kritike, a svaki napredak je zasnovan na tome koliko neko laska sujeti onih koji su iznad njega. Svaka hrabrost se guši i ja se pitam da li je u OTO u Srbiji i Hrvatskoj ostao još jedan jedini muškarac? Sadašnji (još uvek) vršilac dužnosti FSR u Srbiji priča da je on smenio prošlu koja je bila na toj funkciji. Laže kao i sve ostalo što laže. Stvar je u sledećem: OTO nagradjuje položajima, a preti time da će neko otići na loš glas, ili da će biti čak izbačen. Kad neko ode na loš glas onda se niko sa tom osobom više ne druži. A budući da su u OTO uglavnom okupljene socijalno neuspešne osobe kojima je to mesto za druženje pretnja time da će biti odbačeni i nevoljeni je za njih zastrašujća. I u toj konstelaciji odnosa volimo te - ne volimo te jedina realna moć koju OTO ima je da nekom omogući osećaj zajedništva ili da mu ga uskrati. kada neko izadje izvan toga on im poremeti sistem vrednsoti. Prošla FSR se nije slagala sa nekim stvarima odozgo i jednsotavno je napustila mesto nacionalnog Majstora i rekla im da se nose. Bio je tajac, neko je osporio njihv sistem vrednosti po kojem jke biti na nekoj od njihovih funkcija nešto izuzetno bitno? Neko je imao život i izvan OTO i nije mu trebalo da ima iluziju da je mnogovredan ako je na njihovoj funkciji? Neko je rekao da postoji i realan život izvan OTO i da su prave vrednosti zapravo tu? Ja sam isto uradio, nisam se slagao i izašao sam napolje ostavljajući funkciju. A videli smo kako Ljubavvolja nema petlju da odgovori na pitanje da li bi on to uradio...




    A zašto se ne bi pisalo javno? Evo mene recimo interesuje zašto OTO članovi imaju veoma jaku potrebu da kritikuju katoličku crkvu i da svojski pljuju po istoj koristeći kao argumente neke afere za koje svi znamo jer su iznete javno. Ok, sama crkva se zbog toga izvinjavala vernicima. Ali me interesuje po čemu je OTO bolji kad se tu stalno provlači to "o tome nemojmo pričati"? Da li će te mladje sestre i mlajda braća imati problem ako recimo policija pohapsi neke ljude zbog krivičnih dela, ako bi se dokazalo da njih tamo ima? To se zapravo i dešavalo već, šta je bil osa telom u Splitu, Oaza mislim bila, kada je njen Majstro uhapšen na putu u Hram sa količinom? Nije nosio gandžu da prodaje u Hramu, nosio je heroin batice. Da li je to još pre bilo prijavljeno R.B. kao nacionalnom predstavniku OTO za Hrvatsku i da li je R.B. njega po pravilima Reda isključio iz Reda i tako spečio da se u OTO Hramu prodaje heroin i da se oni koji bi se inicirali u tu Oazu ne navlače na dop? Nije, a bio je u Splitu bap zbog toga. Nego nije uradio ništa, ovaj je nastavio da valja dop i onda su ga uhapsili jer se zloćin ne isplati, zar ne? Zašto je onda pre hapšenja R.B. njega zaštitio i tako mu omogućio da u OTO Hramu prodaje heroin što je apsolutno protiv pravila OTO - ili se ta pravila nikad i ne poštiuju i to od strane samog vrha? Da li je S.V. iz Splita, koji je to bio prijavio u OTO,posle toga izbačen iz OTO pod nekim stupidnim formalnim izgovorom? Da li je onda OTO gori od katoličke crkve onda? S tim što je ovo jedan malo blaži deo, recimo da ne bih isključio da tu možda ima i drugih socijalno neprihvatljivih stvari, ok?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by Летећи Полип Fri Oct 09, 2020 3:33 pm

    A sad da ti pojasnim nešto. Oni su dobili prijavu za nešto veoma gadno. Ali baš gadno i niko ništa nije uradio. Ja čekam da prodje vreme da imaju vremena da u Americi ceo administracijski ciklus prodje. Ovde sam pričao sa inspektorima MUP-a, sa socijalnim radnicima, psiholozima itd. Pošto imam audio snimak da neko ko vodi OTO kaće da to nije problem, plus još neke snimke sa zanimljviim izjavama, mislim da to prvo plasiram kod Koeniga na sajtu, ali i da pošaljem nekim internacionalnim organizacijama za zaptitu prava žena i nasilje nad decom. I to može da izazove veliku frku i to veoma brzo. Što znači da OTO zbog kriminalnih aktivnosti može biti zabranjen u Srbiji i Hrvatskoj. Pogotovo što je i u Hrvatsku bilo poslatoi obaveštenje, a naravno i internacionalnom sekretaru, o prisustvu drge u Loži u Šapcu. Izjave osoba kojima je tamo nudjen kokain, te bile forsirane da ga uzmu su kod Internacionalnog Sekretara bile okarakterisane sledećim rečima "niko nikog ne može naterati da uzme drogu". Krivični zakonik definiše i omogućavanje nekome da uživa drogu, odnosno navodjenje na isto kao takođe ozbiljno krivično delo. Da li je od strane OTO išta uradjeno da se tam ospreči prisustvo droge? Nisam primetio da je iko izbačen, da je telo zatvoreno itd., Ali sam video da su izbačene dve žene kad su prijavile seksualno zlostavljanje. Jedna za "npoštovanje OTO predstavnika", a druga ne znam ni ja pod kakvom optužbom. Tipa da je njegova devojka, koja i nije unutar OTO, bila uvredjena ne znam ni ja zbog čega? Ja imam audio snimak razgovora, za koji je rečeno da lažem, na kojem mi kažu u Loži da oni mogu tamo da rade šta god hoće i da to nije OTO propisima zabranjeno. Relativno nedavno su dotadašnji nacionalni sekretar i dotadašnji blagajnik napustili te funkcije, uz prijavu internacionalnom sekretaru o raznim lošim stvarima i kradjama para. Tu je potvrdjen taj slučaj sa forsiranjem članova da posle OTO skupa, Gnostičke Mise konkretno, uzmu drugu. Kokain konkretno. O čemu mi onda pričamo? O tome da kad je išla prijava odmah je ovaj odavde slao R.V. u Hrvatsku cc pismo i ja nikad nisam dobio formalno objašnjenje zašto on mora da tu bude upleten. On mu daje stelpene, on ga je valjda i postavio - ja računam da je on odgovoran i za njegove brljotine. Pošto se ništa nije promenilo i pošto se OTO nije ogradio od aktivnosti koje su krivičnim zakonikom ove zemlje definisane kao krivično delo, a ima i toga što ovde nije rečeno, lično smatram OTO odgovorinim, a konkretn smatram da je R.B. najodgovorniji kao najviši stepen u regionu. I možeš m isad reći što bi se o tome trebalo javno ćutati?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by Erős Pista Fri Oct 09, 2020 3:36 pm

    Ko poslednji izadje, nek ugasi svecu...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by Летећи Полип Fri Oct 09, 2020 3:39 pm

    Vala baš.  Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  1233199462


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7993
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by Daï Djakman Faré Fri Oct 09, 2020 4:09 pm

    Kirko Skaddeng wrote:Sve što Gwydion piše u vezi sa O.T.O potpuno je tačno, mada je meni teško da apstrahujem RL ličnost Gwydiona (izuzetno odvratan čovek bolesne sujete) od njegovog vrlo sabranog i dobro obaveštenog pisanja.
    gwydion je fazon top 5 ljudi srpskog 2000s interneta. svakako najhyperonline osoba, ako ne najbitnija. i mnogo mi je zao sto su 85% svih gotik elektro industrial zajednica i religijsko magijskih foruma (yumetal, jaza radio, klub vestica, lux hermeticum, haosfera, debris files, camera obscura, goth mag forum, prosvetljenje, mizantrop.tk) na kojima je on bio aktivan sada pogaseni ili offline. bukvalno je nemoguce da se rekonstruise bitnost tog coveka za rani srpski internet Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  3579118792

    ja na primer nikad ne bi slusao ritualni industrial i ritualnu muziku an zeneral da nije da on to nije uporno forsirao na svakom forumu gde se zadesio. da me nije lozio kako su zero kama i nekrophile rekords nesto najbolje na svijetu Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  1233199462



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by паће Fri Oct 09, 2020 4:50 pm

    Erős Pista wrote:Ko poslednji izadje, nek ugasi svecu...

    ...кад већ нема коме да је држи?


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by disident Tue Oct 13, 2020 11:44 pm

    Mrzi me da pravim temu
    a i malo je i za laugh


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by Sotir Wed Oct 14, 2020 6:48 am

    Каква је данас ситуација са адвентистима (суботарима) код нас?
    Тамо 90их сам отишао једаред на њихов скуп. Била пуна сала, скоро хиљаду људи. Неки лик је лепо држао проповед. А лако си могао да их уочиш у свакодневном животу - не раде ништа од кад у петак падне мрак. Ово последње је у данашње време мало теже за функционисање.
    паће

    Posts : 39809
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by паће Wed Oct 14, 2020 10:24 am

    Sotir wrote:
    не раде ништа од кад у петак падне мрак. Ово последње је у данашње време мало теже за функционисање.

    Ако је до тога да се не хватају никакве технологије настале у последњих 2000 година, не видим препреку. Ено православниРЖ Јевреји у САД раде тако и дан дањи. Тј није тачно кад падне мрак, него "кад се на небу укажу три звезде", па до истог таквог тренутка сутрадан.
    Фирма се затвара три сата пре мрака, разлаз, да сви стигну да ухвате превоз и буду кући пре те треће звезде.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by kondo Tue Nov 03, 2020 9:44 am

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  123549114_10157687204192643_6824374354463203290_o.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=nRtaIFyNU2EAX9HseE0&_nc_ht=scontent.fbeg1-1


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by disident Wed Feb 10, 2021 1:36 pm

    Бивши врховни жрец сатане Захарија Кинг говори о јоги, која је данас у моди
    – Често нас питају да ли је лоше бавити се јогом и да ли хришћани могу да се баве јогом.
    Многи људи верују да они, просто, само вежбају.
    И питају зашто се ове једноставне вежбе не смеју изводити.
    Један свештеник рекао је да се не противи јоги, јер распеће и икона Пресвете Богородице висе у теретани у којој се одржавају тренинзи.
    За оне који се баве јогом, обично поставим ово питање:
    „Ако би вам понудили гимнастичку вежбу у којој морате да заузмете демонску позу, да ли бисте то желели да урадите? Истовремено, морате схватити да ако останете у овом положају неко време, као што то чини много људи, онда је сасвим могуће да ћете привући пажњу неких злих мрачних сила. Зар те то нимало не обеспокојава?“
    Али управо се то дешава када се бавите јогом. Ако разговарате са учитељима јоге у Индији, они ће вам рећи да је немогуће одвојити вежбу од обожавања њихових божанстава, од религије. Њих раздражују људи са Запада који мисле да то могу.
    Позе које заузимате док се бавите јогом приказују хиндуистичка божанства.
    Прво, овде је неопходно разјаснити да „хиндуистичка божанства“ уопште нису оно што мислите.
    Ако погледате њихове слике, видећете да су врло застрашујуће. Имају оштре зубе и много руку, изгледају дивље и личе на демоне.
    Да, то су заправо демони.
    То значи да заузимате позе демона – ово је врло лоша особина јоге.
    Поред тога, један чланак (то је био „Њујорк тајмс“ или „Њујорк пост“, можете претраживати на Интернету) каже да јога може нанети огромну штету телу.
    Многи од оних који се јогом баве годинама пате од болести зглобова, болова у врату, ногама, зглобовима, кичми, грчевима, јер су сви ови положаји неприродни за тело.
    Наравно, Бог нам је даровао слободну вољу и човек може да ради шта хоће. Неки користе своју слободну вољу за грешна бављења: призивају духове помоћу „табле Виџи“ или читају тарот карте или раде нешто слично.
    Све је ово штетно за вашу душу. Исто важи и за јогу.
    Превод са руског: „Борба за веру“
    Извор: «Трость Скорописца»



    • КЉУЧНЕ РЕЧИ


    • јога


    • сатана


    • сатанизам


    https://vaseljenska.net/2021/02/10/intervju-s-bivsim-satanistom-joga-to-je-prizivanje-demona/


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by Летећи Полип Wed Feb 10, 2021 1:46 pm

    Ni u antici hrišćani nisu negirali paganske bogove. Za njih su to bila demonska bića koja su zavarala čovečanstvo. Hoću reći, ova retorika i nije nešto novo.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by disident Thu Mar 18, 2021 11:15 pm

    Da li neko zna iz koje godine je dokumentarac?


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by Guest Fri Mar 19, 2021 12:23 am

    oktobar 2007

    piše na kraju klipa


    sat
    upload

    Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo  Empty Re: Sekte u Srbiji, moralna panika ili istina je negde tamo

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 12:17 pm