Vučićeva Srbija

Летећи Полип

Vučićeva Srbija - Page 34 Empty Re: Vučićeva Srbija

Post by Летећи Полип on Mon Feb 11, 2019 2:04 pm

Samo ne znam ko će da im radi za šaku pirinča ovde.

_____
VUČIĆ – ĐILAS – ISTA GOVNA!

~Tulsi 2020~
otto katz

Post by otto katz on Mon Feb 11, 2019 2:06 pm

Za izvor ne jamčim, ali kaže, stvari se pokreću, ide na bolje. I ja mu velim, pa ljudi na forumu su duboko pesimistični. Kaže, ma šta znaju forumski džabalebaroši. Tako da ne znam, vrijeme će pokazati.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод
KinderLad

Post by KinderLad on Mon Feb 11, 2019 2:06 pm

otto katz wrote:Moji izvori s poslovnim aktivnostima u Srbiji govore drugačije. Vele da se u Srbiju pristojno ulaže i da će sad kad su Kinezi stvorli srednju klasu koja neće raditi za crkavicu industrija doći u Srbiju. Da ne bude kiselih osmijeha kad poraste balkanski tigrić.

Nemamo more. A i da imamo ne bismo ga kontrolisali. Hocu da kazem, smer razmisljanja nije van pameti, samo je non-applicable
Creepy Uncle

Post by Creepy Uncle on Mon Feb 11, 2019 2:08 pm

Летећи Полип wrote:Samo ne znam ko će da im radi za šaku pirinča ovde.
To.

_____
Ja bih ukratko da demantujem tu moju tvrdnju, odnosno izjavu
Летећи Полип

Post by Летећи Полип on Mon Feb 11, 2019 2:14 pm

otto katz wrote:Za izvor ne jamčim, ali kaže, stvari se pokreću, ide na bolje. I ja mu velim, pa ljudi na forumu su duboko pesimistični. Kaže, ma šta znaju forumski džabalebaroši. Tako da ne znam, vrijeme će pokazati.

Otto, Srbija je ostarela zemlja sa umirućom provincijom, ogromnom emigracijom i kultom državnog posla. Koje crne investicije.

Tj. verovatno im je super to što Vučić daje džak para svakome ko uloži bilo šta i pristane na zajedničku fotografiju.

_____

~Tulsi 2020~
Zuper

Post by Zuper on Mon Feb 11, 2019 2:14 pm

otto katz wrote:Za izvor ne jamčim, ali kaže, stvari se pokreću, ide na bolje. I ja mu velim, pa ljudi na forumu su duboko pesimistični. Kaže, ma šta znaju forumski džabalebaroši. Tako da ne znam, vrijeme će pokazati.

Mudar si Lujo.
KinderLad

Post by KinderLad on Mon Feb 11, 2019 2:17 pm

Posto sam danas u think-big mood-u, za Srbiju (a i ovaj komad zemlje opcenito) je najveca tragedija pad Istocnog rimskog carstva i uopste otkacinjanje Male Azije od Evrope generalno. To tu je prirodni ekonomski naslon za ovo ovde, ali je tim cinom kulturoloski i politicki doveden u situaciju da je nemoguce ostvariti blisko povezivanje na prostoru koji ima geografske potencijale da bude lukrativan.  Mislim, moze, ali na silu, a sad ne moze ni tako. I to je razlog zasto je jedini put u stvari moderni grcki put. A EU je sreca sto postoji, jer da ne postoji bila bi nekakvo politicko otelotvorenje Mittel Europe pa bismo se tek onda cesali po glavi. Tu pada i ona komunisticka prica sa onog drugog topika.
Летећи Полип

Post by Летећи Полип on Mon Feb 11, 2019 2:22 pm

KinderLad wrote:
 za Srbiju (a i ovaj komad zemlje opcenito) je najveca tragedija pad Istocnog rimskog carstva

De ti ode, rođače...

_____

~Tulsi 2020~
Zuper

Post by Zuper on Mon Feb 11, 2019 2:23 pm

Ja govorio o Vizantiji i da se nadamo vracanju sjajnog Carstva, dobro je slusati reci mudrog coveka.

Dobro je sto imamo 80-90 miliona Turaka i Kurda na istoku i dalje ka Persijancima, Mesopotamiji...sa medjuzonom Bulgarima jer smo onda most. A dobro je biti most.
Problem je druge prirode koji se desava jer idemo grckim putem a vidite kako su oni zavrsili.

Last edited by Zuper on Mon Feb 11, 2019 2:24 pm; edited 1 time in total
otto katz

Post by otto katz on Mon Feb 11, 2019 2:24 pm

Istini za volju ovom mom izvoru su lokalni mangupi bili stavili šapu na investiciju, pa se par godina o muci zabavljao, kljukao lokalnog sudiju eurima, na 3 godišnja ga vodio dok mu to nije izvukao. I to mislim da su bili još žuti.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод
Zuper

Post by Zuper on Mon Feb 11, 2019 2:25 pm

otto katz wrote:Istini za volju ovom mom izvoru su lokalni mangupi bili stavili šapu na investiciju, pa se par godina o muci zabavljao, kljukao lokalnog sudiju eurima, na 3 godišnja ga vodio dok mu to nije izvukao. I to mislim da su bili još žuti.

Vidis dobri moj Lujo u tome je problem.
Ali nista sto gos'n Nogo ne moze da resi.
KinderLad

Post by KinderLad on Mon Feb 11, 2019 2:26 pm

Летећи Полип wrote:
KinderLad wrote:
 za Srbiju (a i ovaj komad zemlje opcenito) je najveca tragedija pad Istocnog rimskog carstva

De ti ode, rođače...

Vučićeva Srbija - Page 34 2849097393
bruno sulak

Post by bruno sulak on Mon Feb 11, 2019 2:32 pm

meni super. taman sam instalirao  total war attila

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
KinderLad

Post by KinderLad on Mon Feb 11, 2019 2:34 pm

Nece niko ulagati u rascepkane i posvadjane male drzavice na rubu Evrope, ali iza kojih, za razliku od Skandinavije ili cak Iberije, ne stoji nepregladna voda nego bar dve velike geopoliticke pretnje. I kada kazem "nece niko", tu, da ne bude zabune, ne mislim samo na tzv strani kapital, nego, mozda i pre svega, na domaci. Ko god ima neke znacajnije pare ili ih sklanja ili ih ulaze drugde. Da izmenimo te pretnje ne mozemo, ali mozemo da ne budemo mali i posvadjani. Inace smo pukli. Stvarno.
Mr.Pink

Post by Mr.Pink on Mon Feb 11, 2019 2:35 pm

odlicna je attila

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata
Zuper

Post by Zuper on Mon Feb 11, 2019 2:37 pm

KinderLad wrote:Nece niko ulagati u rascepkane i posvadjane male drzavice na rubu Evrope, ali iza kojih, za razliku od Skandinavije ili cak Iberije, ne stoji nepregladna voda nego bar dve velike geopoliticke pretnje. I kada kazem "nece niko", tu, da ne bude zabune, ne mislim samo na tzv strani kapital, nego, mozda i pre svega, na domaci. Ko god ima neke znacajnije pare ili ih sklanja ili ih ulaze drugde. Da izmenimo te pretnje ne mozemo, ali mozemo da ne budemo mali i posvadjani. Inace smo pukli. Stvarno.

Mani se geopolitike...
Albanija, CG su kraj puta po prirodi stvari...ako Hrvati nastave bice i oni...
A sto se tice domacih ulaganja, to prvo treba dobro istresti a onda sa jasnom strategijom...
To ce gos'n Nogo da odradi.
KinderLad

Post by KinderLad on Mon Feb 11, 2019 2:44 pm

Zuper wrote:
KinderLad wrote:Nece niko ulagati u rascepkane i posvadjane male drzavice na rubu Evrope, ali iza kojih, za razliku od Skandinavije ili cak Iberije, ne stoji nepregladna voda nego bar dve velike geopoliticke pretnje. I kada kazem "nece niko", tu, da ne bude zabune, ne mislim samo na tzv strani kapital, nego, mozda i pre svega, na domaci. Ko god ima neke znacajnije pare ili ih sklanja ili ih ulaze drugde. Da izmenimo te pretnje ne mozemo, ali mozemo da ne budemo mali i posvadjani. Inace smo pukli. Stvarno.

Mani se geopolitike...
Albanija, CG su kraj puta po prirodi stvari...ako Hrvati nastave bice i oni...
A sto se tice domacih ulaganja, to prvo treba dobro istresti a onda sa jasnom strategijom...
To ce gos'n Nogo da odradi.

Nisi razumeo - nije ideja biti "put". 

A "domacine" mozes jednom da "istreses", i onda posle nema nista.
Zuper

Post by Zuper on Mon Feb 11, 2019 2:47 pm

O nemoj tako o domacinima.
Gargantua

Post by Gargantua on Mon Feb 11, 2019 2:49 pm

imaju domaćini, istrešće to nogo sve, ekstrakcija ftw!
otto katz

Post by otto katz on Mon Feb 11, 2019 2:51 pm

Haha KinderLad, kad ti Zuper kaže da se maneš geopolitike haha.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод
KinderLad

Post by KinderLad on Mon Feb 11, 2019 2:55 pm

otto katz wrote:Haha KinderLad, kad ti Zuper kaže da se maneš geopolitike haha.

jes vala
Creepy Uncle

Post by Creepy Uncle on Mon Feb 11, 2019 2:55 pm

Sve je u pravu Kinder. Depopulacija, deindustrijalizacija, izostanak volje za ulaganje kapitala, bazično nepoverenje ne u državu već u infrastrukturu društva, mogućnost lake i bezbedne migracije. Saberi sve ovo et voila. 

Za mene je inače neverovatno to da Beograd ostaje bez osnovnih komunalnih usluga i da se to prihvata zdravo za gotovo. Nakon poslednjeg snega ulice su, bez preterivanja, uništene, nikad tako opasne rupe nisam video, tipa 15 cm rupa oštrih ivica.  Na nekim potezima u centru mora se hodati sa velikim oprezom. Jednostavno ruši se grad oko nas.

_____
Ja bih ukratko da demantujem tu moju tvrdnju, odnosno izjavu
Zuper

Post by Zuper on Mon Feb 11, 2019 2:59 pm

Gargantua wrote:imaju domaćini, istrešće to nogo sve, ekstrakcija ftw!

Sve, sve, sve...
Zuper

Post by Zuper on Mon Feb 11, 2019 3:00 pm

Creepy Uncle wrote:Sve je u pravu Kinder. Depopulacija, deindustrijalizacija, izostanak volje za ulaganje kapitala, bazično nepoverenje ne u državu već u infrastrukturu društva, mogućnost lake i bezbedne migracije. Saberi sve ovo et voila. 

Za mene je inače neverovatno to da Beograd ostaje bez osnovnih komunalnih usluga i da se to prihvata zdravo za gotovo. Nakon poslednjeg snega ulice su, bez preterivanja, uništene, nikad tako opasne rupe nisam video, tipa 15 cm rupa oštrih ivica.  Na nekim potezima u centru mora se hodati sa velikim oprezom. Jednostavno ruši se grad oko nas.

MMF je sve to odobrio i rekao da je sjajno.
Opravljeno kao zeleznica.
KinderLad

Post by KinderLad on Mon Feb 11, 2019 3:10 pm

Creepy Uncle wrote:Sve je u pravu Kinder. Depopulacija, deindustrijalizacija, izostanak volje za ulaganje kapitala, bazično nepoverenje ne u državu već u infrastrukturu društva, mogućnost lake i bezbedne migracije. Saberi sve ovo et voila. 

Pre 100 godina su znali da je srbija bez nekog sireg okvira neodrziv koncepAt na duze staze, to da to danas nekome moras ozbiljno da dokazujes je prosto tuga (tu iz drugarske kritike ne izuzimam samog sebe do pre 10-15 godina). Ne znaci da ne moze bolje od ovoga, daleko od toga, ali na zid ce se naleteti pre ili kasnije (logicno, naleteli smo pre). Hodaj Beogradom i pogledaj sta je izgradjeno pre Jugoslavije i sta je izgradjeno u njoj. Jedini razlog zasto se to malo razlikuje u Zagrebu (ali ne dramaticno) je jer su oni i pre Jugoslavije bili u sirem okviru. Da li su nestali kao narod u tom (ili ovom kasnijem, jugoslovenskom) sirem okviru? Naravno da nisu, naprotiv, najvecim delom su se i stvorili kao narod u tim okvirima. Da nestanu mogu eventualno sada, kad im se iseli jos milion stanovnika.

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Apr 18, 2019 11:14 pm