Kada kažem novine...

Share
ficfiric

Re: Kada kažem novine...

Post by ficfiric on Tue Dec 11, 2018 3:09 pm

Zuper wrote:Eto, znamo da je jos Pera L. otkrio da cenjena gospodja LJS nema grudi...

Veujem da su zato ostavili neobradjenu ivicu, da se vidi da je nalepljena sisa

_____

Uprava napolje!
Zuper

Post by Zuper on Tue Dec 11, 2018 3:38 pm

Ali nije poenta u tome.
Je l ti verujes da su LjS i VM opozicioni delatnici?
ficfiric

Post by ficfiric on Tue Dec 11, 2018 3:55 pm

Ne ulazim u te "sukobe" Djuka-Zoka, Seselj-Ceda, VM-MV

_____

Uprava napolje!
William Murderface

Post by William Murderface on Tue Dec 11, 2018 4:05 pm

Ma ovo su bukvalno Kozicevi licni frustovi. To je jedini kljuc za citanje ovog ludila.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Gargantua

Post by Gargantua on Tue Dec 11, 2018 4:55 pm

He he

Zuper

Post by Zuper on Tue Dec 11, 2018 5:03 pm

Tako nekako.
William Murderface

Post by William Murderface on Tue Dec 11, 2018 5:04 pm

Kako je gospodar pravedan!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

ficfiric

Post by ficfiric on Tue Dec 11, 2018 7:42 pm

Оставка саветника уредника "Илустроване политике"

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/drustvo/3351801/goran-kozic-podneo-ostavku.html

Саветник главног и одговорног уредника "Илустроване политике" Горан Козић поднео је оставку.

У образложењу овог потеза Козић је навео: "Закључио сам да је мој приступ уређивању новина неприхватљив. Зато подносим оставку на сва уређивачка места у Политикиној кући. Извињавам се свима које сам својим начином писања увредио, или понизио. Извињавам се својој породици, својој деци и државном врху", навео је Козић у изјави за јавност дотављеној Танјугу.

Министарство културе и информисања реаговало је раније данас жаљењем што насловна страна тог породичног недељника није у складу са мерилима доброг укуса.

На насловној страни најновијег издања Илустроване политике неприкладно су приказани Веран Матић и Љиљана Смајловић, "у друштву" америчког амбасадора Кајла Скота.

_____

Uprava napolje!
Quincy Endicott

Post by Quincy Endicott on Tue Dec 11, 2018 7:43 pm

Buahahaha

_____
I refuse to feel guilty. Guilt is a destructive emotion and doesn't fit in with my Life Plan.
Filipenko

Post by Filipenko on Wed Dec 12, 2018 1:48 am

Kamo srece da ovakve naslovnice imamo i u ozbiljnijim i citanijim medijima.
William Murderface

Post by William Murderface on Thu Dec 20, 2018 12:10 am

Tekst sa naslovnice

http://www.politika.rs/scc/clanak/418488/E-moj-Sasa-e-moj-Sasa

_____

beatakeshi

Post by beatakeshi on Wed Dec 26, 2018 10:24 am

Politika o protestima, analitički i objektivno.
http://www.politika.rs/scc/clanak/418964/Zapadnim-medijima-privida-se-Milosevic
Djamolidine Abdoujaparov

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Wed Dec 26, 2018 10:42 am

ali jbt opsednutost brojem prisutnih na protestima  

konsultovali su eksperta analitičara, sve po pravilima struke i profesije, nema greške!

Аналитичар Драгомир Анђелковић истиче да извештавање светских медија говори о томе колико је све субјективно и зависи од тога где се налазите „Поједини страни медији извештавају као да постоји жеља да у Србији буду протести, да се праве проблеми. С једне стране имамо медијски сензационализам, а многи су навикли да смо ми земља у којој се стално нешто сензационалистички дешава, а с друге стране многи центри моћи желе да релативизију улогу Србије”,  изјавио је Анђелковић. Он је навео да руски велики медији готово да се нису бавили протестима, али су о томе извештавале поједине агенције које су блиске западним центрима моћи.

„То значи да нам не наилази никакав проблем с руске стране, али да разни фактори са Запада желе нестабилну Србију”  прокоментарисао је наш саговорник. Осврнуо се на огромну разлику у броју учесника протеста која се помиње у различитим медијима, наводећи податке са великог митинга који је 2008. године организовало тадашње руководство Српске радикалне странке противећи се изручењу Ратка Младића Хашком трибуналу. „Иста методологија за израчунавање броја учесника протеста коришћена је данас и 2008. године. Учесници протеста од пре 10 година заузели су и Трг Николе Пашића и део Булевара краља Александра и тада је полиција проценила да се окупило највише 15.000 људи. Сада су људи били концентрисани на мањем простору, највише у Кнез Михаиловој улици, и полиција каже да их је било око 5.000. Реч је о истој методологији, али када је неко на власти тај начин рачунања му се допада, али када је у опозицији и организује протесте, он жели да изгледа као да је било више људи”, истиче Драгомир Анђелковић.

dajte i ovome da bude IT stručnjak za PR u nekoj toplani ili pečenjari
паће

Post by паће on Wed Dec 26, 2018 11:09 am

Неко је на старом Сезаму израчунао, из објављеног броја присутних и површине Теразија (и то бруто, без изузимања киосакаРЖ и степеништа, да је на Слобином "волим и ја вас" контрамитингу, негде у ово доба 1996, било преко 40 људи по квадратном метру.

А онда се одатле развила методологија, да збијени у маси могу да заузму до 0,5м2, а у ходу се раштркају па буде и по 7.

Дакле, дрона увис, па преко снимка решетку, и за сваки квадрат колико има глава на њему. Па да видимо.

_____
Време је новац? Ајде. Кад имаш једно немаш друго.
how's your gosh, lately?

Post by Mr. Moonlight on Wed Dec 26, 2018 12:10 pm

meni je sve to bitno, samo ako ima puno ljudi koji dovoljno često dižu dževu, možemo da očekujemo da ćemo dobiti novog namesnika, ne vole oni nemire, samo im je potreban garant mira i stabilnosti da završavaju poslove

kada ne bude mogao da nas tiho tlači, daće nam da izaberemo drugog

tako da ništa knjige braćo, samo zvona i praporce

_____
Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Come on you apes, you wanna live forever?! 

I have come here to chew bubblegum and kick ass. And I'm all out of bubblegum.

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched c-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those...moments will be lost in time, like tears...in rain. Time to die.
Filipenko

Post by Filipenko on Wed Dec 26, 2018 11:20 pm

Djamolidine Abdoujaparov wrote:

dajte i ovome da bude IT stručnjak za PR u nekoj toplani ili pečenjari

Zar misliš da nije? Pa svi oni (Anđelković, Krstić...) imaju PR agencije preko kojih se obrađuje i odrađuje gomilica poslova, uglavnom fiktivnih, kako bi njima ostao procenat. Sve to mi podmirujemo već poodavno, ništa se ne sekiraj.
kuku

Post by kuku on Wed Dec 26, 2018 11:51 pm

pa sto su onda raduna zaposljavali, mogao je i on vako?

_____
imam vremena za kurve za kurve bajo
Filipenko

Post by Filipenko on Thu Dec 27, 2018 12:48 am

Mogao je. Ali to je nebitno, suština je ista, njemu može i 7-12 upravnih odbora i 3-14 nameštenih poslova, direktnije je, a i njemu lično verovatno više godi.
beatakeshi

Post by beatakeshi on Sun Jan 13, 2019 11:28 pm

beatakeshi

Post by beatakeshi on Sun Jan 13, 2019 11:29 pm

Jel ima neki smajli kojim se briše patos
William Murderface

Post by William Murderface on Mon Jan 14, 2019 1:09 am

Čekaj, kako dva različita izvinjenja na istoj strani istog broja?

Inače je bilo kakvo izvinjenje već ludilo samo po sebi. Uopšte mi nije jasno za šta se izvinjavaju, za izveštaj sa suđenja? U tekstu se ništa ne tvrdi, samo se prenose tuđe tvrdnje iznesene na suđenju. (Mislim, jasno mi je zašto se izvinjavaju, naravno, samo je blesavo).

_____

beatakeshi

Post by beatakeshi on Mon Jan 14, 2019 1:23 am

Izgleda da su dva različita izdanja. Prelepo šizenje kao takvo. Mada - sin radovac, a ti izjaviš 2016. da Srbija nema snage da se izbori sa huliganima. Neki zluradi komentator visoko tiražnog opozicionog dnevnog/nedeljnog lista bi to mogao lako da zloupotrebi.
паће

Post by паће on Mon Jan 14, 2019 11:13 am

Ма годинама је био живи пиш да се упоређују београдско издање са оним за изнутрицу. Имао сам у рукама такав пар још јуна 1968, бог и шеширџија. Јер у Београду не могу да не објаве оно што је видео цео град, али ван града ни случајно, ништа се није ни десило. Број људи који ће да виде погрешно издање или оба је сићушан и небитан.

_____
how's your gosh, lately?
Sotir

Post by Sotir on Mon Jan 14, 2019 11:22 am

Издања за унутрашњост се шаљу у штампу који сат раније, тако да технички не могу да имају све исте вести.
Овде се ради о томе да су прво спремили једно извињење, па су им јавили да мора још.
паће

Post by паће on Mon Jan 14, 2019 11:30 am

Да, ценим да је овде био други разлог, само ме подсетило на класику. Мада, ја бих проверио (тј не бих ја него ако неко ван Београда уопште каже новине) како то изгледа у том интернистичком издању, има ли га уопште.

_____
how's your gosh, lately?

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Mar 22, 2019 9:18 pm