Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Niš kao takav

    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Wed Jan 03, 2018 4:27 pm

    Niš kao takav - Page 15 3579118792 Niš kao takav - Page 15 3579118792 Niš kao takav - Page 15 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jan 03, 2018 4:29 pm

    beatakeshi wrote:Koliko je ovo neodoljivo glupo i smešno Niš kao takav - Page 15 3579118792 

    Niš kao takav - Page 15 26197894_1696189977103708_529395327442804099_o
    Niš kao takav - Page 15 3579118792
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by boomer crook Wed Jan 03, 2018 5:13 pm

    Niš kao takav - Page 15 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Thu Jan 04, 2018 10:40 am

    Funkcioneri niškog SNS saslušani zbog izgorelog auta Banđura


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Wed Jan 10, 2018 2:11 pm

    Izgoreo još jedan automobil u Nišu

    http://rs.n1info.com/a355619/Vesti/Vesti/Izgoreo-jos-jedan-automobil-u-Nisu.html

    “Audi A6” izgoreo je u potpunosti noćas oko 3 časa u Pribojskoj ulici u niškom naselju Donji Komren, u požaru koji je, kako se sumnja, podmetnut, prenosi Blic.

    To je deveti automobil koji je izgoreo od septembra prošle godine u Nišu.

    Auto je bio parkiran na trotoaru nedaleko od kuće vlasnika a prema prvim pretpostavkama, poliven je benzinom i zapaljen.

    "Slavili smo sinoć slavu Sveti Stefan. Legao sam da spavam oko dva časa iza ponoći kada je posle nekog vremena ćerka čula kako pucaju stakla pa me je probudila. Istrčao sam napolju i video da je „audi“ moga sina u plamenu. Već je ceo bio pretvoren u buktinju! Vatrogasci su došli zaista brzo, ali nisu mogli ništa da urade jer je izgoreo ceo za nešto više od pet minuta", priča Dragan Marković za Blic.

    On nema dilemu da li je automobil poliven zapaljivom tečnošću i upaljen, ali navodi da ne zna ko bi mogao da stoji iza toga.

    "Deset metara od vozila se mogao videti trag benzina koji je goreo. Verovatno su polili auto i spolja i iznutra a onda desetak metara dalje posuli po asfaltu pa zapalili i pobegli. Ne sumnjamo ni na koga, niti znamo ko bi i zbog čega uradio nešto ovako", kaće on.

    U policiji je potvrđeno samo da je paljevina potvrđena i da je obavešteno Osnovno javno tužilaštvo i da je rad na slučaju u toku.

    Niš kao takav - Page 15 513177329


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Wed Jan 10, 2018 2:27 pm

    Tako će izgledati pad Vučića: u nekom trenutku će povaditi i utoke i jedna banda će zameniti drugu.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jan 10, 2018 3:35 pm

    Će ostane neki auto u Niš?
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Wed Jan 10, 2018 3:40 pm

    Opusteno, neka pale slobodno. Kad zafali, ima da se nabavi kod nas Niš kao takav - Page 15 1844795956


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Wed Jan 10, 2018 3:44 pm

    Imamo pa bacamo palimo!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Sat Jan 27, 2018 12:35 pm

    https://www.juznevesti.com/Hronika/Nislije-uhapsene-zbog-paljenja-policijskog-auta.sr.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Sat Jan 27, 2018 4:37 pm

    Dve godine Toplana u Nišu pogrešno naplaćivala grejanje na štetu građana
    Autor:V. MilićIzvor:Južne vesti


    Državni revizor utvrdio je da je Gradska toplana u fiksni i varijabilni deo prethodne dve sezone uključivala troškove koje nije trebalo da plaćaju korisnici. Iako je DRI preporučio da se nadoknadi šteta građanima, iz Toplane kažu da to nije učinjeno. Stanari smatraju da je od građana "pokradeno" na destine miliona evra.

    Naknada za korišćenje energenata - gasa i mazuta je, kako se navodi u izveštaju revizora o poslovanju Toplane u 2016. godini, bila obračunata u varijabilnom delu, iako taj trošak nije trebalo da utiče na cenu grejanja u ovom delu. Toplana je, takođe, pogrešno obračunavala cenu gasa i mazuta.

       Pri proceni tržišnih cena gasa preduzeće je primenilo cene na osnovu računa za mesec jul, iako su pri utvrđivanju varijabilnog dela bile poznate cene gasa za ceo regulatorni period (januar-jun na osnovu ispostavljenih faktura, jul-decembar, na osnovu zaključenog Ugovora o snabdevanju gasom sa „Yugorosgaz“ a.d., Beograd). Procena cena mazuta izvršena je na osnovu veleprodajnog cenovnika NIS-a za mesec juli umesto na osnovu cena utvrđenih ugovorom o isporuci mazuta i nije pri proceni uključilo naknadno odobrene rabate od snabdevača energenata kao jedan od parametara za određivanje cena - navodi se u izveštaju DRI.

    Toplana je, kako piše u izveštaju, u zimu 2016. i 2017. godine, i u fiksni deo uračunala troškove koje nije trebalo da plate građani koji imaju centralno grejanje. Tu su, između ostalog, i nezakonito uvećane plate zaposlenih u ovom preduzeću.

       Preduzeće nije u potupnosti postupilo u skladu sa Uredbom pri određivanju maksimalne visine prihoda - fiksni deo, zbog toga što je u obračun fiksnih operativnih troškova uključilo: troškove predujma u izvršnim postupcima, ukupan iznos troškova rezervisanja za naknade i druge beneficije umesto isplaćenih naknada po ovom osnovu, koji su utvrđeni Uredbom, troškove zarada, naknada zarada i ostalih ličnih rashoda iznad Zakonom utvrđenih - navodi se u izveštaju.

    Međutim, u izveštaju nije navedeno koliko je tačno para nezakonito naplaćeno, te se ne zna za koliku sumu su građani oštećeni.

    Gde su otišle pare koje su nezakonito naplaćene?; Foto: JVDirektor Toplane Predrag Milačić kaže da iste greške nisu napravljene ove sezone, te da građani, ovog puta, plaćaju isključivo ono što troše. Preporuka Državne revizorske institucije bila je da se sve nepravilnosti u određivanju cene fiksnog i varijabilnog dela na računu za grejanje koje su se dogodile u prethodne dve sezone, isprave ove zime. Međutim, kako kaže Milačić, ovo nije učinjeno niti je proračunato za koliko su tačno para građani oštećeni.

       Mi smo ove godine cene grejanja utvrdili stopostotnom primenom metodologije, i to pre pristizanja izveštaja. Sve preporuke iz izveštaja, bez obzira na naše mišljenje o njihovoj osnovanosti i ispravnosti, će biti razmotrene i prihvaćene u skladu sa zakonskim propisima. Fiksni i varijabilni deo je ove sezone obračunat u potpunosti u skladu sa metodologijom. Pomenuti troškovi nisu uračunavani u cenu - kazao je Milačić.

    Direktor Toplane tvrdi i da troškovi prilikom primene Metodologije kojom se određuje cena grejanja nisu uticali na povećanje fiksnog dela.

       Osnivač svojom odlukom nije priznao troškove u potpunosti, pa je umesto predložene fiksne cene za sezonu 2015/16 od 32,37 din/m2 odobrena cena 28,26 din/m2, a za sezonu 2016/17 umesto predložene fiksne cene 29,88 din/m2 odobrena 28,26 din/m2. Što se tiče varijabilnog dela, ne zna se da li bi na drugačiji način kalkulisana cena (uzevši u obzir prosečnu cenu za ceo regulatorni period, umesto samo za jun) bila ista, manja ili veća. Uostalom, i DRI u svom izveštaju navodi da nije moguće utvrditi efekte ovih primedbi na finansijske izveštaje za 2016. godinu - rekao je Milačić.

    UPSS: Građani oštećeni za destine miliona evra

    Iz Udruženog pokreta slobodnih stanara (UPSS) kažu da su tražili dokumentaciju od Toplane kako bi izračunali koliko su korisnici oštećeni, pošto ovo nije utvrdio DRI. Predsednik Pokreta Saša Kostić smatra da su građani od 2013. godine kada je počelo da se naplaćuje grejanje “po utrošku”, oštećeni za desetine miliona evra.

       Za 6 godina, samo po osnovu stavke koja je obračunata, izražena u izveštaju DRI da na osnovu uvećanih koeficijenata, preko 9 miliona dinara na godišnjem nivou za 2016. je isplaćeno više u platama zaposlenih nego što je trebalo. Puta 6 godina, koliko je to dinara? Kada podelite sa kursom evra... to je samo za jednu stavku, a ima ih dvadesetak. Kad se na isti način saberu, grubo, na desetine miliona - kaže Kostić.

    On dodaje da bi grejanje za prethodne dve sezone bilo mnogo jeftinije kada bi Toplana korigovala cenu, po zahtevu DRI.

       Ono što je nepravilno naplaćeno od građana treba da se koriguje za prošlu i preprošlu grejnu sezonu. Treba da se uzmu podaci i da se iskoriguje i da se zaračunaju za ovu grejnu sezonu i time bi došlo do značajnog pada cene. Međutim, oni ne preduzimaju ništa. Jednostavno ne reaguju - dodaje Kostić.

    "DRI izbegao politički progon, pare otišle u džepove stranaka"

    DRI nije izračunao koliko su građani Niša oštećeni, smatra Kostić, upravo zbog toga što se radi o "ogromnim parama".

       Ovde nisu uspeli da izračunaju štetu, jer su ogromne pare i na taj način su zaštitili sebe da ne bi doživeli politički progon - smatra Kostić.

    Pošto novca koji je naplaćen nezakonito nema na računima, Kostić sumnja da je otišao političkim strankama.


       Samo postavljam pitanja da li je neko pokrenuo pitanje gde su te pare otišle jer ih na računima nema? Osnovano smo još ranije posumnjali da te pare završavaju u kasama stranaka i da se stranke od tog novca finansiraju. Kad smo sa takvom konstatacijom izašli mi smo dobili krivične prijave - dodaje Kostić.

    Podsetimo, revizor je utvrdio da su 2016. godine "subvenicije" koje je Toplana davala građanima koji imaju enormne račune zbog energetske neefikasnosti stanova ali i sistema za grejanje, zapravo platili ostali korisnici daljisnog grejanja.

    https://www.juznevesti.com/Ekonomija/DRI-Dve-godine-Toplana-u-Nisu-pogresno-naplacivala-grejanje-na-stetu-gradjana.sr.html
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Thu Feb 08, 2018 4:11 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 08, 2018 4:16 pm

    uzeli smo rasklimatan fijaker čiji je pod smesta otpao

    Dobro je, danas bi se zapalio
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Thu Feb 08, 2018 4:18 pm

    Niš kao takav - Page 15 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Sat Feb 10, 2018 11:03 am

    Ibere, pitao si me za Liptona, ovde nema reci o njemu, ali ima o engleskom vojnom groblju.

    https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Vojnicko-groblje-u-Nisu-U-zivotu-neprijatelji-u-smrti-objedinjeni.sr.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Tue Feb 20, 2018 5:17 pm

    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Tue Feb 20, 2018 5:41 pm

    Arkady Ivanovich wrote:
    Ako ih neko zna, da pita dalbi uzeli i nešto u Novom Sadu i koko daju? Fala...

    Ово баш подсећа на онај

    - Мујо, дркаш ли ти?
    - Аха, шо питаш?
    - Па... кол'ко би узо за руке?


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Wed Feb 21, 2018 11:49 pm

    U Nišu se nastavlja drama stanara zgrade u Ulici Ćirila i Metodija, koji su stanove kupili, a investitor ih stavio pod hipoteku i nije vratio kredit banci. Banka je danas preko izvršitelja organizovala javnu prodaju pet stanova - tri su prodata, dva nisu, jer su stanari molili i ubedili kupce da odustanu.
    ima prilog na n1. potpuni horor, ljudi idu i uplakani mole potencijalne kupce da ne učestvuju na licitaciji jer žive u tim stanovima.
    bavi li se iko u Nišu ovim? UPSS?
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Wed Feb 21, 2018 11:52 pm

    Ne, niko. Nisu se javljali UPSS-u.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Wed Feb 21, 2018 11:54 pm

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:
    U Nišu se nastavlja drama stanara zgrade u Ulici Ćirila i Metodija, koji su stanove kupili, a investitor ih stavio pod hipoteku i nije vratio kredit banci. Banka je danas preko izvršitelja organizovala javnu prodaju pet stanova - tri su prodata, dva nisu, jer su stanari molili i ubedili kupce da odustanu.
    ima prilog na n1. potpuni horor, ljudi idu i uplakani mole potencijalne kupce da ne učestvuju na licitaciji jer žive u tim stanovima.
    bavi li se iko u Nišu ovim? UPSS?

    Чегбре, па зар банка нема право да узме лову чим се имовина под хипотеком прода? Тј како то банка ставља станове за продају под хипотеку и онда чека да се продају па да их јавно продаје још једном?

    Треба то уз неки већи зид, да стану и инвеститор и банкстери. Стрељачки вод допунити уз помоћ кућног савета.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by kapetanm Wed Feb 21, 2018 11:59 pm

    Jel to opet neki auto zapaljen? Mucenik treba da plati slep sluzbu, odjavu tabliva i kopiju saobracajne koja je izgorela s autom
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Thu Feb 22, 2018 12:17 am

    паће wrote:
    Djamolidine Abdoujaparov wrote:
    ima prilog na n1. potpuni horor, ljudi idu i uplakani mole potencijalne kupce da ne učestvuju na licitaciji jer žive u tim stanovima.
    bavi li se iko u Nišu ovim? UPSS?

    Чегбре, па зар банка нема право да узме лову чим се имовина под хипотеком прода? Тј како то банка ставља станове за продају под хипотеку и онда чека да се продају па да их јавно продаје још једном?

    Треба то уз неки већи зид, да стану и инвеститор и банкстери. Стрељачки вод допунити уз помоћ кућног савета.

    kad bi neko u ovoj drzavi hteo da se pozabavi nacinima na koje banke prihvataju razna obezbedjenja samo da bi plasirali svoj novac, i posledicno tome nacinima na koje ta obezbedjenja nakaradno upisuju, bilo bi zaista posla za streljacke vodove. mada koliko sam procitao o ovom slucaju imali su samo predugovore koji nisu prevedeni u ugovore i potvrdjeni pred sudom, pa je govnar mogao da sve zasebne delove zgrade da zalozi, i pride su placali kesom umesto preko racuna. kao i obicno ljudi su maksimalno pomogli da ih zajebu Niš kao takav - Page 15 1949538119
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Fri Mar 02, 2018 9:39 pm

    Ibere, evo o Liptonu.



    http://mediareform.rs/znameniti-stranci-nisu-tomas-lipton/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Nino Quincampoix Fri Mar 02, 2018 10:42 pm

    E hvala!
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Ferenz Thu Mar 15, 2018 4:59 am

    Znate l' priču o Ćiri Magičnom?

    Ćira Magični: Grešan sam prema Perišiću, zbog idiotskog čina


    Niš kao takav - Page 15 14b5e7m

    Niš kao takav - Page 15 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 7:17 pm