Časopis Vreme

Share

Re: Časopis Vreme

Post by ostap bender on Tue Sep 06, 2016 9:59 pm

moze proleterska revolucija. kupljeno. ejdusov txt je inace bas dosadan.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by William Murderface on Tue Sep 06, 2016 10:03 pm

Pa jeste, popuje ljudima koji nešto rade, sa koje tačno pozicije? Eto, lepo što ste vi okupili tolike ljude, a sad dajte da vam ekspert objasni šta da radite. Teofil je naravno još gori.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Bluberi on Tue Sep 06, 2016 11:06 pm

Najjače je što Teofil misli, smatra, da ga levica čita.

Post by Bluberi on Fri Sep 09, 2016 4:31 pm

Pozdrav Teofilu iz Hrvatske

Post by Bluberi on Fri Sep 16, 2016 3:14 am

Post by Bluberi on Fri Oct 07, 2016 9:06 pm

Teofil  u epizodi-zabranite neposredno biranje u strankama.

Post by plachkica on Fri Oct 07, 2016 9:12 pm

čovek koji neće da propusti pozorišnu predstavu zbog praćenja rezultata tamo nekih stranačkih izbora na kojima je protagonista visoko se kotira na mojoj lestvici vrednosti.

Post by William Murderface on Fri Oct 07, 2016 9:22 pm

Tadić njuška knjige, Pajtara ide u pozorište, to su ti neki ključni indikatori za politiku.

Dirljivo je kako se Teofil unosi u ulogu intelektualnog elitiste.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by William Murderface on Fri Oct 07, 2016 9:29 pm

Tek sad vidim ovo. Buahahahahaha! Pati, Teofile!

Problem "najdemokratskijih izbora", unutar stranaka i izvan njih, globalno je pitanje, nismo mi tu izmislili toplu vodu, niti smo najgori od sve dece. Evo nekoliko mogućih paradigmi razrešenja (ili dodatnog zapetljanja) nedoumica koje on otvara. Nakon omanje, ali upečatljive serije poraza, britanska Laburistička partija (Labour) našla se u krizi, koja je od dežurnih mudroslova proglašena ideološko-identitetskom, a jedan nezanemarljiv deo levo orijentisanih lidera javnog mnenja snažno je propovedao da je pad laburista počeo "izneveravanjem levice" koje da je doneo "blerizam" tj. "ideologija Trećeg puta" (dakle – ono isto što je uopšte vratilo laburiste na vlast nakon dugih i posnih godina tavorenja u opskurnosti) kao kakana aproprijacija zlog neoliberalizma. Ipak, čak je i prilično umereni Miliband "izgoreo" na opštim izborima i, mada je bilo jasnih razumnih glasova da je loše prošao baš zato što je stranku odveo malo isuviše levo za ukus većine britanskih birača, dogodilo se nešto naizgled paradoksalno. Za novog lidera laburista izabran je Džeremi Korbin, vrlo izraziti levičar pomalo starog kova, jedan od onih koje su – ne bez razloga – konzervativni cinici u vreme Hladnog rata opisivali kao neku vrstu "korisnih idiota" sovjetske satrapije. Tako je stranka otišla još mnogo jače ulevo, na užas većine pripadnika stranačkog establišmenta, koji podrobno poznaju političke prilike u zemlji. Kako je uopšte došlo do tog suicidalnog trijumfa "dobronamernog" diletantizma? Lepo: Korbin je premijerno biran, i izabran, na neposrednim unutrašnjim izborima na kojima su glasali svi članovi laburista, a član s pravom glasa ste mogli postati i ako se – sad tek sasvim malo karikiram – učlanite u LP pet minuta pred izbore, što su mnogi i učinili.

Zašto je jedan iskusan, ali anoniman, neopisivo bezbojan, dosadan i krut aparatčik, borniran i zamrznut u sumornim vremenima opskurnog hladnoratovskog marksizma, dobio izbore u jednoj velikoj i ozbiljnoj stranci? Pa, upravo zato što je to negde u naravi ovakvog populističkog, anti- meritokratskog glasanja. Ako stranka ima jasan levi predznak, daj masi da neposredno bira, i ona će izabrati onoga ko joj se čini "najlevljim" u ponudi. Bez obzira na sve druge okolnosti koje takvom izboru možda ne idu u prilog. Masi će se taj izbor jako dopasti ne zbog konkretnog kandidata nego zato što ona zapravo voli da se dopada samoj sebi, da čestita sebi na "ideološkoj čistoti", a potpuno joj je svejedno – to jest, ne ide joj u glavu – da tako svoju stranku udaljava od vlasti, jer ističe kandidata izrazito neelektabilnog sa stanovišta ukupnog biračkog tela.

_____

Post by Veletin on Fri Oct 07, 2016 9:38 pm

Razvlašćenje Doma lordova, neposredni izbori kod komunaca, zato nam tako i ide.

Post by William Murderface on Fri Oct 07, 2016 9:39 pm

Pobuna masa, jedino što je Teofil ikada razumeo i jedino protiv je ičega stvarno bio.
Prvo su izglasale Vučića, a evo sad i Šutanovca (mase?!? u faking DS-u? glasalo par desetina hiljada ljudi, jbt!).

Gde ćemo sad mi koji volimo pozorište, kme!

_____

Post by William Murderface on Fri Oct 07, 2016 9:40 pm

Veletin wrote:Razvlašćenje Doma lordova, neposredni izbori kod komunaca, zato nam tako i ide.

Pa da, a Teofil sebe kanda smatra razbaštinjenim plemićem, šta li?

Taman kad mislim da je dotakao dno gluposti, on me neprijatno iznenadi.

_____

Post by William Murderface on Fri Oct 07, 2016 9:43 pm

U stvari Teofil bi hteo da se vrati Tito, nego ne sme to sebi da prizna jer je prethodno onoliko lomotio o demokratiji kao o najboljem od svih svetova.

Last edited by William Murderface on Fri Oct 07, 2016 9:43 pm; edited 1 time in total

_____

Post by Bluberi on Fri Oct 07, 2016 9:43 pm

Teza je da stranku moraš ustrojiti prema narodu, a ni slučajno taj zadatak ne smeš dopustiti neobrazovanom članstvu, jer to članstvo je ekstremnije od naroda koji teži nekoj zlatnoj sredini. A da bi dobio glasove preko kojih ćeš vladati moraš na izborima jasno staviti do znanja da iako si leva stranka nisi levičar. Po Teofilovom učenju što više izneveriš ideologiju stranke, stranka ima veće šanse da uspe.

Post by William Murderface on Fri Oct 07, 2016 9:48 pm

Potpuna kaša od misli. A pazi - ekstremni centar je u stvari njegova pozicija, on bi hteo demokratiju bez sukoba ideologija: na čelu elita koja ide u pozorište i čita knjige, i spretno manevriše između leve Scile i desne Haribde. Onda on ema potrebe da se ideološki opredeljuje, on je opredeljen za neutralnost kao takvu, liberalizam kao takav (ne kao ideologiju, ne kao sistem neutrlanih pravila), demokratiju kao takvu (dok se ne shvati preozbiljno pa se narodu da da se stvarno nešto pita), itd.

_____

Post by Veletin on Fri Oct 07, 2016 9:50 pm

Dobro bi nam došao Tile na par godinica, da se malo disciplinuju ovdašnje KGB-ovske strukture.

-------

http://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.forum?t=986

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Oct 17, 2017 1:42 am