Časopis Vreme

Share

Časopis Vreme

Post by William Murderface on Wed Nov 05, 2014 8:46 pm

Kakvo neverovatno lupetanje.

tv manijak >

Agape, 10 godina

dragan ilić
Emisiju "Agape" na Studiju B odavno sam zapazio kao nesvakidašnji primer intimnosti tokom televizijske emisije. Ovim se obesmišljava pravilo da "dobra" TV emisija iziskuje dramatizaciju sadržaja, da favorizuje konflikt i ne trpi introspekciju. Upravo suprotno
Nedavno je na Kolarcu obeležena desetogodišnjica emisije "Agape", autora Aleksandra Gajšeka. Od svog nastanka do danas traje na Studiju B, iako je sadržajem odavno nadmašila granice gradske televizije. Upravo zato, verujem da je "Agape" jedan od poslednjih primera svetlog duha Beograda, duha koji je krasila lična i intelektualna skromnost. Gledao sam snimak svečane akademije, gde je najveći deo svog govora autor posvetio zahvaljujući se drugima, još jedna retka anomalija među narcisoidnim TV autorima. Promovisana je i knjiga, svojevrstan zbornik najvažnijih razgovora koje je Gajšek vodio sa svojim gostima, a prigodini gosti su bili Dušan Kovačević, vladika Porfirije, Matija Bećković i doktor Vladeta Jerotić, kao duhovni i intelektualni mentor autora emisije.
Zašto je "Agape" važna emisija u domaćoj TV ponudi?
Duhovnost, vera i metafizika duše danas se smatraju "netelevizičnim" temama. Delom je to posledica komercijalizacije, gde forma odnosi pobedu nad suštinom, ili prevedeno na banalni jezik današnje televizije – ma kakve gluposti da blebećete – bićete gledani ako ih blebećete u megalomanskom blještavom studiju!
Upravo na tom biblijskom primeru dileme bogatstva duhom ili scenografijom nastala su dva osnovna postulata emisije "Agape". U svedenoj scenografiji salona (eto još jedne starobeograđanske reference), voditelj ima priliku da intimno razgovara sa gostima o najdubljim ljudskim mislima i osećanjima. Ima tu naravno i jasne asocijacije na psihoterapiju, za šta je zaslužan najčešći gost, doktor Jerotić. On je, jezikom psihoanalize, imao ulogu supervizora i to su bile najčudnije emisije, gde više niste mogli pouzdano reći ko zapravo "vodi" emisiju.
Drugi princip sadržan je u njenom imenu – "Agape", koji referiše na univerzalni hrišćanski princip ljubavi. Ona nadilazi eros, koji u svakodnevnom životu brkamo sa istinskom ljubavlju. Eros ostaje dominantni princip ovdašnjih komercijalnih TV programa, uz tanatos, javno ispoljen u nekrofilnoj potrebi za senzacionalizmom. Prema emisiji "Agape" činimo veliku nepravdu, jer ovakve fenomene vrlo lako uzimamo zdravo za gotovo, ne vodeći računa koliko je teško održati nivo kvaliteta pred izazovima savremene televizije. Sponzori koji žele da utiču na program, "vispreni" urednici, političke stranke koje žele prečicom do srca i duša glasača…
Međutim, emisiju "Agape" sam odavno zapazio kao nesvakidašnji primer intimnosti tokom televizijske emisije. Ovim se obesmišljava pravilo da "dobra" TV emisija iziskuje dramatizaciju sadržaja, da favorizuje konflikt i ne trpi introspekciju. Upravo suprotno, ovde dramatiku donosi ispovedni ton, ali bez autoriteta sveštenika ili terapeuta. Ljudi se "otvaraju" i govore o najdubljim dilemama, svom intelektualnom i emocionalnom razvoju, porodici i duhovnosti.
Savremeni mediji su veru odbacili kao temu, ali im se ona vraća, danas intenzivnije nego ikada. "Agape" je i u tome specifična emisija, jer pitanjima vere pristupa iz veoma specifičnog ugla.
Ako pratite uzorak TV programa u Srbiji, veru kao temu ćete pronaći u sledećim kontekstima: Najčešći pojavni oblik je – tradicija (Žika Šarenica, slavska trpeza, običaji i sujeverje, pastoralna seoska idila sa krstom u pozadini ili krstovi na pevaljkama). U političkom životu to je uvek kontekst međuetničkih trzavica ili regionalnih separatističkih težnji. U informativnim emisijama vera se, shodno svetskim trendovima, smatra izvorom novih geopolitičkih podela i sukoba. Kada sve ovo zbrojimo, shvatićemo da je televizija vera bez Boga, lišena intimnog iskustva i duhovnog doživljaja.
To je, konačno, najveća vrednost emisije "Agape", koja se bavi doživljajem vere u savremenom svetu, ovde i sada. Veoma često, ni Srpska pravoslavna crkva nije uspevala da blagovremeno odgovori na izazove današnjeg života svojih vernika. Sećam se da mi je jedan mudar sveštenik na Novom Beogradu još pre deset godina rekao da je najveći neprijatelj vere u njegovoj parohiji – narkomanija!
Aleksandar Gajšek je doneo još jedan kvalitet, a on je veoma upadljiv u doba novokomponovanih vernika. Kako poslovica kaže – "prazno bure jače zveči", pa je forma novovernika postala agresivno napadna sa pojačanom ikonografijom, strogim "propisima – jer jedino tako valja", ali i desničarskim klerofašizmom.
"Agape" nasuprot svega toga postavlja čoveka, koji pokušava da odgovori na najdublja i suštinska pitanja o svom smislu i egzistenciji. Ovim postavljanjem čoveka u suštinu svog interesovanja, Gajšek je napravio distancu od crkve kao institucije, pa tako "Agape" ostaje jednom nogom u laičkom životu, što joj daje dodatni kvalitet. Ono što bih očekivao u sledećoj dekadi, koju autoru i saradnicima želim jeste nastavak duhovnog traganja i van okvira vlastite vere.
Interkonfesionalni dijalog i upoznavanje sa duhovnostima drugih biće izazov naše zajedničke budućnosti, ili granica naših budućih podela.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Re: Časopis Vreme

Post by ostap bender on Wed Nov 05, 2014 9:19 pm

on bas prati agape. svaka mu cast.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by William Murderface on Wed Nov 05, 2014 9:26 pm

Ali eno onog starobeogradkog salona koji si pominjao  

A pazi, on nabroja Matiju Bećkovića i Dušana Kovačevića i ništa mu tu nije čudno, nikakve politike tu nema... A Agape je zapravo čisto devedesetska emisija - red nacionalizma, red pravoslavnog mrsomuđenja opšteg smera, red ezoterije, homeopatije, malo Mire Bobić i eto ti. Tako su devedesetih izgledale sve televizije.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by ostap bender on Wed Nov 05, 2014 9:43 pm

srecna vremena! upalis tv a ono miki palma vrti olovku, dragos gleda prodorno okom orla a milja kune odri hepbern.

Last edited by timur chevket on Wed Nov 05, 2014 9:57 pm; edited 1 time in total

Post by William Murderface on Wed Nov 05, 2014 9:55 pm

Pa da. Mira Bobić je tad bila kudikamo normalnija, sad je zapravo stand-in za Milju.

_____

Post by Daï Djakman Faré on Wed Nov 05, 2014 10:41 pm

William Murderface wrote:Ali eno onog starobeogradkog salona koji si pominjao  

A pazi, on nabroja Matiju Bećkovića i Dušana Kovačevića i ništa mu tu nije čudno, nikakve politike tu nema... A Agape je zapravo čisto devedesetska emisija - red nacionalizma, red pravoslavnog mrsomuđenja opšteg smera, red ezoterije, homeopatije, malo Mire Bobić i eto ti. Tako su devedesetih izgledale sve televizije.
efektno sazimanje™️

Post by Santino on Wed Nov 05, 2014 10:48 pm

gde je onaj smajli koji se klanja?

_____
I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds

Post by William Murderface on Wed Nov 05, 2014 10:51 pm

Nema. Zaboravio gazda da ponese. Moraš da skokneš do tamoa da mazneš.

(Ako te Prslin pita ko te posl'o, znaš šta ti je činiti)

_____

Post by Bluberi on Wed Nov 12, 2014 3:43 am

Izostavili ste Teofilovo likovanje i lešinarenje.<<

Post by Sistem i lom on Wed Nov 12, 2014 11:51 pm

Uživam u tome koliko Teofila jebe postojanje Tvitera.

Da, srećo moja kolumnistička, ideologija postoji, živa je i zdrava. Čovek za kog si glasao na poslednjim izborima se, doduše, junački potrudio da izbriše bilo kakvu ideologiju iz političkog delovanja, pomiri dva bola, zatrpa rov između suprotstavljenih blokova i sve nas pomiri. Ispostavilo se da, kad izbaciš ideologiju, od politike ostanu samo mac-mac vicevi i sabiranje do 50%+1, a tu ume čovek i da izgubi od Šešeljevog mutavog kuma. Kako? Tako, krivicom snobovske elite koja nije htela da ga podrži, mada možda ima malog udela i u tome što je mandat proveo pišajući po glavi sopstvenih birača.

_____
I osveta naša crvena će biti!

Post by William Murderface on Wed Nov 12, 2014 11:55 pm

Upravo tako!

Neverovatno je kako su Teofilu za depolitizaciju krivi oni koji su je primetili, a ne oni koji su je sprovodili.

Zbogom pameti.

_____

Post by William Murderface on Wed Nov 12, 2014 11:58 pm

A uz to, Teofil opet ne konta da bez obzra na Sandine priče o patriotskoj kulturi, bijenalizacija salona dolazi pod savršeno nepolitičkim opravdanjem njegove omiljene neideologije, neoliberalizma, za koji nravno ima slepu mrlju. Rezanje troškova, naime.

_____

Post by Bluberi on Thu Nov 13, 2014 12:15 am

Sve to znamo, ali novi momenat je što u ovom tekstu ne može da sakrije koliko je srećan sa ovakvim epilogom oko OS-a.

Post by William Murderface on Thu Nov 13, 2014 12:19 am

Ma nije ni to novi momenat. Nema kod Teofila više novih momenata. Samo reprize. I to uvek iste, kao na RTS-u.

Spoiler:

Nuspojave

Uloga Gebelsa u kulturnoj revoluciji

Jedno je izigravati radikalizam "držanja izvan situacije" po fensi čaršiji od gornjeg Dorćola do prednjeg Vračara – a drugo suočiti se sa posledicama u stvarnom svetu

piše:
Teofil
Pančić

Jeste li već čuli da... je novi direktor Sterijinog pozorja, veliki rodoljubac i nešto manji pesnik Selimir Radulović, razjurio redakciju odličnog pozorišnog časopisa Scena? Tačnije, redakcija se sama povukla kada je neopozivo shvatila da joj neće biti omogućeno da normalno radi zbog kojekakvih pritisaka glede sadržaja časopisa i personalnog sastava redakcije. Stvar je, jasno vam je, deo fenomena znatno šireg od "usko stručne" teatrološke tematike, i tiče se "novog" kulturalno-intelektualnog ambijenta sve više "orbanizovane" (po mađarskom desničarskom premijeru Viktoru Orbanu) postdemokratske Srbije, pa je otuda i sasvim razumljivo i opravdano privukla nešto medijske pažnje i izvan "geta kulturnih rubrika". Samo što, avaj, neki rekao bih važni aspekti ovog "skandala" nisu razmatrani, bar ne javno, a rekao bih da nisu tako nezanimljivi...
Za bolje uvođenje u priču opteretiću vas izvodom iz, što bi rekla Katja Man, "mojih nenapisanih memoara". Elem, proleće je prošle godine, a ja živim u Srbiji... Nedelja veče, u beogradskom Domu omladine odigrava se, hm, ajmo reći performans (izvođenje? recitacija?) Oni žive, autorsko-izvođačko delo dvoje mladih i afirmisanih dramskih pisaca, Maje Pelević i Milana Markovića. Neko me zove da dođem na predstavu, ali ne mogu jer sam u isto vreme gost u Utisku nedelje, gde ću već uspeti da se posvađam s nekim oko predstojećih izbora. Ne sećam se više s kim, ali nije ni važno: lista je ionako impresivna...
Posle se, međutim, oko tog dramoletića nadiglo dosta (unisono odobravajuće – ne pamtim nijedan otvoreno kritički komentar) prašine po beogradskoj kulturnjačko-intelektualno-medijskoj sceni, da ne rečem po fensi-šmensi čaršijici što se sva pruža otprilike od gornjeg Dorćola do prednjeg Vračara. O čemu se, dakle, radilo? Dramaturški je dvojac izveo nekovrsnu "gerilsku akciju" paralelnog upisivanja u sve moguće političke partije ne bi li "eksperimentalno" dokazao kako su sve podjednako besmislene, glupave, tričave i nikakve (a što se savršeno uklapalo u mejnstrim raspoloženje pretežnog dela "građanske čaršije"). U tu je svrhu svim partijama kao predlog programa kulturne politike bio podvaljen i nekakav potpuno bezvezan i sporedan citat iz propagandističkog opusa Jozefa Gebelsa, a kako ga niko od nesrećnih stranačkih aparatčika s kojima je Dvojac kontaktirao, zamislite, nije prepoznao (i kriknuo užasnut do neba: "uh, pa to je Gebels, bre! Iš, sotone nacističke!"), to je imalo poslužiti kao neoboriv dokaz kako su sve te partije, sestro moja slatka, zapravo iste, i pošteno čeljade treba da ih se kloni. Javno izvođenje Oni žive bilo je, dakle, javno razmatranje tog njihovog paranormalnog iskustva. Ako niste bili u Domu omladine ništa zato: komad je posle objavljen u celini i celosti, a lako ćete ga naći i na internetu.
Bila je to, dakle, kojih par nedeljica takoreći "glavna stvar", i bilo je vrlo pomodno ispuštati zvukove očaranosti tim "svetlim primerom kulturnog aktivizma" kojim "mladi angažovani autori" pogodite šta: "razobličavaju našu partokratiju", ili tako već nešto. A posle je bilo... što je bilo posle.
Dobro, zašto sada pišem o lanjskom snegu tog primenjenog dramolikog štivceta? Eh, pa zato što su i Maja Pelević i Milan Marković bili do pre neki dan u uredništvu Scene, baš onom koje je rodoljubni Selimir R. razjurio na buljuke. I koje je uredništvo sada s pravom iznenadjeno & uvredjeno...
Znam da će neko u ovom mom podsećanju videti iskre zluradosti, ali to je sasvim pogrešan trag. Scena je bila u poslednjih desetak godina jedan od retkih vrhova ukupne naše (pretežno jadne, i sve jadnije) kulturne periodike, i za njom treba iskreno žaliti ("patriotsko" rukovodstvo već je formiralo novu redakciju, pretežno od totalnih anonimusa nepoznatog intelektualnog porekla, uz ponekog večitog pikzibnera a la Jug "Konstantin" Radivojević). Nema baš ničega "dobrog" u ovakvom raspletu i nema mesta nikakvoj zluradosti ni utukovanju: samo osećanju beznađa i poniženosti, tako nam dobro poznatom iz ranih devedesetih kada su "ovlašćene patriote" isto ovako jurišnički preuzimale i "ćirilizovale" sav javni, a napose kulturni prostor.
Dvadeset godina kasnije – eto i reprize. Ah, a bilo je tako lako i seksi praviti performanse i glumiti vaskoliki radikalizam "držanja iznad situacije" u prestoničkom Domu omladine (nego, ček’ da se i ovde promeni gradska vlast, pa nećete moći u Dom omladine ni kao gledaoci kad ga zaposedne neki Tomin jurodivi delija!) i blazirano mantrati o tome kako su "svi isti" – sve dok ne dođe onaj što je gle "istiji" da vas najuri... Nadobudni ćušpajz od citata iz Gebelsa s tim nema baš nikakve veze, samo što se niko nije našao da mlađanom duetu na vreme kaže koliko im je ta veštački i usiljeno "subverzivna" dosetka banalna i preglupa.
Organizovana glupost ponovo je u Srbiji u marširajućem nadiranju i protiv nje ni mnogo bolje dosetke neće vam pomoći. Ničega tu smešnog više nema. Ipak, ako vam je još do smeha: znate li šta je meni najsmešnije? E pa, baš to što mučeni Selimir neće valjda nikada ni saznati da za to što je uopšte došao tu gde je ima bar maleckim delom da zahvali i ovim dvoma beogradskim Progresivnim Intelektualcima... I tako im on sad vraća, huncut jedan, dabili huncut najobičniji nezahvalni?!

_____

Post by Sistem i lom on Thu Nov 13, 2014 12:32 am

William Murderface wrote:Upravo tako!

Neverovatno je kako su Teofilu za depolitizaciju krivi oni koji su je primetili, a ne oni koji su je sprovodili.

Zbogom pameti.
Elite su tu da plešu kadril, Teofil je tu da kroz ključaonicu posmatra plesače i hvali one čiji pokreti su naročito graciozni, a musava svetina je tu da tapše dok iz prizemlja gleda senke na zidovima. Čak i najgore hulje s namirisanim perikama i u korsetima njemu su draže i bezgrešnije od lumpena koji kadril razumeju samo kao beskrajno kruženje istog društvanceta po uglačanom parketu. Ono što je jezivo jeste to koliko on već godinama šlajfuje u mestu. Par opsesivnih tema koje večito trpa u iste nepromenljive kalupe, bez obzira na to da li se događaji i akteri uklapaju u njih ili ne. Kolumnistička Prokrustova postelja.

_____

Post by Bluberi on Thu Nov 13, 2014 12:35 am

William Murderface wrote:Ma nije ni to novi momenat. Nema kod Teofila više novih momenata. Samo reprize. I to uvek iste, kao na RTS-u.

J
Teofil nam kaže da intelektualci trebaju njega poslušati jer je on u tom utisku koji tu spominje za sebe rekao da je zavistan intelektualac. On kritikuje ljude koji ne razmišljaju o posledicama po svoje dupe. To mi je jasno kao što njemu nije jasno koju poruku šalje ovakvim tekstuljcima. Čini mi se da je sad to dignuto na viši nivo i da on u stvari slaveći poslušništvo navija za čistke.

Post by William Murderface on Thu Nov 13, 2014 12:44 am

Sistem i lom wrote:

Zbogom pameti.
Elite su tu da plešu kadril, Teofil je tu da kroz ključaonicu posmatra plesače i hvali one čiji pokreti su naročito graciozni, a musava svetina je tu da tapše dok iz prizemlja gleda senke na zidovima. Čak i najgore hulje s namirisanim perikama i u korsetima njemu su draže i bezgrešnije od lumpena koji kadril razumeju samo kao beskrajno kruženje istog društvanceta po uglačanom parketu. Ono što je jezivo jeste to koliko on već godinama šlajfuje u mestu. Par opsesivnih tema koje večito trpa u iste nepromenljive kalupe, bez obzira na to da li se događaji i akteri uklapaju u njih ili ne. Kolumnistička Prokrustova postelja

A šta bi ti hteo, momče? Da puste svetinu unutra? Da raspuste orkestar? Da udare u narodnjake? Kadril je kadril, nije važno ko igra, važno da je visoka kultura u pitanju. I da Teofil himself, nosilac kraljevskog pečata, jedini ima prava da je tumači, a ne svaka šuša kako joj se ćefne.

A meni je inače neverovatno kako u ovom slučaju uspeva da ignoriše saopštenje same Mie David koja celu stvar jasno dovodi u vezu sa neoliberalnim politikama i merama štednje.

_____

Post by William Murderface on Thu Nov 13, 2014 12:48 am

jebitese wrote:
William Murderface wrote:Ma nije ni to novi momenat. Nema kod Teofila više novih momenata. Samo reprize. I to uvek iste, kao na RTS-u.

J
Teofil nam kaže da intelektualci trebaju njega poslušati jer je on u tom utisku koji tu spominje za sebe rekao da je zavistan intelektualac. On kritikuje ljude koji ne razmišljaju o posledicama po svoje dupe. To mi je jasno kao što njemu nije jasno koju poruku šalje ovakvim tekstuljcima. Čini mi se da je sad to dignuto na viši nivo i da on u stvari slaveći poslušništvo navija za čistke.

Pa da, on je jedan Hella, koji stalno iznova izvodi isti hit YU grupe, samo se ovome, za razliku od helle, čini da to nije zluradost i cinizam prve vrste, nego valjda nekakvi principi, šta li?

_____

Post by Sistem i lom on Thu Nov 13, 2014 1:03 am

William Murderface wrote:
Sistem i lom wrote:

Zbogom pameti.
Elite su tu da plešu kadril, Teofil je tu da kroz ključaonicu posmatra plesače i hvali one čiji pokreti su naročito graciozni, a musava svetina je tu da tapše dok iz prizemlja gleda senke na zidovima. Čak i najgore hulje s namirisanim perikama i u korsetima njemu su draže i bezgrešnije od lumpena koji kadril razumeju samo kao beskrajno kruženje istog društvanceta po uglačanom parketu. Ono što je jezivo jeste to koliko on već godinama šlajfuje u mestu. Par opsesivnih tema koje večito trpa u iste nepromenljive kalupe, bez obzira na to da li se događaji i akteri uklapaju u njih ili ne. Kolumnistička Prokrustova postelja

A šta bi ti hteo, momče? Da puste svetinu unutra? Da raspuste orkestar? Da udare u narodnjake? Kadril je kadril, nije važno ko igra, važno da je visoka kultura u pitanju. I da Teofil himself, nosilac kraljevskog pečata, jedini ima prava da je tumači, a ne svaka šuša kako joj se ćefne.

A meni je inače neverovatno kako u ovom slučaju uspeva da ignoriše saopštenje same Mie David koja celu stvar jasno dovodi u vezu sa neoliberalnim politikama i merama štednje.

Da, Mia mu treba samo kao žrtva radikalskih overlorda - sama zavisnost kulturne scene od politike nije sporna dok god feudalci šalju neke simpatične, načitane ljude.

_____

Post by William Murderface on Thu Nov 13, 2014 1:15 am

To je to.

A da se ne zajebavamo, to u suštini znači - ljude koje poznajem, koji će me pozvati na tribinu, da održim predavanje, itd. Zavistan intelektualac.

_____

Post by Ferenz on Thu Nov 13, 2014 7:02 am

Možda niste znali za Teofilovo gostovanje na rtv1 od 07.11. u kojem se, od 31. minuta, govori i o OS:

http://media.rtv.rs/sr_ci/u-nedostatku-dokaza/8659

U ovom slučaju, nemam utisak da seiri nad bijenalizovanjem OS, niti nad "promenom koncepcije".
Medjutim, i dalje mu promiče, ovo što primećuje WM, da je "nema-profita" loše opravdanje.
I druga stvar. Nakon "intervencije" S. Kovačevića glede OS, Teofil praktično povlači iznesenu tvrdnju o umešanosti  desnice u promenu koncepcije OS, čiji je argument da se OS samo "vraća korenima" tj domaćem kultur-bunjištu.

Uostalom, poslušajte, bar taj deo o kulturi, od 30. minuta, pa mi recite da li grešim?

I još nešto, a glede njegove kritike tvitera, foruma tj interneta, evo šta njemu, konkretno, smeta:

Ante Tomić je jednom prilikom rekao: „Teofil i ja u potpunosti delimo prezir prema internetu…“ Da li i zašto mrzite internet?

Ne prezirem ja internet kao takav, to je naprosto tehnološko sredstvo, i kao takvo može se koristiti i za dobro i za zlo. Prezirem ono što mnogi ljudi od interneta čine – kulturu interaktivnosti, ideju da ljudi bez imena, iz anonimnosti ili sumanutih nadimaka, često na vrlo grube i uvredljive načine komentarišu mišljenja, stavove ljudi s konkretnim imenom, prezimenom i delom. Prezirem vrstu zaklona koju je internet dao ljudima, vrstu buđenja ličnih strasti.

Post by William Murderface on Thu Nov 13, 2014 9:31 am

SkyHightrist je postovao novi Ivančićev tekst o Bazdulju, pa sam prebacio na odgovarajući topić.

http://vasudeva.forumburundi.com/t146p45-move-over-istvan-here-comes-bazdulj#4044

_____

Post by Ferenz on Thu Nov 13, 2014 9:33 am

Kad smo kod kačenja - Ima li neko tekst Z. Čovovića iz novog Vremena - "Kako je Ištvan Kaić ispao iz voza"?
Ili da čekamo ponedeljak?

Post by William Murderface on Thu Nov 13, 2014 10:59 am

Čekamo ponedeljka, kao i sva dobar deca

BTW, kad smo već kod Bazdulja, jesi li primetio jednu zanimjivu stvar: iako je njegov tekst izašao još u prošli četvrtak, buka se digla tek u ponedeljak. To mi govori da više niko ne čita papirno izdanje Vremena, i da svi čekaju ponedeljak da pristupe otključanim tekstovima.

Inače, za Teofila. poslušah ovo što si pomenuo, i mislim da Teofil nije povukao svou tezu o desnici, ali nešto drugo mi je bilo zanimljivije, otprilike od 22:30, Teofil priča o privatizaciji javnih preduzeća - pa kaže neke stvari treba da ostanu u javnom vlasništvu, a neke stvarno treba privatizovati, ali ne treba to pitanje previše ideologizovati, nego više onako, zdravorazumski... Poslušaj!

_____

Post by Ferenz on Thu Nov 13, 2014 12:10 pm

Nisam obraćao pažnju, i sasvim je moguće da je, konkretno e-izdanje Vremena, ali ne i samo ono , čitanije od štampanih izdanja. Jer kriza, je l' te.

Da, u pravu si. Rekao je da se njemu lično ne dopada što će OS biti kakav će biti (tj. desničarski), već da mu smeta što se postavljaju nekompetentne osobe na rukovodeća mesta. Oko toga se on složio sa Kovačevićem, a što sam ja pogrešno shvatio.

A, da, jeste..to je u onom ekonomskom delu emisije.

Jao, ne mogu sad da nadjem ko je tokom emisije dobacio da OS i ne treba , biti profitabilan ( jer se kulturni sadržaji ne bi smeli svesti na tržišno poslovanje ) a što, Teofil, uporno propušta da ukapira i "profitabilnost" prihvata za valjan argument.. Al' dobro...

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Oct 23, 2017 7:16 pm