Povratak Šešelja, pbp

Share
Admin

Re: Povratak Šešelja, pbp

Post by Admin Pantokrator on Wed Nov 12, 2014 1:24 pm

Ferenz wrote:Mislio sam da će biti više svatova.
Dobro je.

vise od cega?

aerodromska zgrada bila je navodno potpuno krcata,  kao i parking. masa je, kazu na tviteru, bukvalno nosila novinare.
mene cudi sto nema toliko svatova u Zemunu. izgleda da su sve sto je aktivno odvukli na aeodrom. mala je to stranka sada.

Post by Ferenz on Wed Nov 12, 2014 1:28 pm

William Murderface wrote:Jel prati neko šta se zbiva na FSN? Njima je ovo verovatno kao second coming.

Postoji tema "Šešelj je fantastičan!" ( apsolutno romantično?), na 468 strana, koja počinje poustom:

"На жалост, игре око враћања Шешеља у Србију постоје да би се спречио одјек који би то иначе имало."

( bold je moj)

Post by William Murderface on Wed Nov 12, 2014 1:29 pm

Znam za tu legendarnu temu!

Mislim da se to "fantastičan" odnosi na njegov nastup u Hagu.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Ferenz on Wed Nov 12, 2014 1:29 pm

Ješni Vasilije wrote:
Ferenz wrote:Mislio sam da će biti više svatova.
Dobro je.

vise od cega?

..od onog što sam video iz kadrova na N1 pred sam prekid signala. E sad, jbm li ga
Admin

Post by Admin Pantokrator on Wed Nov 12, 2014 1:32 pm

Izjebao je radikale kao Brus Dikinson fanove.

Cekali ga satima i danima na aerodromu, a on ni reci, nego pravo u kola.

Post by William Murderface on Wed Nov 12, 2014 1:35 pm

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Ferenz on Wed Nov 12, 2014 1:39 pm

Kanda je bio zbun medju članstvom.

Admin

Post by Admin Pantokrator on Wed Nov 12, 2014 1:43 pm

super im je organizacija

Post by Ferenz on Wed Nov 12, 2014 1:45 pm

Samo neka tako nastave.
Admin

Post by Admin Pantokrator on Wed Nov 12, 2014 1:57 pm

stiglo pecenje

Admin

Post by Admin Pantokrator on Wed Nov 12, 2014 1:58 pm

najbolje izgledajuci bolesnik u terminalnoj fazi raka koga sam ja ikada video.

Post by Ferenz on Wed Nov 12, 2014 2:00 pm

Ješni Vasilije wrote:stiglo pecenje

..a od kuma - televizor?

Spoiler:
ok, to je to..odoh i ja kući ručat. Neće ovaj pobeć.

Post by William Murderface on Wed Nov 12, 2014 2:12 pm

14:04 - Stefanović: Nećemo dozvoliti da nas radikali uvuku u mulj prošlosti
Ministar policije Nebojša Stefanović rekao je danas povodom tvrdnji iz Srpske radikalne stranke da vlast planira incidente na mitingu na kojem će se obratiti lider radikala Vojislav Šešelj, da je veoma teško komentarisati takve besmislice i da ne želi nikakve incidente, već mirnu, stabilnu i bezbednu Srbiju.

_____

Post by William Murderface on Wed Nov 12, 2014 4:27 pm

_____

Post by ostap bender on Wed Nov 12, 2014 5:17 pm

ne deluje bas kao bolestan covek. mislim fizicki.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by William Murderface on Wed Nov 12, 2014 5:27 pm

Ne deluje, bar ne ozbiljno. Izgleda ostarelo, malo puca glas, ali isti je onaj ludak, nesmanjenog intenziteta ludila. Pritom,, to ludilo je praćeno i dalje istom prividnom pribranošću i smirenošću. Dakle vreme mi je da revidiram stav, i da uzmem u ozbiljno razmatranje i tvoju i Bakićevu tvrdnju.

E, sad, ako su Ameri zaista spremni da puste ovo čudovište za obračun sa Pusijem, oni nisu normalni.

Mislim da je Šešelj ono što je nepohodno rasutoj nacionalističkoj desnici da se ujedini. Naravno, on ranije nije bio neki fan ujedinjavanja, tako da to može da bude prepreka, i dobro je ako bude. ALi ako se ujedine oko njega ostaci DSS, Dver, radikali naravno i gomila vanstranačkih desnih grupuskula, mislim da dobijamo ozbiljan pritisak na SNS s desna koji će predstavljati najozbiljniju opoziciju ovima, što nikako neće da valja. Čak i ako ne budu dovojlno jaki da preuzmu vlast, odvućiće ceo spektar u desno, i vršiti stakni pritisak na SNS oko mnogih pitanja.

Što reko Dobrica na onom uvodu u Peščanik - ništa ovo ne valja.

_____

Admin

Post by Admin Pantokrator on Wed Nov 12, 2014 6:44 pm

ja sam upravo shvatio da sam se usro od stra'a.

ovaj lik se vraća big time.

Post by William Murderface on Wed Nov 12, 2014 6:58 pm

Vučić: Šešelju želim dobro zdravlje
Izvor: Beta, Tanjug
Beograd -- Premijer Vučić ponovio je da lideru SRS Vojislavu Šešelju, koji je danas doputovao iz Haga i najavio da će biti politički aktivan, želi dobro zdravlje i sreću.

Na pitanje novinara da prokomentariše to što pojedine televizijske stanice iz minuta u minut prate dolazak lidera radikala, Vučić je upitao novinara: Čija je to televizija?

Nakon što je dobio odgovor "američka", samo je slegnuo ramenima.

Novinarka N1 televizije zapitala je šta je značilo njegovo pitanje, Vučić je rekao da je to prosto pitanje, te da toj televiziji želi uspešan rad i da, inače, podržava američke investicije u Srbiju.
Spoiler:

_____

Post by William Murderface on Wed Nov 12, 2014 7:24 pm

Vulin: SAD ruše vlast preko Šešelja
Izvor: Tanjug
Bor -- Ministar Aleksandar Vulin izjavio je da Haški tribunal kontrolišu SAD i da one kroz usta Vojislava Šešelja govore da će rušiti srpsku vladu.

foto: Tanjug

On je poručio premijeru Aleksandru Vučiću da je možda vreme da razmisli o prioritetima spoljne politike.
"Očekivao sam da će prva politička izjava Šešelja biti u vezi sa posetom albanskog premijera Edija Rame i da će reći šta misli o priči o velikoj Albaniji, ili da će možda govoriti o tome da je apsolutno neprihvatljivo da se Rama tako ponaša prema državi Srbiji", rekao je Vulin.

Dodao je da je očekivao da će Šešelj reći i kako je velika stvar što Srbija ima premijera koji se na dostojanstven, a opet odlučan način, poneo prema provokaciji Rame.

"Kao što vidimo, predsedniku SRS nije previše stalo do toga, a mnogo mu je stalo da vređa i da izaziva dalje nesrećne podele u srpskom narodu i rečnikom koji ne treba ni komentarisati govori o vladi zemlje koja mu je dala garancije da se vrati kući i uvek pomagala kad je trebalo, zato što je državljanin naše zemlje", rekao je Vulin.

Ministar je rekao da vlada Srbije ne pravi razliku kad su u pitanju naši državljani, "što, izgleda, Šešelj ne može da razume" ili ne prihvata mogućnost da neko ko nije iz njegove ideologije ili nije sa njim može da bude srpski patriota i vodi računa o interesima zemlje.

Međutim, podvukao je Vulin, zapravo nije ni važno šta je rekao Šešelj, već je važno to šta nam je onaj ko ga je pustio i ko ga nije pustio kad je vlada prošli put davala garancije, na ovaj način poručio.

"Ja zaista nemam razloga da budem veći diplomata od naših diplomata i zato mogu slobodno da kažem - Haški tribunal kontrolišu SAD i SAD su ga pustile - SAD prošli put nisu htele da ga puste - SAD kroz njegova usta sad govore da će rušiti našu vladu", rekao je Vulin.

On je dodao da je to njegovo mišljenje i da to govori prvenstveno kao koalicioni partner SNS i neko ko je zastupljen u parlamentu.

"Želim da poručim predsedniku naše vlade i šefu koalciije da je možda vreme da razmisli o našoj spoljnoj politici", rekao je Vulin, koji je i lider Pokreta socijalista.

"Ako je jedino što Srbija dobije za sav napor i trud da se promeni, modernizuje, bude uspešnija... to da dobije Ramu ili Šešeljeve uvrede i nesmetano promovisanje tih uvreda i pretnji da će se u ovoj zemlji rušiti vlade i označavati kao izdajnici svi koji pokušavaju nešto da promene, i ako vidimo da sve to dolazi i da je potpomognuto od nekih zemalja, rekao sam SAD, onda je možda trenutak da dobro razmislimo o našim spoljnopolitičkim prioritetima", rekao je Vulin.

“Ja o tome ne mogu da odlučujem, ali predsednik vlade može“, zaključio je Vulin.

_____

Post by Ferenz on Wed Nov 12, 2014 7:53 pm

Uobičajena vulinovština.

Dakle, Srbija se "menja, modernizuje, biva uspešnija" da bi dobila nešto od "nekih zemalja i SAD" a ne zato što je to preko potrebno?
I našao da svaštanešto "poručuje predsedniku vlade" u Boru a ne na sednici vlade?

Last edited by Ferenz on Wed Nov 12, 2014 7:57 pm; edited 1 time in total
Admin

Post by Admin Pantokrator on Wed Nov 12, 2014 7:55 pm

Sauronova usta. Vulin brzo raste, bogme. Videćemo mi i njega na najvišim pozicijama, kad ga već nismo sami stavili na vrh bandere kad je bilo vreme.

Post by Ferenz on Wed Nov 12, 2014 8:01 pm

A i sarkazam s početka izveštaja mu je malo jači.
Kandidat za nagradu "Bistriji ili tuplji čovek biva kad.."

Post by Santino on Wed Nov 12, 2014 8:03 pm

ali: "dobili smo ramu."

sacuvaj boze budale.

_____
I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds

Post by шумидер-модер on Wed Nov 12, 2014 8:58 pm

Seselj nije budala; pre svega, radi se, boze me prosti, o rasnom politicaru sta god ko o tome mislio i pod tim podrazumevao.
Sto je najgore, za masu koja se moze ubrojati u njegove potencijalne pristalice - nisam rekao glasace - potpuno je svejedno sto je bio odsutan 10+ godina; nece mu trebati ni 2 dana da se ponovo ukljuci jer se radi o hiberniranom nacinu razmisljanja devedestih.
Obaska sto se za proteklih 10+ godina promenilo nije ama bas nista.
Dalje, cinjenica je da je u takozvanim strukturama u sirem smislu, pre svega mislim na DB, policije, cinovnicki esalon, pa i vojsku, i pored demonstiranja odanosti Vucicu i njegovoj transformaciji, ostala poprilicna nelagoda glede te iste transformacije i cinjenica je da se tu nalazi ozbiljna potencijalna pretnja po Vucica; vojvoda je taj koji tu pretnju moze da kumulise jer ne treba zaboraviti da su u strukturama koje sam pomenuo isti ljudi koji su koliko onomad curecim informacijama hranili kako vojvodu tako i Vucica dok je jos bio vojvodin.
Postoji kao sto neko rece i zamasan korpus desnice koja je ostala siroce posle Vucicevog proevropeisanja i da taj je taj korpus danas dobio tacku oslonca koja ce znati da se njime posluzi; Amfilohije danas naprosto nema kud osim u narucje vojvodi, a bojim se da cemo vidati jos mnoga zvucna imena kao sto su razni Beckovici kako se, zaklonjeni iza brige za vojvodino zdravlje diskretno nude i potom postrojavaju tamo gde jos jedino mogu.
Spin vucicevaca sa optuzivanjem SAD za pokusaj destabilizacije Vucica je prvoklasan: tvrdom SNS glasackom jezgru, dobrano dvocifrenom dovoljno je za sada da je Amerika protiv njihovog vodje Vucica, pa da bude zadovoljno.

Nepoznanica je za sad vojvodina forma: deluje prilicno ganuto i popiskeno sto se da objasniti setom zbog povratka kuci jer je i on neko ljudsko bice, jebi ga.
Proci ce ga to koliko sutra.

Ne mogu trenutno da zamislim sticaj koji bi doveo do za po obe strane - i Seselja i SNS - idealnog kompromisa: neke vrste pomirenja ili barem mirne kohabitacije u kojoj bi vojvoda priznao takozvanu realnost, a Vucic i njegovi dozvolili dozu seseljizacije od koje sumnjam da su potpuno izleceni.
Iako, znajuci vojvodu, ova mogucnost ostaje krajnje neverovatna, ovo bi znacilo dalje pomeranje Srbije u desno, na stranu sto ce svaki pokusaj pariranja Seselju od strane SNS-a nuzno morati da vodi dalje desno, ali ovog puta u skladu sa evropskim desnim trendovima koji su i inace u modi.
U krajnjem slucaju imacemo u liku vojvode drljavu balkansku desnicu ciji recnik mnogima i dalje nedostaje, i umivenu i sofisticiraniju vucicevsku evropanemaalternative desnicu.

_____
Dok si to smislio, na mom si visio.
Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?

Post by Bluberi on Thu Nov 13, 2014 2:53 am

Povratak Šešelja će opako naštetiti desnici. Taman kad su krenuli u neka prestrojavanja sa Sandom RI sad će to Šešelj da razjebe. Sa druge strane naškodiće i ovoj šatro levici jer će se tu malo jače uglaviti Vučić- videti pokazni primer Bazduljev tekst i ćutanje e-novina na taj zicer.

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Aug 22, 2017 1:07 pm