Are you sure you want to remove...?!

kud_genijalci

Are you sure you want to remove...?!  Empty Are you sure you want to remove...?!

Post by kud_genijalci on Fri Nov 02, 2018 11:17 am

Posle izvesnog vremena, računar se uspori. Onda ga od muke isključiš. (Registry se prepunio, negde si načuo, ali gde je taj Registry nemaš pojma, a seljačk isavet da obrišeš kolače, gurabije i history ne bi da primeniš, jer jednom kad si to uradio, pogubio si 80% pasvorda jer si ih u međuvremenu zaboravio.)
E sad. Počnu da se pojavljuju popap prozori kao klovnovi na federima. Drop box. Ne treba mi, da maknem. 
Are you sure...?
Ma goni se.
Pa Skype, koji mi ionako zauzme memoriju a i nemam s kim da skajpujem. I to zahteva dva klika više.
Pa Java apdejt.
Pa obaveštenje: Vaš sistem se podiže sporo. Da li želite da vam pokažemo kako da ga ubrzate?
Neee! Nemate vi pojma. 
Pa Word: last saved by user last saved by autosaver. E sad, koji je koji?
Pa mi iskoči nova ponuda za Aviru desno dole, pa ponuda za TuneUpsLips, pa McAfee me nudi skeniranje.
I na kraju - Uindouzi imaju novi apdejt... Postpone.
Pa zatim - Avira need to restart your computer in order to install updates... Postopone.

I tako, popijem jednu i po šolju kafe dok dobijem šansu da počnem da radim.
Are you sure you want to remove...?!  1801032019 Are you sure you want to remove...?!  3937953091
bapomena: ovu kravu sleva nisam 'teo da  met'em, ali ako maknem nju, mačinjem i Miću Tomića i Ratka Sarića.

_____
svojeručan
bela maca

Are you sure you want to remove...?!  Empty Re: Are you sure you want to remove...?!

Post by bela maca on Fri Nov 02, 2018 11:29 am

to se desi kada se puno klikće ok bez da se pročita pitanje

_____
iambic pentameter is my bitch!
паће

Are you sure you want to remove...?!  Empty Re: Are you sure you want to remove...?!

Post by паће on Fri Nov 02, 2018 11:29 am

Свако ко је пристао на Њ10, пристао је и на све што следи. Јебигица.

_____
  ja ovde pričam da li je plavo brže od kiselog i da li je tesno žuće od hladnog.
 not censored, just edited for content.
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on Fri Nov 02, 2018 11:43 am

Još nisam ni stigao do desetke.

_____
svojeručan
yoyogi

Post by yoyogi on Fri Nov 02, 2018 12:01 pm

kud_genijalci wrote:Posle izvesnog vremena, računar se uspori.

Da nije to obavezni Win 10 update?

Desilo mi se pre 3 sata, miš ne klikće, File Manager ne prepoznaje direktorijume. Trajalo je 15 minuta, 2 x reboot (automatski).

Win 10 je legalan, nije top a nije ni osnovni. Kućni računar sa kojeg postujem.

_____
www.srbijadotokija.com
Sotir

Post by Sotir on Fri Nov 02, 2018 12:53 pm

Да ниси залазио по сумњивим сајтовима без заштите?
паће

Post by паће on Fri Nov 02, 2018 1:02 pm

Куртон на миша, па онда... Никад се неће опаметити.

_____
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on Fri Nov 02, 2018 1:22 pm

Sotir wrote:Да ниси залазио по сумњивим сајтовима без заштите?
Bio sam usamljen...

_____
svojeručan
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on Thu Nov 29, 2018 5:07 pm

Word 2003
Kada je neko ostao u XP-u i Sedmici, i kada ima ofis izvremena dok je Duško Mihajlović bio ministar unutrašnjih dela, onda je izopšten iz uordovanovije generacije a naravno za XP i Sedmicu nema onih dodataka za čitanje novijih uordova, obašna ne docx-ova, a - gle sad - na internetu nema onlajn konvertora tog tipa "convert docx into Word 2003"- Ima sve drugo pdf u jpg i obratno, jpg u pdf, ne treba ti skener u stvari, ali kada mi stigne nešto u doc mlađem od 2003, kao da dobijem konzervu bez otvarača. Pre sam mogao da prosledim taj imejl na svoj gmail pa da koristim opciju edit i čitaj pa da kopiram i otvorim svoj word 2003 pa da pjestujem, ili mepamćenje vara da je to moglo, sada ne. 
Dobijem prazan docx novije generacije i treba da ga popunim.
Imam podatke na nekom pdf-u koji nije prohvatljiv jer oni hoće samo editable uord.
Konvertujem pdf onlajn u doc, al ise pri tome poemre brojke i slova.
Copy/paste iz toga je nemoguća misija.

_____
svojeručan
паће

Post by паће on Thu Nov 29, 2018 6:04 pm

Ли, бре, офис, и вози. Отвара све, чак и теглу с пекмезом.

_____
Utvara

Post by Utvara on Thu Nov 29, 2018 11:51 pm

Libreoffice od pre tipa 3 godine dana nije otvarao ništa, pre 2 godine je otvarao pola stvari, sada otvara sve ali izlomljeno i nikakvo. Ako Gugl i drugari gurnu neku lovu u projekat, otvaraće se sve kako treba.
Libreoffice ima smisla samo na Linuksu. Koristim ga samo ako moram. A ne moram pa ga ni ne koristim.

Na Шинdoус mašinama postoji MS Office.

MS Office kida mučenog Libreoffice-a u svim segmentima, ponajviše MS Word i MS Excel. Ne mogu vam opisati koliko je Excel superioran program, to treba probati.
паће

Post by паће on Fri Nov 30, 2018 12:28 am

Можда за оно за шта га ти користиш, тј основну му намену. Мени, нажалост, стижу само извезени подаци које треба да конвертујем којегде, значи ништа пицабоце и покушаји да се буде паметан, само да уредно прочита шта тамо пише и лепо ми извезе у разграничено табовима. Још ми се није десило да ћелију у којој пише "-1, 2" протумачи као "неисправан датум", него то лепо прихвати као текст.

Имам негде и снимке екрана са екселовим глупостима, и то не изго-оглано с мреже, него где ме лично зајебао.

Ал' кажем, најкомпликованије што ја у томе радим је графикон да пратим потрошњу гаса или горива, те мени за толико Либре итекако ради посао и не покушава да се прави паметан.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Apr 25, 2019 11:44 am