Povratak Šešelja, pbp

Share
Admin

Povratak Šešelja, pbp

Post by Admin Pantokrator on Wed Nov 05, 2014 1:29 pm

Teraju ga kući da tamo umre. Danas do 6 moraju da se hitno izjasne i Holandija i Srbija o puštanju Šešelja, naveo je Tribunal, pozivajući se na poverljivi izveštaj o Šešeljevom zdravstvenom stanju. Ne traže se nikakvi uslovi osim da Šešelj ne stupa u kontakt sa svedocima.

To je to, izgleda.

Re: Povratak Šešelja, pbp

Post by ostap bender on Wed Nov 05, 2014 1:32 pm

ne znam bas je sve to onako nekrofilno.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica
Admin

Post by Admin Pantokrator on Wed Nov 05, 2014 1:36 pm

Da. Njihov jedini cilj je da im Šešelj ne umre u pritvoru, tu više nema govora ni o prividu pravde.
Jebenih 11 godina pritvora. Niko to ne zaslužuje, svako na svetu ima pravo na blagovremeno suđenje.

Intimno se nadam da će ih, ako to želi, sada jebati do samog kraja.

Post by ostap bender on Wed Nov 05, 2014 1:42 pm

pa zasluzili su jedni druge, recimo tako.

_____

Post by ficfiric on Wed Nov 05, 2014 1:46 pm

Vašni Gresilije wrote:Da. Njihov jedini cilj je da im Šešelj ne umre u pritvoru, tu više nema govora ni o prividu pravde.
Jebenih 11 godina pritvora. Niko to ne zaslužuje, svako na svetu ima pravo na blagovremeno suđenje.

Pravo nije zadovoljeno ali pravda jeste. On jeste zasluzio robiju. Nepravda bi bila da je svo ovo vreme slobodan setao ulicama. Meni je samo zao sto i mnogi drugi nisu zajedno sa njim lezali u pritvoru 11 godina. Hvala Hagu sto su uradili ono sto nasi "legalisti" nisu.

_____

Uprava napolje!

Post by ostap bender on Wed Nov 05, 2014 1:50 pm

iskreno vise bi bila pravda da je visio na trgu. meni je ovo mrcvarenje i nas i njih i njega bilo dokaz potpune nepripremljenosti neke medjunarodne jurisprudencije da izadje na kraj s ovakvim slucajevima.

_____
Admin

Post by Admin Pantokrator on Wed Nov 05, 2014 1:51 pm

@ficfiric

Znajuci sta je sve radio, razumem da neko oseca kao ti. I ja mislim da je zasluzio robiju, stoga je trebalo da bude osudjen na kaznu zatvora. Sudjenje od 11 godina je groteskna travestija prava. Bitniji mi je princip od Seseljevih osecanja.

@timur
Otprilike tako.
Admin

Post by Admin Pantokrator on Wed Nov 05, 2014 1:53 pm

A tu je i ironija da jedan umire u pritvoru, a drugi, koji je radio jebeno iste stvari, vazi za pouzdanog partnera i miljenika Zapada.

Znam, topla voda. jutro, Kolumbo i tako to.

Post by ostap bender on Wed Nov 05, 2014 1:59 pm

pa bas to kao i cinjenica da se mnogi koljaci setaju slobodno ali i fakat da seselj ne ponavlja nista sto nije deo arsenala evropske desnice samo izaziva kod svih u esanih uzasnu nelagodu.

_____

Post by ficfiric on Wed Nov 05, 2014 2:14 pm

Vašni Gresilije wrote:I ja mislim da je zasluzio robiju, stoga je trebalo da bude osudjen na kaznu zatvora. Sudjenje od 11 godina je groteskna travestija prava. Bitniji mi je princip

Kada dodje do sukoba prava i pravde, navijam uvek za pravdu, jer sam tako u mogucnosti (nisam pravnik) a drugovi pravnici neka vide kako da rese problem sto pravo i pravda ne idu uvek ruku pod ruku.

timur chevket wrote:iskreno vise bi bila pravda da je visio na trgu. meni je ovo mrcvarenje i nas i njih i njega bilo dokaz potpune nepripremljenosti neke medjunarodne jurisprudencije da izadje na kraj s ovakvim slucajevima.

Ipak smo u 21. veku - bolje dozivotni pritvor nego bandera. Eto, ima sad i priliku da poslednje dane provede sa porodicom.

------------

Kada ga vec pominjemo, ne mogu a da se ne setim kad sam prvi put skontao o kakvom se zlu radi. Igrao sam se u susednom stanu sa komsinicom a u sobi pored bila je jedna Madjarica iz susedne zgrade. Bila je uznemirena pa smo prisluskivali. Ima porodicu u jednom selu u Sremu i bila je uplasena zbog desavanja u Hrtkovcima par dana ranije. Pricali su o tome gde bi mogli da sklone porodicu a komsinica je pokusavala da je smiri pricajuci kako Madjarima jos uvek nista ne rade i da se proteruju samo Hrvati.

_____

Uprava napolje!

Post by Santino on Wed Nov 05, 2014 2:24 pm

mislim da dozivljava apsolutno adekvatnu sudbu za ono sto je drugima priredjivao. paradoksalno, nepravda koje je i sam sigurno svestan samo dodaje na pravednosti cele situacije.

i to pricam potpuno hladne glave, bez ikakve mrznje, davno je sve to bilo.

e sad, sto to jeste simptom downfalla svih mogucih vrednosti, to je druga stvar.

Post by Agdw Hmlkh on Wed Nov 05, 2014 2:38 pm

to kako mi zamisljamo pravdu i kako se intimno osecamo povodom necega se nikako ne prevodi u realno.

seselj ce ostati formalno-pravno neosudjen kao sto su neosudjeni i milosevic, simatovic, stanisic, perisic, tudjman, gotovina, markac, taci, ceku i haradinaj. njihove politike zive u ovom ili onom obliku, a nama ostaje utesni osecaj da su se kao nesto patili (a pritom ta pritvorska jedinica u hagu je po mnogo kom parametru maltene ko bolji hotel iz srbije)

Last edited by Agdw Hmlkh on Wed Nov 05, 2014 2:41 pm; edited 1 time in total

Post by ficfiric on Wed Nov 05, 2014 2:41 pm

true.

Ali je bar bio izolovan i tako je bio sprecen da radi ono sto najvise voli - da siri mrznju

_____

Uprava napolje!
Admin

Post by Admin Pantokrator on Wed Nov 05, 2014 2:51 pm

inače ovde postoji još jedan nivo bestijalnosti, čisto medicinske prirode.

input: pritvorenik je na ivici smrti, u jako teškom i osetljivom zdravstvenom stanju
output: dobro, hajmo ga transportovati 1.439 kilometara

Post by Agdw Hmlkh on Wed Nov 05, 2014 2:54 pm

Vašni Gresilije wrote:inače ovde postoji još jedan nivo bestijalnosti, čisto medicinske prirode.

input: pritvorenik je na ivici smrti, u jako teškom i osetljivom zdravstvenom stanju

apsolutno tacno, no samo bih dodao da se verovatno i on pita nesto kao i njegova porodica.

ficfiric wrote:true.

Ali je bar bio izolovan i tako je bio sprecen da radi ono sto najvise voli - da siri mrznju
pa nisam siguran kako to mislis. za seselja hag je bio velika pozornica. on je otisao tamo upravo zato sto je to pozornica i zato sto ce dobiti internacionalni spolight da prica ono sto je pricao ovde sve vreme. samo je taj njegov performans nekako sa ubistvom djindjica i obracunom DSS-a i DS-a prvo prestala da bude bitna tema ovde, a potom i postala balast njegovoj stranci za osvajanje vlasti. kada su ga njegovi otkacili, we sort of moved on i njegov epic showdown je ispao iz fokusa.

dakle nije to za izolovanje hag kriv no splet okolnosti u domacoj politici i njegova pogresna procena.

Post by diktotar on Wed Nov 05, 2014 2:58 pm

Vašni Gresilije wrote:inače ovde postoji još jedan nivo bestijalnosti, čisto medicinske prirode.

kad vec pominjes bestijalnost i med prirodu, sef lekarskog konzilija je m bojic

Post by ficfiric on Wed Nov 05, 2014 2:59 pm

Blic saznaje: Vlada Srbije daje uslovne garancije za Šešelja

Vlada Srbije daće uslovne garancije za puštanje Vojislava Šešelja na prevremenu slobodu, saznaje “Blic”.

Te garancije podrazumevaće, kao i u julu ove godine, da se Šešelj u pravno obavezujućoj formi, izjasni da će poštovati sve uslove za njegovo puštanje na slobodu koji budu dogovoreni ili koje odredi sudsko veće Tribunala.

Raspravno veće Haškog tribunala pokrenulo je inicijativu za puštanje na privremenu slobodu optuženog Vojislava Šešelja usled pogoršanja njegovog zdravlja.

U jučerašnoj odluci koju je taj sud danas objavio, veće predsedavajućeg Žana-Kloda Antonetija pozvalo je vlasti Holandije i Srbije da se danas do 18 sati izjasne o mogućnosti privremenog oslobadjanja Šešelja.

Od vlasti Srbije je, pritom, zatraženo i da izjavi može li garantovati da Šešelj neće kontaktirati sa potencijalnim svedocima i da će se vratiti u Hag kada ga Tribunal pozove. Veće napominje i da bi Šešelj morao da poštuje i druge uslove koje bi ono propisalo.

Uskoro opširnije...

_____

Uprava napolje!
Admin

Post by Admin Pantokrator on Wed Nov 05, 2014 3:01 pm

@gari

Da, ali njegova uloga u lečenju Šešelja nije čak ni konsultativna, on je posetio Tribunal i dobio papire na uvid, i tu se njegova uloga završava.
Admin

Post by Admin Pantokrator on Wed Nov 05, 2014 3:02 pm

ficfiric wrote:
Blic saznaje: Vlada Srbije daje uslovne garancije za Šešelja

Vlada Srbije daće uslovne garancije za puštanje Vojislava Šešelja na prevremenu slobodu, saznaje “Blic”.

Te garancije podrazumevaće, kao i u julu ove godine, da se Šešelj u pravno obavezujućoj formi, izjasni da će poštovati sve uslove za njegovo puštanje na slobodu koji budu dogovoreni ili koje odredi sudsko veće Tribunala.

Raspravno veće Haškog tribunala pokrenulo je inicijativu za puštanje na privremenu slobodu optuženog Vojislava Šešelja usled pogoršanja njegovog zdravlja.

U jučerašnoj odluci koju je taj sud danas objavio, veće predsedavajućeg Žana-Kloda Antonetija pozvalo je vlasti Holandije i Srbije da se danas do 18 sati izjasne o mogućnosti privremenog oslobadjanja Šešelja.

Od vlasti Srbije je, pritom, zatraženo i da izjavi može li garantovati da Šešelj neće kontaktirati sa potencijalnim svedocima i da će se vratiti u Hag kada ga Tribunal pozove. Veće napominje i da bi Šešelj morao da poštuje i druge uslove koje bi ono propisalo.

Uskoro opširnije...

Ne znam cemu se radujes, pa on i zeli da umre kod njih, kako bi ih sto vise zajebao.

Post by ficfiric on Wed Nov 05, 2014 3:04 pm

Ne radujem se, prevrcem ocima... gle iznenadjenja, Vucic ne dozvoljava Seselju ni da umre kod kuce.

_____

Uprava napolje!

Post by diktotar on Wed Nov 05, 2014 3:06 pm

rekli su valjda da ce ga pregledati taj neki tim lekara i statijaznam. u sv slucaju mislim da je on blizu poslednje faze bolesti (ako vec nije zagazio i u nju) i da ce zato sve ovo biti odradjeno, da ne umre tamo vec u svojoj kuci. hag se tako resava dodatnog maltreta oko celog slucaja.
Admin

Post by Admin Pantokrator on Thu Nov 06, 2014 6:20 pm

Dolazi gajbi, upravo javilo.
Admin

Post by Admin Pantokrator on Thu Nov 06, 2014 6:22 pm

a sada - cirkus.

Post by Ointagru Unartan on Thu Nov 06, 2014 6:27 pm

Ne razumem, nije valjda poklekao i potpisao uslove koje je vlada postavila?

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.
Admin

Post by Admin Pantokrator on Thu Nov 06, 2014 6:28 pm

Ili to ili ga puštaju bezuslovno. Ne bi me čudilo.

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Aug 17, 2017 3:48 pm