Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Anonymous
    Guest

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Guest Sun Nov 25, 2018 5:46 am

    Kondo wrote:ANA je daleko od najbolje avio kompanije na svetu. Zapravo od svega sa čime postoje konekcije na putu za Tokyo, samo je Aeroflot gori ali njega barem vadi to što je jeftiniji.

    Putujem samo sa JAL, ANA, Singapore, Cathay Pacific i Thai. Svih pet su stalno u vrhu najboljih, ja tvrdima da je ANA "icing on the cake".

    Jednom sam išao United, NRT-BKK, nisam mogao da verujem kako je loše. Avion je bio 40 godina stara krščina (a stjuardese su mogle i njemu takvom da budu majke), bez ekrana, obrok je bio podrgejani hamburger iz 7-11. Na povratnom letu (oni, eeej, oni, prebukirani) su me prebacili u skoro prazan let Thai koji je išao u isto vreme. Nije bilo 50 putnika u B747.



    I Dreamliner nije toliko seksi kao što piše gore, šije ga A-380 onoliko, naročito ako vam zapadne sedište na gornjoj platformi. I bez toga, LED osvetlenje u bolesnim bojama u 787 je toliko iritirajuće da je nasilni spavaž po svaku cenu jedino izvesno spasenje od haludža.

    Kada ljudi počnu da menjaju planove zbog tipa aviona, onda ću da ti poverujem. Ja sam išao nekoliko puta BKK-HKG i BKK-SIN i Finnair i Swiss su imali nastavak leta iz Bangkoka do tamo. Ti dvočasovni letovi su bili zbog njihovih kalkulacija sa smenom osoblja i bili su puni paket aranžmana 3 dana/2 noći. Obe firme su išle sa MD-11 (novija verzija DC-10) i jednostavno nisam hteo sa njima da idem iako su bili upola jeftiniji od Singapore ili Cathay. Platio sam normalne cene sa Singapore i Cathay samo da sednem u DC-10.

    15. decembra idem u Thai sa glanc novim Airbus A-350. On je parnjak Dreamlineru.
    clone of yoyogi

    Posts : 133
    Join date : 2012-02-10

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by clone of yoyogi Sun Nov 25, 2018 8:23 am

    yoyogi wrote:
    Zašto to: da se osigura da se deca ne degenrišu kao ovaj kreten koji iz svilajnačkog šupka i gogla stvari koje ne razlikuje i ne razume. Sa ovakvima kao ovaj, nemojte posle da se čudite kadavam "investitor" dođe da mu motate kablove, kao duševni bolesnici i to za 200 EUR.

    Sensei, Vama na žalost nema pomoći. Skoro sve što napišete se bez problema može okarakterisati kao fašizam, rasizam, übermensch sa Vašom trenutnom lokacijom kao idealom koji niko osim Vas dostići ne može i neće. Imao sam dobru volju da Vam, za Vaše dobro, kroz ovaj eksperiment sa karikiranim profilom skrenem pažnju na gomilu besmislica koje istovarujete ovde skoro svakodnevno. Zanimljivo je da uvek kad Vam neko skrene pažnju na pogrešne podatke, izvrnute činjenice, potpuno pogrešnu perspektivu - Vi uvek, ali uvek odgovarate dečjim pokušajima vređanja sagovornika i istovremenom diskreditacijom društva u kojem sagovornik živi. Veoma zanimljivo za posmatranje. Iskreno Vam želim da jednog dana shvatite, da otvorite oči i um, za Vaše dobro.
    I ne brinite, biću ja ovde da Vam skrenem pažnju na svaku besmislicu koju samouvereno kao jedinu Istinu istovarite ovde.


    _____
    完璧な
    Anonymous
    Guest

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Guest Sun Nov 25, 2018 9:44 am

    Admini uživaju posmatrajući mog pušitelja. S obzirom na bezvrednost tzv. postova koje piše, čudi me da ga  nisu ne banovali nego obrisali zajedno sa tzv. postovima. Pušiteljski nickl otvoren isključivo radi stalkovanja i ništa.
    Kao što Vučić ima "Ilustrovanu Politiku". Ma sve bre isti, neka ih yebe Vučić dokle hoće.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by darling Sun Nov 25, 2018 9:46 am

    genijalan post.
    Anonymous
    Guest

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Guest Sun Nov 25, 2018 11:29 am

    Drug Vasa za ovo ne zna! Može li neko da obavesti Druga Vasu?
    Anonymous
    Guest

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Guest Sat Dec 08, 2018 8:00 pm

    Na frankurtskom aerodromu su stalno namršteni i strogi, a na Šipholu su vedri i razgovorljivi.  
    Mislim na onu sigurnosnu proveru.
    A kada je reč o gejtovima (nema srpske reči, osim da se otme od Dveri ili kapija Raja), posebno je simpa i duhovit podeblji čika na letovima za severne gradove, taj uvek doda "Dame i gospodo, uskoro vam polazi avion a vi ako nećete ne morate!" 
    Ja sam jednom pokušao da se izvadim da sam to čekao da najpre uđu oni s prioritetom, "rič bastards".
    Anonymous
    Guest

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Guest Sat Dec 29, 2018 4:20 pm

    Ko se plasi putovanja avionom , jedna scena kada je doslo do turbulencije, kabinski servis je morao da prestane i  poruka "vezite pojaseve".

    Let  Thai Airways, TG645 Nagoya - Bangkok, 15. decembar 2018.

    Moj klip.



    Ovo nije nista. Najgore sto sam doziveo  (Sidnej - Hong Kong) je bilo da su krila isla gore-dole  3 metra.

    A aparat je dizjniran da krila mogu "masu" 17 metara (8.5m gore, 8.5m dole) i da prezivi u vazduhu.
    rumbeando

    Posts : 13383
    Join date : 2016-02-01

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by rumbeando Sun Jun 25, 2023 11:39 am

    konjski nil

    Posts : 2370
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by konjski nil Sun Jun 25, 2023 11:52 am

    tako su pre par nedelja ortaku iz ns u 23h poslali sms da mu sutrašnji let u 18 pomeren na 14 i da se nacrta na čekingu u podne

    ovaj zagine s ortacima ne gleda telefon sutra u 12 ga budi tel neka er srbijanka grakće de ste vi da se čekirate ugl msm da su skočili s terase na parking u gaćama i sjurili se na teslu 200 kmh s malim detetom da bi stigli na fkn plaju i par dana kasnije na njihove oči ajkula obeduje rusa Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 2304934895


    _____
    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 2692
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by паће Sun Jun 25, 2023 11:58 am

    И после кажу да код њих мора много да се чека и да је гужва неопишљива. А у стварности умеју да толико скрате рокове да кренеш јуче уместо да чекаш.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by beatakeshi Sun Jun 25, 2023 12:27 pm

    konjski nil wrote:tako su pre par nedelja ortaku iz ns u 23h poslali sms da mu sutrašnji let u 18 pomeren na 14 i da se nacrta na čekingu u podne

    ovaj zagine s ortacima ne gleda telefon sutra u 12 ga budi tel neka er srbijanka grakće de ste vi da se čekirate ugl msm da su skočili s terase na parking u gaćama i sjurili se na teslu 200 kmh s malim detetom da bi stigli na fkn plaju i par dana kasnije na njihove oči ajkula obeduje rusa 
    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 3984128386
    Bleeding Blitva

    Posts : 3710
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Bleeding Blitva Sun Jun 25, 2023 12:59 pm

    konjski nil wrote:tako su pre par nedelja ortaku iz ns u 23h poslali sms da mu sutrašnji let u 18 pomeren na 14 i da se nacrta na čekingu u podne

    ovaj zagine s ortacima ne gleda telefon sutra u 12 ga budi tel neka er srbijanka grakće de ste vi da se čekirate ugl msm da su skočili s terase na parking u gaćama i sjurili se na teslu 200 kmh s malim detetom da bi stigli na fkn plaju i par dana kasnije na njihove oči ajkula obeduje rusa Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 2304934895
    Eto ti ga vraže, svemir mu je slao znakove da ne ode :signs:, a on odbio slušat.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Erős Pista Sun Jun 25, 2023 1:05 pm

    POSLEDNJA EKSKURZIJA!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by bela maca Sun Jun 25, 2023 1:10 pm

    sreća te ovog leta ne letim


    I posle ovoga jedan avion je kasnio sat vremena jer neka mamika, pazi sad, nije htela da veže pojas.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    konjski nil

    Posts : 2370
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by konjski nil Sun Jun 25, 2023 11:31 pm

    bela maca wrote:I posle ovoga jedan avion je kasnio sat vremena jer neka mamika, pazi sad, nije htela da veže pojas.
    sve je to bahata turistička avax banda nemaskirana tkd extra samo nek se rokaju međusobno Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 2304934895


    _____
    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 2692
    plachkica

    Posts : 16129
    Join date : 2014-11-06

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by plachkica Sun Jun 25, 2023 11:35 pm

    šta se ovde desilo?
    Anonymous
    Guest

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Guest Mon Jun 26, 2023 12:30 am

    Kako je navedeno na mrežama, nije htela da veže pojas pa je izbacili.
    konjski nil

    Posts : 2370
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by konjski nil Wed Aug 02, 2023 10:37 am

    volim jednostavna rešenja u životu Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 2304934895



    _____
    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 2692
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Летећи Полип Wed Aug 02, 2023 8:29 pm

    Летећи Полип wrote:Juče sam radio od 07:00 AM do 01:16 AM, jer rokovi. Jedva sam se sastavio danas. Banda.

    Evo ga, na 2:17! 



    Ovaj kurac na sličici, na kome su tabele sa arrivals i departures, to je većinom Polip izvario na juriš.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by kondo Wed Aug 02, 2023 8:43 pm

    bravo polipe


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Guest Wed Aug 02, 2023 8:51 pm

    Летећи Полип wrote:
    Летећи Полип wrote:Juče sam radio od 07:00 AM do 01:16 AM, jer rokovi. Jedva sam se sastavio danas. Banda.

    Evo ga, na 2:17! 



    Ovaj kurac na sličici, na kome su tabele sa arrivals i departures, to je većinom Polip izvario na juriš.

    I oko te sitnice si se drndao ceo dan. Nisi mogao malo brže da izvariš to?

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 2348298330
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Sotir Wed Aug 02, 2023 8:55 pm

    Каква симетрија и елеганција, танки потпорници су ти чиста поезија!

    Него, зар не би требало да буде још који коси потпорник?
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Летећи Полип Wed Aug 02, 2023 9:07 pm

    Ma to se radilo 3-4 dana. Glavni stub, i ove rešetke desno - to nisu kutije (cevi), već pajneri. Četiri trake (10mm) spojene u kvadrat, pa uzduž zavarene. Veze su ručno pravljene (sečene, spajane, zavarene). Tu sigurno ima uprženo preko sto kilograma žice za zavarivanje. Pločevina dole ima oko 40mm. Kolega sa kojim sam radio se uplašio, nije smeo da zavari, pa sam ja sam to dole radio. Stoji na mojim varovima.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Летећи Полип Wed Aug 02, 2023 9:14 pm

    Sotir wrote:Каква симетрија и елеганција, танки потпорници су ти чиста поезија!

    Него, зар не би требало да буде још који коси потпорник?

    To je ipak nadležnost inženjera. Ovo se prodaje na tonažu, pa je ionako pritisak da stvari budu što teže.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Aug 02, 2023 9:16 pm

    Rowley Birkin QC wrote:
    Летећи Полип wrote:

    Evo ga, na 2:17! 



    Ovaj kurac na sličici, na kome su tabele sa arrivals i departures, to je većinom Polip izvario na juriš.

    I oko te sitnice si se drndao ceo dan. Nisi mogao malo brže da izvariš to?

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 2348298330

    Da pohvalim ćirilični font ovde (kao i na Milošu Velikom). Nadam se da je odaljavanje od ruskih, a približavanje grčkim fontovima trajna tendencija.

    Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom  - Page 3 Empty Re: Aerodromi i sve u vezi putovanja nebom

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 12:13 am