Dolazi sa Yuga

Share

Re: Dolazi sa Yuga

Post by KinderLad on Mon Oct 15, 2018 7:48 pm

Creepy Uncle wrote:Vest je nedovoljno jasna. U saopštenju RPC stoji da se prekida euharistijsko jedinstvo sa fanariotima. To znači da sa njima više ne mogu da učestvuju u svetoj tajni pričesti i da zajedno ispovedaju veru. To znači da Vaseljensku patrijaršiju Moskva kanonski više ne smatra za deo pravoslavne zajednice, Tela Hristovog. Raskol je tu.

Ostaje jos anatemisanje...

Post by ficfiric on Mon Oct 15, 2018 7:49 pm

Sad ce Putin da zavrne gas Carigradu

_____

Uprava napolje!

Post by Creepy Uncle on Mon Oct 15, 2018 7:50 pm

E da, nikakvih anatema neće biti u doglednoj budućnosti, tim činom bi RPC sebe izolovala jer neće biti volje za analognim činom u drugim crkvama koje su se svrstale uz Moskvu. Sada je lopta kod Ukrajinaca koji imaju pred sobom divovski posao formiranja autokefalne crkve. Rusija će to usporavati koliko god može.

_____
His black Porsche said “Gypsy” on it, and he wore a scarf around his head. He used to be a ballerina, and he was homosexual, and very hot for Iggy’s parts—body parts—and “yen” is a term that William Burroughs uses a lot describing the craving for heroin. So in “Lust for Life” there’s a line, “Here comes Johnny Yen again, with liquor and drugs and a sex machine,” and that’s Gypsy Johnny coming up to Wonderland Avenue with his scarves and his drugs and his motorized dildos and whatever else he had, his balloons full of Mexican heroin that was killing all of us.

Post by KinderLad on Mon Oct 15, 2018 7:50 pm

ficfiric wrote:Sad ce Putin da zavrne gas Carigradu

Erm, pa sad, videcemo dal ce nesto probati preko Erdoana...

Post by plachkica on Mon Oct 15, 2018 8:03 pm

hm, meni ovo deluje kao razuman stav:

[size=40]„Država se ne meša“: Kremlj prati dešavanja oko autokefalnosti ukrajinske crkve[/size]
Kremlj sa posebnom pažnjom prati temu autokefalnosti u Ukrajini, ali država ne može da se meša u međucrkveni dijalog, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.

„Svetovna vlast Rusije ne može da se meša u međucrkveni dijalog. Ona to nikada nije radila i neće to raditi ni dalje“, odgovorio je Peskov na pitanje da li će „svetovna vlast Rusije“ reagovati na odluku Sinoda.
On je dodao da, s obzirom da je pravoslavlje jedna od religija u Rusiji, onda „ono što se dešava u svetu pravoslavlja samim tim predstavlja temu povećane pažnje države“. „Ali nema ni govora o mešanju države u ove procese“, zaključio je Peskov.
Kremlj je zabrinut zbog odluke Carigradske patrijaršije o autokefalnosti Ukrajine i deli zabrinutost Ruske pravoslavne crkve na ovu temu, izjavio je Peskov.
On je dodao da će Rusija preduzeti političke i diplomatske korake u slučaju progona Ukrajinske pravoslavne crkve, koja je u sastavu Moskovske patrijaršije, od strane radikala.
On je istakao da, ako događaji krenu nelegalnim putem, onda će Rusija svakako zaštititi interese pravoslavaca. „To je apsolutno osnovan i apsolutno razumljiv stav“, komentarisao je Peskov izveštaje da su radikalne ukrajinske grupe objavile da će zauzimati i napadati crkve Moskovske patrijaršije.
Pritom će Rusija reagovati na odgovarajuće akcije „isključivo političko-diplomatskim načinima“, precizirao je on.
https://rs-lat.sputniknews.com/rusija/201810121117476224-kremlj-autokefalnost-rusija-ukrajina-crkva-/

Post by Zuper on Mon Oct 15, 2018 8:34 pm

Rekao Carigrad da ne odobrava zauzimanje imovine Moskovske patrijarsije u Ukrajini.
Ostalo ionako nije bitno. Prvo treba da se medjusobno dve ukrajinske crkve, van uticaja Moskve, dogovore ko je glavni...

To se samo Kinder lad upiskio od srece misleci da se nesto desava na stetu Rusa.
Nema tu nista.

Post by KinderLad on Mon Oct 15, 2018 8:35 pm

Zuper wrote:Rekao Carigrad da ne odobrava zauzimanje imovine Moskovske patrijarsije u Ukrajini.
Ostalo ionako nije bitno. Prvo treba da se medjusobno dve ukrajinske crkve, van uticaja Moskve, dogovore ko je glavni...

To se samo Kinder lad upiskio od srece misleci da se nesto desava na stetu Rusa.
Nema tu nista.

Ne lupaj, molim te

Post by Gargantua on Mon Oct 15, 2018 8:37 pm

KinderLad wrote:
ficfiric wrote:Sad ce Putin da zavrne gas Carigradu

Erm, pa sad, videcemo dal ce nesto probati preko Erdoana…

Sad kad upadne finansijska policija u Fanar...

Post by Zuper on Mon Oct 15, 2018 8:37 pm

Istina je cesto surova moj kindere.

Post by KinderLad on Mon Oct 15, 2018 8:40 pm

Zuper wrote:Istina je cesto surova moj kindere.

Moguće, samo ne verujem da ti to možeš znati

Post by Zuper on Mon Oct 15, 2018 8:47 pm

Hoces reci da me placa Moskva da sirim laze i neistine o pravednoj Britaniji i njihovom priglupom klonu zvanom SAD?
Tako ti to lici?
Slobodno reci.

Post by Creepy Uncle on Mon Oct 15, 2018 8:48 pm

_____
His black Porsche said “Gypsy” on it, and he wore a scarf around his head. He used to be a ballerina, and he was homosexual, and very hot for Iggy’s parts—body parts—and “yen” is a term that William Burroughs uses a lot describing the craving for heroin. So in “Lust for Life” there’s a line, “Here comes Johnny Yen again, with liquor and drugs and a sex machine,” and that’s Gypsy Johnny coming up to Wonderland Avenue with his scarves and his drugs and his motorized dildos and whatever else he had, his balloons full of Mexican heroin that was killing all of us.

Post by KinderLad on Mon Oct 15, 2018 8:49 pm

Zuper wrote:Hoces reci da me placa Moskva da sirim laze i neistine o pravednoj Britaniji i njihovom priglupom klonu zvanom SAD?
Tako ti to lici?
Slobodno reci.

Neću reći

Post by William Murderface on Mon Oct 15, 2018 8:51 pm

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Zuper on Mon Oct 15, 2018 8:52 pm

Samo ces da tihujes.
Evo, ja necu reci da te Britanija placa da je volis, ti to radis iz duse.
Sto je negde romanticnije, kao Bajron dok je pohodio ove krajeve.

edit:
Konstatno se ubacuje ovaj spori sa svojim smajlijem.
Ali, pusti da komuniciram sa drugim ljudima.
Sacekaj malo pa onda stavljaj smajli, nemoj si agresivac.

Post by паће on Mon Oct 15, 2018 8:58 pm

William Murderface wrote:(Odlazi sa Ladu)

Е да је жив Соколовитј да види ово... Тај виц је чекао добрих 25 година да буде овако добро рециклиран. И не као фарса, него као одлична завлака.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by William Murderface on Mon Oct 15, 2018 9:01 pm

Hvala, hvala, služimo narodu.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by KinderLad on Mon Oct 15, 2018 9:02 pm

Zuper wrote:Samo ces da tihujes.

Posle indastrijala molim te da malo pojasniš i novi romantizam, dobro ti je krenulo

Post by William Murderface on Mon Oct 15, 2018 9:06 pm

паће wrote:
William Murderface wrote:(Odlazi sa Ladu)

Е да је жив Соколовитј да види ово... Тај виц је чекао добрих 25 година да буде овако добро рециклиран. И не као фарса, него као одлична завлака.

E, a znaš šta je još bolja fora? Sokolović je stvarno otiš'o s Ladu.

Spoiler:

KNJAŽEVAC, NIŠ - Bivši jugoslovenski ministar unutrašnjih poslova Zoran Sokolović (63) najverovatnije je izvršio samoubistvo, saopštio je juče MUP Srbije.
U saopštenju se navodi da je Sokolović 'najverovatnije izvršio samoubistvo iz pištolja' preksinoć oko 20 sati u mestu zvanom Bunar u selu Lepena u opštini Knjaževac i to u automobilu 'lada niva', registarske oznake ZA-279-49.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/sokolovic/057wrgc

_____

Post by Zuper on Mon Oct 15, 2018 9:09 pm

KinderLad wrote:
Zuper wrote:Samo ces da tihujes.

Posle indastrijala molim te da malo pojasniš i novi romantizam, dobro ti je krenulo

Pa ti si iznad toga, rekao si da zelis tihovanje.
Kako tako lako menjas pozicije, stavove, stanje?!

Post by William Murderface on Mon Oct 15, 2018 9:14 pm

Zuperiška, troluješ ozbiljnu temu. Zar nisi zabriut za sudbinu pravoslavnog sveta?

_____

Post by Zuper on Mon Oct 15, 2018 9:19 pm

Posle stava Carigrada mnogo sam spokojan.

Post by Mr.Pink on Mon Oct 15, 2018 11:28 pm

ja svratio jer na rts-u isao prilog otprilike ovako ziuperovski: patrijarh uz moskvu + u cg srbi i crnogorci jedan narod

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Zuper on Mon Oct 15, 2018 11:31 pm

Tako treba.

Post by Mr.Pink on Mon Oct 15, 2018 11:32 pm

ko li nas zavadi

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА