Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Mon Oct 15, 2018 2:42 pm

    Faking Bajden. On može da dobije, ima sve što Hilari nema - šarmantan je, prihvatljiv za Middle America,  i generalno izgled kao ljudsko biće.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Mon Oct 15, 2018 2:45 pm

    Ја сам га запамтио по томе што је био у Београду. Тј знам да је био, ал' ни онда нисам запамтио како изгледа. Фикус.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Mon Oct 15, 2018 2:47 pm

    Ma u suštini, isto što i Hilari. Samo u boljem pakovanju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Mon Oct 15, 2018 3:11 pm

    https://thehill.com/homenews/senate/411377-warren-dna-test-shows-strong-evidence-of-native-american-ancestor?amp

    Kakva prevarantkinja  USA - США - SAD - Page 8 3579118792

    Native American predak pre 6-10 generacija  USA - США - SAD - Page 8 3137070404
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Ferenc Puskás Mon Oct 15, 2018 3:15 pm

    Što, šta?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    avatar

    Posts : 7437
    Join date : 2017-03-14

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by MNE Mon Oct 15, 2018 3:17 pm

    William Murderface wrote:Faking Bajden. On može da dobije, ima sve što Hilari nema - šarmantan je, prihvatljiv za Middle America,  i generalno izgled kao ljudsko biće.

    USA - США - SAD - Page 8 3579118792
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Mon Oct 15, 2018 3:18 pm

    Vorenka dobar deo svog imidža (i deo karijere) gradi na tome da je Native American porekla. Rezultati ovog testa (koji sam po sebi ne da nije konkluzivan nego se graniči sa prevarom) pokazuju da je imala Indijanca u porodici EVENTUALNO u XIX veku.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Ferenc Puskás Mon Oct 15, 2018 3:27 pm

    Creepy Uncle wrote:Vorenka dobar deo svog imidža (i deo karijere) gradi na tome da je Native American porekla. Rezultati ovog testa (koji sam po sebi ne da nije konkluzivan nego se graniči sa prevarom) pokazuju da je imala Indijanca u porodici EVENTUALNO u XIX veku.
    Nisam znao za taj Native American imiđ. Pošto nisam najjači u genetici neću brzati sa zaključcima dok se Zuper ne izjasni.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Mon Oct 15, 2018 3:28 pm



    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Zuper Mon Oct 15, 2018 4:58 pm

    otto katz wrote:
    Creepy Uncle wrote:Vorenka dobar deo svog imidža (i deo karijere) gradi na tome da je Native American porekla. Rezultati ovog testa (koji sam po sebi ne da nije konkluzivan nego se graniči sa prevarom) pokazuju da je imala Indijanca u porodici EVENTUALNO u XIX veku.
    Nisam znao za taj Native American imiđ. Pošto nisam najjači u genetici neću brzati sa zaključcima dok se Zuper ne izjasni.

    Matematicki gledano, kako pise bostonski Globe, to iznosi:


    "Math Correction" Confirms Warren Could Be 0.001% Native American

    https://www.bostonglobe.com/news/politics/2018/10/15/warren-addresses-native-american-issue/YEUaGzsefB0gPBe2AbmSVO/story.html

    Dakle, toliko je neki Soson a ne indijanac, pogresno nazvani domicilni pripadnici Zapadne Indije znane kao Amerika.

    I nemoj mene da prozivas za genetiku jer SAD su poznate po eugenici.
    Njima je zakon do 1960 i neke bio eugenicni sto se tice imigracije.
    Samo ti o tome nemas pojma.
    Jos od 1920ih su krenuli sa eugenikom pri useljavanju u SAD kako bi smanjili broj Italijana, Grka, Slovena, Jevreja...u SAD

    Cuven je slucaj zabrane ulaska broda MS St. Louis u SAD, koji je 1939 krenuo iz Hamburga sa jevrejskim izbeglicama kojima nije dozvoljeno da pristanu u SAD, Kanadu...i posle zavrsili u konc-logorima po Evropi...

    Naravno, bilo je toga i pre, kada su proterivali Kineze iz Kalifornije, trpali svoje gradjane japanskog porekla u logore bez dokaza...
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Mon Oct 15, 2018 6:02 pm

    Zuper wrote:I nemoj mene da prozivas za genetiku jer SAD su poznate po eugenici.
    Njima je zakon do 1960 i neke bio eugenicni sto se tice imigracije.
    Samo ti o tome nemas pojma.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Mon Oct 15, 2018 6:30 pm

    William Murderface wrote:Faking Bajden. On može da dobije, ima sve što Hilari nema - šarmantan je, prihvatljiv za Middle America,  i generalno izgled kao ljudsko biće.
    ... i istorijat katastrofalnog učestvovanja u predsedničkim kampanjama. čovek će do Nju Hempšira triput da se saplete o sopstvene noge. zapravo je odlično za Bernija da ovaj bude frontraner klintonovskog krila partije. em ne može da pobedi, em u startu izbija starost kao argument protiv preds. Sandersa.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Mon Oct 15, 2018 6:34 pm

    Ovo za starost si u pravu. Kolko su samo Berniju srali za to - sećaš se onog teksta kako je Obama bio kul jer je mogo da igra košarku, a Berni? Deda! Pa zar njega mladi da glasaju!

    Ali ima on neosporan folksy charm, i da je bio umesto Hilari prilično sam siguran da bi pobedio. Sad je naravno drugačija situacija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Mon Oct 15, 2018 6:37 pm

    to stoji, ali to je ipak stari dobri Džo:

    On the day of his January 2007 announcement, he spoke of fellow Democratic candidate and Senator Barack Obama: "I mean, you got the first mainstream African-American who is articulate and bright and clean and a nice-looking guy, I mean, that's a storybook, man."
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Mon Oct 15, 2018 6:48 pm

    USA - США - SAD - Page 8 3579118792

    Ma naravno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 15, 2018 6:53 pm

    Privreda ne ide loše, pitanje je hoće li iko pobediti Trumpa. Videćemo na šta će ličiti izbori ove godine
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Zuper Mon Oct 15, 2018 6:57 pm

    Bice kongres uzima dp a senat zadrzava gop.
    Vuk sit, ovce na broju.
    avatar

    Posts : 7437
    Join date : 2017-03-14

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by MNE Mon Oct 15, 2018 9:47 pm

    USA - США - SAD - Page 8 44047210
    Anduril

    Posts : 713
    Join date : 2015-08-30

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Anduril Tue Oct 16, 2018 5:27 pm

    Creepy Uncle wrote:https://thehill.com/homenews/senate/411377-warren-dna-test-shows-strong-evidence-of-native-american-ancestor?amp

    Kakva prevarantkinja  USA - США - SAD - Page 8 3579118792

    Native American predak pre 6-10 generacija  USA - США - SAD - Page 8 3137070404

    Ne razumem cemu ovakvo skakanje na Trampov Pokahontas bandvagon - slicna prica kao i sa Obama-Osama pricom itd.

    Ova prica je prilicno stara, jos iz 2012. i tada nije tvrdila da joj je baba ili tako nesto bio native American nego upravo ovo sto je potvrdjeno - neko iz 19. veka. 
    Jeste, registrovala se da ima pretke Indijance, ali je zato u svojoj struci jedan od najcitiranijih autora, i to sigurno ne zbog Pokahontas price.

    Ovako nesto se moze naci prakticno svakom kandidatu i o tome se onda nasiroko trubi dok se o mnogo gorim stvarima uopste ne prica. 
    Ako neko ima pojma kako isusiti mocvaru tamo onda je to Vorenova, ali, izgleda da su ovakve stvari vaznije. 

    Mada, mozda je dobro sto je s ovim krenula sada, jer ce za godinu dana to bili old news i mediji mozda nece skakati po tome.
    Osim, naravno, ako opet dozvole da Tramp svojim uvredama i lazima dominira javnoscu umesto da traze od njega objavljivanje poreskih papira svaki dan.
    bjesomučje

    Posts : 182
    Join date : 2017-12-28

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by bjesomučje Tue Oct 16, 2018 11:52 pm

    nije suštinski problem što se registrovala onovremeno, nego što je naknadno to, kada je postalo aktuelno (kada su joj to iskopali valjda) koristila u političke svrhe pričajući kako je ponosna na svoja krvna zrca jebala je krvna zrnca i samoprebrojavanje istih. kakav je to crni progresivizam? na taj način je takođe devalvirala pojam čerokija koji su narod sa političkom organizacijom i teritorijom (i nečim što se uslovno naziva suverenošću), mnogi od njih takođe imaju vrlo malo starosedelačkih gena i funkcionišu po nekim svojim principima, sa nekom svojom svrhom u dvadeset prvom veku. predstavljaju jedan moderan entitet, a ne nekakvo bio-esencijalističko pleme ljudi sa specijalnim genima, kao da smo na jebenom balkanu. sve to banalizovati do te mere kako je ona učinila je bukvalno luđački, ne znam koju reč da upotrebim.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Indy Wed Oct 17, 2018 12:07 am

    Ne znam šta joj bi da radi taj test, a ako ga je već radila, šta joj bi da objavi rezultate. Neverovatan promašaj za nekog sa tim iskustvom. Nije kao da USA ima višak iole podnošljivih progresivnih političara, sa ovim se baš skroz samoupucala u nogu.

    Na stranu to da je test pokazao da je lično Vinetuova unuka to se ne bi brojalo ni 2% među GOP-ovcima, koji su legendarno neosetljivi na dokaze, posebno naučne.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Indy Wed Oct 17, 2018 5:34 am

    Što kažu mladi, sick burn...  USA - США - SAD - Page 8 1241126653

    USA - США - SAD - Page 8 Dabja
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Wed Oct 17, 2018 7:17 am

    bjesomučje wrote:nije suštinski problem što se registrovala onovremeno, nego što je naknadno to, kada je postalo aktuelno (kada su joj to iskopali valjda) koristila u političke svrhe pričajući kako je ponosna na svoja krvna zrca jebala je krvna zrnca i samoprebrojavanje istih. kakav je to crni progresivizam? na taj način je takođe devalvirala pojam čerokija koji su narod sa političkom organizacijom i teritorijom (i nečim što se uslovno naziva suverenošću), mnogi od njih takođe imaju vrlo malo starosedelačkih gena i funkcionišu po nekim svojim principima, sa nekom svojom svrhom u dvadeset prvom veku. predstavljaju jedan moderan entitet, a ne nekakvo bio-esencijalističko pleme ljudi sa specijalnim genima, kao da smo na jebenom balkanu. sve to banalizovati do te mere kako je ona učinila je bukvalno luđački, ne znam koju reč da upotrebim.

    Zaboravih da odgovorim Andurilu, a ovo bi doslovce bio i moj odgovor, sa posebnim akcentom na varvarsku zamisao da se etničko određenje definiše genetskim analizama. Meni je izostanak reakcije liberalne javnosti na ovaj degradirajući i u osnovi rasistički esencijalizam dosta toga objasnio o savremenoj Americi. Od današnje GOP ni ne očekujem ništa, ali mi je neobično da nema glasova sa suprotne strane koji ukazuju na vulgarnost njenog čina.

    I nisam ni na kakvom Trampovom bandwagonu, svašta.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Zuper Wed Oct 17, 2018 8:18 am

    Nekada je bilo bolje.

    USA - США - SAD - Page 8 Dis2
    Anduril

    Posts : 713
    Join date : 2015-08-30

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Anduril Wed Oct 17, 2018 10:21 am

    Creepy Uncle wrote:
    bjesomučje wrote:nije suštinski problem što se registrovala onovremeno, nego što je naknadno to, kada je postalo aktuelno (kada su joj to iskopali valjda) koristila u političke svrhe pričajući kako je ponosna na svoja krvna zrca jebala je krvna zrnca i samoprebrojavanje istih. kakav je to crni progresivizam? na taj način je takođe devalvirala pojam čerokija koji su narod sa političkom organizacijom i teritorijom (i nečim što se uslovno naziva suverenošću), mnogi od njih takođe imaju vrlo malo starosedelačkih gena i funkcionišu po nekim svojim principima, sa nekom svojom svrhom u dvadeset prvom veku. predstavljaju jedan moderan entitet, a ne nekakvo bio-esencijalističko pleme ljudi sa specijalnim genima, kao da smo na jebenom balkanu. sve to banalizovati do te mere kako je ona učinila je bukvalno luđački, ne znam koju reč da upotrebim.

    Zaboravih da odgovorim Andurilu, a ovo bi doslovce bio i moj odgovor, sa posebnim akcentom na varvarsku zamisao da se etničko određenje definiše genetskim analizama. Meni je izostanak reakcije liberalne javnosti na ovaj degradirajući i u osnovi rasistički esencijalizam dosta toga objasnio o savremenoj Americi. Od današnje GOP ni ne očekujem ništa, ali mi je neobično da nema glasova sa suprotne strane koji ukazuju na vulgarnost njenog čina.
    I nisam ni na kakvom Trampovom bandwagonu, svašta.

    Jos jednom, test je bio cisto dokaz za ono za sto ju je Tramp prozivao - da laze, tj. da je njena majka lagala. 
    Naravno da se delimicno samoupucala, ali je takodje jasno da bi Tramp nastavio sa prozivanjima za DNA test i to sledece dve godine.
     
    Na takva prozivanja zapravo ne postoji dobar odgovor u situaciji kad 80% elektorata ne razume uopste o cemu pricate ovde gore. Njih za to zabole kao i za native Americans. Za njih je sve to irelevantno - oni gledaju utakmicu. 

    U tom smislu, Tramp sada moze da nastavi da je proziva, ali, ona moze da kaze, OK uradila sam test kao sto si trazio - gde je tvoj tax return, gde je, gde je? 
    I sada moze samo to da ponavlja jer ona je sve otvorila, ukljucujuci svoju blamazu, dok on sve krije kao zmija noge.

    Trampa ce biti veoma tesko pobediti samo liberalnim argumentima - mora nekako da se poljulja i vera baze, da se bar demotivise, a najlaksi nacin je da se okrene curak i da se trazi od njega nesto sto su svi drugi uradili. 

    Jos ako bude vecina u Kongresu i ako Kongres uspe da progura zakon - Trampov tax return ce biti glavna tema izbora. A to jeste vazno za njegovu bazu jer ako ispadne da je slagao oko para dok svi drugi placaju, to i deo Republikanaca nece da mu oprosti. Jedno je Rusija, sovinizam i rasizam za koje njih zabole, ali nesto drugo su pare i porezi. To boli, to im je glavna tema - God - taxes - guns.

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 11:54 pm