Зрењанин

паће

Зрењанин - Page 9 Empty Re: Зрењанин

Post by паће on Wed Aug 28, 2019 10:36 am

Педес метара лево је пошта, има торањ у авлији, сви ти тањири и пруће су на њему.

Водоторањ је... тако, најбоље место кад је овакво време, јер доле код улаза дува и кад нигде не дува. Из истог разлога је за избегавање кад заладни, јер кад другде дува, тамо брије.

Била га је заузела нека банка још док се градио, негде 1964, и после се методом спајања судова претворила у Банатску па то ушло у Војвођанску. На шестом спрату, ако се добро сећам, им је био рачунски центар, имали Вакса, наравно јачег него ми у трговини (мало низ сокаче од поште)... на осмом или деветом је била редакција локалног радија. Банка је после направила себи стаклару на другом крају главног сокака, од које сад користи ваљда четвртину; један део је неки кинески дућан и остало зврји празно, као што је сад празан и добар део водоторња. На отприлике петом спрату већ годинама пише "for sale", а има и на српском... па ништа, и даље пише.

Док је био нов, нико није могао да добије простор у њему; сад више ником не треба. Око улаза видим само фирме којекаквих адвоката. У приземљу су се смењивале банке, у делу према тргу; у делу према улазу у социјално је било свачега - палачинкарница, посластичарница. бурегџиница... и ништа није опстало дуже од године. Сад је нека сувенирница, чудом неким држи мало дуже.

_____
  у ту битку не улазим јер, јебига, нећу да убијам, а они хоће, на то изађе.

I can't possibly be out of my fucking mind, 'coz I'm still talking. That's the only mind I have.
nezvanova

Post by nezvanova on Thu Aug 29, 2019 1:10 am

za ''zemu'' (kojeg sam jednom videla u zivotu, mada sam dosta prica cula o njemu jer je medj' programerima vazio za veliku ''facu''  Зрењанин - Page 9 1233199462 ) malo o istorijatu kombinata servo mihalj. Nesto je od nekadasnjih direktora kombinata servo mihalj, koji su iz sopstvene, dakle, subjektivne perspektive napisali knjigu povodom pedesetogodisnjice kombinata SM (gde je i kolega forumas radio) nesto je od mladjanog dr filipa krcmara, koji je u monografiji uzgred spomenuo i objektivniji opis kombinata, a trece je od mladih doktoranata, nemca i irkinje, koji su bili na doktorskim istrazivinjima u nasem arhivu i opisali luxol, jugoremediju, uporedili SM i Rakovicu....

dakle, evo:
1. knjiga koju su pisala pet direktora o pedesetogodisnjici SM

https://wetransfer.com/downloads/7ddb6fa028c9ac97bb30e641cd88178e20190828104122/a87ae0?fbclid=IwAR3FV7FGlhWBfO4ce-9AHpVwl_ERV8FkRaWC6Bdx842qJM27P9NCPsu3i4A

2. monografija o znackama i razglednicama (ima prikaz kombinata i privrede u zr)
https://we.tl/t-GOGLP0VppS

3. 
Зрењанин - Page 9 Labor11

http://www.see-labour.de/case-studies/serbianworkers/?fbclid=IwAR16WCTMfevKmn0yifBRAc0Ubz_yhNBg9pJAFi7itfZtobZe_TMpUJ7PABI

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/0023656X.2017.1244331?fbclid=IwAR0L7jzJZHI-WeCV80OxgmUDG8gvlMwyqmhgULu0IX0LB75Mowmc1W4eaLU&
паће

Post by паће on Thu Aug 29, 2019 8:59 am

Е хвала за ово, баш ми фали та врста документације. Данас... ево панораме Комбината, од Бека до Шећеране.

Зрењанин - Page 9 E70_1822

п.с. никад нисам радио у комбинату; штавише, њихов Ерц и ми смо били конкуренција.

_____

I can't possibly be out of my fucking mind, 'coz I'm still talking. That's the only mind I have.
nezvanova

Post by nezvanova on Thu Aug 29, 2019 9:42 am

a ove moje tete programerke cesto su pricale o tebi pa sam mislila da ste svi skupa radili u SM inzinjeringu (one jesu - savka, titinka... mada te je voja dosen bio doveo kod nas u kancelariju, negde pre tvog odlaska u ameriku, mislim)
паће

Post by паће on Thu Aug 29, 2019 9:47 am

nezvanova wrote:a ove moje tete programerke cesto su pricale o tebi pa sam mislila da ste svi skupa radili u SM inzinjeringu (one jesu - savka, titinka... mada te je voja dosen bio doveo kod nas u kancelariju, negde pre tvog odlaska u ameriku, mislim)

А то сам се гребао за папир и штампач да одштампам ћеркин матурски рад Зрењанин - Page 9 1143415371.

Ти би требало да напишеш књигу, где си све била по граду и где си све радила...

_____

паће

Post by паће on Tue Sep 10, 2019 11:14 am

Молим да се преброји дрвеће, јер најављују да ће бити урбаније, дакле вероватно се спрема бријање на глатко, да га рођена мати не позна.

Зрењанин - Page 9 Zitni-trg-mala-varos

_____

паће

Post by паће on Wed Sep 11, 2019 11:18 am

Стражња су времена дошла, кад ни Кинези не умеју више да се сложе. Ево Пинг Ли однео свој део...

Зрењанин - Page 9 10092010

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Sep 20, 2019 8:25 pm