Kosovo*

Share

Re: Kosovo*

Post by Bluberi on Wed Dec 05, 2018 12:34 am

Post by Zuper on Wed Dec 05, 2018 12:37 am

Ne postoji nikakva priprema za rat.
Sve je u cilju unutrasnjih odnosa i zadrzvanja vlasti.
Konkretno, imamo dogovor Vucica i Tacija.
Uglavnom je farsa.

Post by Kondo on Wed Dec 05, 2018 12:47 am

disident wrote:Ja u toj prici nisam od izbora, a i tada je moje ucesce bilo jako simbolicno, ime na listi, dva sastanka i grupni cet.

jebo?

bounce

PS. vajdica, kažu u šumadiji

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

Post by Zuper on Wed Dec 05, 2018 12:56 am

Tesko da osoba koja se divi Tesi moze tako nesto da uradi.
Za njega je vojska kao Bogom dana.
Odmah ce dobiti smisao zivota.

Post by Kondo on Wed Dec 05, 2018 1:02 am

disident wrote:Pricam o medijskoj pripremi, naravno da prave pripreme nema
I zajebi me sa tim da je normalno da na rodjendanu goimla 26godisnjaka prica sat vremena o tome kako ne mogu da zakazu pregled, kako svako ima nekoga sa problemima koje ne moze da resi, kako ih bole ruke,noge,ledja od rada i stajanja, kako nemamo para bukvalno, ziveci pritom kod roditelja i radeci ko konji, cesto sa diplomama,  da se nosis u picku materinu sa tom zvakom kako j pe normalno da pricamo o tome jer o tome naroood prica svuda, jeri je to narod

disident wrote:Nije normalno da smo po tim temama ostarili u 20tim, nije normalno da nista nismo probali i da treba tako da radimo do smrti u 70tim ili kao cale moje drugarice u 40tim. Ta normalnost nek pusi kurac i nek crkne

jutro će promeniti sve

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

Post by KinderLad on Wed Dec 05, 2018 1:15 am

disident wrote:Druze priprema je na 150% i nema nikakvih rezultata osim zabrinutog pricanja i pijanih baljezganja uz flasu piva. Cak su i ta baljezganja neutralna, tj taj ratni zov je u manjini. Ako ti pijandure ispred prodavnice nisi uspeo da motivises da jednoglasno i gromoglasno uz flajku svete kosovo, sta mislis kakva bi bila reakcija na mobilicpzaciju?

Tradicionalnih 20-49% Ne može nijedna SRN vlast da vodi Srbiju u opštu mobilizaciju. Njima niko ne veruje čak i kad glasa za njih. A gubljenje rata skoro po pravilu vodi u gubitak vlasti. 

Vlast AV se zasniva, pre apsolutno svega, na interesima. Onog momenta kad bi napravio ozbiljno sranje sve raspada kao kula od karata. To ne znači da je šansa da napravi ozbiljno sranje 0%, ali nije daleko od nule.

Post by Bluberi on Wed Dec 05, 2018 1:19 am

Apsolutna vlast zakrivljuje svemir.

Post by Zuper on Wed Dec 05, 2018 1:35 am

KinderLad wrote:
disident wrote:Druze priprema je na 150% i nema nikakvih rezultata osim zabrinutog pricanja i pijanih baljezganja uz flasu piva. Cak su i ta baljezganja neutralna, tj taj ratni zov je u manjini. Ako ti pijandure ispred prodavnice nisi uspeo da motivises da jednoglasno i gromoglasno uz flajku svete kosovo, sta mislis kakva bi bila reakcija na mobilicpzaciju?

Tradicionalnih 20-49% Ne može nijedna SRN vlast da vodi Srbiju u opštu mobilizaciju. Njima niko ne veruje čak i kad glasa za njih. A gubljenje rata skoro po pravilu vodi u gubitak vlasti. 

Vlast AV se zasniva, pre apsolutno svega, na interesima. Onog momenta kad bi napravio ozbiljno sranje sve raspada kao kula od karata. To ne znači da je šansa da napravi ozbiljno sranje 0%, ali nije daleko od nule.

Moze. Ali mora postojati odredjeni konsenzus. On je postojao u hrvatskoj oko nezavisnosti pocetkom devedesetih.
U Srbiji nije postojao konsezus sta su ciljevi Srbije pocetkom devedesetih jer ni sam Milosevic nije tacno znao vec je reagovao kako bi zastito, pre svega, svoju vlast.
9. mart 1991. je znacio krah bilo kakve price o uspesnoj JNA mobilizaciji u Srbiji nakon izlaska vojske na ulice.

Post by Bluberi on Wed Dec 05, 2018 1:38 am

Oni su na silaznoj putanji i to nema veze sa opozicijom. Jednostavno nema više mesta za uvaljivane. Ostaje im samo strah, a kad samo to ostane radikalna rešenja su izlaz. Jednostavo puko im je kulturni model.

Post by Zuper on Wed Dec 05, 2018 1:41 am

Oni, na zalost, imaju stabilnu vlast zbog nakaradnog sistema koji je formiran duze od njih ali su ga oni doveli do uspesne perverzije.

Post by Zuper on Wed Dec 05, 2018 1:49 am

Postoji mogucnost da ako bi Albanci stvarno krenuli da napadaju Srbe vojno da bi onda doslo do ozbiljnijeg potencijala oko mobilizacije. Ne bas apsulutno uspesne ali dobrog odziva.

Ne bi trebalo da neko racuna da u slucaju opsteg napada ne bi doslo do takve homogenizacije.
Jedno su Vuciceve predstave i gluma a drugo je stvarno pocne da se roka.

Mislim da je 1998/99 odziv bio bolji na mobilizaciju nego li 1991. I to prilicno bolji.

Post by disident on Wed Dec 05, 2018 1:49 am

Kondo wrote:
disident wrote:Ja u toj prici nisam od izbora, a i tada je moje ucesce bilo jako simbolicno, ime na listi, dva sastanka i grupni cet.

jebo?

bounce

PS. vajdica, kažu u šumadiji

brt ni za hemijsku se nisam ogrebao, plus daleko sam ja od tog pedja gnjatic kazanova zavodnik jebac modela. Mda ako serujes ovu poslednju minijaturu medj te tvoje hipsterke...*gladi kosu

Zuper wrote:Tesko da osoba koja se divi Tesi moze tako nesto da uradi.
Za njega je vojska kao Bogom dana.
Odmah ce dobiti smisao zivota.

svoju decu salji u vojsku
oh wait

KinderLad wrote:

mislio sam na medijsku pripremu da budem precizan. Ako pogledamo samo poslednju godinu, imali smo svakodnevne naslove, dva vikend specijala vandredna stanja, dane jutarnjih programa i analiticara na lazanski liniji, uzivo obracanja, dramitku nabavku migova, ogromnu vojnu vezbu, paradu, ceo diskurs o nejaci, zulumu koji se vise trpeti ne moze,zlim planovima itd, ratu koji samo sto nije, nepravdi i kao sto rekoh, potpuno odsustvo reakcije, osim one glavne koju sns zeli a to je Samo da rata ne bude. Da se razumemo, ja mislim da je to pravi cilj sns uz pomoc kojeg ce dodatno oprati ruke oko epiloga sa kosovom, ali isto tako mislim da mnoge glave u sns zabrinuto vrte glavom i pitaju se gde je bar neka reakcija, neki zanos, neki patriotizam. Nije da nisu prosuli dovoljno goriva

Bluberi wrote:Oni su na silaznoj putanji i to nema veze sa opozicijom. Jednostavno nema više mesta za uvaljivane. Ostaje im samo strah, a kad samo to ostane radikalna rešenja su izlaz. Jednostavo puko im je kulturni model.

1+

_____
Admin

Post by KinderLad on Wed Dec 05, 2018 2:02 am

Zuper wrote:Postoji mogucnost da ako bi Albanci stvarno krenuli da napadaju Srbe vojno da bi onda doslo do ozbiljnijeg potencijala oko mobilizacije. Ne bas apsulutno uspesne ali dobrog odziva.

Ne bi trebalo da neko racuna da u slucaju opsteg napada ne bi doslo do takve homogenizacije.
Jedno su Vuciceve predstave i gluma a drugo je stvarno pocne da se roka.

Mislim da je 1998/99 odziv bio bolji na mobilizaciju nego li 1991. I to prilicno bolji.

99 je napadnuta Srbija, bukvalno Beograd i Novi Sad. Ali ni tad se nije islo sa opstom mobilizacijom. 

Ako Albanci krenu ozbiljno na Sever, Srbija će svakako gledati da maksimalno naoruža Srbe tamo i poslala bi sigurno neke ljude undercover. I bilo bi strašno, ali mislim da ne bi bilo nikakvog masovnog upada Srbije na tu teritoriju. Dakle Donbas style, više-manje. Pitanje je kako bi se to završilo, ali veoma moguće da bi se završilo, u slučaju neuspeha te albanske akcije, u vidu minimum de facto kraha svih vidova kosovske države na Severu, ali i krahom položaja Srba južno od Ibra. To je ona prava opasnost u ovom slučaju - nekom bi moglo da padne na pamet da "pojednostavi" celu situaciju ne prezajući ni od tako nečega. Nije to skroz isključeno, na žalost. Ali nema govora o nekoj masovnoj mobilizaciji pa ni, najverovatnije, o masovnom učešću VS na Severu.

Kosovo

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Wed Dec 05, 2018 9:44 am

Milan Radoičić, potpredsednik Srpske liste za koga predsednik Aleksandar Vučić kaže da je „čovek broj jedan za odbranu Kosova“, bio je 2009. optužen da je kao član međunarodne kriminalne grupe učestvovao u otmici makedonskog biznismena, otkriva KRIK. Oteti čovek, koji je Radoičića prepoznao kao otmičara koji mu je donosio „brufen“ u zatočeništvu, poslednjeg dana suđenja iznenada je promenio iskaz, zbog čega je Radoičić oslobođen. Njega sada traže kosovske vlasti zbog sumnje da je učestvovao u ubistvu Olivera Ivanovića.
otmičar koji je doneo brufen

Post by KinderLad on Wed Dec 05, 2018 10:37 am

Vlast nastavlja da turira narod punom parom. 

Prava tragedija je što opozicija nije nikakva alternativa. Jednostavno - bezizlaz. Kompletna srpska politićka elita je gurnula zemlju u crnu rupu iz koje teško da će izaći.

Post by Kondo on Wed Dec 05, 2018 12:10 pm

pa za vučija je dream scenario da albanci bilo koga napadnu, srećom tamo su još veće zmije nego ovde i nisu sami u promišljanju politike. oni su završili posao, dobro jebe ih dači samo tako sa surinamovima i komoračima ali to je manji problem, sitno zagorčavanje života, malo blokada ovo, malo struja ono, tu i tamo poneki smrtni ishod - eksponencijalni pad odveć simboličkog broja srba na kosovu je već izvesnost a deca sadašnjih ako budu mogla uteknu, uteći će. do 2030 dole će biti polovina sadašnjih, do 2050 samo popovi po manastirima i to bi bilo to. samo je pitanje vremena kada će prestati da mantraju o multietničnosti koja sada drži nacionalne kvote za izbore, kada se oslobode te napasti ode srbin za kruševac, kragujevac, dorćol.

dakle nema ništa od rata, raziđite se gospodo ili izvadite lične karte na pregled

_____

Post by KinderLad on Wed Dec 05, 2018 12:17 pm

Ne mislim da će biti rata, ali mislim da je pogrešna polazna pretpostavka da je albanskim političkim liderima na Kosovu glavna preokupacija proterivanje preostalih Srba. Njima je glavna preokupacija ostanak na vlasti ili dokopavanje još veće vlasti. I kako god to zvučalo "bolje", tu zapravo leži glavna opasnost.

Post by otto katz on Wed Dec 05, 2018 12:21 pm

Kad li će doći prvi rerecognition i poslije prvi dererecognition. Mogao bi biti uzbudljiv diplomatski duel. Kraljević Marko i Musa Kesedžija ljetni dan kozmičke godine do podne.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Kondo on Wed Dec 05, 2018 12:23 pm

naravno da je proterivanje preostalih soraba sastavni deo nacionalne politike vecine na kosovu. ocigledno je da oni dole sluze kao klin koji beograd ubacuje u funkcionisanje kosovske drzave kad god im se digne, kostaju nenormalno i realno kurca koristi od njih nema. ovo cak nije ni kritika nego konstatacija, da sam dole i da sam na vlasti isto bih gledao da operacionalizujem drzavu tako da ne zavisim od toga da li ce zene mitrovice da posedaju na most i blokiraju saobracaj. čibe bre!

_____

Post by KinderLad on Wed Dec 05, 2018 12:24 pm

Precognition of Kosovo

Post by KinderLad on Wed Dec 05, 2018 12:27 pm

Kondo wrote:naravno da je proterivanje preostalih soraba sastavni deo nacionalne politike vecine na kosovu.  ocigledno je da oni dole sluze kao klin koji beograd ubacuje u funkcionisanje kosovske drzave kad god im se digne, kostaju nenormalno i realno kurca koristi od njih nema. ovo cak nije ni kritika nego konstatacija, da sam dole i da sam na vlasti isto bih gledao da operacionalizujem drzavu tako da ne zavisim od toga da li ce zene mitrovice da posedaju na most i blokiraju saobracaj. čibe bre!

Da. Kad zariba da pomognu da se okreće. Ljudi su izglasali Haradinajevu vladu. Ne kažem da si 100% u krivu, ali prosto igra je komplikovanija

Post by Kondo on Wed Dec 05, 2018 12:30 pm

nemaju te stvari veze. kosovari su vrlo jasni u ciljevima i oni se ne menjaju od danas do sutra. mogli su da spale selo dva za interpol pa su palili kutije plazme. da su srbi imali tu pamet i osecaj za realnost na zemlji, neke stvari bi drugacije izgledale u zapadnim ex yu zemljama.

_____

Post by Sotir on Wed Dec 05, 2018 12:36 pm

Економска ситуација на Косову је катастрофа. Оданде се иселио велик део становништва и отишао тамо где може да ради. Сумњам да је много Албанаца за рат, пошто није јасно ни око чега би се борили.

Са друге стране, политичарима и не остаје о много чему да причају осим о могућем рату и мрским непријатељима, ту се потпуно слажу обе стране.

Post by KinderLad on Wed Dec 05, 2018 12:41 pm

Sotir wrote:Економска ситуација на Косову је катастрофа. Оданде се иселио велик део становништва и отишао тамо где може да ради. Сумњам да је много Албанаца за рат, пошто није јасно ни око чега би се борили.

Са друге стране, политичарима и не остаје о много чему да причају осим о могућем рату и мрским непријатељима, ту се потпуно слажу обе стране.

pa to

Post by Bluberi on Wed Dec 05, 2018 5:10 pm

"Nadam se da nikada nećemo morati da upotrebimo svoju vojsku, ali je u to u ovom trenutku jedna od opcija na stolu, jer ne možemo da gledamo novo etničko čišćenje i nove oluje iako (premijer Albanije) Edi Rama na njih poziva", kazala je Ana Brnabić novinarima u Vladi Srbije.

N1

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Dec 14, 2018 12:28 am