Kosovo*

Share

Re: Kosovo*

Post by Kondo on Thu Sep 13, 2018 1:47 pm

ide mi na kurac rasipanje energije na nebitne stvari, zena lepo peva, stara tradicionalna pesma, meni to ne smeta.

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

Post by xie saike on Thu Sep 13, 2018 1:48 pm

ne smeta ni meni, posto sam digo ruke od septicke jame

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Kondo on Thu Sep 13, 2018 1:51 pm

u redu je samo ovo ne cini septicku jamu, svuda na svetu neko u nekoj pesackoj zoni peva neku tradicionalnu pesmu, od dablina do kamcatke

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

Post by xie saike on Thu Sep 13, 2018 1:54 pm

cini, nek idu na kosovo pa nek pevaju i fruloguslaju

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by xie saike on Thu Sep 13, 2018 1:54 pm

cime sam ja zasluzio da mi se ceo taj koncept srbovanja sad kad su svuda popusili preseli pod prozor

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Kondo on Thu Sep 13, 2018 1:55 pm

gar(i)avi sokak je veca kloaka, ne lozi se

ja sam mislio ti zivis na nekom civilizovanijem mestu od porte

_____

Post by Zuper on Thu Sep 13, 2018 1:57 pm

Daj Xie nemoj da nas lozis kada zivis u Sangaju,

Post by No Country on Thu Sep 13, 2018 4:48 pm

Creepy Uncle wrote:Luković je režimski propagandista, kakve veze ovo ima sa njim?
Мислио сам на Перу из доба Ћораве кутије. А што дабоме ваља напоменути, јер је Перица пук’о као нико и никад. Уз напомену да ја ни ондашњег Луковића (баш као ни овог Видојковића) нисам баш превише готивио: да се послужим ружном метафором, мало ми је то као они џукци који јуре за аутомобилима по београдским предграђима. Кер се сит излаје, а ауто дабоме мирно иде тамо куда је наумио. А када се џукац једног дана умори од лајања - well, никад се не зна, али ето може да се претвори у овог данашњег Перу Луковића. Мада ту у метафору неминовно улази и вињак.

Паће, мени је рани Тијанић био одличан, и поготово стилски. Он се после покварио, у мери у којој је постајао власт.

Post by паће on Thu Sep 13, 2018 4:59 pm

No Country wrote:
Паће, мени је рани Тијанић био одличан, и поготово стилски. Он се после покварио, у мери у којој је постајао власт.

Првих неколико чланака сам мислио да је Тирнанић, па да онда да прилично имитира Тиркета, а онда се већ одвојио од узора и кренуо некако по своме.

А онда, како кажеш.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
"multiple websites" - c'mon, where would you find them? For starters, find ONE multiple website. Oh, you meant "more than one"? Well, that's called "many".

Post by MNE on Fri Sep 14, 2018 3:06 pm

"peaceful ethnic cleansing" pa sve vam jbm

https://www.nytimes.com/2018/09/13/opinion/kosovo-serbia-land-swap.html

"opinion" iliti mišljenje je kao dupe, svako ga ima

Post by William Murderface on Fri Sep 14, 2018 3:11 pm

+1000

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Gargantua on Sat Sep 15, 2018 9:38 pm

On je, upitan za izjavu agenciji Rojters, prema kojoj traži garancije za članstvo Srbije u EU 2025. ako potpiše sporazum sa Albancima, podsetio da je to i ranije, 100 puta, govorio međunarodnoj zajednici.

„Međutim, mi nemamo ni sporazum, ni nacrt, niti predlog“, podvukao je Vučić
dodajući da treba pustiti da se vode razgovori.

Ukazao je da nije optimista po pitanju sporazuma, ali da će dati sve od sebe da se napravi dogovor.

„Ali, ako neko misli da je moguć sporazum bez sveobuhvatnog paketa, koji bi se ticao budućnosti Srbije, bez dodatne ekonomske pomoći, dramatično bržeg rasta, ne pada mi napamet“, jasno je poručio Vučić.

On je ocenio da je Srbija dobro postavila svoju platformu.

„Ako neko kaže da se radi samo o novcu, naravno da je novac važan, ali pre svega se radi o interesima našeg naroda na kiM, a potom sve drugo što možemo da obezbedimo. Da li je to realno? Nije, ali je nemoguće da prihvatimo sporazum bez sveobuhvatnog paketa“, zaključio je Vučić.

Plana nema, al "dajte pare"...

Post by beatakeshi on Sat Sep 15, 2018 10:04 pm

On je i dalje u modu "10 sekundi jedan perač prozora".

Post by William Murderface on Sat Sep 15, 2018 10:26 pm

Ovo je mnogo velika jadnost.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by sejlor on Sat Sep 15, 2018 10:30 pm

Meni je ovde ključno ono što Gargantua nije boldovao - "treba pustiti da se vode razgovori." Brate, njemu je jedini cilj da sve ostane as it is - kome do sad nije bilo jasno, sad valjda jeste.

Post by uskok i ajduk on Sat Sep 15, 2018 10:36 pm

.... кад су га спречили да уруши функционалност Косова са јаком ЗСО. 

Post by Gargantua on Sat Sep 15, 2018 10:41 pm

Naravno da on ne želi da potpiše ništa, ali takav "ishod" u narednim godinama nešto i nekoga košta. On toliko zna. Pitanje je kakvi su troškovi takve politike, i da li mu se isplati, i da li se isplati ovom društvu.

Post by KinderLad on Sun Sep 16, 2018 7:23 am

U principu je poruka - meninije lose ni ovako, a za nesto konkretno dajte nesto konkretno

Post by William Murderface on Mon Sep 17, 2018 4:51 pm

www.nspm.rs/hronika/pristinski-mediji-hasim-taci-se-sledece-nedelje-sastaje-s-donaldom-trampom-kako-bi-razgovarali-o-korekciji-granice.html

_____

Post by xie saike on Thu Sep 20, 2018 6:03 pm

zestoke reakcije 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kosovo-najavilo-ukidanje-granice-s-albanijom-iz-srbije-stizu-zestoke-reakcije/2025187.aspx

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Gargantua on Thu Sep 20, 2018 8:23 pm

Brisel će malo sačekati da vidi Aleksandra Vučića jer je izostala svaka podrška njegovim idejama za rešenje pitanja Kosova i Metohije i odnosa Srba i Albanaca.

To je rekao rekao šef vladine Kancelarije za KiM, Marko Đurić.

Đurić je to rekao na konferenciji za novinare odgovarajući na pitanje kada će biti nastavljen briselski dijalog.

Rekao je i da predsednik Vučić neće putovati u Njujork krajem meseca na zasedanje Generalne skupštine UN, te da tamo neće biti nikakvog sastanka u vezi sa Kosovom i Metohijom.

Podsetio je da, kada je rukovodstvo Srbije započelo borbu za kompromisno i pronalaženje racionalnog puta za rešavanje odnosa Srba i Albanaca, "sručila lavina napada i kritike, pre svega na predsednika Vučića".

Kako je rekao, predsednik Vučić je založio svoj autoritet i znanje u borbi za kompromis, a na njega se srušila lavina napada i on je u tome ostao, praktično, potpuno sam.

Tada, kaže, ne da nije bilo podrške, nego je bilo ili ćutanje i "pranje ruku" ili "najstrašniji napadi iz dela međunarodne zajednice".

"Zato će oni sada malo da sačekaju da vide Aleksandra Vučića i malo će sačekati na taj sastanak", rekao je Đurić.

Post by William Murderface on Thu Sep 20, 2018 8:34 pm

Lol, a ako se u Njujorku Vučić i Tači slučajno sretnu ispred knjižare u tri ujutru, šta sad, mali grad, dešava se...

Tačno čekaju da Mogerini istekne mandat.

Edit: glup sam, pročitao sam da će putovati u Njujork, a ustvari (kao) neće, mada i prošli put kao nije, dok se nije ispostavilo da ipak jeste.

Last edited by William Murderface on Thu Sep 20, 2018 9:29 pm; edited 1 time in total

_____

Post by Gargantua on Thu Sep 20, 2018 9:17 pm

A ako i ode u beli svet, to će biti zato što je čovek miroljubive koegzistencije, i prevazići će sve te napade na njega zarad viših ciljeva.

Post by William Murderface on Thu Sep 20, 2018 9:29 pm

Pa da, koliko se žrtvuje.

_____

Post by Gargantua on Fri Sep 21, 2018 1:17 pm

Došao sam s vama bes da delim...

Вучић: Нема силе која ме може натерати да признам Косово
21.09.2018. 12:18 -> 12:53 Танјуг

Председник Александар Вучић поручује да неће да буде отворен за то да Србија буде понижена. Да Србија прихвати стање на Косову без ичега за Србију – тај филм нећете гледати, напомиње председник. Додаје да је Србија увек за дијалог са Приштином и свима додајући да морамо да знамо о чему разговарамо.

Александар Вучић је, коментаришући противљење Рамуша Харадинаја корекцији граница, упитао: "А о којим границама је реч? Онима које признаје Русија или онима које признаје Америка, онима које признаје Шпанија или Италија, оне које признаје Кина или Немачка?".

Александар ВучићАлександар Вучић
Истакао је да они који му све време држе придике, а који су направили границу између Срба и Срба, који су изместили решавање питања Косова из УН у ЕУ, који су ишли на катастрофално саветодавно мишљење Међународног суда правде, говоре да неће промене граница, саглашавајући се са онима који неће то јер је за њих Косово независно.

"Они који говоре то у Европи нам поручују: 'Срби, изгубили сте све на Косову, цела територија је независна држава, немојте да тражите ни педаљ Косова'! То је њихова порука за нас. Нажалост, веома сам усамљен у Србији, сам у региону, релативно усамљен у Европи", констатовао је Вучић током обраћања новнарима након обиласка радова у Дечјој клиници у Тиршовој.

Добро је, каже, чуо и ове у Европи и у Србији што су се усагласили да је Косово независно, и да жели да види како ће да натерају Србе да то прихвате.

"Не постоји та сила која ће да ме натера да признам независно Косово, не постоји ниједан човек у свету. Ево, нећу. А нећете никада ни имати већину у Скупштини за то", поручио је Вучић.

"Моје је да чувам мир и стабилност"

О причама да је "поцепао" Европу, Вучић је уз осмех рекао да је право "светско чудо какве приче су неки у стању да измисле".

"Не разумеју неки Срби у каквој смо тешкој позицији. Шта да радимо, има неодговорних људи. Моје је да чувам мир и стабилност и да видимо шта можемо по питању економског напретка. Мени се не жури да идем да разговарам о било чему. Али сам и даље за разговоре. Нећу да будем отворен за то да Србија буде понижена. То да Србија буде понижена, да прихвати стање на Косову без ичега за Србију, тај филм нећете гледати", рекао је председник.

Види, истакао је, да су неки у међународној заједници задовољни како су решили косовски проблем па не реагују на изјаве попут Харадинајеве да ће укинути границе између Косова и Албаније.

Председник је упитао шта би се десило да је он нешто слично рекао у вези Бањалуке или РС.

"До сада би четири пута хитно заседао Савет безбедности УН, да не причамо о специјалним санкцијама", навео је Вучић.

Ћутање, приметио је, говори о сталној замени теза код међународне заједнице, лицемерју, двоструким аршинима.

Истакао је да морамо да се навикенемо на такве услове.

"Никада они који су стварали Косово неће рећи да су погрешили", уверен је Вучић.

Додао је да су из дела западних земаља, када је неко у Србији скупио храброст да свом народу каже да није све наше и покушамо да постигнемо компромис, они крену у кампању против вас.

"Не ризикујем само политичку каријеру, већ сам својим говором ризиковао много више. Радио сам то због будућности Србије. Наишло је на још жешће негодовање. Пошто је тако, видим да сте задовољни како сте то решили, ја нисам, али пошто не могу да се изборим ни са Србима да траже да нешто добију, а камоли са вама, решавајте како мислите", поручио је председник.

Вучић је указао да му је лично важно да у историју уђе да смо у једном тренутку могли да имамо нешто.

"Плашим се да ћемо због свега што постоји на Западу и у Србији остати без било чега на несрећу моју и нашег народа, али то неће бити моја одговорност. Дао сам све од себе. Пет година се борио да поправим положај Србије", јасан је Вучић.

Указао је да неће да реагују на стварање "велике Албаније", додајући да на Косову, сем на институцијама нема косовске заставе, већ само албанске.

"И мене су дочекивали на путевима са албанским заставама. То је као нека новост па ће да се изненаде? Ја се осмехнем и наставим да се борим за Србију", истакао је Вучић.

"Србија је увек за дијалог, али морамо да знамо о чему"

Вучић напомиње да није заинтересован да у Брисел иде да би му рекли да мора да призна независно Косово и да, ако то учини, биће светски лидер, биће цењен...

"Не занима ме да будем светски лидер, желим да урадим нешто за Србију и мој народ. Не желим да ме смењују као што су смењивали неке друге. Хиљаду пута понављам, ја из ове земље, ни ја ни моја деца, а троје их је, не идемо. Намеравам да у овој земљи, ако ме здравље послужи, остарим", рекао је председник Вучић.

Упитан да каже када ће дијалог са Приштином бити настављен с обзиром на то да је, како је гласило питање, директор Канцеларије за КиМ јуче рекао да га Брисел неће скорије видети, односно да ће морати да сачекају да га виде, Вучић је рекао да у Бриселу могу да виде када год хоће, али да претходно морају да му кажу шта даље и да ли је решење да Србије не добије ништа и да буде понижена, а да Албанци добију све.

Вучић током обраћања новинаримаВучић током обраћања новинарима
На нереаговање ЕУ и представника ЕУ у Београду Сема Фабриција на Харадинајеве претње ратом у случају промена граница, председник каже да поштује и Фабриција и све у ЕУ.

Замерио им је, међутим, то што су реаговали на, како је рекао, фалсификат онога што је говорио у Косовској Митровици везано за Милошевића, а на поруке и најаве са Косова не реагују.

"Чини ми се да је свако ко је нормалан, не мора да буде ни добронамеран, па да препозна да сам у Косовској Митровици говорио да ћемо у победе да идемо лаптоповима, књигама, олвкама и свескама... На то су реаговали, а не реагују на најаву уједињење Косова и Албаније", рекао је Вучић.

Додао је да је сагласан са тим, али да, ако већ реагују на фалсификате његовог говора, бар једном реагују и на то што раде Албанци.

А што се њега тиче, истакао је, нека раде шта хоће.

"Ми смо увек за дијалог али морамо да знамо о чему разговарамо. Да идем да ми кажу мораш да признаш независно Косово, био би светски лидер, био би цењен.... Нећу", поручио је Вучић.

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Dec 13, 2018 11:34 pm