Kosovo*

Share

Kosovo*

Post by Creepy Uncle on Sun Sep 09, 2018 11:51 pm

Gargantua wrote:Znači da veruje da pozivanje na Miloševića donosi nešto.

Naravno da donosi. Pitaj rendom protivnika Vučića šta misli o Miloševiću. Čovek doživljava veoma ubrzanu rehabilitaciju i za nekoliko godina će po slavama veoma čudno gledati ljude koji bilo šta kažu protiv njega.
Vučić pravi krilni obuhvat prema desnoj strani i to poprilično agresivno. Zabavna mi je ideja da će opozicija i dalje da se takmiči sa njim u tome kids do the darndest things.

_____
His black Porsche said “Gypsy” on it, and he wore a scarf around his head. He used to be a ballerina, and he was homosexual, and very hot for Iggy’s parts—body parts—and “yen” is a term that William Burroughs uses a lot describing the craving for heroin. So in “Lust for Life” there’s a line, “Here comes Johnny Yen again, with liquor and drugs and a sex machine,” and that’s Gypsy Johnny coming up to Wonderland Avenue with his scarves and his drugs and his motorized dildos and whatever else he had, his balloons full of Mexican heroin that was killing all of us.

Re: Kosovo*

Post by xie saike on Sun Sep 09, 2018 11:53 pm

samo napred, tu ga podrzavam, jer znaci brz kraj. a sigurno mi nece pozliti kad se srbija potpuno fasizuje da odem u brazil ko cvajg i ubijem se.

edit: a i opoziciju podrzavam.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Creepy Uncle on Sun Sep 09, 2018 11:55 pm

ne vidim zašto bi to značilo brz kraj. nismo ni na vrhuncu vladavine, još nisu uspostavljene sve poluge vlasti. još ćemo mi da meračimo ovu vlast, da se indolentno čudimo ko joj je sve prišao, i da prihvatamo stvari zbog kojih bi nekada za tri minuta bili na ulici, kao što je apsolutna blokada rada zakonodavnog tela. najgore je što slutim da nam je nekako izmakao prozor za demokratsko rešavanje ove situacije, a pod rečju demokratsko mislim na političko organizovanje na kakvo smo navikli, sa nekakvom participacijom demosa. pre mi izgleda da ulazimo u epohu vrlo jakih, zapravo svemoćnih oligarhija koje će se smenjivati na vlasti putem dvorskih udara i ekstremno suptilnih mindfuck operacija i da su ljudi nezavisnog i svestranog duha koji su to u stanju da artikulišu, objasne, ponude alternativu, a da su pritom neopterećeni našim predstavama o demokratskom odlučivanju, verovatno tek u osnovnim školama.

izvinite zbog offa.

_____
His black Porsche said “Gypsy” on it, and he wore a scarf around his head. He used to be a ballerina, and he was homosexual, and very hot for Iggy’s parts—body parts—and “yen” is a term that William Burroughs uses a lot describing the craving for heroin. So in “Lust for Life” there’s a line, “Here comes Johnny Yen again, with liquor and drugs and a sex machine,” and that’s Gypsy Johnny coming up to Wonderland Avenue with his scarves and his drugs and his motorized dildos and whatever else he had, his balloons full of Mexican heroin that was killing all of us.

Post by xie saike on Mon Sep 10, 2018 12:02 am

pa ne verujem da ce imati fore da sprovede sve faze kao milosevic

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Creepy Uncle on Mon Sep 10, 2018 12:05 am

koje faze kao Milošević? baš nikakve analogije tu nema.

_____

Post by xie saike on Mon Sep 10, 2018 12:08 am

Creepy Uncle wrote:ne vidim zašto bi to značilo brz kraj. nismo ni na vrhuncu vladavine, još nisu uspostavljene sve poluge vlasti. još ćemo mi da meračimo ovu vlast, da se indolentno čudimo ko joj je sve prišao, i da prihvatamo stvari zbog kojih bi nekada za tri minuta bili na ulici, kao što je apsolutna blokada rada zakonodavnog tela. najgore je što slutim da nam je nekako izmakao prozor za demokratsko rešavanje ove situacije, a pod rečju demokratsko mislim na političko organizovanje na kakvo smo navikli, sa nekakvom participacijom demosa. pre mi izgleda da ulazimo u epohu vrlo jakih, zapravo svemoćnih oligarhija koje će se smenjivati na vlasti putem dvorskih udara i ekstremno suptilnih mindfuck operacija i da su ljudi nezavisnog i svestranog duha  koji su to u stanju da artikulišu, objasne, ponude alternativu, a da su pritom neopterećeni našim predstavama o demokratskom odlučivanju, verovatno tek u osnovnim školama.

izvinite zbog offa.

ovo si u pravu, ali prosto iz razloga sto smo vec u fazi da se za ulazak u politicku igru tj institucije vec uglavnom zna obracun, ako to pogledamo matematicki cak se otprilike zna i neka racunica, treba  ti jedan operativni aktivista da obezbedi 50ak glasova, i grubo za kampanju nekih 2-5 evra po jednom glasu, za medije, akcije i ostalo. primera radi to znaci npr da ti za 10000 glasova treba 200 aktivnih ljudi u kampanji i 20-50k evra minimum. 

to na visem nivou naravno ne mogu da ostvare grupacije dobrih leprsavih ideja i ok ljudi iz komsiluka.

faze velikih poraza i spolja i unutrasnjeg kolapsa, koje moze da pregura i da nastavi, na to mislim.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Zuper on Mon Sep 10, 2018 12:20 am

Creepy Uncle wrote:
Gargantua wrote:Znači da veruje da pozivanje na Miloševića donosi nešto.

Naravno da donosi. Pitaj rendom protivnika Vučića šta misli o Miloševiću. Čovek doživljava veoma ubrzanu rehabilitaciju i za nekoliko godina će po slavama veoma čudno gledati ljude koji bilo šta kažu protiv njega.
Vučić pravi krilni obuhvat prema desnoj strani i to poprilično agresivno. Zabavna mi je ideja da će opozicija i dalje da se takmiči sa njim u tome kids do the darndest things.

Kao da napada samo sa desna.
Sta je prica o tome da kosovo van naseg domasaja, da moramo da se sagnemo pred Angelom(poruka Nemcima)...
To sigurno nije sa desna.

Nego on je svima poslao poruku, svakome dao nesto,
Izmiksovao sve moguce pozicije, sto stalno radi, ali plana nema.
A vi tu nesto analizirate...

Post by William Murderface on Mon Sep 10, 2018 12:26 am

et Creepy

Ja se u načelu slažem za taj opozicioni manevar udesno, ali u Srbiji je uvek bilo desnice i desnice, ili bolje rečeno nacionalizma i nacionalizma, pa u tom smislu uvek ima prostora da se skuplja neka antimiloševićevska desnica na drugoj strani. Ali nije on do kraja zagrizao ni u tom smeru, naravno. Ovo sa Miloševićem je, treba imati u vidu, ipak bilo rečeno u sklopu kosovskog pitanja i pred kosovskom publikom. Na drugim mestima i u drugim raspoloženjima biće opet (samo)upoređivanja sa Đinđićem (pa bilo i je baš skoro nekoliko).

Oni u suštini grade jedan potpuno fiktivni istorijski narativ. Kačio je, mislim, Kinder, omrznutog Timoti Snajdera, kad priča o Putinovoj Rusiji, pa kaže oni grade neku potpuno novu istoriju, sastavljenu od komadića iz prošlosti, ali lišenih svakog konteksta. Samo što to ne važi samo za Rusiju, nego za sve (meni je Brexit tipičan primer).

Mislim da naše reakcije govore samo o tome da smo zarobljeni u nekom drugom vremenu. Milošević - aha, zaokret udesno, ili ka nacionalizmu. Đinđić, Merkel, aha, prestrojava se u evropsku kolonu. Ma jok, to prosto ne znači ništa, odnosno nešto znači, ali to nešto se ne može iščitati iz devededesetskih narativa koji su bilo koliko-toliko koherentni.

Naprednjački istorijski narativ (sastavljen od Vučićevih nastupa, saoštenja njegovih satrapa, naslovnica tabloida, itd.) glasi otprilike ovako: Devedesetih se dešavalo nešto strašno, ali za to su pre svega krive strane sile, a ne oni koji su tada vodili politiku. Ipak, tadašnja politika je greška, i na nju se ne možemo vraćati. Dvehiljaditih nastaje prava propast jer tada dolaze dosmanlije koje su sve upropastile, pokrale, privatizovale izdale Kosovo i isporučile Miloševića. Đinđić je bio hrabar, ali neshvaćen političar kojeg su Srbi ubili jer ne vole reformatore, a to verovatno čeka i Vučića, koji baš kao i Đinđić, pokušava da se uhvati ukoštac sa našom lenjošću i mitomanijom. Milošević je bio veliki čovek koji je grešio. Oni koji su ga isporučili su izdajnici. Đinđić je bio veliki čovek koji nije uspeo u svom reformatorskom poduhvatu. Oni koji su ga ubili su lenji Srbi/Englezi/dosmanlije ( po potrebi). Za izručivanje Miloševića su dosmanlije uzele dva miliona dolara (ili beše dvadeset). Oni koji danas kritikuju Vučića su isti oni koji su kritikovali (pa možda i ubili) Đinđića. Ergo, Vučić je novi Đinđić, ali mere bit i novi Milošević.

Ovo su na prvi pogled nespojive stvari, ali samo ako smatraš da istorijski (i ideološki) narativ mora da bude iole koherentan. Zapravo, mnoge od ovih stvari su već lebdele u glavi običnog Mileta, koji je Đinđića u izvesnim raspoloženjima smatrao izdajnikom, a u drugim tragično nastradalim premijerom, Miloševića čas zločincem, čas žrtvom svetske zavere. Tita čas srbožderom i engleskim agentom, čas benevolentnom očinskom figurom, čijeg se vremena seća sa setom i nostalgijom. Vučić mu daje priliku da misli sve ove stvari u isto vreme, bez ikakve kognitivne disonance.

Što reče Gargantua, može se reći sve i može se misliti sve. Nikakva ograničenja ne postoje. Istorija je prostor za nesputano ispoljavanje svih naših želja. Nije to više ni revizionizam u klasičnom smislu te reči, ne pokušava se odrbaniti nekakva koherentna alternativna verzija istorije, nego se može odbrati sve što nam se svidi, kao na švedskom stolu. Umalo da zaboravim, Vučić je i kao Tito, jer gradi puteve i brine o narodu, ali nije nikakav komunista, jerbo mrzi Hrvate i Jugoslaviju i socijalizam. On je kao Milan Stojadinović, jer se vešto pozicionira u međunarodnoj politici i spreman je da sarađuje i sa Nemcima, ali u korist srpske ekonomije i izgradnje kapitalizma.

Ukratko, on je ono što dobiješ kad pomešaš feljtone iz Večernjih novosti, Senke na Balkanu, Balkan Info, Zonu sumraka, Oko, Treće oko, Bazdulja, Kustu, Matiju Bećkovića, Nikolaja, Jerotića, Bolji život i Srećne ljude, Mojtevideo i Ravnu goru, ZIP i Dnevnikov dodatak, Milu Štulu i Danu Drašković, Tito i ja i Neretvu, jugonostalgiju, antiglobalizam, antikomunizam, građanistički nacionalizam, slobizam, revizionizam.

Last edited by William Murderface on Mon Sep 10, 2018 12:34 am; edited 1 time in total

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Mon Sep 10, 2018 12:31 am

Zuper wrote:
Creepy Uncle wrote:

Kao da napada samo sa desna.
Sta je prica o tome da kosovo van naseg domasaja, da moramo da se sagnemo pred Angelom(poruka Nemcima)...
To sigurno nije sa desna.

Nego on je svima poslao poruku, svakome dao nesto,
Izmiksovao sve moguce pozicije, sto stalno radi, ali plana nema.
A vi tu nesto analizirate...

+1

Evo da se i ja složim sa Zuperom.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by xie saike on Mon Sep 10, 2018 12:43 am

ja uopste ne tripujem vezu sa djindjicem kao obavezno kolonu ka eu, djindjic prosto nije imao vise vremena da pokaze da li bi i on posle odredjenog perioda krenuo da vrda po tom pitanju. 

no ova ekipa vrti to sve kako joj odgovara, djindjic je isto to sto kazes malo kriminalac malo tragicno stradao od mrskih kriminalaca, soros je malo veliki prijatelj srbije, malo mrski unistitelj svega srpskog, to je prosto prica za debilne bezmozgase ili konformiste koji samo ovlas obracaju paznju na svu tu politicku kafileriju, svako se u svemu nadje. exit i guca predjena igrica.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by No Country on Mon Sep 10, 2018 2:14 am

William Murderface wrote:Ovo su na prvi pogled nespojive stvari, ali samo ako smatraš da istorijski (i ideološki) narativ mora da bude iole koherentan. Zapravo, mnoge od ovih stvari su već lebdele u glavi običnog Mileta, koji je Đinđića u izvesnim raspoloženjima smatrao izdajnikom, a u drugim tragično nastradalim premijerom, Miloševića čas zločincem, čas žrtvom svetske zavere. Tita čas srbožderom i engleskim agentom, čas benevolentnom očinskom figurom, čijeg se vremena seća sa setom i nostalgijom. Vučić mu daje priliku da misli sve ove stvari u isto vreme, bez ikakve kognitivne disonance.
Све си одлично написао, а ово горе је најбоље. А ја мислим да је баш то растакање смисла и циљ. Дошли смо до апсолутног наратива, чувене лепиње-са-све, довољно је конзумирати сервирано, а сасвим је немогуће борити се за било какву смислену нит. Мислим да смо спремни за беспартијски унитаризам. Немогуће је не бити глуп, једноставно више не постоји никаква алтернатива ни отпор таблоидиотизацији комплетне стварности. Of course, циклус свеопштег олуђавања се сасвим примерено завршава на Косову, где је и почео.

Post by William Murderface on Mon Sep 10, 2018 4:57 am

чувене лепиње-са-све

_____

Post by No Country on Mon Sep 10, 2018 5:58 am

Cringeworthy. Што је најбоље, човек види да испада невиђена далабу, а опет не може да се заустави. 

Post by ficfiric on Mon Sep 10, 2018 8:01 am

off: u vezi tog "napadanja s desna", mislim da Jeremicu nije cilj da obori rejting Vucicu a sebi da digne vec pokusava da preporuci svoju stranku SNS-ovom clanstvu, kao kad je Kostunica pricao kako ne sme biti revansizma ili o devetoj rupi na svirali.

U skoro svim nastupima koje sam video, govori kako je SZS sledeca vlast. Pricali smo vec o tome, to je i Nikolic radio. Njemu je upalilo

Jeremija je trenutno u procesu stvaranja organizacije, eno skupljaju potpise po Srbiji i svo to desnicarenje ne smatram besmislenim. Vucic nece pasti kad mu rejting padne, vec kad se stranka rasturi. Mislim da Jeremic radi na tome

_____

Uprava napolje!

Post by MNE on Mon Sep 10, 2018 8:31 am

može da radi kolko oće dok god zapad bude smatrao da će ovaj idiot da im završava posao džabe će mu biti svo pokušavanje

Post by Utvara on Mon Sep 10, 2018 12:53 pm

MNE wrote:može da radi kolko oće dok god zapad bude smatrao da će ovaj idiot da im završava posao džabe će mu biti svo pokušavanje

Nije za džaba, Vučić i SNS imaju rok trajanja, kao i sve drugo na svetu. Mislim da su svi svesni toga, pa i Vučić. Stoga mora stalno da samog sebe što bi rekli - reinvent-uje. Da se ponovo prestrojava, ponovo otkriva, prerađuje.
Jeremić mora odnekud početi. Br. #1 - uslov je da ima spremnu partiju. Naravno da stranci neće poveriti posao Jeremiću dok ne ispuni elementarne uslove.

Post by sejlor on Mon Sep 10, 2018 2:03 pm

Baš malo op edova, kolumni, ili kako se to već zove na temu Predsednika na Kosmetu..

Post by William Murderface on Mon Sep 10, 2018 6:25 pm

https://amp.dw.com/sr/vučić-izduvao-svoj-probni-balon/a-45425374?maca=sr-Twitter-sharing&__twitter_impression=true

_____

Post by KinderLad on Mon Sep 10, 2018 6:37 pm

William Murderface wrote:https://amp.dw.com/sr/vučić-izduvao-svoj-probni-balon/a-45425374?maca=sr-Twitter-sharing&__twitter_impression=true

Znali smo da nije miljenik CSU, ostali su realno nebitni.

Post by William Murderface on Mon Sep 10, 2018 8:51 pm

“Фалисификовали су оно што сам рекао о Милошевићу. Зато ћу поновити – он је имао највећу подршку, био је велики лидер, али резултати његове владавине за Србију били су веома лоши. Тај други део многи су испустили (…) Нама је важно да више не гајемо култ гробова, већ култ живих, не култ прошлости, већ будућности”, поручио је председник Србије.

Very dishonest people!

_____

Post by паће on Mon Sep 10, 2018 8:54 pm

William Murderface wrote:
“Фалисификовали су оно што сам рекао о Милошевићу. Зато ћу поновити – он је имао највећу подршку, био је велики лидер, али резултати његове владавине за Србију били су веома лоши. Тај други део многи су испустили (…) Нама је важно да више не гајемо култ гробова, већ култ живих, не култ прошлости, већ будућности”, поручио је председник Србије.

Very dishonest people!

Да није то мало компликовано? Ту рачуна на онај 1 сегмент публике који зна да се у овом случају не чита дишонест. Елитизам вреба иза угла да те потрефи у вугла...

_____
то ја бришем, некад милице некад не
"multiple websites" - c'mon, where would you find them? For starters, find ONE multiple website. Oh, you meant "more than one"? Well, that's called "many".

Post by William Murderface on Mon Sep 10, 2018 8:55 pm

Hehe, pazi ovo, Vladeta ukapirao vic. Sa 20 godina zakašnjenja doduše.

"Не да се призна Косово, већ да постане члан УН, а ми потпишемо правно-обавезујући споразум. Вучић корак по корак то припрема и то је био смисао те посете и читав тај театар, он се упуито у Бање ризикујући живот, његови сарадници у Србији дижу тензије. То је сцена за јавност, његове алузије, то је за обрачун са опозицијојм. То је припремање терена за косово у УН. Приче о разграничењу, ту се не може ухватити шта се мисли. Говори се да то значи размену територија - Север за Прешево, Албанци не помишљају да се одрекну Газивода, они траже Прешево, Бујановац и Медвеђу. Србија стратешки може преживети с Косовом под туђом контролом, ако узму Прешево онда ће зајашити аутопут и пругу, нашу везу с морем, то никада не сме доћи у обзир. Размена становништва се не ради никада, то је трауматично", сматра Јанковић.
http://www.nspm.rs/hronika/vladeta-jankovic-posle-svih-najava-vucicevog-istorijskog-govora-dobili-smo-prazan-govor-s-nekom-vrstom-srednjoskolske-retorike-iz-pismenih-o-patriotizmu-i-miru-u-svetu.html

Predlažem za novi predizborni slogan DSS-a: "Preševo je srce Srbije!"

_____

Post by William Murderface on Mon Sep 10, 2018 9:01 pm

Ne, ipak ništa nije ukapirao.

"Став Немачке је непромењив, Вучић каже да ће се борирти, са свим тим позоришним елементима. Нема начина да Србија нешто промени, ни нека друга и другачија а камоли ова оваква. Његово стално помињање одговорности неких других, он ту мисли на демократску Србију, разлика између те гарнитуре је у томе што су ти преговори вођени с много озбиљности, то су били људи који су познавали пробелм, били су одлично припремљени, водили смо борбу с успехом, натерали смо их да повуку једностран потез, а то је проглашење независности. Стално нас Вучић криви да смо ми криви за ту ситуацију, ми који смо сваки пут пред састанке излазили пред парламент и тражили мандат где смемо да учуинимо уступак, а данас Вучић не излази у парламент, ниједан пут није рекао шта планира. Врхунац је што дође Маја Гојковић каже чак и кад то буде нећемо доводити Вучића да га посланици не би вређали. Видите докле смо стигли са демократијом".

Al ste ih zajebali, alal vam patka.

_____

Post by MNE on Mon Sep 10, 2018 9:08 pm

nisu ih zajebali ali su i takvi bili 10 puta sposobnija garnitura od ovih, čak i po pitanju po kojem su ih ovi sad optuživali za izdaju

Post by William Murderface on Mon Sep 10, 2018 9:13 pm

Za izdaju naravno nisu krivi, nije to sporno uopšte. I jesu bili generalno pismeniji, i to stoji. Ali - tačno ovakva kratkovidost je omogućila Vučićevo jahanje na kosovskom pitanju, a to Vladeta iz klasične starine ne kapira. Zato što oni nisu bili u stanju da kažu da je Kosovo izgubio Milošević, sada Vučić može da kaže Kosovo izgubiili - oni! Što je naravno laž, ali to više nije ni bitno.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Dec 13, 2018 11:33 pm