Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i prikljucenija

    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Sat Nov 10, 2018 3:29 pm

    Ma dobro, ako ti je tako lakše.
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Sat Nov 10, 2018 3:29 pm

    yoyogi wrote:
    disident wrote:Jugi ja mogu da ti pošaljem neke naučne članke o položaju žena u Tajlandu. A mogu i da te banujem ako nećeš 
    Biraj

    Ma da li je moguće da mi ti pošalješ članke da me obrazuju. O Tajlandu. Znaš li uopšte gde se ta država nalazi?
    Druyye msm da masi poentu i to mi je bas čudno za nekoga ko ima faks. Ti si tamo bio turistički i imaš neka uopštena zapažanja. To je sve. Ne možeš da budeš vrhovni autoritet niti možeš da izvodis nekakve zaključke o njihovom društvu jer za to prosto nisi sposoban  i tvoji postovi na tu temu upravo dokazuju to


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Sat Nov 10, 2018 3:33 pm

    disident wrote:
    yoyogi wrote:

    Ma da li je moguće da mi ti pošalješ članke da me obrazuju. O Tajlandu. Znaš li uopšte gde se ta država nalazi?
    Druyye msm da masi poentu i to mi je bas čudno za nekoga ko ima faks. Ti si tamo bio turistički i imaš neka uopštena zapažanja. To je sve. Ne možeš da budeš vrhovni autoritet niti možeš da izvodis nekakve zaključke o njihovom društvu jer za to prosto nisi sposoban  i tvoji postovi na tu temu upravo dokazuju to

    Sigurno, neka ti ona lujka sa biciklom prikaže Japan.
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by beatakeshi Sat Nov 10, 2018 4:14 pm

    Ne pričaj sa njim, banuuuuuj gaaaaa...
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Nino Quincampoix Sat Nov 10, 2018 4:15 pm

    Postalo je jako tesko biti na ovom forumu
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Sat Nov 10, 2018 4:20 pm

    Pa se onda neko čudi kako Stalin dolazi na displej. To vam je sudbina.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Sat Nov 10, 2018 4:52 pm

    kacio si jogi to na moderaciji to o 'polozaju' zena na pataji. samo se malo pravis blesav

    o tom eksploatatorakom sistemu prilog. podigose 'meku'. ti mene tom slikom, ja tebe stalinom

    ako se prave vec nekakve podele apstraktne, da se to istera do kraja. misim, ako su tema zene
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Sat Nov 10, 2018 4:57 pm

    navijaci i navijacice


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by No Country Sat Nov 10, 2018 5:13 pm

    Quincy Endicott wrote:Postalo je jako tesko biti na ovom forumu
    Еј, пре него што одеш, ако би могао да се раздужиш гледе Џонија-говнара? Не било ти тешко?
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Nino Quincampoix Sat Nov 10, 2018 5:28 pm

    Video sta si napisao i hocu
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Sat Nov 10, 2018 5:45 pm

    disi, one zidove teksta stavi u spojler, boli me palac od drkanja na telefonu.

    inace ja znam o cemu jogi prica, samo se malo pravilm lud. danas mi bio bas jedan poznanik ciji sin ozenio thai. zive u australiji, relativno mladi. on je inace sa pala. cudan spoj drvne gradje balkanske i tog surovog istoka koji ti ne daje pravo na gresku. kapiram kako su se nasli

    dolazili su cak nazad, mali se ovde rodio. i gore je od onoga sto kaze jogi: u najboliem slucaju te izbace iz kuce, u najgorem ti odseku jaja. a ide uparena sa majkom
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Sat Nov 10, 2018 6:23 pm

    a inace ovu sto pise za neke pare treba s pravom priupitati o cemu ona kurac uopste pise i sta ona tamo radi, gde zivi i sta se desava u tom svetu kad ta supremisticka muska agresija krene sa tribina da silji kurac ili zuper da joj salje ljubavna.pisam sa burundija

    meni su najjaci ti rts momwnti prenosa 'sportskih dodadjaja'. jedan red divljaka, pa onda neki kadar neke 'lutke'. wtf

    sta se tu desava, sta ja gledam? ako moze neki komentar
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by boomer crook Sat Nov 10, 2018 10:18 pm

    meni ovaj navijacki tekst iz vajsa deluje nekako folirantski. ne zato sto sumnjam da iva navija vec zato sto je lose pisan. nekako je izriban sav. kao moze keva milka ali neke skinete i sabanke ne mogu. ne znam dosta tekstova na domacem vajsu zvuce kao da su autori upravo raspakovani iz celofana. ne govorim o tome da im iskustva nisu autenticna vec da tako pisu.

    izuzimam m. ratkovic. njeni tekstovi mogu ovako ili onako ali makar imam osecaj da je autorka zivo bice.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo Sat Nov 10, 2018 10:36 pm

    bruno sulak wrote:meni ovaj navijacki tekst iz vajsa deluje nekako folirantski. ne zato sto sumnjam da iva navija vec zato sto je lose pisan. nekako je izriban sav. kao moze keva milka ali neke skinete i sabanke ne mogu. ne znam dosta tekstova na domacem vajsu zvuce kao da su autori upravo raspakovani iz celofana. ne govorim o tome da im iskustva nisu autenticna vec da tako pisu.

    izuzimam m. ratkovic. njeni tekstovi mogu ovako ili onako ali makar imam osecaj da je autorka zivo bice.

    i ja volim mnogo mariju ratkovic i što piše a i njenu zaebanu životnu priču koja je itekako kredibilna. od nje tj iza nje će da ostane nešto na polzi ženama. od ive slabo. ona inače navija ali baš slabo kapira, pre svega da se navijačke emocije ne mogu tako racionalizovati, posebno ne u srbiji. dodao bih, bez patkometrisanja, posebno ne kod partizana kod koga se dosta toga međusobno isključivog i dalje prepliće. ciganija je mnogo jednoznačnija. nadam se da neće mnogo jesti govna i intelektualisati bazične emocije, biće šteta ispolivati to inače lepo žensko, školovano za istoričarku umetnosti. navijaj i ne seri.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Bluberi Sat Nov 10, 2018 10:44 pm

    Šta uopšte znači reč navijač?
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Sat Nov 10, 2018 10:54 pm

    zavisi od toga ko igra jbg. ko sa slucajnim i namernim srbima
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by boomer crook Sat Nov 10, 2018 11:27 pm

    Kondo wrote:
    bruno sulak wrote:meni ovaj navijacki tekst iz vajsa deluje nekako folirantski. ne zato sto sumnjam da iva navija vec zato sto je lose pisan. nekako je izriban sav. kao moze keva milka ali neke skinete i sabanke ne mogu. ne znam dosta tekstova na domacem vajsu zvuce kao da su autori upravo raspakovani iz celofana. ne govorim o tome da im iskustva nisu autenticna vec da tako pisu.

    izuzimam m. ratkovic. njeni tekstovi mogu ovako ili onako ali makar imam osecaj da je autorka zivo bice.

    i ja volim mnogo mariju ratkovic i što piše a i njenu zaebanu životnu priču koja je itekako kredibilna. od nje tj iza nje će da ostane nešto na polzi ženama. od ive slabo. ona inače navija ali baš slabo kapira, pre svega da se navijačke emocije ne mogu tako racionalizovati, posebno ne u srbiji. dodao bih, bez patkometrisanja, posebno ne kod partizana kod koga se dosta toga međusobno isključivog i dalje prepliće. ciganija je mnogo jednoznačnija. nadam se da neće mnogo jesti govna i intelektualisati bazične emocije, biće šteta ispolivati to inače lepo žensko, školovano za istoričarku umetnosti. navijaj i ne seri.

    pa vecina tekstova u viceu su pisani ko za neki drugi portal. stajaznam, za mondo. mislim devojka navija big deal. daj mi nesto bolje od partizan je za devojcice. no-story.  uopste vise frikovstine.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Sat Nov 10, 2018 11:39 pm

    Bluberi wrote:Šta uopšte znači reč navijač?

    Данас више ништа, отишла технологија. Не да више нема механичких часовника, него ни часовника... ко то још носи, имаш мобилни, имаш монитор.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by No Country Sun Nov 11, 2018 12:08 am

    Bluberi wrote:Šta uopšte znači reč navijač?
    Свакако не више оно што је значила пре 25 година.

    То ти је сада неки тобоже прихватљиви сурогат за оно што су некада биле националне, а још пре тога идеолошке поделе.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Bluberi Sun Nov 11, 2018 12:30 am

    Mislio sam na isključiivanje, jer navijati za neki klub te ne čini navijačem, pa se pitam šta je taj dodatak bez koga nisi navijač.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Sun Nov 11, 2018 12:31 am

    Mr.Pink wrote: i gore je od onoga sto kaze jogi: u najboliem slucaju te izbace iz kuce, u najgorem ti odseku jaja.

    Ne jaja. Kitu mu odseče. Pa sa kurčićem od 2cm, gde će muž da ide? Sedi k'nozi i strepi da ga ne izbace iz kuće.

    Onaj Goran Gocić što je dobio NIN-ovu nagradu za knjigu "Tai" bulazni o razvodu te ženske. Nije bilo ni ženidbe ni razvoda. Izbacila je tipa iz kuće. Tako bi isto i on prošao da je potrajao malo duže (imao je vizu na 2 meseca).
    No Country

    Posts : 10945
    Join date : 2015-05-16

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by No Country Sun Nov 11, 2018 2:45 am

    Bluberi wrote:Mislio sam na isključiivanje, jer navijati za neki klub te ne čini navijačem, pa se pitam šta je taj dodatak bez koga nisi navijač.
    Наравно, искључивање је ваљда кључно за ту ствар. Оно што се збиља променило, то је што је у међувремену навијаштво постало питање идентитета. Кад смо били клинци било је нормално да за неког навијаш, Звезду или Партизан, они баш зајебанији ликови су навијали за ОФК, а сећам се једног који је из чиста мира одлучио да навија за сплитски Хајдук, само да би нам свима терао мортконтру. Но то је све било на нивоу да ли пушиш Марлборо или Винстон, да ли носиш левиске или ренглерице (или “супер кифле”  feminizam i prikljucenija - Page 8 4101625831 ), а иначе смо сви били другари, екипа из школе и/ или краја, висили на кошу, слушали плоче, играли преферанс. Да ме убијеш више се не сећам ко је ту све био Звездаш а ко Партизановац, није нам то било важно на овај данашњи, идентитетски начин.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Sun Nov 11, 2018 2:55 am

    Kondo wrote:nemam komentar, ne mogu da se bavim neoliberalnim gender konstruktima ni kultur rasizmom pogotovo sto je drugarica bliska NDB i sličnima a tu su mi neki drugarice i drugari sa kojima malo malo pa neki svinjac. jbga, iva je jutro će promeniti sve. ja sam svetlosnim godinama daleko odatle danas.

    inače, samo sam skrenuo pažnju autorki na faktografske pogreške jer ovo nije prva ženska navijačka pesma grobarki. nije zorana samo davala glas i snimala prepeve kao što ona piše nego ima i svoj autorski rad, muzika i tekst, koji je uradila sa djordjem panticem. sta sad to je kurac zato sto nije poslala djordja u kujnu, nije dostojno da se pomene nego mora da se lažiraju fakti.



    jebiga ja sam cigan sa dna kace i posle svega kad se obrne krug ponosan sam na ciganstvo koje se drzi svojih vrednosti: keba i aca lukas. to smo mi gani uličari, šabani i seljaci i srbija koju svi mrze i neka tako i ostane, a grobari neka budu urbani pank o kome piše vajs. let it be.

    dodao bih i njegoša i guslare, svakako pre blondie.



    zapravo me jako frustrira što ne poznajem ove ortake sa severa danas. znam da su stoka ali bar da pričamo o ovome: trenutno sam opsednut time da nekako nateram marakanu da nauči da peva kebu na grčkom, 50,000 cigana srba bosanaca rumuna crnogoraca slovenaca (to su bile table kola oko marakane u utorak) da to peva kao jedan. ja ne bi preživeo ako se to desi a da sam svedok.



    mnogo mi je teško sve ovo, ne fudbalski nego kulturno. nisam verovao da ćemo se ikada ovako sastaviti ponovo. makar za jednu noć. otišao sam sa marakane 1991.



    kace kodnas fudbalski savez da uvede kazne zabrane muskarcima da dolaze na stadion pa da dodju samo zene ko na fenjerbahce, nesto kao osamstotina zena nananana
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Dec 11, 2018 7:53 pm

    jel smo imali već ovo?
    sjajan resurs!
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by zvezda je zivot Tue Dec 11, 2018 7:56 pm



    _____
    ova zemlja to je to

    feminizam i prikljucenija - Page 8 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 7:12 pm