Kosovo*

Share

Re: Kosovo*

Post by Gargantua on Sun Sep 09, 2018 10:23 pm

Javni govor je potpuno oslobođen bilo kakvih stega, i otvoren za kakvegod priče iz domena već viđenih zločinačkih politika, logike, mržnje, resentimana i razuzdanosti.

AV je nosilac tog trenda, u datom trenutku i datom kontekstu. Treba mu verovati kad govori to što govori, imenovati kako već zaslužuje i kontekstualizovati dalje po želji. On nije samo prevejani tehnokrata koji sve drži pod kontrolom i taktizira, nego prevejani tehnokrata uz set već viđenog svetonazora. Da li će puška sa zida okinuti do kraja drama - videćemo; no, tu je.

Post by KinderLad on Sun Sep 09, 2018 10:25 pm

Što se mene tiče the good news je da od tzv razgraničenja izgleda nema ništa

Post by xie saike on Sun Sep 09, 2018 10:30 pm

pa nikad i nije bilo od toga nesto, samo je lupetao sto od pocetka i radi. priznace celo kosovo ko bela lala, i mozda ima i presevo i taj deo da ode kosovu, i moze i na to da ga duva samo. za kompenzaciju dobijaju da divljaju kao govna po srbiji i delu bosne koji se zove republika srpska, ali ostaje da se nadamo da ce kada ispune zadatak da budu odjebani.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by William Murderface on Sun Sep 09, 2018 10:38 pm

Ceo trik je da se sve opcije ostave otvorenim i da se svaka potencijalno moze proglasiti pobedom. Ako bude podela, onda podela, ako bude ZSO, onda ZSO. Ne obavezuje se ni na sta, sve je moguce, on se bori kao lav, a ishod ne zavisi od njega nego (kao i u Slobinom slucaju) od volje stranih sila. Sto bi rekla dziberka, bolje raditi i gresiti, nego ne raditi nista. Politika apsolutbe neodgovornosti.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by No Country on Sun Sep 09, 2018 10:41 pm

Не само да све опције остави отвореним, него да их поништи и обесмисли. Кога је више брига шта ће се на крају потписати, ако се уопште нешто и потпише? Човек је уништио дискурс као такав.

Post by ficfiric on Sun Sep 09, 2018 10:43 pm

I to razgranicenje je spin. Sad se opusteno prica o razmeni teritorija sa susednom drzavom Kosovo a do pre mesec-dva je bila prica da se nikad necemo odreci Kosova, srca Srbije, blabla.

_____

Uprava napolje!

Post by xie saike on Sun Sep 09, 2018 10:46 pm

No Country wrote:Не само да све опције остави отвореним, него да их поништи и обесмисли. Кога је више брига шта ће се на крају потписати, ако се уопште нешто и потпише? Човек је уништио дискурс као такав.

inace je bilo veoma tesko zbuniti i dovesti u pometnju naciju ciji prosecni pripadnici vijaju i zlostavljaju zaposlene tehnicare koji prskaju komarce u gradovima

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by xie saike on Sun Sep 09, 2018 10:54 pm

preso je sa nece nam oteti kosovo na nece nam oteti nase na kosovu. znaci ostace ljudi i bez toga sto sad licno poseduju tamo, kad ih mafija drzavna dohvati

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by plachkica on Sun Sep 09, 2018 11:02 pm

pročitajte, ili preslušajte govor još jednom, srbima tamo je rekao da za njih nema ništa
i da za njih verovatno neće biti ništa, ali će se on boriti da dobiju nešto. sve je to fino upakovano,
namolano nacionalističkim floskulama, ali sadržaj je taj, tu ste, gde ste i to je kosovo.

elem, zanimljiv naslov sutrašnjeg informera
od 'ne damo naše kosovo' stiglo se do 'neće nam oteti naše na kosovu'. ostaje da se dogovori
šta je to 'naše'.

Post by ficfiric on Sun Sep 09, 2018 11:09 pm

"nase ... (ne vidi se, prelepljeno slikom)"

_____

Uprava napolje!

Post by plachkica on Sun Sep 09, 2018 11:09 pm

[size=36]Policija Kosova: Gradonačelnik Niša kažnjen, nije pretučen[/size]
http://rs.n1info.com/a418725/Vesti/Policija-Kosova-Gradonacelnik-Nisa-kaznjen-nije-pretucen.html

Post by Gargantua on Sun Sep 09, 2018 11:32 pm

Ne razumem zašto je najslužbeniji od svih glasnika spakovao ovakvu naslovnu.

Post by Creepy Uncle on Sun Sep 09, 2018 11:37 pm

"Hoće li spasilac srpske nacije proći isto kao njegov prethodnik, koji je, posle svega što je učinio za nas, mučki ubijen u haškom kazamatu?"
Uobičajena patetika, nikakvi posebni sokovi i fundamenti.

_____
vijetnamsko prase, koje ceo život bude prase

Dragan Todorović

Post by xie saike on Sun Sep 09, 2018 11:38 pm

pa da, to je vise kao ono e nacijo nemojmo dici ruke kao sto smo od milosevica

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Gargantua on Sun Sep 09, 2018 11:40 pm

Znači da veruje da pozivanje na Miloševića donosi nešto.

Post by William Murderface on Sun Sep 09, 2018 11:40 pm

Do juce je bilo - proci ce ko Djindjic. Sad - proci ce ko Milosevic. Za svakog ponesto, za nekoga aaa sve.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Creepy Uncle on Sun Sep 09, 2018 11:51 pm

Gargantua wrote:Znači da veruje da pozivanje na Miloševića donosi nešto.

Naravno da donosi. Pitaj rendom protivnika Vučića šta misli o Miloševiću. Čovek doživljava veoma ubrzanu rehabilitaciju i za nekoliko godina će po slavama veoma čudno gledati ljude koji bilo šta kažu protiv njega.
Vučić pravi krilni obuhvat prema desnoj strani i to poprilično agresivno. Zabavna mi je ideja da će opozicija i dalje da se takmiči sa njim u tome kids do the darndest things.

_____

Dragan Todorović

Post by xie saike on Sun Sep 09, 2018 11:53 pm

samo napred, tu ga podrzavam, jer znaci brz kraj. a sigurno mi nece pozliti kad se srbija potpuno fasizuje da odem u brazil ko cvajg i ubijem se.

edit: a i opoziciju podrzavam.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Creepy Uncle on Sun Sep 09, 2018 11:55 pm

ne vidim zašto bi to značilo brz kraj. nismo ni na vrhuncu vladavine, još nisu uspostavljene sve poluge vlasti. još ćemo mi da meračimo ovu vlast, da se indolentno čudimo ko joj je sve prišao, i da prihvatamo stvari zbog kojih bi nekada za tri minuta bili na ulici, kao što je apsolutna blokada rada zakonodavnog tela. najgore je što slutim da nam je nekako izmakao prozor za demokratsko rešavanje ove situacije, a pod rečju demokratsko mislim na političko organizovanje na kakvo smo navikli, sa nekakvom participacijom demosa. pre mi izgleda da ulazimo u epohu vrlo jakih, zapravo svemoćnih oligarhija koje će se smenjivati na vlasti putem dvorskih udara i ekstremno suptilnih mindfuck operacija i da su ljudi nezavisnog i svestranog duha koji su to u stanju da artikulišu, objasne, ponude alternativu, a da su pritom neopterećeni našim predstavama o demokratskom odlučivanju, verovatno tek u osnovnim školama.

izvinite zbog offa.

_____

Dragan Todorović

Post by xie saike on Mon Sep 10, 2018 12:02 am

pa ne verujem da ce imati fore da sprovede sve faze kao milosevic

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Creepy Uncle on Mon Sep 10, 2018 12:05 am

koje faze kao Milošević? baš nikakve analogije tu nema.

_____

Dragan Todorović

Post by xie saike on Mon Sep 10, 2018 12:08 am

Creepy Uncle wrote:ne vidim zašto bi to značilo brz kraj. nismo ni na vrhuncu vladavine, još nisu uspostavljene sve poluge vlasti. još ćemo mi da meračimo ovu vlast, da se indolentno čudimo ko joj je sve prišao, i da prihvatamo stvari zbog kojih bi nekada za tri minuta bili na ulici, kao što je apsolutna blokada rada zakonodavnog tela. najgore je što slutim da nam je nekako izmakao prozor za demokratsko rešavanje ove situacije, a pod rečju demokratsko mislim na političko organizovanje na kakvo smo navikli, sa nekakvom participacijom demosa. pre mi izgleda da ulazimo u epohu vrlo jakih, zapravo svemoćnih oligarhija koje će se smenjivati na vlasti putem dvorskih udara i ekstremno suptilnih mindfuck operacija i da su ljudi nezavisnog i svestranog duha  koji su to u stanju da artikulišu, objasne, ponude alternativu, a da su pritom neopterećeni našim predstavama o demokratskom odlučivanju, verovatno tek u osnovnim školama.

izvinite zbog offa.

ovo si u pravu, ali prosto iz razloga sto smo vec u fazi da se za ulazak u politicku igru tj institucije vec uglavnom zna obracun, ako to pogledamo matematicki cak se otprilike zna i neka racunica, treba  ti jedan operativni aktivista da obezbedi 50ak glasova, i grubo za kampanju nekih 2-5 evra po jednom glasu, za medije, akcije i ostalo. primera radi to znaci npr da ti za 10000 glasova treba 200 aktivnih ljudi u kampanji i 20-50k evra minimum. 

to na visem nivou naravno ne mogu da ostvare grupacije dobrih leprsavih ideja i ok ljudi iz komsiluka.

faze velikih poraza i spolja i unutrasnjeg kolapsa, koje moze da pregura i da nastavi, na to mislim.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Zuper on Mon Sep 10, 2018 12:20 am

Creepy Uncle wrote:
Gargantua wrote:Znači da veruje da pozivanje na Miloševića donosi nešto.

Naravno da donosi. Pitaj rendom protivnika Vučića šta misli o Miloševiću. Čovek doživljava veoma ubrzanu rehabilitaciju i za nekoliko godina će po slavama veoma čudno gledati ljude koji bilo šta kažu protiv njega.
Vučić pravi krilni obuhvat prema desnoj strani i to poprilično agresivno. Zabavna mi je ideja da će opozicija i dalje da se takmiči sa njim u tome kids do the darndest things.

Kao da napada samo sa desna.
Sta je prica o tome da kosovo van naseg domasaja, da moramo da se sagnemo pred Angelom(poruka Nemcima)...
To sigurno nije sa desna.

Nego on je svima poslao poruku, svakome dao nesto,
Izmiksovao sve moguce pozicije, sto stalno radi, ali plana nema.
A vi tu nesto analizirate...

Post by William Murderface on Mon Sep 10, 2018 12:26 am

et Creepy

Ja se u načelu slažem za taj opozicioni manevar udesno, ali u Srbiji je uvek bilo desnice i desnice, ili bolje rečeno nacionalizma i nacionalizma, pa u tom smislu uvek ima prostora da se skuplja neka antimiloševićevska desnica na drugoj strani. Ali nije on do kraja zagrizao ni u tom smeru, naravno. Ovo sa Miloševićem je, treba imati u vidu, ipak bilo rečeno u sklopu kosovskog pitanja i pred kosovskom publikom. Na drugim mestima i u drugim raspoloženjima biće opet (samo)upoređivanja sa Đinđićem (pa bilo i je baš skoro nekoliko).

Oni u suštini grade jedan potpuno fiktivni istorijski narativ. Kačio je, mislim, Kinder, omrznutog Timoti Snajdera, kad priča o Putinovoj Rusiji, pa kaže oni grade neku potpuno novu istoriju, sastavljenu od komadića iz prošlosti, ali lišenih svakog konteksta. Samo što to ne važi samo za Rusiju, nego za sve (meni je Brexit tipičan primer).

Mislim da naše reakcije govore samo o tome da smo zarobljeni u nekom drugom vremenu. Milošević - aha, zaokret udesno, ili ka nacionalizmu. Đinđić, Merkel, aha, prestrojava se u evropsku kolonu. Ma jok, to prosto ne znači ništa, odnosno nešto znači, ali to nešto se ne može iščitati iz devededesetskih narativa koji su bilo koliko-toliko koherentni.

Naprednjački istorijski narativ (sastavljen od Vučićevih nastupa, saoštenja njegovih satrapa, naslovnica tabloida, itd.) glasi otprilike ovako: Devedesetih se dešavalo nešto strašno, ali za to su pre svega krive strane sile, a ne oni koji su tada vodili politiku. Ipak, tadašnja politika je greška, i na nju se ne možemo vraćati. Dvehiljaditih nastaje prava propast jer tada dolaze dosmanlije koje su sve upropastile, pokrale, privatizovale izdale Kosovo i isporučile Miloševića. Đinđić je bio hrabar, ali neshvaćen političar kojeg su Srbi ubili jer ne vole reformatore, a to verovatno čeka i Vučića, koji baš kao i Đinđić, pokušava da se uhvati ukoštac sa našom lenjošću i mitomanijom. Milošević je bio veliki čovek koji je grešio. Oni koji su ga isporučili su izdajnici. Đinđić je bio veliki čovek koji nije uspeo u svom reformatorskom poduhvatu. Oni koji su ga ubili su lenji Srbi/Englezi/dosmanlije ( po potrebi). Za izručivanje Miloševića su dosmanlije uzele dva miliona dolara (ili beše dvadeset). Oni koji danas kritikuju Vučića su isti oni koji su kritikovali (pa možda i ubili) Đinđića. Ergo, Vučić je novi Đinđić, ali mere bit i novi Milošević.

Ovo su na prvi pogled nespojive stvari, ali samo ako smatraš da istorijski (i ideološki) narativ mora da bude iole koherentan. Zapravo, mnoge od ovih stvari su već lebdele u glavi običnog Mileta, koji je Đinđića u izvesnim raspoloženjima smatrao izdajnikom, a u drugim tragično nastradalim premijerom, Miloševića čas zločincem, čas žrtvom svetske zavere. Tita čas srbožderom i engleskim agentom, čas benevolentnom očinskom figurom, čijeg se vremena seća sa setom i nostalgijom. Vučić mu daje priliku da misli sve ove stvari u isto vreme, bez ikakve kognitivne disonance.

Što reče Gargantua, može se reći sve i može se misliti sve. Nikakva ograničenja ne postoje. Istorija je prostor za nesputano ispoljavanje svih naših želja. Nije to više ni revizionizam u klasičnom smislu te reči, ne pokušava se odrbaniti nekakva koherentna alternativna verzija istorije, nego se može odbrati sve što nam se svidi, kao na švedskom stolu. Umalo da zaboravim, Vučić je i kao Tito, jer gradi puteve i brine o narodu, ali nije nikakav komunista, jerbo mrzi Hrvate i Jugoslaviju i socijalizam. On je kao Milan Stojadinović, jer se vešto pozicionira u međunarodnoj politici i spreman je da sarađuje i sa Nemcima, ali u korist srpske ekonomije i izgradnje kapitalizma.

Ukratko, on je ono što dobiješ kad pomešaš feljtone iz Večernjih novosti, Senke na Balkanu, Balkan Info, Zonu sumraka, Oko, Treće oko, Bazdulja, Kustu, Matiju Bećkovića, Nikolaja, Jerotića, Bolji život i Srećne ljude, Mojtevideo i Ravnu goru, ZIP i Dnevnikov dodatak, Milu Štulu i Danu Drašković, Tito i ja i Neretvu, jugonostalgiju, antiglobalizam, antikomunizam, građanistički nacionalizam, slobizam, revizionizam.

Last edited by William Murderface on Mon Sep 10, 2018 12:34 am; edited 1 time in total

_____

Post by William Murderface on Mon Sep 10, 2018 12:31 am

Zuper wrote:
Creepy Uncle wrote:

Kao da napada samo sa desna.
Sta je prica o tome da kosovo van naseg domasaja, da moramo da se sagnemo pred Angelom(poruka Nemcima)...
To sigurno nije sa desna.

Nego on je svima poslao poruku, svakome dao nesto,
Izmiksovao sve moguce pozicije, sto stalno radi, ali plana nema.
A vi tu nesto analizirate...

+1

Evo da se i ja složim sa Zuperom.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Sep 18, 2018 11:48 pm