Vučićeva Srbija

Share

Re: Vučićeva Srbija

Post by xie saike on Thu Oct 04, 2018 12:15 pm

dss fasista, homofob, savetnik i aktivni clan antivaks desne srbijanske sabanerije

http://www.autonomija.info/udruzenje-da-se-zna-novi-dekan-pravnog-fakulteta-u-novom-sadu-osudjeni-homofob.html

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by William Murderface on Thu Oct 04, 2018 3:05 pm

Tekst je zanimljiv, samo ignorišite knee-jerk antikomunizam.

http://www.nspm.rs/hronika/djordje-stojkovic-mirna-asimilacija-i-asimilacija-sa-kompromitacijom-mehanizmi-uvlacenja-pojedinaca-u-vucicev-socijalisticki-savez.html

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by паће on Thu Oct 04, 2018 3:23 pm

William Murderface wrote:Tekst je zanimljiv, samo ignorišite knee-jerk antikomunizam.

Па антикомунизам се своди на злоупотребу термина соц савез, који је ионако био веома небитан резервоар тренутно нераспоређених кадрова, празна форма за увежбавање могућих политичара. Ко тамо не умре од досаде, можда ће узнапредовати.

С друге стране истиче како је Тиле имао шлифа и био суптилан, онако са индиректним спомињањем катил-фермана, није ишао ђоном.

Добар текст иначе, треба разоткривати механизам кад год се може.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
"multiple websites" - c'mon, where would you find them? For starters, find ONE multiple website. Oh, you meant "more than one"? Well, that's called "many".

Post by William Murderface on Thu Oct 04, 2018 3:29 pm

Da, zato je i meni bio zanimljiv. Nedovoljno se piše o ovom fenomenu osim u najopštijim moralističkim pojmovima (preletači ljudi bez morala, blabla). Po meni je ključno to što ljudi koji su gradili karijeru u politici masovno prelaze u SNS, jerbo u toj branši više nema konkurencije.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Daï Djakman Faré on Thu Oct 04, 2018 3:33 pm

odlicna sistematizacija ™, no mozda preveliki fokus na DSS-u, vidi se da je autor ozlodjeni simpatizer

_____
--to give the metals back their alchemical significance that has been neglected since the beginnings of the industrial revolution
--to alienate common apparati/mechanismi to create a perpetuum mobile called Motor Sehn-Sucht--

Post by паће on Thu Oct 04, 2018 3:37 pm

William Murderface wrote:Da, zato je i meni bio zanimljiv. Nedovoljno se piše o ovom fenomenu osim u najopštijim moralističkim pojmovima (preletači ljudi bez morala, blabla). Po meni je ključno to što ljudi koji su gradili karijeru u politici masovno prelaze u SNS, jerbo u toj branši više nema konkurencije.

Нема конкуренције међу послодавцима. Јер, јебига, политичар од заната не може да упражњава тај занат као соло киоск, мора да уђе у неку фирму. Од нечег мора да се живи, а да умеју да раде неки други, једнако уносан, посао, радили би тај. Овако, где запошљавају, тамо се и иде.

_____
"multiple websites" - c'mon, where would you find them? For starters, find ONE multiple website. Oh, you meant "more than one"? Well, that's called "many".

Post by William Murderface on Thu Oct 04, 2018 3:37 pm

Da, ali ima i ovaj Tadićev. Uzgred, mislim da je najveći transfer zaista iz DSS-a (dobro, najveći je iz radikala, ali to iz očiglednih razloga), jer je ta stranka ubedljivo najviše pukla, a gajila je puno tih aparatčika.

et Fare

_____

Post by William Murderface on Thu Oct 04, 2018 3:38 pm

паће wrote:
William Murderface wrote:Da, zato je i meni bio zanimljiv. Nedovoljno se piše o ovom fenomenu osim u najopštijim moralističkim pojmovima (preletači ljudi bez morala, blabla). Po meni je ključno to što ljudi koji su gradili karijeru u politici masovno prelaze u SNS, jerbo u toj branši više nema konkurencije.

Нема конкуренције међу послодавцима. Јер, јебига, политичар од заната не може да упражњава тај занат као соло киоск, мора да уђе у неку фирму. Од нечег мора да се живи, а да умеју да раде неки други, једнако уносан, посао, радили би тај. Овако, где запошљавају, тамо се и иде.

Da, da, upravo sam na to mislio.

_____

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Thu Oct 04, 2018 7:04 pm

William Murderface wrote:Tekst je zanimljiv, samo ignorišite knee-jerk antikomunizam.

http://www.nspm.rs/hronika/djordje-stojkovic-mirna-asimilacija-i-asimilacija-sa-kompromitacijom-mehanizmi-uvlacenja-pojedinaca-u-vucicev-socijalisticki-savez.html
e da vidiš kako pečat piše o predavanjima koja je Alan Karlson održao u matici srpskoj pre neki dan: daju ceo sažetak njegovih litanija o prirodnoj porodici, patrijarhatu, on da štiti i snabdeva ona da čuva uči i inspiriše (for realz); i onda kako je marksističko-feministički pristup upropastio porodicu, sa posebnim naglaskom na švedsku i "crvene godine". zaključak pečatovog autora: sve su ovo pravovremena upozorenja za nas u Srbiji jer evo vidite ovaj novi zakon o podršci porodicama sa decom, majke dobijaju hiljadu mesečno. 
krive su feministkinje i marksisti za zakon i male naknade, valjda zato što bez njih žene lepo ne bi ni radile pa vlast ne bi bila primorana na takve zakone 

Post by William Murderface on Thu Oct 04, 2018 7:06 pm

Pečat, list levičarske Srbije.

_____

Post by Mr.Pink on Thu Oct 04, 2018 8:08 pm

al zato prelistavam 'liceulice'...i ima svega...od revizionizma, noba, antifa, samooslobodjenje etc

dakle u srbiji kapiram da na trafici ovakve naslove ne mozes kupis. priznajem da sam samo prelistao

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Sotir on Thu Oct 04, 2018 8:18 pm

Šta ima o NOBu o revizionizmu?

Post by Mr.Pink on Thu Oct 04, 2018 8:56 pm

a nista bitno ili konkretno. ko da je napisano za decu. uglavnom o ex-yu situaciji i levici nekoj

Post by William Murderface on Thu Oct 04, 2018 9:30 pm

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je Evropska unija racionalan izbor za Srbiju, ali da to ne znači da će Srbija pokvariti odnose s Rusijom.
"Srbija je na putu ka EU. Da li bi želeli da održimo najbolji mogući odnos sa Rusijom, da, želeli bismo. Da li ćemo se pridružiti NATO, ne to nas ne interesuje. Da li imamo dobar odnos sa NATO, da, imamo kroz razne programe ali ne želimo da uđemo u NATO", rekao je Vučić u intervjuu za Vašington post.
On je rekao da Srbija ima redovan i normalan stav, da je na putu ka Evropskoj uniji i da želi da pripada društvu evropskog tipa, što je, kako je rekao od "prvorazrednog značaja".
Govoreći o raspoloženju javnosti prema EU, Vučić je rekao da narod Evropsku uniju povezuje sa svim pritiscima s kojima se suočava Srbija na Kosovu, a to važi i za Amerikance, dok Rusija, nasuprot tome podržava teritorijalni integritet Srbije i uvek je pomagala i podržavala Srbiju u Savetu bezbednosti i UN u raznim situacijama.
"Postoji naš racionalni izbor i naš racionalni pristup da idemo u EU. To ne znači da ćemo pokvariti odnose s Rusijom, ali čak i kad idemo u Rusiju to ne znači da mi napuštamo naš put ka Evropskoj uniji", rekao je Vučić
 Srbija je na neki način ophrvana kosovskim pitanjem, ali da kada bi jednog dana bio referendum o evropskom putu Srbije, EU bi pobedila, rekao je Vučić.
"Mi imamo vrlo racionalni pristup, mada smatramo i Evropljane i Ruse, među drugima takođe, kao svoje iskrene prijatelje. To je vrlo jednostavno. Radite sve što možete da branite stav svoje zemlje i interese svoje zemlje i svog naroda", rekao je Vučić.
On je rekao da Srbe privlači zapadni životni standard, da vole Nemce koji donose svoje fabrike u Srbiju i da "bez sumnje više vole način života na zapadu nego na istoku".
Međutim, s druge strane, neki ljudi stigmatizuju Srbe, označavaju ih kao jedini narod koji je počinio genocid u Evropi posle Drugog svetskog rata, a po rečima Vučića, Rusi su bili na strani Srbije u Savetu bezbednosti UN i kada drugi nisu.
"I ljudi će reći - u redu oni su naši bliski saveznici, ali postoji naš racionalni izbor i naš racionalni pristup da idemo u EU. To ne znači da ćemo pokvariti odnose s Rusijom, ali čak i kad idemo u Rusiju to ne znači da mi napuštamo naš put ka Evropskoj uniji", rekao je Vučić.
Vašington post navodi u uvodu intervjua da je Srbija ključna balkanska zemlja koja je izrazila želju da se pridruži EU, ali takođe smatra Moskvu saveznikom. Navodi da je ruski uticaj mnogo dublji, iako Zapad daje mnogo više novca Srbiji.
Vašington post navodi da je ključno pitanje koje drži zemlje bliskim odbijanje Rusije da prizna Kosovo kao nezavisnu zemlju, i da je Rusija koristila svoj veto u Savetu bezbednosti UN da zaustavi napore da se da članstvo Kosovu, i štiti Srbiju od osuda.
Intervju sa predsednikom Srbije o tome kako balansira odnose prema Rusiji i Zapadu, prema napomeni Vašington posta, urađen je letos u okviru serije intervjua koji pokušavaju da objasne globalni uticaj Rusije.

_____

Post by beatakeshi on Thu Oct 04, 2018 9:54 pm

...On je rekao da Srbija ima redovan i normalan stav...

Možda je mislio na stolicu.

Vili, odakle ti ovaj tekst, potpuni krš, ovo  niko nije pročitao pre objavljivanja, stvari se ponavljaju.

Post by Gargantua on Thu Oct 04, 2018 10:01 pm

Slobodan prevod intervjua za WaPo, kačio sam ja na 24 časa Le Vučića

Post by Gargantua on Thu Oct 04, 2018 10:04 pm

Btw, Trampova trgovinska politika stigla i u naše selo, otvorio front i prema EU:

Kajl Skot: Ni Srbija nas ne tretira kako bi trebalo

SAD i dalje zagovaraju slobodnu trgovinu sa svetom, ali već 70 godina čekaju na jednakost i reciprocitet, izjavio je američki ambasador u Beogradu, Kajl Skot.

Dodao je da ni u Srbiji roba iz njegove zemlje nema pravedan tretman.

"Čak i ovde u Srbiji imamo nepravedan trgovinski tretman američke robe. Cilj jeste da zemlja ima dobre odnose sa četiri ose - Kinom, Rusijom, SAD i EU. Ali, kada pogledamo kakvi su trgovinski odnosi, teško je reći da Srbija na ravnopravan način tretira sve partnere", rekao je Skot na Sedmom Samita EU - jugoistočna Evropa, o održivom razvoju za Balkan - Srbija u vodećoj ulozi, u organizaciji londonskog Ekonomista.

Od više od 50 proizvoda samo pet, koji se izvoze iz Srbije u SAD podležu carini, dok u obrutnom pravcu SAD kada izvozi u Srbiju plaća za 30 od 35 proizvoda, tako da je samo pet oslobođeno visokih carinskih tarifa, kazao je Skot.

Američki diplomata je kao primer naveo kalifornijsko vino koje se u Srbiji carini 30 odsto, dok se za vina iz Italije i Francuske, kako kaže, uopšte ne plaća carina.

"Za američki traktor Džon dir carinska tarifa iznosi 15 odsto u Srbiji, dok se za uvoz traktora iz EU ne plaća ništa. Da li je fer da cele kategorije poljoprivredne proizvodnje nemaju pristup srpskom tržištu iz bezbednosnih razloga, iako su mnoge naučne studije pokazale da je američka hrana zdrava", naveo je Skot.

Dodao je da su SAD velika i moćna država i da žele da budu primer drugima i pokažu celom svetu da su posvećene slobodnoj trogvini iako ne dobijaju nista zauzrvrat.

"Kada je svet bio na kolenima nakon Drugog svetskog rata, mi smo bili poslednji na nogama i dok su se druge zemlje dizale na noge polako su smanjivale svoje barijere, dok smo mi to odmah uradili, sedam decenija kasnije SAD još uvek čekaju", naveo je.

Prema njegovim rečima, predsednik Donald Tramp ima jedinstven stav u američkoj politici po tome što je spreman da stane na crtu dogmama i promeni konvencionalan način razmišljanja po tom pitanju. Tramp je, podsetio je Skot, rekao da sve to što se dešava nije pravedno i da više SAD neće dozvoliti to iskorišćavanje i da je spreman da pregovara o starim sporazumima.

"To ne znači da smo promenili stav prema slobodnoj trgovini i trgovini, ali ona mora da bude pravedna i recipročna", naglasio je Skot.

On kaže da se za automobile da SAD kada izvoze automobile moraju da plate četiri puta više, nego što druge zemlje plaćaju kada izvoze u SAD.

Podsetio je da Kina ima veliki suficit već decenijama prema SAD da je utvrđeno da Kina na razne načine subvecioniše svoje firme u toj trgovini, da se krade intelektualna svojina i slično.

"Ceo sistem trgovine je pod pritiskom one njene ružne strane. Ipak, verujemo u slobodnu trgovinu, ali nije dovoljno samo da ona bude slobodna, već mora biti i pravedna i recipročna", poručio je Skot.

Istakao je da SAD imaju stopu rasta od četiri odsto ove godine iako su mnogi smatrali da je to nemoguće, zatim da zapošljavanje raste. Kaže da su SAD 2009. imale više od 15 miliona nezaposlenih i da su od tada otvorile 19 miliona novih radnih mesta.

"Sada imamo 190.000 novih radnih mesta mesečno u proseku. Tako da smo u poslednjih osam i po godina otvorili više radnih mesta nego što imamo ljudi. Takođe, berza postiže zaista rekordne rezultate. Mi želimo da srušimo zidove koji sprečavaju slobodno tržiste, ali u toj trgovini mora biti pravde", rekao je ambasador Skot.

On, takođe, kaže da ceo život jede govedinu, kako bi to neki rekli, punu hormona i da bi voleo da čuje neki ozbiljan dokaz da to meso nije zdravo.

"Američka govedina je jednako dobra i konkurentna i treba prepustiti potrošačima da izaberu, a ne da im Brisel diktira šta je zdravo, a šta nije", naglasio je Skot.

Post by William Murderface on Thu Oct 04, 2018 10:07 pm

Ispoštuj nas, brate!

_____

Post by William Murderface on Thu Oct 04, 2018 10:09 pm

Ali ovo za Brisel, prejako.

_____

Post by паће on Thu Oct 04, 2018 10:09 pm

beatakeshi wrote:...On je rekao da Srbija ima redovan i normalan stav...

Možda je mislio na stolicu.

Vili, odakle ti ovaj tekst, potpuni krš, ovo  niko nije pročitao pre objavljivanja, stvari se ponavljaju.

Ма то је до њебмајстора, колико пута смо већ видели да текст за поднаслов, наслов испод слике, текст извучен у оквир (то већ не могу да се сетим како се зове) и редован текст буду форматирани исто кад се текст пренесе, а често и на самом сајту. Јер је форматирано за штампу, а кад пренесу на сајт, то се изгуби.

Некад само читаш и чешкаш се по глави, јер не видиш како би могли да напишу исту ствар и пети пут. Четири и ни макац.

_____

Post by KinderLad on Wed Oct 10, 2018 8:41 pm

Post by ficfiric on Thu Oct 11, 2018 1:40 pm

Реаговање Савета РЕМ-а на изјаве дела опозиције о раду Регулаторног тела

Од тренутка када је основано, као независни регулатор, Регулаторно тело за електронске медије је предмет дневно-политичких партијских препуцавања, али последњи наступ Бориса Тадића, бившег председника Србије, ипак превазилази и најлуђу машту.

Зато што је човек, чија је некадашња функција требало да подразумева управо поштовање закона и немешање у рад независних регулаторних тела, без икаквих ограда показао да му то, ни онда, ни сада, уопште није намера.
Уместо тога реаговао је на изјаву садашњег председника и то ону којом се јасно поручује да не могу политичари да дају и одузимају фреквенције, и да новинари не морају да брину због суманутих идеја појединих актера српске политичке сцене.
И уместо да то поздрави, Борис Тадић је “обрнуо игрицу” и поштовање закона прогласио за непоштовање, а непоштовање закона за основну демократску тековину.

Због свега тога, Регулаторно тело за електронске медије не може а да се не запита:
Да ли је у време Бориса Тадића то било нормално и уобичајено? Да он и Драган Ђилас седну и одлуче ко може да има фреквенцију, а ко не? И ко сме да издаје новине, а ко не? И да ли су, у то време, њих двојица, ван институција и сваког закона, непослушне забрањивали и слали у затвор? И да ли су, да подрже такве своје активности, чак донели и онај накарадни Закон о информисању, којем је једина функција била да кажњавањем сваког супротног гласа подржи њихову самовласт? На крају - и да ли њихова најава да ће на свом сутрашњем партијском скупу расправљати о националним фреквенцијама и раду РЕМ-а, значи да им је план да то време врате?
И да ли онда треба да очекујемо не само одузимање фреквенција, него и укидање регулаторних тела и поновна хапшења свих који другачије мисле?

Ми, захваљујући Тадићевом наступу, знамо одговор на ова питања. Зна и он, знају и сви они који њега и Драгана Ђиласа подржавају у најављеној политици укидања, забрана и затварања, али смо убеђени да је њихов број исти као и број Тадићевих бирача. Дакле, испод цензуса.

И док је тако, РЕМ ће наставити да ради по закону, да се залаже за његово побољшање, да реагује не унапред, него тек пошто се на телевизијама догоди нешто што је противзаконито, и да инсистира на својој независности и одбијању сваког покушаја да буде злоупотребљен у дневнополитичке сврхе и зарад нечијих очигледно болесних амбиција.

САВЕТ РЕМ-а

_____

Uprava napolje!

Post by bruno sulak on Thu Oct 11, 2018 2:28 pm

smenjena ivona j. sa mesta gradske sekretarke za kulturu

https://www.blic.rs/vesti/beograd/smenjena-ivona-jevtic-kao-sto-je-blic-najavio-dosadasnja-gradska-sekretarka-za/4glxqxe

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by William Murderface on Thu Oct 11, 2018 2:39 pm

ficfiric wrote:
Реаговање Савета РЕМ-а на изјаве дела опозиције о раду Регулаторног тела

Од тренутка када је основано, као независни регулатор, Регулаторно тело за електронске медије је предмет дневно-политичких партијских препуцавања, али последњи наступ Бориса Тадића, бившег председника Србије, ипак превазилази и најлуђу машту.

Зато што је човек, чија је некадашња функција требало да подразумева управо поштовање закона и немешање у рад независних регулаторних тела, без икаквих ограда показао да му то, ни онда, ни сада, уопште није намера.
Уместо тога реаговао је на изјаву садашњег председника и то ону којом се јасно поручује да не могу политичари да дају и одузимају фреквенције, и да новинари не морају да брину због суманутих идеја појединих актера српске политичке сцене.
И уместо да то поздрави, Борис Тадић је “обрнуо игрицу” и поштовање закона прогласио за непоштовање, а непоштовање закона за основну демократску тековину.

Због свега тога, Регулаторно тело за електронске медије не може а да се не запита:
Да ли је у време Бориса Тадића то било нормално и уобичајено? Да он и Драган Ђилас седну и одлуче ко може да има фреквенцију, а ко не? И ко сме да издаје новине, а ко не? И да ли су, у то време, њих двојица, ван институција и сваког закона, непослушне забрањивали и слали у затвор? И да ли су, да подрже такве своје активности, чак донели и онај накарадни Закон о информисању, којем је једина функција била да кажњавањем сваког супротног гласа подржи њихову самовласт? На крају - и да ли њихова најава да ће на свом сутрашњем партијском скупу расправљати о националним фреквенцијама и раду РЕМ-а, значи да им је план да то време врате?
И да ли онда треба да очекујемо не само одузимање фреквенција, него и укидање регулаторних тела и поновна хапшења свих који другачије мисле?

Ми, захваљујући Тадићевом наступу, знамо одговор на ова питања. Зна и он, знају и сви они који њега и Драгана Ђиласа подржавају у најављеној политици укидања, забрана и затварања, али смо убеђени да је њихов број исти као и број Тадићевих бирача. Дакле, испод цензуса.

И док је тако, РЕМ ће наставити да ради по закону, да се залаже за његово побољшање, да реагује не унапред, него тек пошто се на телевизијама догоди нешто што је противзаконито, и да инсистира на својој независности и одбијању сваког покушаја да буде злоупотребљен у дневнополитичке сврхе и зарад нечијих очигледно болесних амбиција.

САВЕТ РЕМ-а

1/1 saopstenje SNS, cak se ne trude to ni da sakriju.

_____

Post by ficfiric on Thu Oct 11, 2018 3:18 pm

Ocekujem da i ustavni sud pocne izbacivati slicne sadrzaje

_____

Uprava napolje!

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Dec 12, 2018 6:59 am