Vučićeva Srbija

Share

Re: Vučićeva Srbija

Post by Gargantua on Wed Jul 25, 2018 10:10 am

Ili AV koristi njega i patrijarha za nekakvo drkanje Mila, mada mi je nejasno zašto (zašto sad i zašto tako, đe je ba zapelo?), ili desnica iz pro-ruskog opsega igra svoju igru.

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Wed Jul 25, 2018 10:13 am

identitetski genocid, lebe... ovo je toliko debilno da skoro liči na uslugu Milu: ko iz Srbije može posle ovih budaletina da kredibilno pokrene legitimna pitanja statusa i tretmana Srba u CG?

Post by William Murderface on Wed Jul 25, 2018 10:15 am

Ili prosto još jedna distrakcija od Kosova. AV je u poslednje vreme par puta pomenuo CG u kontekstu prošle vlasti koja je izgubila i CG. Ne znam, nisam više siguran ni da me zanima.

Pao mi je na pamet i onaj "rat sa crnogorskom mafijom", možda i tu nešto počelo da se preliva na odnose sa Milom. Ma zabole me u krajnjoj liniji.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Wed Jul 25, 2018 10:17 am

Djamolidine Abdoujaparov wrote:identitetski genocid, lebe... ovo je toliko debilno da skoro liči na uslugu Milu: ko iz Srbije može posle ovih budaletina da kredibilno pokrene legitimna pitanja statusa i tretmana Srba u CG?

Da, kad regionalni lideri počnu da razmenjuju teške reči, uvek je najverovatnija opcija da podižu jedan drugom nacionalistički cred.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Wed Jul 25, 2018 10:18 am

ma da, mnogo je verovatnije da je Kosovo u pitanju: vi'te kako su crkva i vlada tvrdi svuda gde je srpstvo ugroženo i taj rad.

Post by bruno sulak on Wed Jul 25, 2018 11:33 am

ma budale surfuju na cunamiju trampovih tvitova. da li ste citali onaj kisindzerov intervju o trampari?

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by Filipenko on Wed Jul 25, 2018 11:48 am

Sa druge strane, objektivno nam je potreban otklon od mafijaskih drzava na jugu, ako nista drugo, da bismo se lakse nosili sa nasom mafijom.

Post by Gargantua on Wed Jul 25, 2018 12:47 pm

Citao sam ja Kisindzera, ako mislis na panegirik u FT pre neki dan.

Nego...

NACIONALNA IZDAJA ILI...?

ALEKSANDAR VUČIĆ IZNENADA NAZVAO REPORTERA GLOBUSA 'Svi Srbi znaju da su izgubili Kosovo...'
AUTOR:
Darko Hudelist
OBJAVLJENO: 25.07.2018. u 10:45
Profimedia

Puno toga što se na Kosovu događa danas podsjeća me na ono što se događalo potkraj 1980-ih – ma koliko prilike i okolnosti bile bitno drugačije (i gotovo neusporedive).

Krenut ću od svog susreta i razgovira s predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, početkom veljače ove godine. Nakon obavljenoga intervjua za Globus imali smo tzv. radni doručak, u Vili Bokeljki na Dedinju. U jednome trenutku upitao sam Vučića kako misli riješiti problem Kosova. Malo je razmislio – proteklo je nekoliko sekundi znakovite napete šutnje – a onda je rekao da neće, ili da ne misli dati sjever Kosova. Nisam uspio upamtiti baš svaku njegovu izgovorenu riječ.

Obrana sjevera Kosova – da bi to bila, na neki način, okosnica njegove politike za Kosovo. U njegovim mukotrpnim, maratonskim pregovorima s političkim predstavnicima Albanaca na Kosovu (ali i s premijerom Albanije Edijem Ramom, kojega je također uključio u pregovore), kao, naravno, i s visokim predstavnicima Europske unije, na čelu s europskom povjerenicom za vanjske poslove i sigurnost, Talijankom Federicom Mogherini.

Od toga našega razgovora do danas, proteklo je oko pola godine. I, vidim, Vučić se u znatnoj mjeri drži toga svojega meni unaprijed najavljenog koncepta – da će pokušati “obraniti” sjever Kosova. To jest, da je sjever Kosova njegova posljednja crta obrane, u sklopu onoga što se u kosovsko-međunarodnopolitičkome žargonu naziva, evo ima tome već više od godinu dana, “sveobuhvatnim sporazumom za normalizaciju odnosa Srbije i Kosova”. Pojednostavljeno rečeno: da, priznat ćemo Kosovo (ali bez čina eksplicitnog međunarodnopravnog priznanja), ali ćemo zauzvrat “istrgovati” sjever Kosova. Nećemo im (Albancima na Kosovu) dati baš sve, nešto ćemo ipak uspjeti zadržati i za sebe.

I tu odmah ulazimo u središte ove priče – a to je, o čemu danas mnogi govore ili pišu, ali bez puno opipljivih informacija ili podataka, (Vučićev) koncept tzv. “razmjene teritorija”, iliti koncept “korekcije granica”. Ili još kraće i jednostavnije rečeno, koncept “kompromisa” (to je riječ koju Vučić u zadnjih nekoliko tjedana/mjeseci najviše rabi).

Odmah da napomenem, da ne bude zabune – jedno je (ona stara, bivša) opcija tzv. “podjele Kosova”, a nešto sasvim drugo ovaj novi, Vučićev (možda i ne samo njegov) koncept “razmjene teritorija” (odnosno “korekcije granica” ili “kompromisa”).

Osim Vučića (a pitanje je koliko i on sam u to čvrsto vjeruje) i njegovih bliskih suradnika u SNS-u i političko-državnom vrhu Srbije (gotovo) nitko ni u Srbiji ni izvan nje nije sklon povjerovati da se u praksi uistinu može provesti u djelo ta, prilično hrabra, zamisao o “razmjeni teritorija”.

Upravo dok pišem ove retke – u ponedjeljak, 23. srpnja, oko 15.30 – javio mi se, mobitelom, Aleksandar Vučić, iz svog predsjedničkog ureda:

– Svi Srbi znaju da su izgubili Kosovo – ali ja ću učiniti sve što je u mojoj moći da vratim što se može, pa da to na kraju ne ispadne kao potpuni poraz ili potpuni gubitak. Kao što ste se i sami imali prilike uvjeriti, svi me napadaju, i u tim napadima ne biraju riječi ni sredstva, ali nitko od njih zapravo ne želi da se problem Kosova riješi. I još se čude – i onda me zbog toga napadaju – kako se ja samo usuđujem da uopće nešto rješavam!

Vučić je malo zastao, a onda nastavio, tj. dovršio započetu misao:

– Ako ću vidjeti da je nešto dobro za Srbiju, ja ću to gurati – bez obzira na posljedice. Vidite da postižem neke opipljive rezultate, posebno na ekonomskom planu. Javni dug Srbije se smanjuje, teškim mjerama postižu se opipljivi rezultati. Ali ti koji misle, i tako se i ponašaju, da se rak može izliječiti aspirinom – ti ili loše žele Srbiji ili su budale!
...
https://www.jutarnji.hr/globus/Globus-politika/aleksandar-vucic-iznenada-nazvao-reportera-globusa-svi-srbi-znaju-da-su-izgubili-kosovo/7652250/

Post by William Murderface on Wed Jul 25, 2018 12:49 pm

- Alo, Darko, ti si? Šta ima?
- Aco, otkud ti tako iznenada? Uopšte te nisam očekivao!
- Samo sam hteo da ti kažem da svi Srbi znaju da je Kosovo izgubljeno. Aj zdravo.

_____

Post by William Murderface on Wed Jul 25, 2018 12:58 pm

Војислав Шешељ: Не верујем да ће власт у Србији попустити по питању независности Косова

_____

Post by William Murderface on Wed Jul 25, 2018 1:00 pm

A odmah za tim

Александар Вучић: Ми данас готово да немамо шансе било шта да добијемо када је реч о решавању питања Косова

Упитан да прокоментарише изјаву епископа рашко-призренског Теодосија да би подела и размена територија довела до масовног исељавања Срба са југа Косова и страдања вековима старе духовне и културне баштине Срба, Вучић је рекао да сада на то неће да одговара али да ће доћи тренутак када ће рећи свима све, као и које то стране службе користе исту аргументацију.

Neće reći koje, samo će reći da su strane i da koriste istu argumentaciju.

_____

Post by паће on Wed Jul 25, 2018 1:04 pm

Претпостављам да мисли на метеоролошку службу Гвинеје Бисао и поштанску службу Луксембурга. Ал' шта ја знам, нисам упућен у ту аргументацију.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by William Murderface on Wed Jul 25, 2018 1:05 pm

_____

Post by William Murderface on Wed Jul 25, 2018 1:08 pm

E, paće, a pazi tek ovo. Predsednik ima vizije za Kosovo!

Last edited by William Murderface on Wed Jul 25, 2018 1:10 pm; edited 1 time in total

_____

Post by Mr.Pink on Wed Jul 25, 2018 1:08 pm

srbi ne mogu da dobiju nista kada je rec o resavanju pitanju kosova

nema veze, bitno je da niko vise nista ne izgubi

izbeglice sa kosova ne racunamo

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Gargantua on Wed Jul 25, 2018 1:44 pm

"Nećete razgraničenje s Albancima? Spremite se za Vranje"

Čačak -- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić upozorio je da ćemo za 20 godina, ako ne budemo rešavali pitanje Kosova i Metohije, izgubiti sve.

Nećete razgraničenje sa Albancima? Nema problema, kažite ljudima da se spremimo da branimo Vranje za 40 godina. Zar mislite da se naši ne iseljavaju već danas? U obraćanju koje ću imati sve podatke ću izneti", rekao je Vučić, u odgovoru na pitanje kako vidi otvoreno pismo episkopa raško-prizrenskog Teodosija da bi podela teritorija dovela do iseljavanja Srba iz južne pokrajine i stradanja kulturne baštine.

Vučić je primetio da je najbolji odgovor na to već sadržan u novinarskom pitanju - a zar se to danas na šta vladika Teodosije upozorava već ne dešava i dodao da svetske sile i strane službe imaju istu takvu argumentaciju zašto neće etničke granice.

"Valjda je bolje nešto, nego ništa", rekao je predsednik i primetio da crkva, iako neće etničke granice, hoće da joj lažna "kosovska država" isplati 650.000 evra.

I mnogi drugi, posebno politički protivnici njegovi, kaže, zapravo neće nikakvo rešenje za Kosovo.

"Žele da danas budu sigurniji, a sutra? Šta ih briga...", rekao je Vučić.

Suština je kaže da njegovi protivnici pitanje Kosova vide kao najbolji "teren" za rušenje njegove vlasti.

Kazao je da će izaći u javnost sa predlogom za rešenje "ako oko nečega s nekim bude mogao da postigne dogovor, pošto, kaže, s Albancima nije bilo moguće dogovoriti se.

Neću još da odgovaram detaljno i temeljno, a svima u Srbiji i svetu ću odgovoriti. Nedvosmisleno ću reći koje su svetske sile i strane službe koje istu takvu argumentaciju imaju. Nećemo etničke granice, ali zato hoćemo da nam kosovska država, albanska država na Kosovu isplati 650.000 evra za našu crkvu. To hoćemo, od te nepostojeće države“, primetio je Vučić.

Najavio je da će o svemu tome govoriti drugi put i naglasio da za razliku od drugih neće "pilatovski" da pere ruke.

Istovremeno je naglasio da neće nama niko da da niti podelu, niti bilo šta slično.

Neće nama ništa da daju. Oni žele da onemoguće Srbiju da napravi uspeh, da se posveti svojoj budućnosti", rekao je.

A njegovi kritičari, kaže, takođe žele da danas budu sigurniji, a šta koga briga da li ćemo imati budućnost, dece.

"Bolje da nemamo ništa, nego da imamo nešto“ - tako, kaže, misle njegovi kritičari.

Ocenio je da su mnogi pre njega imali mnogo veće šanse da nešto urade, a nisu ništa.

„Mnogo više su mogli da dobiju, a danas gotovo da nemamo šanse da dobijemo bilo šta“, rekao je Vučić.

„Za 20 godina izgubićemo sve, a vi koji se pravite ćoravi i gluvi, nastavite s tim i budite licemeri, svi ti moji politički protivnici i oni koji su tobož zabrinuti. Meni će savest da ostane čista. Ja sam u Čačak doveo prvui fabriku posle 45 godina, ja sam u Kraljevo doveo dve fabrike posle više od dve decenije, kao u Niš, i ovaj autoput se u moje vreme gradi prema Makedodniji i Bugarskoj, oko Beograda, kao i Pančeva i Pupinovog mosta, izvukli smo zemlju iz bankrotstva“, kazao je Vučić.

Nećete razgraničenje sa Albancima? Nema problema, ali kažite ljudima da se spremimo da branimo Vranje za 40 godina. U obraćanju, bilo da predlažem ili se opraštam od pokušaja rešavanja, reći ću koliko tačno danas naših ljudi živi na Kosovu i koliko na dnevnom nivou odlazi“, najavio je on.

Upitao je šta ljudi misle o tome čija uopšte dokumenta imaju naši građani južno od Ibra, dodajući da 95 odsto njih pored srpskih ima i kosovska, kao i da to nije nikakva novost.

„Ali, vole glavu da guraju u pesak kao noj i da kažu da sam izjdajnik, ja koji sam bio na KiM 500 puta, koji se borim svaki dan, oni koji pojma nemaju, sede ovde i sole mi pamet da mrzim Ccačak. Najlakše je tako. Kakvu odgovornost u budućnosti imaju, nikakvu. Jedan bi hteo da dobije još katarskih para, da drugi da ukrade još koji milion. Ta dvojica tri grama mozga nemaju“, rekao je Vučić.

Istakao je da postoji unutrašnji dijalog i da je i ovo pismo deo toga.

Svi oni koji su do juče vikali kako treba da se reši kosovski čvor, shvatili su da sada to ne mora da se učini jer je to najbolja prilika da se skine politička glava Aleksandru Vučiću. Neka se tome raduju Ssolak, Djilas i drugi, koji su uništavali fabrike i samo sebi džepove punili. Zovite Slavišu Ristića koji je pretio Djinđićevim scenariom, koji je rekao da to nije pretnja, već za nauk“, podvukao je on rekavši neka narod izabere njih.

Kazao je da će biti prilike kad god žele, i da narod može da izabere te koji ih laže, u čijim programima se nalaze samo glupost do gluposti.

„Oni su se žalili što sam ih nazvao lopovima, a kako niste? Postavili ste svoje sudije i tužioce. Kada prebiju nekog od nas ne treba da bude kažnjen počinilac, a ako njih neko pogleda popreko treba na smrt da bude osuđen“, dodao je on.

Vučić je naglasio da će imati dovoljno hrabrosti, makar ostao jedini u Srbiji, i da svima u lice pokaže kakvi su prevaranti, lažovi, kao i šta mu je poslao šef jedne obaveštajne službe, za kojeg zna da ne misli dobro Srbiji, isti tekst koji oni nude.

Govoreći o granicama na Jarinju i Brnjaku, koje podržavaju opozicionari, Vučić je podsetio da nastavnik u Ccačaku zarađuje 43.000 dinara, a u Lešku 65.000 jer ima dodatke pošto živi na tzv. ugroženoj teritoriji.

„Ko je postavio te granice? Neka Lešak, Leposavić bude druga država da ne biste pravili etničke granice. Sutra neka dođu do Vranja pa da se pitamo što nismo bili pametni i slušali ludog Vučića na vreme“, kazao je on.

Vučić je najavio da će se obratiti građanima, da mu neće biti teško da stane dva sata ispred kamera i kaže svim „pokvarenjacima“ sve, jer za razliku od njih ima čistu, mirnu savest, i zna koliko se bori za svoj rod i narod.

To je borba za fabrike i puteve, i da se uzme koliko se god može, a ne da se govori o zauzimanju Marsa pre Amerikanaca. Na Jupiteru šta ćemo da radimo, razvićemo poljoprivrednu proizvodnju“, osvrnuo se na kritičare i poručio:

"Alo, ćeraćemo se još“.

Post by паће on Wed Jul 25, 2018 1:45 pm

William Murderface wrote:E, paće, a pazi tek ovo. Predsednik ima vizije za Kosovo!

Добро, оће то док не прођу ефекти оног на чему је већ. Умеју визије да изникну и од слабијих (с)твари. Ал' аргументација да критичари не знају где су то Срби на Косову и како је тамо и... а АВ па као зна? А и то чему им служе изјаве... ајде, а АВ пак говори да би ушло у летопис па ако неко једног дана буде читао, да се диви речитости, а? Он је као изнад те дневне политике?

Јбт ај што су им ботови тако често аписмени, ал' што су толико огрезли у сопствени новоговор да мисле да тврдња А, кад се односи на АВ, има да значи похвалу, а иста та тврдња, кад се односи на дежурног противника за текућу смену, има да спонтано изазове качење на стуб срама са самозапаљењем суварака под ногама. Не пада им на ум да читалац можда не пати од тог новоговора на мозгу и да би можда могао да окрене улоге, онако умног опита ради.

_____
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by William Murderface on Wed Jul 25, 2018 1:47 pm

Naravno da se Srbi iseljavaju iz Vranja, svi se iseljavaju iz Vranja, kao i iz svih ostalih mesta osim Bgd i NS.

Ko su "oni" koji žele da onemoguće Srbiji da napravi uspeh?

_____

Post by Gargantua on Wed Jul 25, 2018 1:51 pm

William Murderface wrote:Војислав Шешељ: Не верујем да ће власт у Србији попустити по питању независности Косова

Vojnim jezikom: desnokrilni odred brani pregrupisavanje glavnine maskiranjem isturenih položaja.

Post by disident on Wed Jul 25, 2018 1:58 pm

Gargantua wrote:
William Murderface wrote:Војислав Шешељ: Не верујем да ће власт у Србији попустити по питању независности Косова

Vojnim jezikom: desnokrilni odred brani pregrupisavanje glavnine maskiranjem isturenih položaja.

_____
Admin

Post by Filipenko on Wed Jul 25, 2018 2:38 pm

Najbolji je Acika Prdalo sa tim obrazloženjem za Vranje; ako oni budu agresivni, šta nam tu pomaže razgraničenje? Važi i obrnuto, ako ne budu agresivni, šta će nam razgraničenje?

P.S. ispravite me ali zar nisu nešto bliže Vranju ako im da Preševo i deo Bujanovca?  

Post by beatakeshi on Wed Jul 25, 2018 3:44 pm

hudelist wrote:Upravo dok pišem ove retke – u ponedjeljak, 23. srpnja, oko 15.30 – javio mi se, mobitelom, Aleksandar Vučić, iz svog predsjedničkog ureda
Eh da je Uskok tu, pa da poentira.
(Samo da primetim da Darku ne ide od pera slaganje vremena)

dopuna: bilo bi zanimljivo saznati koliko je Srbiju koštao ovaj članak

Post by beatakeshi on Wed Jul 25, 2018 4:08 pm

Post by Gargantua on Wed Jul 25, 2018 4:26 pm

Pričate mi o BDPu dok Albanci nadiru!

Post by паће on Wed Jul 25, 2018 4:34 pm

Штета што се не броји и оно на сиво и оно на црно, те приход од директне пљачке... ко зна на ком бисмо проценту били.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Nov 15, 2018 1:07 am