jugoslavija - od nemila do nedraga

Share
Filipenko

Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

Post by Filipenko on Sat Jun 16, 2018 10:58 am

Najbolje da dovode Kostu Nikolica ili Srkija Cvetkovica da prozbore koju o mracnom Brozu Srbozderu i Lakovernim Prekodrinjanima.
Sotir

Post by Sotir on Sat Jun 16, 2018 1:23 pm

Pre koju godinu je u Muzeju istorije Jugoslavije bila tribina o Draži, na dan njegove smrti. All star ekipa - Cvetković moderator, Kosta Nikolić, pok. Pero Simić, Bojan Dimitrijević i Novica Stevanović. Samo je Samardžić nedostajao da bude puna ekipa.
Quincy Endicott

Post by Quincy Endicott on Sat Jun 16, 2018 1:49 pm

Dobro, nije baš Milosav ista liga. Fali tu i onaj klinac iz Smedereva, zaboravio sam kako se zove.

_____
I refuse to feel guilty. Guilt is a destructive emotion and doesn't fit in with my Life Plan.

Post by Gargantua on Sat Jun 16, 2018 1:52 pm

Nemanja Dević?

Bila je u Muzeju, u okviru tog programa o represeiji posle 44, tribina sa Cvetkovićem i Zlatkom Pakovićem, to je bar bio neki fajt.
Quincy Endicott

Post by Quincy Endicott on Sat Jun 16, 2018 2:08 pm

jest Dević. ima i u Nišu isto neki takav, često piše za Večernje novosti.

uzgred, ja ne bih Cvetkovića stavljao baš u tu ekipu, njegov fokus su komunistički zločini, što je sasvim legitimno.

_____
I refuse to feel guilty. Guilt is a destructive emotion and doesn't fit in with my Life Plan.
Sotir

Post by Sotir on Sat Jun 16, 2018 3:12 pm

Miloslav nije kao trojac iz ISIja, ali je za koplje ispred Novice i Pera.
Iz Niša je Dinčić.
Ima ih još.

Za Cvetkovića, sve su teme legitimne, bitan je pristup. On je po novinama dao desetine intervjua o radu DKTG. U dva nije dao isti broj streljanih lica - a svi su znatno veći od podataka sa sajta dktg. Ergo, gori je od ostalih, oni bar ne lažu otvoreno.
Filipenko

Post by Filipenko on Sun Jun 17, 2018 11:50 am

Upravo to. Cvetkovic je jedan bezobziran lazov. BTW da bi uvecavao broj onih koji su navodno stradali posle 1944. od partizana ubacivao je svasta sto je umiralo po Srbiji tokom rata, ukljucujuci i ljude koje su cetnici klali po Srbiji 42. i 43. kao i oko 8 hiljada cetnika poreklom iz Srbije koji su poginuli u borbama sa partizanima u Bosni. I vodi ih kao "zrtve komunisticke represije" jer su, eto, ubijeni od komunista.

Inace, evo jos jedne njegove bedastoce, kako su partizani pobili 300+ dece i pobacali u jamu u Sloveniji. Naravno, ispostavilo se da tu nijedan skelet nije deciji.

Kabinet čudesa dr Cvetkovića, I deo MILAN RADANOVIĆ · 24.06.2016.
fikret selimbašić

Post by fikret selimbašić on Fri Jun 29, 2018 8:29 pm

70 godina je od IB rezolucije.

Prigodna emisija večeras u 21:45 na RTS 1.

У емисији "Када је сребро сијало као злато" говоре фудбалери, њихови потомци, Ћиро Блажевић ,Иван Ћурковић, Матија Бећковић, новинар Владета Недељковић, књижевник Драгослав Михаиловић и други.

Najavljuju i nešto u dva dijela, dokumentarac ili emisiju, za srijedu i četvrtak.

_____
Međuopštinski pustolov.

Post by Gargantua on Fri Jun 29, 2018 8:57 pm

fikret selimbašić wrote:70 godina je od IB rezolucije.

http://www.znaci.net/00001/138_76.pdf

ako nekog interesuje tekst
Filipenko

Post by Filipenko on Fri Jun 29, 2018 11:33 pm

fikret selimbašić wrote:70 godina je od IB rezolucije.

Prigodna emisija večeras u 21:45 na RTS 1.

У емисији "Када је сребро сијало као злато" говоре фудбалери, њихови потомци, Ћиро Блажевић ,Иван Ћурковић, Матија Бећковић, новинар Владета Недељковић, књижевник Драгослав Михаиловић и други.

Najavljuju i nešto u dva dijela, dokumentarac ili emisiju, za srijedu i četvrtak.

Jebote, sve narodni neprijatelj do domaćeg izdajnika od spomenutih.

Post by Gargantua on Sat Jun 30, 2018 10:43 am

Nedeljni dodatak Danas-a

Zuper

Post by Zuper on Sat Jun 30, 2018 11:52 am

Kakvi revolucionari.
Dok se zene ne podzabaju jer ova gleda kaubojce a ova druga je nobles...
Onaj dozvolio da mu cerka ode sa momkom sa Kosova...

Kakvi debili i olos korumpirana, pijana, kurvarska.
Posle se neko cudi sto je drzava prsla.

Sto je najgore situacija se za 1 cm nije promenila ni do danas, kao ni sto pre njih nije bilo bolje.

Zato bratski drugovi,

William Murderface

Post by William Murderface on Sat Jun 30, 2018 12:24 pm

kurvarska

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
fikret selimbašić

Post by fikret selimbašić on Sat Jun 30, 2018 3:23 pm

Filipenko wrote:

Jebote, sve narodni neprijatelj do domaćeg izdajnika od spomenutih.

Dosta je bolje bilo nego što sam iz ovako sročene najave očekivao, narodni neprijatelji se jedva i pojavljuju u emisiji. Vrijedi sat vremena odvojiti za ovo. Matija se pojavljuje sa dvije-tri rečenice na početku, i to da nam kaže kako je taj meč imao i sportsku i političku težinu, a onda na samom kraju izdeklamuje sastav i kaže kako je to najljepša i najiskrenija jugoslovenska pjesma tog vremena. Za neko ozbiljnije Matijanje™️ nije imao ni vremena ni materijala.

Malo šta novog sam čuo ali je fino posloženo, uglavnom arhivski snimci igrača i njihova sjećanaj na taj dvomeč. Meni je novost da su ih zavrnuli za nagradu koju im je Tito odobrio, po 200 dolara im je obećano ali ih je neko* iz saveza zakinuo jer ih je isplatio obračunavši dolare po tadašnjem zvaničnom kursu i tako im maznuo trećinu vrijednosti.

*Kurvari

Novost mi je i da je spiker, zastavši u jednom napetom trenutku (čini mi se kad su Sovjeti umalo i šesti gol dali na prvom meču) prenosa, izazvao dva infarkta u Beogradu i još jedan, ne zapamtih gdje, te kako je kasnije pričao da zbog toga nosi tri života na duši.

_____
Međuopštinski pustolov.
Quincy Endicott

Post by Quincy Endicott on Sun Jul 01, 2018 2:06 am

Imam ja nesto literature o tim utakmicama, Mitic i Bobek su zajedno napisali jednu poduzu reportazu a imam negde i secanje selektora Tonija Pogacnika, na nekih desetak strana. Kacim kad uzmognem.

_____
Filipenko

Post by Filipenko on Wed Jul 04, 2018 9:17 am

Izgleda da će mi Desanka Maksimović od danas biti još draža™️ nego do juče
паће

Post by паће on Wed Jul 04, 2018 10:59 am

Јел то у оном смислу да су звездаши ономад били раздражени кад је Дража Марковић избачен из управног одбора?

_____
Сендвич за зубе!
Where are you taking all those looks?
Filipenko

Post by Filipenko on Wed Jul 04, 2018 11:47 am

Ne, već u smislu da je žena od čelika, tzv. Staljinuška

Filipenko

Post by Filipenko on Wed Jul 04, 2018 12:12 pm

Idemoooo

ŠOK! ČUVENA PESNIKINJA NA SPISKU UDBE: Desanka špijunirala za Staljina?

I naravno, Matija Beckovic komentarise 
fikret selimbašić

Post by fikret selimbašić on Wed Jul 04, 2018 8:25 pm

Шта је било у позадини раскола између двојице комунистичких лидера, Тита и Стаљина? Како је Броз реаговао када је прочитао Резолуцију Информбироа у којој се он и најуже руководство оптужују да су антисовјетска клика шпијуна и страних плаћеника?

RTS 1. 21:45.

Колико је људи заиста ухапшено и да ли је Удба касније смањивала тај број да би умањила и размере свог злочина; колико је мртвих на Голом отоку? Зашто је и фудбалска утакмица између Совјета и Југословена 1952. год. сматрана двобојем Тита и Стаљина? Шта је Тито поручио Стаљину у писму које је пронађено одмах након смрти совјетског вође, на његовом радном столу? Колико има истине у тезама да су један другог покушали да ликвидирају и кога је прво контактирао шеф совјетских тајних служби Лаврентије Берија у тренутку када је Стаљин умирао?

Поводом 70. годишњице доношења Резолуције Информбироа, у дводелној документарној емисији, уз обимну архивску грађу, говоре историчари, социолози и други стручњаци из Србије, Русије, Хрватске и Словеније, као и преживели кажњеници са Голог отока.

_____
Međuopštinski pustolov.

Post by Gargantua on Wed Jul 04, 2018 11:30 pm

Quincy Endicott

Post by Quincy Endicott on Wed Jul 04, 2018 11:43 pm

Video sam na fejsbuku da je Životić popizdeo zbog emisije. Šta su pričali?

_____
Zuper

Post by Zuper on Wed Jul 04, 2018 11:54 pm

Prilicno korektna emisija gde je bilo razvodnjavanja oko nekih tema.
Sukob Staljin-Broz je pre svega zbog Grcke kada je Staljin poludeo na Broza zbog podrske komunistima u Grckoj dok on ima informacije iz Vasingtona i Londona da se razmatra upotreba atomske bombe protiv SSSR zbog komunistickog ekspanzionizma o cemu je Cercila govorio u svom cuvenom govoru u SAD oko Gvozdene zavese.
Ulazak u zapadnu zonu, koja je Grcka pripala, je bilo poslednje sto Staljin zeli u tom momentu.
Broz je igrao lokalne igre da bi pojacao svoju moc lokalno. Verovano nije ni bio svestan sta radi jer nije imao komplet informacije koje je imala Moskva.

U emsiji se to razvodnjava pa se navode jos neki moguci razlozi ali je Grcka glavna.
Lepo je prikazano kako Moskva pokusava da obuzda Beograd sugerisuci im da se smire oko Grcke.
fikret selimbašić

Post by fikret selimbašić on Thu Jul 05, 2018 10:32 am

Meni se opet čini da je Grčka samo povod da dođe do sukoba i razlaza, i da nije bilo te pomoći grčkim parizanima negdje bi već puklo između Staljina i Tita. Jugoslovenska nedisciplina i odlučnost da vode samostalnu politiku i Tito kao neposlušni i odmetnuti učenik im u mnogo čemu nije odgovarao.

Istoričari će možda imati gomilu zamjerki na emisiju, meni kao laiku ovo izgleda dosta bolje i objektivnije od feljtona iz Politike s kraja osamdesetih i sličnih uradaka što u štampi, što na TV-u.

U svakom slučaju ja sam i dalje na Titovoj liniji, i dalje sam ubijeđen da su jugoslovenski komunisti i Tito odradili dobru stvar 1948.

_____
Međuopštinski pustolov.
Zuper

Post by Zuper on Thu Jul 05, 2018 11:05 am

Ne bih se slozio.
Kao sto se vidi u emisiji Staljin i Tito nisu hteli razlaz vec su cekali da jedan drugom oproste cak i posle deklaracije IB. Staljin kaze: nemojte ih pritiskati, smirice se do kraja 1948.
Broz i pored napada na rezoluciju IB i dalje drzi Staljinove biste i vice: Ziveo Staljin.
Vidi se koliko je taj sukob pogodio Broza sa sve problemima sa zuci.

Tu je doslo da odredjenog nesporazuma u shvatanju trenutka. Staljin je igrao globalno, Broz lokalno.

Da je IB prosao skoro izvesno ne bi bilo rata devedesetih.
Takodje nam je taj sukob usadio da smo mi nesto bolji jer imamo pristup Kokti i dzinsu, sto se pokazalo pogresnim vec '60-ih, kada se shvata da mi zaostajemo za oba bloka u razvoju, sto ce voditi ka svim onim promenama i Ustavu iz 1974, sto je bila smrt drzave.
Nazalost ta propaganda o nekoj specificnosti SFRJ je lose uticala na kasnije dogadjaje.

Najprobelmaticnije od svega su ispovesti Golotocana i kako su ljudi, koji nisu ni bili Staljinisti, slani na Goli otok i tesko muceni samo zbog moguce sumnje u ispravnost Brozovog puta, ne nuzno u ispravnost Staljina.
I to se radilo o istaknutim SKOJ-evcima, borcima iz Spanskih brigada itd.

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Feb 23, 2019 8:29 pm