Brzozhder

dimitrije iz čakova

Brzozhder - Page 5 Empty Re: Brzozhder

Post by dimitrije iz čakova on Mon May 20, 2019 1:23 pm

dok ne zaboravim sve detalje:

Solunac u Goce Delčeva

prvo, radi izuzetno neprijatan i nadrkan klinac, koji očigledno mrzi i ljude, i giros, breca se i mumla sebi u bradu. zdravo, hvala, izvoli - ne postoji. 
meso (svinjetina) grozno presoljeno, peku usta. caciki zapravo pavlaka iz koje viri ponegde nešto zeleno. prošlo pored cacikija nije. paradajz ocmoljen, vodenast, gnusan. pomfrit ranije pečen - vadi ga iz metalne posude - spolja pregoreo, unutra poluživ, slatkast i mastan. umotao ih je u papir, pa u salvetu koju je nalepio direkt na giros. posle pet minuta, kad je otpakovano, ono je sve bilo ulepljeno, kaša od papira, koju smo onako gladni trebili i jeli onaj užas... pa ko je koliko izdržao.

_____
zvona i praporci
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on Sat Jun 22, 2019 3:02 pm

U Bulevaru ima nekoliko pasta šopova, a dve su tako blizu jedna druge - malo pre jedinog Orla u kraju (koji se jedva drži i ofucao se) - i mogu se pohvaliti. Naizmenično idem, ne mogu da se odlučim koja je bolja. Krema e fungi. 

Preko puta Đerma ima kineska hrana (Ime nešto na zelenoj podlozi), rade i Kineskinje koje odlično govore srpski. Odličan izbor, može se i "mešati", ali ja se držim ljute slatko-kisele piletine s medom i možda dodam i hrskvu piletinu. Jeftini prilozi u vidu algi i klica. Ukus se još može poboljšati kikiriki maslacem i tabaskom i soja sosom i čatnijem i hoisinom (što znači da je ukus algi i klica zakurac, ali valjda je zdravo /nadam se/).

_____
Sergej je gori od Vučića. Obećavaju brzi voz za 2 godine a ukinuli i spori voz Bgd-N. Sad. Đilas je kataklizma. Žuta ljiga nas je upropastila.
Kondo

Post by Kondo on Sat Jun 22, 2019 6:52 pm

Solunac drze nacosi, srbska desnica a takvo osoblje i zaposljavaju. Tamo se ne ide.

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on Fri Jul 05, 2019 11:00 pm

Čobanov odmor u Vojvode Šušljikca.
U nedelju oko 22.00 kupim čobansku komplet lepinju s kajganom i pretopom. Radi neki čika, sedokos, sa perčinom i naočarima. 
Večeras opet oko 22.00 uzmem čobansku kompjet lepinju s kajganom al i islaninom.
Radi devojak jedna fina i ona, kao štp jeuvek običaj, pita i za priloge.
A onaj peder s perčinom jok.
Poslao sam im imejl s upitom.
(Da li me čika s perčinom mrzi?)

U principu je kod brzoždera problem obučenost i eititjud ne personala, ma koliko oni niskusni bili, već kod "zamena"iz rodbine.

_____
Sergej je gori od Vučića. Obećavaju brzi voz za 2 godine a ukinuli i spori voz Bgd-N. Sad. Đilas je kataklizma. Žuta ljiga nas je upropastila.
katamaran

Post by katamaran on Sun Jul 07, 2019 12:45 am

Brodic i dalje pravi dobre pice?

Interesantna pekarica u Beogradskoj

https://www.donesi.com/beograd/en/furunalibanskapekara-dostava-2284.php

_____
Belaj Boy
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on Sun Aug 11, 2019 1:35 am

Paprika food, niže Sinđelića, preko puta benzinske pumpe, ali nije Good food (Sinđelićeva ispostava), već nešto drugo.
Do pre godinu-dve to je mesto bilo u vlasništvu Roma, čini mi se, sećam se da sam tamo otišao nekoliko puta po ciči zimi, januar, decembar, februar, praznici, božić ovo ono, sve zatvoreno, samo samo Romi rade,
Sećam se da su imali pizze sa filovima s koca i konopca: topljeni sir su koristili, čak ne ni onaj plastični karbofiks ni gumeni na šnite, već baš topljeni, četničku Zdenku. 
I onda godinama nisam tamo išao, a danas mi došlo da protegnem noge, ceo dan sam radio, prošetam se i- koliko vidim - nova vlasnička postava, nekakav kuvar u decentnoj odori s kapom i pregačom, a nudi se stromboli karen i strombol isa svinjetinom i još koješta. 
Uzeo sam stromboli sa svinjetinom - 290 rsd.
A onda sam se prošetao Gospodara Vučića uzbrdo do Šk Radnički da pogledam kraj cugera, koji je bio vrlo mršav jer je danas počeo letnji open. 
Ona pizzerija preko puta Arhitektonske, u Vojislava Iliča, neko italijansko ime su imali ali mi je iščilelo, vidim da je zatvorena skroz i lokal se nudi.
Tamo sam jednom otišao da uzmem 2 parčeta pice a dobio sam celu: naime, neko im je poručio celu, koj useku na 6 delova, a kada prodaju na parle - onda seku na 4, i taj ih je ispalio i - a im se ne baci, oni mi dadoše celu. 
Takođe, onaj kiosk u Gospodara Vučića u pravcu Obilića, tamo gde je godinama bio zanimljiv roštilj non-stop otvoren i gde sam umeo da kupim "slaninu u lepinji", e to je sada postala neka kinska hrana za poneti, neki "Mister Wang".

_____
katamaran

Post by katamaran on Tue Aug 27, 2019 6:47 pm

Aleja gladnih, Poncho

Moje prvo klopanje u toj famoznoj ulici.

Good food na Zelenjaku pravi neuporedivo bolji punjeni batak.

_____
Belaj Boy
darling

Post by darling on Tue Aug 27, 2019 7:52 pm

zavezace vam se creva od toliko bez hrane Brzozhder - Page 5 1399639816

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Oct 15, 2019 5:51 am