Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Brzožder

    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by dimitrije iz čakova Mon May 20, 2019 1:23 pm

    dok ne zaboravim sve detalje:

    Solunac u Goce Delčeva

    prvo, radi izuzetno neprijatan i nadrkan klinac, koji očigledno mrzi i ljude, i giros, breca se i mumla sebi u bradu. zdravo, hvala, izvoli - ne postoji. 
    meso (svinjetina) grozno presoljeno, peku usta. caciki zapravo pavlaka iz koje viri ponegde nešto zeleno. prošlo pored cacikija nije. paradajz ocmoljen, vodenast, gnusan. pomfrit ranije pečen - vadi ga iz metalne posude - spolja pregoreo, unutra poluživ, slatkast i mastan. umotao ih je u papir, pa u salvetu koju je nalepio direkt na giros. posle pet minuta, kad je otpakovano, ono je sve bilo ulepljeno, kaša od papira, koju smo onako gladni trebili i jeli onaj užas... pa ko je koliko izdržao.


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Sat Jun 22, 2019 3:02 pm

    U Bulevaru ima nekoliko pasta šopova, a dve su tako blizu jedna druge - malo pre jedinog Orla u kraju (koji se jedva drži i ofucao se) - i mogu se pohvaliti. Naizmenično idem, ne mogu da se odlučim koja je bolja. Krema e fungi. 

    Preko puta Đerma ima kineska hrana (Ime nešto na zelenoj podlozi), rade i Kineskinje koje odlično govore srpski. Odličan izbor, može se i "mešati", ali ja se držim ljute slatko-kisele piletine s medom i možda dodam i hrskvu piletinu. Jeftini prilozi u vidu algi i klica. Ukus se još može poboljšati kikiriki maslacem i tabaskom i soja sosom i čatnijem i hoisinom (što znači da je ukus algi i klica zakurac, ali valjda je zdravo /nadam se/).
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Sat Jun 22, 2019 6:52 pm

    Solunac drze nacosi, srbska desnica a takvo osoblje i zaposljavaju. Tamo se ne ide.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Fri Jul 05, 2019 11:00 pm

    Čobanov odmor u Vojvode Šušljikca.
    U nedelju oko 22.00 kupim čobansku komplet lepinju s kajganom i pretopom. Radi neki čika, sedokos, sa perčinom i naočarima. 
    Večeras opet oko 22.00 uzmem čobansku kompjet lepinju s kajganom al i islaninom.
    Radi devojak jedna fina i ona, kao štp jeuvek običaj, pita i za priloge.
    A onaj peder s perčinom jok.
    Poslao sam im imejl s upitom.
    (Da li me čika s perčinom mrzi?)

    U principu je kod brzoždera problem obučenost i eititjud ne personala, ma koliko oni niskusni bili, već kod "zamena"iz rodbine.
    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by katamaran Sun Jul 07, 2019 12:45 am

    Brodic i dalje pravi dobre pice?

    Interesantna pekarica u Beogradskoj

    https://www.donesi.com/beograd/en/furunalibanskapekara-dostava-2284.php


    _____
    Belaj Boy
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Sun Aug 11, 2019 1:35 am

    Paprika food, niže Sinđelića, preko puta benzinske pumpe, ali nije Good food (Sinđelićeva ispostava), već nešto drugo.
    Do pre godinu-dve to je mesto bilo u vlasništvu Roma, čini mi se, sećam se da sam tamo otišao nekoliko puta po ciči zimi, januar, decembar, februar, praznici, božić ovo ono, sve zatvoreno, samo samo Romi rade,
    Sećam se da su imali pizze sa filovima s koca i konopca: topljeni sir su koristili, čak ne ni onaj plastični karbofiks ni gumeni na šnite, već baš topljeni, četničku Zdenku. 
    I onda godinama nisam tamo išao, a danas mi došlo da protegnem noge, ceo dan sam radio, prošetam se i- koliko vidim - nova vlasnička postava, nekakav kuvar u decentnoj odori s kapom i pregačom, a nudi se stromboli karen i strombol isa svinjetinom i još koješta. 
    Uzeo sam stromboli sa svinjetinom - 290 rsd.
    A onda sam se prošetao Gospodara Vučića uzbrdo do Šk Radnički da pogledam kraj cugera, koji je bio vrlo mršav jer je danas počeo letnji open. 
    Ona pizzerija preko puta Arhitektonske, u Vojislava Iliča, neko italijansko ime su imali ali mi je iščilelo, vidim da je zatvorena skroz i lokal se nudi.
    Tamo sam jednom otišao da uzmem 2 parčeta pice a dobio sam celu: naime, neko im je poručio celu, koj useku na 6 delova, a kada prodaju na parle - onda seku na 4, i taj ih je ispalio i - a im se ne baci, oni mi dadoše celu. 
    Takođe, onaj kiosk u Gospodara Vučića u pravcu Obilića, tamo gde je godinama bio zanimljiv roštilj non-stop otvoren i gde sam umeo da kupim "slaninu u lepinji", e to je sada postala neka kinska hrana za poneti, neki "Mister Wang".
    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by katamaran Tue Aug 27, 2019 6:47 pm

    Aleja gladnih, Poncho

    Moje prvo klopanje u toj famoznoj ulici.

    Good food na Zelenjaku pravi neuporedivo bolji punjeni batak.


    _____
    Belaj Boy
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by darling Tue Aug 27, 2019 7:52 pm

    zavezace vam se creva od toliko bez hrane Brzožder - Page 5 1399639816
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by dimitrije iz čakova Mon Oct 21, 2019 3:32 pm

    definitivno najbolja stvar koja se dogodila u Beogradu na temu brze hrane ove godine
    https://www.facebook.com/tepuybelgrado/

    dečko koji je i vlasnik i radnik, izgleda je stvarno Venecuelanac, sudeći po lošem srpskom. Probao sam tri jela, empanjadu sa junetinom i sirom, arepas sa svinjetinom i kacapu sa mocarelom - baš dobro sve. Obilno, pošteno nafilovano mesom, meso se topi, slasno i saftano, a ono testo od kukuruza vazdušasto, meko, i rskavo spolja. sve 5. bilo praznjikavo kad sam bio u vreme ručka, valjda će da potraje.


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Mon Oct 21, 2019 3:56 pm

    ima li nekakvo sedenje napolju?
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by dimitrije iz čakova Mon Oct 21, 2019 3:57 pm

    Ima, samo napolju i ima
    Anonymous
    Guest

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by Guest Mon Oct 21, 2019 4:06 pm

    Brzožder - Page 5 903208043
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Mon Oct 21, 2019 5:48 pm

    dimitrije iz čakova wrote:definitivno najbolja stvar koja se dogodila u Beogradu na temu brze hrane ove godine
    https://www.facebook.com/tepuybelgrado/

    dečko koji je i vlasnik i radnik, izgleda je stvarno Venecuelanac, sudeći po lošem srpskom. Probao sam tri jela, empanjadu sa junetinom i sirom, arepas sa svinjetinom i kacapu sa mocarelom - baš dobro sve. Obilno, pošteno nafilovano mesom, meso se topi, slasno i saftano, a ono testo od kukuruza vazdušasto, meko, i rskavo spolja. sve 5. bilo praznjikavo kad sam bio u vreme ručka, valjda će da potraje.


    ima i onaj meksikanac na crvenom krstu koji iznenadjujuce opstaje vec duze od godinu dana


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by katamaran Wed Oct 23, 2019 9:58 pm

    Gde? Fala za dojavu za Venecuelu Brzožder - Page 5 1143415371

    Od mene preporuka za Rasulo i sendvic Sumadinac

    https://www.facebook.com/pages/category/Burger-Restaurant/Fast-food-Rasulo-818866278488412/


    _____
    Belaj Boy
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by Somlói Galuska Thu Oct 24, 2019 6:52 pm

    Overio sam Venecuelanca u Jevrejskoj, pojeo prvo empanadicu sa mesom i sirom. Sir ne treba, žešće je masno zbog njega. Onda došao ortak i naručio tri empanade, pa sam malo probao i od njega. Sad ne mogu da dišem.
    Empanade deluju onako "omalene", ali su pune i teške - jedna je dosta, dve ako ste baš gladni. Sledeći put dolazim mrtav gladan i uzimam onaj sendvič, nešto na a.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by kondo Thu Oct 24, 2019 10:56 pm

    aj kad ste vaskrsli temu da pomenem ovu libansku "furunu" u beogradskoj. mislio sam da će da požive mesec dva dana maks, kad evo godinu i više kasnije oni rade uveliko, proširili su meni i imaju i sedenje napolju. pritom nisu jeftini, prilično su spori (cela ta ekipa tamo deluje kao da su na nekom rehabu od nečega) i hrana je solidna ali ništa za čime bih potrčao, pa se tako nisam ni vraćao do pre neki dan kada sam vozeći bajk tu ugledao neku ribu na koju sam se ložio pre pola veka kako kupuje, pa stadoh da joj se kao javim. onda pogledam tablu i shvatim da se broj tih njihovih manaiša, libanskih pica, duplirao od moje poslednje posete sa očiglednim ustupcima srpskom ukusu sa nazivima tipa "sir i meso" i slično. tako se moj pogled zaustavi na nečemu što se viče "falafel" pa to i naručim, elem stigne najčudniji falafel ikada, oni su naime dekomponovali isti i smesu od koje se prave loptice prakticno namazali na to testo i onda zapekli u furuni. kad je 3 minuta kasnije to ispeceno, onda stave prilog - masline, paradajz, nanu i tahini. i gle cuda ispadne OK za tih 240 dinara, OK kod jevreja malo poviše njih mali fafafel isto kosta i realno je bolji ali ovo je drugačije i dostojna je zamena. ima dosta full veg pa i vegan opcija a ima bogme i mesine tipa lahmadzuna i slicnog. sve u svemu onako 4 minus, moze povremeno da se chekira zbog promene.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by katamaran Fri Oct 25, 2019 4:43 pm

    Ja bas volim tu pekaricu.

    Kod Venecuelanca je padejon bez pirinca 320 a sa pirincem 540. Pirinac jedina razlika?


    _____
    Belaj Boy
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by Somlói Galuska Fri Oct 25, 2019 5:05 pm

    Video sam da piše samo 540 na vratima.
    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by katamaran Fri Oct 25, 2019 5:36 pm

    Oba su na vratima. Gore 320 i dole 540. Kad uporedis razlika je samo pirinac. Bas mr zanima da li je porcija veca.

    Nisu ni imali pirinca pa sam uzeo taj of 320. Bruka... Meso je mnogo dobro.

    Ispred neki auto sa crnim tablama. Moguce da imaju neke veze sa ambasadom. Nadam se da ce potrajati...
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by Somlói Galuska Fri Oct 25, 2019 9:01 pm

    Nema više toga od 320, bio sam juče
    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by katamaran Sat Oct 26, 2019 10:59 am

    Kako nema, pa juce sam ga jeo? Brzožder - Page 5 1143415371

    Mislim da cu danas opet.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by Somlói Galuska Sat Oct 26, 2019 12:39 pm

    Na vratima nema.
    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by katamaran Sat Oct 26, 2019 12:56 pm

    Svasta. Mnogo puta do sada mi se desilo da nestane fast food koji mi se svidi (po tome sam poznat) al ovo je prvi put da nesto nestane sa menija taman posto sam ga prvi put probao.

    Idem danas opet dole pa cu da izvidim.


    _____
    Belaj Boy
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by Somlói Galuska Sat Oct 26, 2019 1:07 pm

    Ja ga nisam naručivao, samo sam video šta piše na vratima. Odmah sam hteo to da jedem, ali kad sam video da je 540 odustao sam.
    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by katamaran Sat Oct 26, 2019 8:08 pm

    Ima jos i taj od 320. Al veceras nema jer im fali neki platano. Falio je i juce pa sam ga dobio Brzožder - Page 5 1143415371

    Mislim da je veceras problem crni pasulj.

    Brzožder - Page 5 IMG-20191026-200313

    Brzožder - Page 5 Empty Re: Brzožder

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 10:04 pm