EU - what's next?

Share

Re: EU - what's next?

Post by William Murderface on 12.07.18 10:05

Mixed bag. Teza o imitaciji je tacna, mada ne narocito originalna (Buden vec godinama pise o "bedi nadoknadjivanja"). Amatersko sociologizovanje o internetu je cisto teofilovanje. Zakljucak je blagi uzas.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by паће on 12.07.18 10:56

И та теза о страху већина да су им угрожена иста она права која се гарантују мањинама је поприлично раширена, већ сам више пута чуо "а кад бисмо ми урадили то исто били бисмо проглашени за беле супрематичаре".

Оно са депопулацијом је много јаче, јер зајеб са европском унијом је што су источне чланице де факто привредне колоније али овог пута са слободом кретања људи, што се са правим колонијама никад није догађало.

_____
ма, ни четвороношке
I have found that users can miss spell names or miss type them. .

Post by Летећи Полип on 12.07.18 11:08

in the same way European liberal democracies in 1970s and 1980s succeed at deradicalizing the far-left and integrating some of its legitimate demands in the mainstream, it should do the same with the far-right.

Like, for example? 

_____
za ovo sto se desilo treba da odgovara i americka knjizevnost, pogotvo crnkinje opsednute svojim crnastvom i jevreji opsednuti svojim jevrejstvom. a najvise pisci poput sejbona koji su em opsednuti jevrejstvom em pisu alternativne istorije. i bob dilan isto. nadam se da je srecan sa svojom nobelovom nagradom.
~zvezda je zivot

inace da se razumemo ja mislim da film nije umetnost.
~bruno sulak

Post by Hubert de Montmirail on 12.07.18 11:11

Verovatno misli na Italiju i Berlingera.

_____
Veteran of Two Wars
Father of Nine Children
Drowned in the Caspian Sea

Ante Bozza slovi na čovjeka nagle naravi, ali dobra srca, tvrde njegovi sumještani. Samo mu je teško pala činjenica da mu se jedina kći udaje za Srbina, objašnjavaju.

Post by William Murderface on 12.07.18 11:19

Pa nije ih integrisala, nego ih je potpuno transformisala, do neprepoznatljivosti. Misli na Jošku Fišera, kaže eksplicitno u tekstu.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by паће on 12.07.18 11:35

Има ту којекаквих измена, ако не у политичком распореду снага, а оно у којекаквим друштвеним променама које се данас узимају здраво за готово а онда су биле слављене као победе. Данас делује смешно, али ту спада код нас, например, увођење додатних испитних рокова, лабављење контроле над гласилима (иначе ко зна да ли бисмо три године касније имали тзв. црни талас, који је проглашен поради опште контре том попуштању). Тамо је било тога ваљда и више, ама треба знати како је било пре а како после па похватати све те измене.

_____
ма, ни четвороношке

Post by Hubert de Montmirail on 12.07.18 11:35

promaklo mi

_____
Veteran of Two Wars
Father of Nine Children

Ante Bozza slovi na čovjeka nagle naravi, ali dobra srca, tvrde njegovi sumještani. Samo mu je teško pala činjenica da mu se jedina kći udaje za Srbina, objašnjavaju.

Post by William Murderface on 12.07.18 12:10

Najkomičnije je da se to što Krastev predlaže kao rešenje već uveliko događa. Establišment se sve više prilagođava zahtevima desnice, a ekstremna desnica se sve više integriše u mejnstrim. Rezultate gledamo.

_____

Post by bruno sulak on 12.07.18 12:16

nisam ja siguran da istocna evropa zeli da imitira zapadnu. ona vodi svoju politiku i te politike se vracaju korenima starijim od hladnoratovskih.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by William Murderface on 12.07.18 12:25

Ne, pa to je i Krastevljeva poenta, da je gotovo sa politikom imitiranja, koja je ionako od početka bila zahteva zapadne evrope u odnosu na onu istočnu. Sad je tome kraj.

_____

Post by KinderLad on 12.07.18 12:59

nisam ja siguran da istocna evropa zeli da imitira zapadnu. ona vodi svoju politiku i te politike se vracaju korenima starijim od hladnoratovskih.

Osim u nasem slucaju, posto mi radimo nesto sto ne znam kako bih opisao, ali sigurno ne vracanje bilo kakvim korenima. Srbija ne treba nikoga da imitira osim sebe.

Post by KinderLad on 12.07.18 13:03

Prema pisanju zagrebačkog Večernjeg lista, umesto da se o prijemnim pregovorima jednoglasno saglase sve članice EU po novom predlogu bilo bi dovoljno da to učini kvalifikovana većina, što znači da bi one zemlje koje blokiraju kandidata za članstvo u EU mogle biti preglasane.
Večernji list piše da će do toga doći zbog toga što poučena nizom loših iskustava, između ostalog i primerom Hrvatske, koja je pokušavala (ali nije uspela) da blokira pristupne pregovore Srbije na temi prilaznih merila u poglavlju 23. o pravosuđu. Zato je, smatra se, potrebno reformisanje sistema glasanja u Savetu EU tako da se odredi niz tema u spoljnoj i bezbednosnoj političi EU za koje više neće biti potrebna jednoglasna odluka država članica, nego kvalifikokvana većina. 

Ali, nije bilo poznato, piše dalje Večernji, da se razmišlja i o tome da ta reforma načina glasanja obuhvati i politiku proširenja. 

"Ne, dakle, samu konačnu odluku o primanju novih članica, za šta će uvek biti potrebna jednoglasnost, koja podrazumeva da svaka država članica ima i mogućnost veta. Ali za neke korake u pristupnim pregovorima Komisija bi, dakle, mogla predložiti sistem odlučivanja kvalifikovanom većinom, koja podrazumeva da je za prolazak neke odluke nužna podrška najmanje 55 posto država članica koje pokrivaju najmanje 65 posto ukupnog stanovništva EU", precizira list. 
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=07&dd=12&nav_category=1262&nav_id=1418200

Post by Gargantua on 12.07.18 20:19

_____
...
It's a sin that somehow
Light is changing to shadow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by KinderLad on 12.07.18 20:23

Mogu da zamislim šta je on video dok je ova u belom letela gore dole

Post by паће on 12.07.18 20:48

KinderLad wrote:Mogu da zamislim šta je on video dok je ova u belom letela gore dole

Сад сам морао да погледам на шта мислиш, јер сам испочетка у белом видео само Меланиау.

_____
ма, ни четвороношке

Post by Filipenko on 12.07.18 21:50

Luksemburška propalica.

Post by Gargantua on 13.07.18 8:17

https://www.euractiv.com/section/politics/news/nato-summit-exposes-juncker-health-problems/

_____
...
It's a sin that somehow
Light is changing to shadow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by Hubert de Montmirail on 13.07.18 10:18

alkoholizam je bolest

_____
Veteran of Two Wars
Father of Nine Children

Post by Filipenko on 13.07.18 11:01

Pa budi ti finansijski kriminalac a da povremeno ne posegneš za alkoholom da se opustiš i zaboraviš. Govorimo o premijeru Luksmburga, državice koja je oprala više para od svih faraona i padišaha kao tax heaven u srcu divlje Evrope.

Post by Sponsored content

Current date/time is 16.07.18 20:13