Vučićeva Srbija

Share

Re: Vučićeva Srbija

Post by Kondo on Fri Jun 29, 2018 11:36 pm

nije kriv vucic sto je on otvorio 2 muzeja a ne zuta banda

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by Creepy Uncle on Fri Jun 29, 2018 11:39 pm

nerazumljivo mi je zasto Vucic nije bio na otvaranju.

_____
vaseljenom se prolama vrisak milijardi skrotuma

Post by kapetanm on Fri Jun 29, 2018 11:52 pm

Pa ne moze da protera kamion kroz muzej sa Drobnjakom

Post by Kondo on Sat Jun 30, 2018 12:08 am

Creepy Uncle wrote:nerazumljivo mi je zasto Vucic nije bio na otvaranju.

u sustini korektno. pustio je trgovca nekretninama da se zasluzeno slika (ovo je njegov reon), brnabicku da kreativno sere, ekipu da mazne jedno 250k od 300k i to je to.

_____

Post by William Murderface on Sat Jun 30, 2018 1:55 pm

„Naveo je da je simpatizer Aleksandra Vučića, a da je sve ovo uradio zbog toga što smatra da njegovo polaganje zakletve treba da prođe u najboljem redu, da ne treba da dođe do bilo kakvih incidenata, jer on ipak polaže zakletvu za predsednika Republike Srbije i predsednika svih građana“, prepričana je u tužilačkom dokumentu izjava jednog od osumnjičenih.
https://www.krik.rs/detalji-tuzilastva-o-slucaju-napada-na-inauguraciji/

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by ficfiric on Sat Jun 30, 2018 11:57 pm

Zakon gasi službe transfuzije u Srbiji, ali ne i u Užicu

Novi Zakon o transfuzijskoj medicini, koji stupa na snagu 1. januara 2019. godine, predviđa da će na teritoriji Srbije biti samo četiri ovlašćene transfuziološke ustanove - u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu. To znači da se gasi 47 službi transfuzije u Srbiji, koje postaju samo bolničke banke krvi.

Užice se pobunilo protiv ovog zakona zbog rizika od nedostatka krvi za potrebe 340.000 stanovnika Zlatiborskog okruga i gostiju ove turističke regije. Bunt se ovoga puta isplatio.

Izvor: N1

U užičkoj Službi za transfuziju već 15 godina nema nestašica krvi, niti odlaganja operacija. Po novom zakonu oni treba da pripadnu Institutu u Beogradu od koga, kažu, svaki dan dobijaju zahteve da im pošalju krv, jer je nemaju dovoljno.

"Ne može vlast nas koji smo apsolutno dobri i samodovoljni da da nekome ko evidentno ima mnogo problema", kaže načelnica Službe za transfuziju krvi u Opštoj bolnici Užice Radmila Smiljanić.

A po rečima Smiljanićeve, dosta problema ima i u samom Zakonu o transfuzijskoj medicini koji ne predviđa na primer, stepene hitnosti, što dovodi pacijente u opasnost dok krv ne dođe iz Beograda u vanrednim situacijama.

"Mi smo daleko od Beograda oko četiri sata. A nama krv treba u hitnim slučajevima u periodu od 0 do 5 minuta ili od 15 do 45 minuta. Bolnice u Priboju i Prijepolju su još dalje", naglašava Smiljanićeva za N1.

U Zlatiborskom okrugu ima 7.000 dobrovoljnih davalaca krvi. Njihov stav je da se novim zakonskim rešenjima urušava dobrovoljno davalaštvo.

"Iskustva iz drugih zemalja su da nakon centralizacije transfuzioloških službi dobrovoljno davalaštvo opada u prvoj godini za 60 odsto. Po našim procenama, to će se desiti i u Zlatiborskom okrugu", kaže Radovan Janjić iz udruženja "Kap po kap - život".

"Bilo bi u redu da su nadležni zakonom predvideli da se svaka boca krvi plaća 100 evra kao na zapadu. Onda bi imali vojsku plaćenih davalaca krvi, a ne dobrovoljaca. Ovo je samo omalovažavanje i podcenjivanje dobrovoljnosti", smatra Vladislav Biljić iz Udruženja dobrovoljnih davalaca iz Bajine Bašte.

Ministar zdravlja izjavio je tokom nedavne posete užičkoj bolnici da je zakon izglasan i da transfuzija odlazi iz Užica.

"Srbija je izglasala ovaj zakon a mi sad treba da napravimo presedan u Užicu. I šta ćemo time dobiti - ništa", rekao je Lončar.

Ipak, Užice je primer da ministarova ne mora da bude zadnja. Na više sastanaka, zahvaljujući jakoj argumentaciji, pronađeno je rešenje bez izmene Zakona o transfuzijskoj medicini.

"Služba za transfuziju ostaje u Užicu kao subjedinica Instituta u Beogradu. To znači da će se i dalje ovde prikupljati, prerađivati krv i krvne komponente i prosleđivati pacijentima u Zlatiborskom okrugu", kaže predsednik Saveta za zdravlje grada Užica Vidoje Drndarević.

Ova odluka postaće i zvanična do 15. jula.

Cemu sad ovo? Sto se gase transfuzije?

_____

Uprava napolje!

Post by disident on Sun Jul 01, 2018 6:09 am

2020 će da krene komisija da popisuje ko ima zdrav bubreg viška :v

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by Летећи Полип on Thu Jul 05, 2018 1:47 pm

Od kada je ova slika? O čemu se radi?

_____
za ovo sto se desilo treba da odgovara i americka knjizevnost, pogotvo crnkinje opsednute svojim crnastvom i jevreji opsednuti svojim jevrejstvom. a najvise pisci poput sejbona koji su em opsednuti jevrejstvom em pisu alternativne istorije. i bob dilan isto. nadam se da je srecan sa svojom nobelovom nagradom.
~zvezda je zivot

inace da se razumemo ja mislim da film nije umetnost.
~bruno sulak

Post by Летећи Полип on Thu Jul 05, 2018 1:59 pm

Sad vidim, jebi ga. Ništa, ovako ćemo svi. Jedan po jedan.

_____
za ovo sto se desilo treba da odgovara i americka knjizevnost, pogotvo crnkinje opsednute svojim crnastvom i jevreji opsednuti svojim jevrejstvom. a najvise pisci poput sejbona koji su em opsednuti jevrejstvom em pisu alternativne istorije. i bob dilan isto. nadam se da je srecan sa svojom nobelovom nagradom.
~zvezda je zivot

~bruno sulak

Post by ♏ on Thu Jul 05, 2018 2:15 pm

Baš, jebalo ih takvo pokroviteljstvo. Da se sada ponovo osnivaju, ovi bi im radili o glavi, baš kao i oni onda... Mozga bez.

Post by Creepy Uncle on Thu Jul 05, 2018 3:15 pm

Kao što rekoh, konsolidacija vlasti je još u toku, imamo mi još dosta godina dok ne počne opadanje moći režima.

A o potpunoj društvenoj nepismenosti ideje da rezultati u sportu nekoga preporučuju za političko delovanje neću uopšte da trošim reči. Duda je bio maskota. Zašto se ljudi ljute na maskotu?

_____
vaseljenom se prolama vrisak milijardi skrotuma

Post by Летећи Полип on Thu Jul 05, 2018 7:11 pm

Новинарка Оља Бећковић каже да се када је видела фотографију на којој Дуда Ивковић стоји поред Александра Вучића “првих неколико сати надала да је у питању нека подметачина”. Испоставило се да није у праву. Ипак…
“Сви знају ко је Дуда Ивковић. Нема ниједног разлога да се на то подсећамо. Уосталом, пише у Кући славних. И сви знају шта Дуда Ивковић мисли, кога је подржавао, шта је потписивао, са којих се бина оглашавао и на којим је протестима шетао. Зато што је све што је радио чинио јавно. За разлику од многих који му ових дана под тајним именима пресуђују. Како би Србија изгледала? Ко би био на власти? Колика би била излазност на изборима? Колико људи би протестовало због гашења медија? Да ли би нестао Б92? Где би данас био онај што је рушио у Савамали? Ко би био градоначелник? Колики би био тираж недељника? Где би била железничка станица? Чији би био нишки аеродром? Шта би било кад би било макар упола мање лажног представљања? Ако смо стварно толико храбри, бескомпромисни, неустрашиви и масовно неспремни за било какву сарадњу са режимом, како је онда заиста могуће да је све овако како је и да ће тако још дуго остати?

Јер нема никакве дилеме да би све било другачије него што јесте да је макар трећина оних који Дуди Ивковићу не прашта јавну слику са Вучићем имала макар толико храбрости да тајно гласа против најпопуларнијег председника у историји Србије. Али није.”

_____
~zvezda je zivot

~bruno sulak

Post by Filipenko on Thu Jul 05, 2018 7:34 pm

Meni je to idealna slika. Oni koji su zaboravili šta je Radnički i koliko je dao ovoj zemlji, a dao je 120 sportista u narodnooslobodilačkom ratu i revoluciji, se brinu o tome hoćemo li prepoznavati prave vrednosti.

Post by zvezda je zivot on Thu Jul 05, 2018 7:34 pm

pitao sam za tu sliku dole na kosarci al se grobari prave ludi, ko sto su se pravili ludi kad je vujosevic iso vucku na noge.

meni duda inace prilicno neprijatan lik. samo vucic moze da mu parira u potrebi da non-stop istice svoju velicinu, zasluge za sve zivo, svoja prijateljstva s mocnim ljudima (omiljenu sintagmu - 'moj veliki prijatelj' ukrao sam od njega i hvala mu!), ugled koji uziva u svetu... kapiram da u njegovim godinama popuste stege ali toliko egomanijastvo nakon svih lovorika je bas neprijatno za slusanje.

_____
I just might be a black Bill Gates in the making

Pričam o onoj muzici koja ostaje čak i onda kada dragi ljudi odlaze.

Post by Kondo on Thu Jul 05, 2018 8:30 pm

moj poznanik radi decenijama vec ketering za golubara, raznih tu prica ima koje je jako neprijatno za slusati. sve je to neka forma estrade i sabanluka, bez obzira na zasluge i slicno. sport je govno.

_____

Post by Filipenko on Fri Jul 06, 2018 12:33 am

Zuperu će imponovati objektivnost ruskih medija.

Post by Skolif on Fri Jul 06, 2018 3:43 pm

Летећи Полип wrote:

Od kada je ova slika? O čemu se radi?

plaketa za goluba preletaca?

Post by 1088 on Fri Jul 06, 2018 4:07 pm

mogao bi duda da bude kodirektor beogradske arene? roji se jato, a sve je manje raspoloživih funkcija.

Post by Filipenko on Fri Jul 06, 2018 6:00 pm

Post by Filipenko on Sat Jul 07, 2018 6:07 pm

Čović novi predsednik SD Crvena zvezda

Post by kuku on Sat Jul 07, 2018 7:26 pm

L E G E N D A

_____
imam vremena za kurve za kurve bajo

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Sat Jul 07, 2018 11:29 pm

Prokop dobio info pult, APARAT ZA SOKOVE, a uskoro stiže i BANKOMAT

Mnogi korisnici železničkog prevoza imali su dosta zamerke kada je Prokop i definitivno preuzeo ulogu Glavne železničke stanice. Žalili su se ljudi na slabu autobusku vezu do Prokopa, nezavršenu infrastrukturu, činjenicu što kofere i torbe moraju da vucaraju uz stepenice.

Infrastruktura železnica Srbije” se, međutim, pohvalila sa dve nove pogodnosti koje su od pre nekoliko dana na raspolaganju putnicima - info pultom i automatom za sokove, te najavili da će stanica uskoro dobiti i - bankomat.

Post by Летећи Полип on Sat Jul 07, 2018 11:31 pm

_____
~zvezda je zivot

~bruno sulak

Post by паће on Sat Jul 07, 2018 11:39 pm

Па то, накркаш се тим енерђРЖ пићима и онда лакше вучеш кофер уз степенице. А и не кошта много.

Ал' пази видовитог архитеткуРЖ који је толико година унапред предвидео да ту стану тачно два продајна аутомата, кнап.

_____
ма, ни четвороношке
I have found that users can miss spell names or miss type them. .

Post by MNE on Sat Jul 07, 2018 11:43 pm

kad ugrade lift obavezno vulin da dođe da otvori

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Jul 16, 2018 8:35 pm