Vučićeva Srbija

Share

Re: Vučićeva Srbija

Post by KinderLad on Fri Apr 13, 2018 2:08 am

Dobro, Infrmer je posebna prica, samo sam hteo da kazem da se vise moze "citati" iz Politike nego iz Danasa.

Post by Летећи Полип on Fri Apr 13, 2018 2:12 am

Ma nevezano kačim urnebes naslovnicu. Svaki pedalj maksimalna ludnica. 

_____
za ovo sto se desilo treba da odgovara i americka knjizevnost, pogotvo crnkinje opsednute svojim crnastvom i jevreji opsednuti svojim jevrejstvom. a najvise pisci poput sejbona koji su em opsednuti jevrejstvom em pisu alternativne istorije. i bob dilan isto. nadam se da je srecan sa svojom nobelovom nagradom.
~zvezda je zivot

inace da se razumemo ja mislim da film nije umetnost.
~bruno sulak

Post by MNE on Fri Apr 13, 2018 11:06 am

CNN : najčitanija dnevna novina u Srbiji piše da se Tramp usro, here is more to that

Post by Gargantua on Fri Apr 13, 2018 6:29 pm

Obrnuo igricu

(VIDEO) VUČIĆ ISKRENO I U DETALJE O RUČKU S MERKELOVOM: Noćima već ne spavam i kažem joj ne mogu ništa da jedem... Umesto da se radujem zbog ovih fabrika, ja sam u grču zbog...
Politika 13.04.2018. 14:59h

BERLIN - Za ručkom kažem Merkelovoj da ne mogu ništa da jedem... Noćima već ne spavam... Umesto da se radujem i da sam srećan zbog svega ovoga... zbog kamena-temeljca nemačke fabrike u Kragujevcu, pa one u Pančevu... da umesto čašice dunje popijem nešto više a umesto toga ja sam sve vreme u grču...

I ne mogu ni da se obradujem zbog svih ovih političkih pitanja... I niko nema političke hrabrosti nego čekaju i kažu reši Vučiću pa posle da mi skaču po glavi... Sve što je dobro nije nikakva vest ili što bi pokojni i naš veliki glumac Gaga Nikolić rekao nije vest kad pas ujede čoveka nego čovek psa... - otvorio je dušu predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas u Berlinu posle razgovora s nemačkom kancelarkom Angelom Merkel, neočekivano otkrivši kakve ga brige more.

- Neki drugi bi da su na mom mestu mnogo lepo o sebi lepo govorili ali ja nisam i neću o tome... - dodao je Vučić naglasivši da je veoma zadovoljan današnjim razgovorima u Berlinu, ali i pažnjom i poštovanjem koje je nemačka kancelarka ukazala Srbiji. On je otkrio i da se danas za ručkom sa Angelom najviše razgovaralo o Kosmetu.

https://www.kurir.rs/vesti/politika/3030007/video-vucic-iskreno-i-u-detalje-o-rucku-s-merkelovom-nocima-vec-ne-spavam-i-kazem-joj-ne-mogu-nista-da-jedem-umesto-da-se-radujem-zbog-ovih-fabrika-ja-sam-u-grcu-zbog

Post by beatakeshi on Fri Apr 13, 2018 6:41 pm

Našu (njegovu) politiku moguće je analizirati samo sa medicinskog stanovišta. Sve ostalo je gubljenje vremena, potpuno pogrešno, deplasirano.
Fali nam neki smajli sa ludačkom košuljom.

Post by xie saike on Fri Apr 13, 2018 7:00 pm

evo ga i ovaj poco da se grci, al u berlinskim hotelima, ko prangija u beckim. 

btw sta je kosmet i koga zajebavaju sa tim izmisljenim konstrukcijama koje ne postoje u stvarnom svetu

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by ficfiric on Fri Apr 13, 2018 7:23 pm

Zastitnik gradjana

_____

Uprava napolje!

Post by Mr. Moonlight on Fri Apr 13, 2018 7:45 pm

ne bi bilo loše da uvedu i funkciju fizički zaštitnik građana

_____
    .i.

When I Get Low, I Get High.

Post by beatakeshi on Fri Apr 13, 2018 7:55 pm

Zaštitnik od građana.

Post by паће on Fri Apr 13, 2018 7:58 pm

Грчим се по хотелима, мајстор носи своја црева са собом.

_____
а оно бабетина нека, наше годиште
I have found that users can miss spell names or miss type them. .

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Fri Apr 13, 2018 9:01 pm

beatakeshi wrote:
Našu (njegovu) politiku moguće je analizirati samo sa medicinskog stanovišta. Sve ostalo je gubljenje vremena, potpuno pogrešno, deplasirano.
Fali nam neki smajli sa ludačkom košuljom.
rekao bih "nema dalje" ali koga zajebavam, to je sooo 2014...

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Fri Apr 13, 2018 9:08 pm

Rekla mi je... Možeš da me pozoveš kad hoćeš, a ja njoj... Samo vam ja falim

pređi sa njom na ti, Aleksandre 

Post by xie saike on Fri Apr 13, 2018 9:53 pm

on i elitne novine srbije angelu merkel rutinski oslovljavaju sa angela, ko da su na prst u bulju, kakve neopevane seljacine

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by darling on Sat Apr 14, 2018 9:39 am

uobicajeno je oslovljavanje zena u politici imenom: ana, kolinda i angela.

Post by паће on Sat Apr 14, 2018 1:12 pm

Осим у новинама на енглеском, где иде присвојни придев од државе и презиме: Америкин Трамп, Русијин Путин, Немачкина Меркел итд.

_____

Post by xie saike on Sat Apr 14, 2018 7:19 pm

radikalsko smece

nije greh tim ljudima zeleti mucnu i bolnu smrt od raspadanja

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.372957466520132.1073741839.344474332701779&type=1&l=c00ae73f85

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Gargantua on Mon Apr 16, 2018 3:58 pm

Sjajan naslov

Nadežda Milenković  16/04/2018 |  
Izveštaj o vođostanju

O svetu saznajemo samo onda kada predsednik zemlje boravi u njemu. Pa i tada saznajemo mnogo više o predsedniku – o svetu samo onoliko koliko nam on prepriča.

Ukoliko se taj manir (ili taj predsednik) ne promeni, vesti bi uskoro, umesto rubrika, mogle imati naslove kao slikovnice. Predsednik u avionu: on me je fotografisao i objavio „evo ga psihopata tu i tu“, kad sam se okrenuo, počeo je da se trese od straha, nije smeo da pogleda nikog. Predsednik u Njujorku: izveo sam ćerkicu na večeru, ja sam običan čovek koji usred noći obilazim knjižare, zatvorene, ne volim ono ninu-ninu (onomatopeja policijske sirene – prim. autora). Predsednik u Berlinu: ne jedem, ne spavam, u grču popijem tek jednu čašicu dunje umesto da slavim ko čovek…

Samo se sportske vesti neće promeniti. Osim ukoliko predsednik države ne počne da se takmiči i sa sportistima kao što se sada takmiči sa svima ostalima – političarima, studentima, doktorima nauka, javnim ličnostima… U tom slučaju, vesti iz sporta bi takođe mogle postati izveštaj o vođostanju. Pa da i u sportskoj rubrici saznajemo šta je jeo, šta je hteo, šta sanja a šta mu se događa među javom i med snom: „Predsednik kao Marija na Prkosima – srcem krenuo protivu betona.“

Srećom, tom trendu se odupiru bar tabloidi. Doduše, jesu oni, kao nečasni izuzeci, izveštavali i o primarnim polnim karakteristikama predsednika države, ali su zato sada jedini koji svakodnevno objavljuju šta kažu i predsednici drugih država, a ne samo šta kaže predsednik naše. Pa tako Putin svakog bogovetnog dana izjavljuje da će ratovati zbog nas, a u međuvremenu nam i dostaviti svekoliko naoružanje, dok Tramp neparnim danima najavljuje da će ratovati protiv nas, a parnim da će nam vratiti Kosovo.

No, izgleda da vlast misli da je i ovo malo informacija koje se probiju do nas – previše informacija. Pa je odlučila da retko dobar, a retko kad poštovan Zakon o dostupnosti informacija od javnog značaja unazadi i uneredi ne bi li izmenama zakona o dostupnosti informacija – informacije postale još nedostupnije javnosti.

Jer sve što treba da znamo – prepričaće nam predsednik države. „Nigde ne piše da će se ZSO formirati po kosovskim zakonima“ (osim u Briselskom sporazumu na sajtu vlade). „Oduzimanje aerodroma Nišu nema veze sa koncesijom beogradskog“ (osim što će, po svedočenju pomoćnika ministra, država plaćati koncesionaru ako niški aerodrom ima milion putnika). „Bilo je više ponudi za jelku“ (bila jedna), „ništa gluplje u životu nisam čuo“ (bio plagijat), „umrli prirodnom smrću“ (bili potopljeni) i tako dalje i tako dalje i tako dalje…

Post by beatakeshi on Mon Apr 16, 2018 4:24 pm

Šta kaže Mrkela o Zakonu o dostupnosti informacija? Jel' DDR imao tako što?

Post by паће on Mon Apr 16, 2018 4:28 pm

beatakeshi wrote:Šta kaže Mrkela o Zakonu o dostupnosti informacija? Jel' DDR imao tako što?

Шта ће им? Ко вози трабанта, зна све што треба.

_____

Post by xie saike on Tue Apr 17, 2018 5:33 pm

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by паће on Tue Apr 17, 2018 5:51 pm

Па да задужимо дијаспору да дели те пацке, а? Ем су наши ем су у иностранству.

_____

Post by Gargantua on Tue Apr 17, 2018 7:14 pm

Post by ontheotherhand on Tue Apr 17, 2018 7:50 pm

Rekoše juče u dnevniku da je dualno obrazovanje često preduslov dolaska stranih investitora.

Post by Gargantua on Tue Apr 17, 2018 8:02 pm

samo nek je kompetitivno

Post by Gargantua on Wed Apr 18, 2018 10:55 am

^^^

Zarada banaka u Srbiji najbolja u poslednjih deset godina

Banke u Srbiji ostvarile su prošle godine dobit veću od 60 milijardi dinara, što je oko pola milijarde evra, piše današnja „Politika“.

Tolika zarada banaka najbolja je u poslednjih deset godina, odnosno od početka svetske ekonomske krize, i ostvarena je uprkos drastičnom padu kamata, navodi list.

Dodaje se da su pri vrhu liste banaka s najvećom zaradom karte promešane. Najveću dobit, od 12 milijardi dinara, ostvarila je AIK banka. Ona je za godinu dana profit gotovo utrostručila, čime je sa četvrtog mesta u 2016. godini izbila na prvo u 2017. godini.

„Banka Inteza skinuta je s trona na kojem je bila godinama i lane je bila na drugom mestu. To, medjutim, ne znači da joj je zarada niža. Iz finansijskih izveštaja vidi se da je prošle godine zaradila 11,8 milijardi dinara, što je za petinu više nego 2016. godine“, navodi „Politika“.

Na trećem mestu je Komercijalna banka čiji je profit bio 8,1 milijardu dinara, slede Sosijete ženeral banka sa dobiti od 6,6 milijardi dinara, Unikredit sa dobiti od 6,6 milijardi dinara, koliko je zaradila i Rajfajzen banka.

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Aug 20, 2018 4:26 pm