Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Zuper Sun Apr 22, 2018 4:49 pm

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Kada smo se sprijateljili, Đinđić i ja smo se viđali nekoliko puta nedeljno. Nagovorio me je da kupim kuću na Dedinju pored njegove, ali nije doživeo da budemo komšije. Naše druženje prevazilazilo je razgovore o politici i biznisu. Bio je to odnos koji se razvio u duboko prijateljstvo puno međusobnog uvažavanja.

    https://www.vesti.rs/Vesti/Miskovic-Djindjic-je-bio-jedini-politicar-s-kojim-sam-gajio-istinsko-prijateljstvo.html

    Eh, sada, samo sa Djindjicem. Ne govorite istinu gosn Miskovicu.
    A kada se setim drugosrbijanstine, tamo nedge 2007, koja kao napada Miska dok on gura ssp sa eu i sastavlja pro-eu vlade na stetu Srbije a svoju korist.
    E, to su bila vremena. Ne ovo sada kada ga kao hapse da bi se odradilo Kosovo pa posle dobije Sava centar.
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by 1088 Sun Apr 22, 2018 5:05 pm

    sve i da je svaku reč izmislio, zapravo ništa nije omašio. pročitaću kada nebesplatni primerak bude uvaljivan uz vreme, mada ima štofa i za redovnog kolumnistu.

    Mišković wrote:Povremeno smo ručali zajedno, ali u tim susretima nikakvog srbovanja nije bilo, nikakve nacionalističke priče, a ni ideologije. Kao direktor Župe na delu sam video socijalizam, partijsko dogovaranje, lažne slike stvarnosti, socijalizam koji je uništavao suštinsku pokretačku snagu u svakom čoveku: stvaranje i nagrađivanje. S druge strane, nije to bio socijalizam sovjetskog tipa, i pravi privrednici, koji su imali liderske hrabrosti, mogli su da rade u skladu s principima kapitala i tržišta. Zato Milošević nije imao drugog razloga da me pozove da budem predsednik vlade osim da primenim model Župe na celu državu – uz, naravno, zakonsku, sistemsku podršku. Jednostavno: Milošević me je pozvao da socijalizam prevedem u tržišnu privredu. I tu sam se upecao.
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by boomer crook Sun Apr 22, 2018 5:18 pm

    mita, misa i mijat prskaju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by boomer crook Sun Apr 22, 2018 5:29 pm

    inace lepo je da se vidi jedna konstantna politike u srba u poslednje tri decenije: privatizacija.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Јанош Винету

    Posts : 5201
    Join date : 2016-01-26

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Јанош Винету Sun Apr 22, 2018 8:46 pm

    Vino Župa, tu je Mišković stekao svoje prvo direktorsko iskustvo, naučio sve kako valja i trebuje.

    Ta je firma propala, pa vaskrsla, ušla u dugove, i sada opet propada...


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Guest Sun Apr 22, 2018 11:37 pm

    ekipa je mnogo šira od miška, tu je dosta ljudi koji sad vode značajne biznise, da ne kažem poslove, uvrediće se nik paće

    a priča je krenula od prostorija današnje ambasade belgije, vlasništvo tadašnje jugohemije, sve obezbedio mileusnić, igrom slučaja otac milke udate forcan, a prvi kapital je bio koliko mile, pa bio je je 2 miliona, ok idemo dalje, posle nešto seru ovi iz insajdera, pa lol i lol još jednom

    btw smiljka sestra je grom u odnosu na milku, ali nije joj se dalo, sunce moje malo

    ništa ovo ja ne znam tako priča čaršija možda je sve netačno, kurac
    Anonymous
    Guest

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Guest Sun Apr 22, 2018 11:39 pm

    ali bem ti lebac i bazene u srbu  Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo 3984128386
    Anonymous
    Guest

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Guest Sun Apr 22, 2018 11:53 pm

    ljudi i dalje veruju da je privatizacija ovde počela s 5.10. a počela je 10+ godina ranije.
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Erős Pista Sun Apr 22, 2018 11:55 pm

    Eh...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Guest Mon Apr 23, 2018 12:01 am

    greh je veliki na 5.10. što je parama pustio da nastave kud su krenule

    mnogo pre 5.10. se uspostavila određena ravnoteža između nekoliko vlasnika srbije

    nikoga kasnije nije bilo briga ili je bio plaćen da ga ne bude briga (to ja ne znam, naročito kada pišem) da išta uradi po pitanju dekriminilizacije kapitala
    Anonymous
    Guest

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Guest Mon Apr 23, 2018 12:08 am

    imaš kolaps tržišta (domaćeg ali i istočno-evropskog na koje je srbija bila znatno nakačena) i kolaps trgovine do 1995 uz paralelno isisavanje onoga što je ostalo od para iz društvenih u privatne firme preko povezanih lica.

    sfrj je bila bankrot u martu 1991, savezna vlada nije imala novca da servisira spoljni dug. e na takvu osnovu dolazi ovo gore. najkasnije početkom 1993 država štampa pare za elementarne budžetske obaveze. to je kraj, ende.

    sve posle toga je manje bitno za nekoliko redova veličina, kao nekakav politički izbor. msm, 1995 je već kasno za "spašavanje".
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by boomer crook Mon Apr 23, 2018 12:11 am

    pa 5.10 je samo momenat u kojem su vlasnici srbije prepoznali da imaju zajednicki interes sa njenim gradjanima glede izolacije drzave.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Guest Mon Apr 23, 2018 12:12 am

    paaa, da, recimo.
    Anonymous
    Guest

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Guest Mon Apr 23, 2018 12:14 am

    kao i obično, ništa nisam saglasan sa tobom, nije ništa lično u pitanju

    ja posmtram jedan, ti drugi ugao, ti pametniji, ja mehanistički i nikada se neću saglasiti sa tim

    ja mislim da je mnogo toga moglo da se izvuče i posle 2002, samo da je bio volje, a volje je bilo samo da se nešto ušićari, od slučaja do slučaja je bilo različito, i sve je različito, jedna je priča jumko, druga, nitex, treća imt, četvrta ljubiša miodragović, peta 14 oktobar itd

    osnovni problem je što je vlast bila bez ekperata, osim onih koji su nazovi eksperti, tih nikada nije falilo

    jebo ih onaj potomak titovog ađutanta, da ne imenujem i ona njegova
    Anonymous
    Guest

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Guest Mon Apr 23, 2018 12:14 am

    izvinjavam se za greške u kucanju, ne mogu sad da ispravljam

    sry
    Anonymous
    Guest

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Guest Mon Apr 23, 2018 12:20 am

    pa sam kažeš da "nije bilo eksperata". bilo je prepisivanja iz prethodnih iskustava i. evrope, u suštini sve već viđeno, naša tzv tranzicija je u suštini u opsegu poznatih rešenja a i rezultata.

    msm to je jedan razlog kao nekakva prepreka.

    ja ne gledam na taj period kao na "propuštenu šansu" u ekonomskom smislu; što bi kod nas ispalo nešto mnogo drugačije od ostatka ie/jie, a lošije je u meri u kojoj smo najebali 90ih i pošli sa gorih pozicija.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Nino Quincampoix Mon Apr 23, 2018 9:55 am

    Mr. Moonlight wrote:ekipa je mnogo šira od miška, tu je dosta ljudi koji sad vode značajne biznise, da ne kažem poslove, uvrediće se nik paće

    a priča je krenula od prostorija današnje ambasade belgije, vlasništvo tadašnje jugohemije, sve obezbedio mileusnić, igrom slučaja otac milke udate forcan, a prvi kapital je bio koliko mile, pa bio je je 2 miliona, ok idemo dalje, posle nešto seru ovi iz insajdera, pa lol i lol još jednom

    btw smiljka sestra je grom u odnosu na milku, ali nije joj se dalo, sunce moje malo

    ništa ovo ja ne znam tako priča čaršija možda je sve netačno, kurac

    Jovan Mileusnic je inace, za one koji ne znaju, tezak UDBAs i bivsi predsednik IO FK Partizan iz 80-ih.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Sotir Mon Apr 23, 2018 10:02 am

    Мене овај текст концепцијски подсећа на овај сличног датума:
    https://www.srbijadanas.com/vesti/hronika/starleta-tamara-duric-u-suzama-zagrlio-me-i-rekao-volim-te-sestrice-onda-se-zacuo-pucanj-2018-04-19
    паће

    Posts : 40019
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by паће Mon Apr 23, 2018 10:37 am

    Mr. Moonlight wrote:
    nikoga kasnije nije bilo briga ili je bio plaćen da ga ne bude briga (to ja ne znam, naročito kada pišem) da išta uradi po pitanju dekriminilizacije kapitala

    Па капитал је декриминализован, по истом рецепту као и свуда: прво да ми навучемо лове, а онда донесемо закон по ком је својина светиња и направимо систем да нам нико не суди. И онда то више није криминал јер је све по закону. Или закон нема ко да примени. Све и да се нађе неко, нема чим, а не би знао ни одакле да почне, документацију поједе маца или је има на кубике па ти де тумари у тај густиш.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Guest Mon Apr 23, 2018 10:54 am

    Meni je generalno nejasno kako se veruje da je transfer vlasništva, sa državnog/društvenog na privatno mogao biti legalan u širem smislu.

    Ko je to početkom 90ih imao novca da po procenjenim cenama preuzima fabrike, zgrade, postrojenja itd itd? Ili strane korporacije ili lokalni krimosi ove ili one fele, kroz mućke i obaranje troškova. Čak i kad su deljeni vaučeri građanima relativno brzo su otkupljivani po "povoljnim cenama".

    Čitav sistem je bio nezamisliv kao ideal-tipski uređeni proces, a fajt za njegovo predstavljanje takvim je čisti marketing prema javnosti, od čega je tužniji samo pokušaj da se "odgovori na pitanje zašto nije bio pošteniji" (uzaludna rabota).

    To je pre svega bila kontrarevolucija, uz naravno (kategorički ogromnu) razliku u odnosu na revoluciju od '45. što nije uključivala masovnu represiju i retribuciju prema poraženim elitama.



    Ovo govorim načelno za proces, ne za Srbiju posebno.
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by boomer crook Mon Apr 23, 2018 10:57 am

    pa nije ukljucivala represiju zato sto i nije bilo otpora. te elite su jednostavno ukljucene u privatizaciju i omoguceno im je da se prestroje. 

    slicno se desilo i nakon 510 kada je ostrica bila usmerena ili prema aamom vrhu ili prema nekom nizem srednjem esalonu koji je jedno vreme prolazio kroz topli zec kriznih stabiva. ljudi poput, na primer duska matkovica, su otvorili svoje firme i cak su se pojavljivali kao savetnici u procesu privatizacije.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Guest Mon Apr 23, 2018 11:03 am

    to sam hteo da dodam al me je mrzelo, a već rekoh gore da je naša tranzicija bila deja vu (all over again Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo 1399639816 ) iako to, rekli bismo, nije nužno trebala biti (610)


    jednom sam upotrebio reč kontra(r)evolucija, zato što je bila revolucionarna promena ali produžena kroz vreme i "mekana" prema ponajvećem delu starog poretka, kome je omogućena inkluzija i mutiranje.
    avatar

    Posts : 18309
    Join date : 2014-12-12

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by beatakeshi Mon Apr 23, 2018 12:22 pm

    Gargantua wrote:Meni je generalno nejasno kako se veruje da je transfer vlasništva, sa državnog/društvenog na privatno mogao biti legalan u širem smislu.

    Ko je to početkom 90ih imao novca da po procenjenim cenama preuzima fabrike, zgrade, postrojenja itd itd? Ili strane korporacije ili lokalni krimosi ove ili one fele, kroz mućke i obaranje troškova. Čak i kad su deljeni vaučeri građanima relativno brzo su otkupljivani po "povoljnim cenama".

    Čitav sistem je bio nezamisliv kao ideal-tipski uređeni proces, a fajt za njegovo predstavljanje takvim je čisti marketing prema javnosti, od čega je tužniji samo pokušaj da se "odgovori na pitanje zašto nije bio pošteniji" (uzaludna rabota).

    To je pre svega bila kontrarevolucija, uz naravno (kategorički ogromnu) razliku u odnosu na revoluciju od '45. što nije uključivala masovnu represiju i retribuciju prema poraženim elitama.



    Ovo govorim načelno za proces, ne za Srbiju posebno.
    Kategorička razlika je i u tome da se plenila vila pojedinca i od nje pravio vrtić, a sada se od vrtića pravila vila.
    Anonymous
    Guest

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Guest Mon Apr 23, 2018 1:39 pm

    Prejaka ti je ta simbolika, a i da je precizna i u celosti tačna govoriš o razlici sistema samih koja se valjda podrazumeva.
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by boomer crook Mon Apr 23, 2018 2:49 pm

    ovo je doslovce tacno u jednom slucaju u mom kraju Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo 1399639816 

    mada nije u pitanju tuto vrtic vec samo djardin


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo Empty Re: Mišković: Đinđić je bio jedini političar s kojim sam gajio istinsko prijateljstvo

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 8:18 am