Hardver

Kondo

Hardver Empty Hardver

Post by Kondo on Sun Apr 15, 2018 1:43 am

Cini mi se da nemamo temu gde bi trazili pomoc oko sprava za kuhinju.

Meračim se da kupim šporet za gas pa me zanima da li neko ovde slučajno koristi verziju sa rernom na gas. Ja sam to imao u Budimpešti dok je još moja žena bila tamo, neki prastari Simens koji je imao redove otvorenog plamena što je izgledalo dosta skeri ali je to dobro peklo. Sad ja ću morati da kupim neki aktuelni vulgaris Beko ili Gorenje - ovi bolji brendovi više ne prave ove staromodne šporete.

Poenta sa gasom je pored boljeg kuvanja i to što pokušavam da minimizujem potrošače struje, umesto električnog bojlera stavljam solarni panel. A rernu inače volim da koristim pa ne bih da s zajebem, pošto ima gas šporeta sa električnim rernama, i to mnogo više

Hardver 22687

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
♏

Hardver Empty Re: Hardver

Post by ♏ on Sun Apr 15, 2018 1:34 pm

Imam takav sa električnom rernom, ali je dosta star i razmišljam da uzmem full plinski sada kada budem radio kuhinju... razmišljam da uzmem i protočni plinski bojler, a grejne peći su već na plin.
паће

Post by паће on Sun Apr 15, 2018 5:50 pm

Моји су пекли колаче и којешта у рерни на плин (земни), без проблема. Ал' рерна ко свака рерна, морате се упознати. Као што пушку мораш да знаш на коју страну вуче. Оно јес да су данашњи термостати много прецизнији од некадашњи, ал' опет не знаш да ли је онај што је писао рецепт гледао на то која температура пише на дугмету или је имао термометар на лицу места, тако да... искуство расте сразмерно загоретини..

_____
  ослаби ко је био јак, поправи се ко је био покварен

gosh vs heck ends in a dang
Kondo

Post by Kondo on Sun Apr 15, 2018 6:13 pm

da, da, to se podrazumeva. svaka rerna je novi svet.

za plinski bojler imam bizarnu preporuku za kineske koji se prodaju preko nekog ali express proksija iz nemacke, kostaju oko 140e sto je negde trecina cene zapadno brendiranog (isto made in china) sa istim prednostima i manama (labilna temperatura). video sam to kod nekog ortaka na ostrvu koji napravio old school surf club tamo gde nema nicega, potpuno je off grid - ima par solarnih panelcica da puni mobilne, internet i laptopove, kupa se na takav bojler i realno je zakon za te pare. meni vodoinstalater nije dao da to ugradim u kucu, klasican glupi grk u strahu od nepoznatog ali sam se ionako lomio za solarni bojler pa mi to nije tesko palo (sem 300e vise, ali ajd).

sto se moje situacije tice ne znam da li sam napisao, mislim da nisam, ja bi to kacio na bocu, podrazumeva se da nemam razveden gas.

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
паће

Post by паће on Sun Apr 15, 2018 6:40 pm

Kondo wrote:
sto se moje situacije tice ne znam da li sam napisao, mislim da nisam, ja bi to kacio na bocu, podrazumeva se da nemam распуштен gas.

Исправио.

_____

Guest

Post by Guest on Sun Apr 15, 2018 7:38 pm

raspitaj se kod sarajlija za plinske bojlere za kupanje, tamo ih jos ima ihaj u starim stambenim zgradama.
Kondo

Post by Kondo on Sun Apr 22, 2018 7:07 am

sada mi kaze neko odavde da su nove plinske rerne vrlo nezgodne, jer peku samo odozdo tako da je vrlo nezgodno presaltovati se sa elektricne i pohvatati fore. to objasnjava zasto dosta plinskih bojlera ima elektricne rerne.

_____
паће

Post by паће on Sun Apr 22, 2018 7:58 am

Бојлер са рерном? Где има?

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Jul 24, 2019 5:21 am