24 sata Vučić

Share

Re: 24 sata Vučić

Post by William Murderface on Mon Dec 10, 2018 6:49 pm

http://www.nspm.rs/hronika/aleksandar-vulin-najbolji-odgovor-na-price-o-diktaturi-i-da-je-zemlja-u-mraku-su-izbori.html

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by zvezda je zivot on Thu Dec 13, 2018 9:41 pm

mislim se da otvorim poll gde bi se glasalo o tome da li je vucic lud. meni je to uvek bilo 1 od najzanimljivih tacaka sporenja na ovom forumu. onako i prakticne i s teorijske strane. sad, ne znam da li bi bilo interesovanja, da li je pametno da se otvara takva tema

_____
I just might be a black Bill Gates in the making

ploce sam presluso sto puta, al seriju necu gledati.

Ovo je evropski The Wire, samo iz ženskog ugla.

Post by nezvanova on Thu Dec 13, 2018 9:58 pm

zvezda je zivot wrote:mislim se da otvorim poll gde bi se glasalo o tome da li je vucic lud. meni je to uvek bilo 1 od najzanimljivih tacaka sporenja na ovom forumu. onako i prakticne i s teorijske strane. sad, ne znam da li bi bilo interesovanja, da li je pametno da se otvara takva tema
on nije lud (za sada, sto ne znaci da se nekada nece desiti da u nekoj meri dodje do dezintegracije ili rascepa licnosti) ali da je psihopatatska struktura - sigurna sam da jeste. a takvi nisu isto sto i ludaci. 
ako si pod ludaci mislio na sizofreniju (kolokvijalno se sizofrenenicni i neki manicni bolesnici nazivaju ludacima, ostale psihoticne bolesnike uglavnom ne zovemo ''ludacima'')

Post by kapetanm on Thu Dec 13, 2018 10:10 pm

Nekako ja u svakom njegovom izlaganju vidim najmanje tri licnosti - prvu, na pocetku gde normalno pocinje govor, drugu, placljivu posle nekog vremena i trecu, radikalsko prostacku gde urla u vredja na kraju

Post by beatakeshi on Thu Dec 13, 2018 10:21 pm

I glup i lud. (Ne znam šta tačno podrazumevam pod tim, al' neka stoji
edit - "7-8 kvadratnih metara zauzimaju u zimskoj garderobi dok se kreću" - jel' bi neki HR primio takvog na posao da kaže nešto tako na intervjuu za posao?

Post by zvezda je zivot on Thu Dec 13, 2018 10:25 pm

nezvanova wrote:
zvezda je zivot wrote:mislim se da otvorim poll gde bi se glasalo o tome da li je vucic lud. meni je to uvek bilo 1 od najzanimljivih tacaka sporenja na ovom forumu. onako i prakticne i s teorijske strane. sad, ne znam da li bi bilo interesovanja, da li je pametno da se otvara takva tema
on nije lud (za sada, sto ne znaci da se nekada nece desiti da u nekoj meri dodje do dezintegracije ili rascepa licnosti) ali da je psihopatatska struktura - sigurna sam da jeste. a takvi nisu isto sto i ludaci. 
ako si pod ludaci mislio na sizofreniju (kolokvijalno se sizofrenenicni i neki manicni bolesnici nazivaju ludacima, ostale psihoticne bolesnike uglavnom ne zovemo ''ludacima'')

nisam mislio na sizofreniju. namerno sam bio provokativan. pitanje koje se postavljalo je sledece: da li vucic stvarno ne moze da se uzdrzi od ludjenja na tv ili je to samo gluma, strategija kako bi skrenuo paznju s 'pravih' problema? da li su ludjenja plod neke politicke racionalnosti? znam da je tesko to razdvojiti, ali da li moze on da razdvoji u svojoj glavi?

misim da uceni ljudi ovog foruma s razlogom podozrevaju od mode da se politika redukuje na karakter velike istorijske licnosti (misim biografija je glavni knjizevni zanr danasnjice), to jeste opasan vid depolitizacije naseg vremena, jer skrece paznju sa strukturalnih/ideoloskih datosti, ali mislim da se na ovom forumu otislo u drugu krajnost. prosto opste je mesto leve misli da je kapitalizam duboko iracionalan sistem a vucicu negiramo  svaku iracionalnost. ja sam u fazonu: ako izgleda ko da mu nije dobro, ako non-stop luduje, ako ima visedecenijsku istoriju ludjenja - ne dajte se prevariti! - verovatno jeste lud. nije sekspir bio budala. nit tramp glumi debila zato sto je tako unosno.

_____

Post by MNE on Thu Dec 13, 2018 10:30 pm

zvezda je zivot wrote:

nisam mislio na sizofreniju. namerno sam bio provokativan. pitanje koje se postavljalo je sledece: da li vucic stvarno ne moze da se uzdrzi od ludjenja na tv ili je to samo gluma, strategija kako bi skrenuo paznju s 'pravih' problema? da li su ludjenja plod neke politicke racionalnosti? znam da je tesko to razdvojiti, ali da li moze on da razdvoji u svojoj glavi?
pa u početku je mogao ali je vremenom počeo i sam da vjeruje u pojedine gluposti koje izgovara

Post by Kondo on Thu Dec 13, 2018 10:35 pm

vucic je u svakom pogledu - politicki, medijski, komunikacijski, duboko konzistentan. razocaracu vas ali nije lud, naprotiv. modus operandi koji je prihvatio nije bas najlaksi od svih za realizaciju a ta javna igra ludjenja je nesto sto je potrebno da bi se pokrili drugi nedostaci. on je neobrazovan i poimanje politike mu je jako ograniceno pa su mu takvi i rezultati. a za to je potrebno konstantno skretati paznju sa realnih rezultata, zasta je najbolje to sto radi na TV. ja bih to pre nazvao one man reality showom nego ludjenjem, cak i pod navodnicima.

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

Post by Bluberi on Thu Dec 13, 2018 10:37 pm

Poremećen je, to je jasno, a Kondo po običaju kenja.

Post by zvezda je zivot on Thu Dec 13, 2018 10:37 pm

beatakeshi wrote:I glup i lud. (Ne znam šta tačno podrazumevam pod tim, al' neka stoji
edit - "7-8 kvadratnih metara zauzimaju u zimskoj garderobi dok se kreću" - jel' bi neki HR primio takvog na posao da kaže nešto tako na intervjuu za posao?

ko je bese reko (neko nas?) da je vucic ono kako glup covek zamislja pametnog coveka?

_____

Post by William Murderface on Thu Dec 13, 2018 10:39 pm

Pa ne, ima pitanjs nastupa i ima pitanje politickih poteza. Svi potezi koje je do sada povlacio su bili racionalni, sa njegove pozicije gledano. Da li je lud, ne znam, ali i ako jeste, to ne utice na njegovo politicko rasudjivanje, pa ne mislim da je narocito relevantno.

Jos gora prica od price da je lud je ona da je genije politike, koju sam u poslednje vreme cuo od nekoliko ljudi. Kao sto ti rece - vecina politickih aktera su uglavnom ono sto se cini da jesu. U Vucicevom slucaju to je drugi esalon srpske partokratije, s nesto organizacionog znanja i iskustva i ambicijama vecim od sposobnosti.

U tom smislu, ludjenja nisu gluma, nego druga priroda, persona gradjena tokom godina staziranja pod Seseljem. Da li je ispod nje ista drugo ostalo, otvoreno je pitanje, ali meni nezanimljivo.

Et ZJZ

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by zvezda je zivot on Thu Dec 13, 2018 10:47 pm

William Murderface wrote:Pa ne, ima pitanjs nastupa i ima pitanje politickih poteza. Svi potezi koje je do sada povlacio su bili racionalni, sa njegove pozicije gledano.
Et ZJZ

racionalni sa pozicije njegovog ludila? 

salu na stranu, tvoj post je verovatno 'tacan odgovor'. ali nije zanimljiv odgovor.

idemo dalje

_____

Post by Bluberi on Thu Dec 13, 2018 10:49 pm

KontrolFrik.

Post by zvezda je zivot on Thu Dec 13, 2018 10:52 pm

Bluberi wrote:KontrolFrik.

ma da. sve preuzeo ko lud i onda je kao racionalan. nismo imali nijednog vodju za kog nismo mislili da je racionalan dok drzi vlast. kad zglajzne onda vidis da nije to bilo bas tako racionalno.

Last edited by zvezda je zivot on Thu Dec 13, 2018 10:53 pm; edited 1 time in total

_____

Post by William Murderface on Thu Dec 13, 2018 10:53 pm

Ne, nego sa pozicije u kojoj se nalazi. Ponasa se kako bi se na njegovom ponasao racionalni akter kome je cilj sto duzi ostanak na vlasti, ucvrscivanje moci i licno bogacenje

_____

Post by Bluberi on Thu Dec 13, 2018 10:55 pm

William Murderface wrote:Ne, nego sa pozicije u kojoj se nalazi. Ponasa se kako bi se na njegovom ponasao racionalni akter kome je cilj sto duzi ostanak na vlasti, ucvrscivanje moci i licno bogacenje
Greška je racionalnost izvoditi iz po njemu racionalnih razloga.

Post by zvezda je zivot on Thu Dec 13, 2018 10:59 pm

posto vidim da se razvila lepa diskusija, otvorio sam poll pa da glasamo!

_____

Post by William Murderface on Thu Dec 13, 2018 11:00 pm

_____

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Thu Dec 13, 2018 11:02 pm

Predsednik Srbije i vrhovni komandant Vojske Srbije Aleksandar Vučić obići će u naredna 72 sata više jedinica u Kopnenoj zoni bezbednosti, kao i na prostoru juga Srbije u zoni odgovornosti Treće i Četvrte brigade Vojske Srbije, saopštilo je Ministarstvo odbrane Srbije.

Predsednik Srbije i SNS, Aleksandar Vučić, poručio je danas građanima u mestu Kotraža u opštini Lučani, gde se u nedelju održavaju izbori...

Post by William Murderface on Thu Dec 13, 2018 11:05 pm

Bluberi wrote:
William Murderface wrote:Ne, nego sa pozicije u kojoj se nalazi. Ponasa se kako bi se na njegovom ponasao racionalni akter kome je cilj sto duzi ostanak na vlasti, ucvrscivanje moci i licno bogacenje

Pa ne znam sta znaci po njemu racionalni razlozi. Ali ako pretpostavimo da su mu one tri stvari koje sam naveo prioriteti, onda se ponasa racionalno u smislu da njegovi postupci povecavaju njegove sanse za dostizanje ovih ciljeva.

_____

Post by zvezda je zivot on Thu Dec 13, 2018 11:06 pm

Bluberi wrote:

William prosto veruje u racionalnost kapitalizma i to je mislim tacka razilazenja. ali dobro, svako ima pravo na svoje misljenje, vazno je da diskutujemo

_____

Post by Bluberi on Thu Dec 13, 2018 11:15 pm

William Murderface wrote:
Bluberi wrote:

Pa ne znam sta znaci po njemu racionalni razlozi. Ali ako pretpostavimo da su mu one tri stvari koje sam naveo prioriteti, onda se ponasa racionalno u smislu da njegovi postupci povecavaju njegove sanse za dostizanje ovih ciljeva.
Da ali to nikako ne isključuje ludost, a i tupost, jer se po inerciji ludosti prag racionalnosti stalno diže. On zadovoljava svoju bolest, a to što se ona ispoljiava u volji za moć je drugi par rukava.

Post by Kondo on Thu Dec 13, 2018 11:23 pm

bluberi ko da komentarise knjigu poezije autora panta siklja nafta

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

Post by паће on Thu Dec 13, 2018 11:57 pm

Kondo wrote:bluberi ko da komentarise knjigu poezije autora panta siklja nafta

Имам књигу! И још сам га частио приде за отприлике два пива!
Успео је да се сети да сам се вратио из Америке, ал' нема појма да смо се видели већ десет  пута отад.

_____
Nabij si u dupe duh vremene, ko zna možda ćeš zatrudneti
What do you mean with "for the time being", as if there was only one? There are many time beings, we just don't see them cos' we're space beings.

Post by Gargantua on Fri Dec 14, 2018 7:29 pm

[size=14]РТС: Александар Вучић на непознатој локацији обишао јединице Војске Србије и ручао са њима, од 20 часова ће се обратити јавности[/size]

петак, 14. децембар 2018.
 Председник Србије и врховни командант Војске Србије Александар Вучић је на непознатој локацији обишао јединице Војске Србије и говорио им о њиховим задацима, сазнаје РТС. Председник ће се у 20 часова обратити јавности.

Александар Вучић је, у пратњи министра одбране Александра Вулина и начелника Генералштаба генерал-потпуковника Милана Мојсиловића, обишао припаднике ВС и са њима разговарао о постављеним задацима.

Вучић је ручао са припадницима ВС, а затим ће наставити да обилази припаднике Војске Србије.
Како је јуче најавило Министарство одбране, председник Вучић ће у наредна три дана обилазити јединице у Копненој зони безбедности и на простору југа Србије.
Председник ће бити у пратњи министра одбране Александра Вулина и начелника Генералштаба, генерал-потпуковникa Милана Мојсиловића.
Како је најављено, обићи ће више јединица у Копненој зони безбедности, као и на простору југа Србије у зони одговорности 3. и 4. бригаде Војске Србије.
Председник ће се у 20 часова обратити јавности, а РТС ће обраћање преносити директно на Првом програму. 

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Jan 19, 2019 3:24 am